Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1697632 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5625 Dátum: 2010.12.12 11:28:52 »
....Gyöngyi, Musspici, említettétek, hogy hallgatóznátok alkalomadtán, úgyhogy ha olvassátok, tesztre kész a rendszer (persze egyelőre csak ha nem jár a motor), szerintem tetszeni fog ez is...
Naná!!! Hát akkor majd ha megint jársz pénteken a Meki fele... :whistling: :D (bár én pont jövő héten nem tudok menni)

Sajnos a most pénteket éppen a beállítgatás okán kellett kihagynom.... Pedig autós nap volt ezúttal.  :)  Csak hát kicsit kellemetlen lett volna a mínusz öt fokban dideregve tekergetni az erősítőt, úgyhogy kellett találom egy olyan helyet, ahol ez a szétfagyás veszélye nélkül kivitelezhető....




Végül a Lurdy ház parkolóját néztem ki, le is mentem. Annyi volt ott az autós, hogy ihajj. Valami bazinagy autós találkozó volt, már-már márkák szerint parkoltak le az emberek. Tudtam, hogy van ott egy szokásos hifis találkozó, gondoltam hátha van ott valaki, akinek meg tudom mutatni, és esetleg ismeri ezt a fejet, de esélyen nem volt a társaságot megtalálni ekkora tömegben. Volt viszont ott egy-két állat, némelyik autóban (nem tudom, milyen kocsi volt, és pontosan hol) olyan hifi volt, hogy amikor felcsavarta a gazdája, az összes bezárt autó riasztója megszólalt a rezgésektől a garázsban....  :eek:    elmebetegek....

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5626 Dátum: 2010.12.12 21:22:50 »
Megvan még az erősítő, csak nem frissítettem a hirdetés linkjét. Maxim, ha gondolod, elviheted tesztelni, összehasonlítani másokkal, aztán ha tetszik, megbeszéljük az árát. (Én már tudom, mennyibe kerül. :D) A márkahűséget ill. -ellenességet nem tartom nagy ötletnek semmilyen téren, ráadásul a mikro csak értő körökben favorizált márka, egy lakótelepen nagyobbat lehet egy Alpine-nal villantani, tudtommal semmilyen sznobéria nem kötődik hozzá.

Köszi a felajánlást. Mindenképpen meggondolom. Nem lakótelepen lakom, meg már ki is nőttem ebből a villantós korból, szóval más szempontok vezérelnek a választásnál  ;)

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5627 Dátum: 2010.12.12 21:24:32 »
Na Maxim, asszem APA sorozatú erősítők voltak benne (legalábbis formára az APA-ra hasonlítottak legjobban).

Blaupunktnál állítólag a használható hangú készülékek Velocity fedőnéven futnak. Pioneernál talán a GM széria (úgy láttam, van is egy ilyen eladó a CS-n). Sonynál passz. Alpine-nál szintén nem tudom.

Esetleg Harman/Kardon autós erősítőt megpróbálhatsz még nézni, nem sok van belőlük a piacon, le is állították a gyártást, de ami van, az azt mondják, elég jó.

Nézegetem a CS -t is. Az APA sorozat elég szűken menne be az ülés alá, nehezen lehetne hozzáférni az állítgatás miatt. Ezért próbálok méretben is a kisebbek közül nézegetni.  :yes:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5628 Dátum: 2010.12.12 21:38:07 »
Na megjöttek a Jr.ek, egyik oldalit betettem, jobban szól, de picit többet vártam :$  :flowers: de majd ha mindkettő bent lesz hátha jobban feltűnik a különbség.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5629 Dátum: 2010.12.12 21:48:00 »
...egyik oldalit betettem, ...picit többet vártam...

Nem releváns, amit eddig hallottál. Egyáltalán nem. Féloldalas, beállítatlan rendszer semmire nem jó... (Amúgy értem, mit írsz, én is kipróbáltam úgy Ear hangszóróit, és én sem estem hasra. Aztán beállítás után igen.)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5630 Dátum: 2010.12.12 22:21:06 »
Nézegetem a CS -t is. Az APA sorozat elég szűken menne be az ülés alá, nehezen lehetne hozzáférni az állítgatás miatt. Ezért próbálok méretben is a kisebbek közül nézegetni.  :yes:

Nem biztos ám, hogy annyira bazijó ötlet az ülés alá tenni az erősítőt, még ha mégoly kicsi is. Nézd meg, Satriani kolléga is mit szüttyög vele, mire kettőt teker rajta...

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5631 Dátum: 2010.12.12 22:22:36 »
Egy erősítőt egyszer kell beállítani, utána hozzá sem kell nyúlni évekig. Nem is értem, miért azon állítod a vágásokat.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5632 Dátum: 2010.12.12 22:25:03 »
Na megjöttek a Jr.ek, egyik oldalit betettem, jobban szól, de picit többet vártam :$  :flowers: de majd ha mindkettő bent lesz hátha jobban feltűnik a különbség.

...meg aztán össze is kell, hogy járódjanak ám, úgyhogy még a beállítás után is lehet, hogy utána kell állítani.... Elsőre valószínűleg csak a valamivel nagyobb hangnyomás lesz a különbség szerintem. Az apró, de annál nagyszerűbb felbontásbeli különbségek valószínűleg csak akkor jönnek meg, ha a rendszer ismét egy egységet képez....

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5633 Dátum: 2010.12.12 22:28:09 »
Egy erősítőt egyszer kell beállítani, utána hozzá sem kell nyúlni évekig. Nem is értem, miért azon állítod a vágásokat.

Ahha. Akkor miért is térdeltél a minap lehetetlen pózban a kocsi mellett...?  :devil: :D
Egyébként azért ott állítom a vágásokat, mert ott folyamatában lehet beállítani fülre, és hallom, hogy meddig engedjem le a szettet, és fel a szubot. Ráadásul amikor állítom, nem szakad meg folyton a zene.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5634 Dátum: 2010.12.12 23:40:39 »
Mondd, hogy csak viccelsz. Mármint nem a zrikával (azt nem gondolhatod komolyan, annyira marhaság), hanem azzal, hogy a csomagtartóból, felnyitott csomagtérajtóval akarsz rendszert beállítani. Hiába hallod "folyamatában", hogy mi történik, ha hátul vagy, nincsenek becsukva az ajtók, így  tulajdonképp nem is hallod, mi történik. Arról nem is beszélve, hogy ha az RS aktív keresztváltóját használod, akkor _tudod_, mi történik, míg az erősítőn vagdosva a dolgokat, legfeljebb _sejted_, mit művelsz. Továbbá a vágás meredeksége az erősítőkön jellemzően fix, a fejen azt is tudod állítani. Plusz a "folyamatában állítás" a csomagtartóban pockolva semmit nem jelent, elvileg nem ártana néhány percet és néhány muzsikát adni a hangszóróknak, hogy kiderüljön, helyes-e egy beállítás. Sőt, az erősítőn egy-egy csatornára általában csak egy szűrőt tudsz alkalmazni, ami passzív rendszernél elmegy, aktív rendszernél viszont egy hatalmas kézifék. Szóval nem látom okát annak, hogy alapvetően miért jobb erősítőn vágni.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5635 Dátum: 2010.12.13 00:44:27 »
Hehe. Most akkor végülis melyik a jobb? "Papírról" állítgatni előre beállított értékeket, vagy a korábban itt is említett - és favorizált - fülre állítás a nyerő...?  ::)

Megjegyzem a jelszinteket így is úgy is be kell állítani, úgyhogy sehogysem ússza meg az ember azt, hogy az erősítőhöz hozzá kelljen piszkálni. A nyitott ajtónál való állítás csak most nem működik nálam ugyanis a GTO-n még lehetett úgy állítgatni, hogy az ajtók csukva voltak (a beállítási lehetőségek az erősítő tetején voltak).

Nem hiszem, hogy bármivel rosszabb, vagy jobb lenne a fejen állítani, mint az erősítőn. Ráadásul amíg nem "ver gyökeret" véglegesen egy fej a rendszerben, addig jobb megtartani annak a beállításait, ami biztos, kipróbált, és mindenképpen marad. Nem igaz?

Ami a meredekséget illeti... nos hát igen. Nem árt, ha az embernek van egy olyan erősítője, amin lehet állítani vágási meredekséget....  :D Az enyém szerencsére pont ilyen.

Egy szó, mint száz, én előnyben részesítem az erősítő keresztváltóját. Nyilván ha aktív rendszerről beszélünk, alapvető elöl-hátul a full range beállítás. Nálad tehát egész más a helyzet, ha jól gondolom, Te nem is tudnál az erősítőn vágni...

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5636 Dátum: 2010.12.13 08:29:49 »
Na megjöttek a Jr.ek, egyik oldalit betettem, jobban szól, de picit többet vártam :$  :flowers: de majd ha mindkettő bent lesz hátha jobban feltűnik a különbség.

Ezt sose értettem, egyik oldalra betenni egy hangszórót és meghallgatni? Minek? Ez olyan, mint úgy tesztelni gumit, hogy csak az egyik oldalt cseréljük le és azt próbáljuk megérezni, hogy milyen jobbra meg balra kanyarodni így. Azért ez a fizika durva leegyszerűsítése.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5637 Dátum: 2010.12.13 08:33:43 »
Na megjöttek a Jr.ek, egyik oldalit betettem, jobban szól, de picit többet vártam :$  :flowers: de majd ha mindkettő bent lesz hátha jobban feltűnik a különbség.

Ezt sose értettem, egyik oldalra betenni egy hangszórót és meghallgatni? Minek? Ez olyan, mint úgy tesztelni gumit, hogy csak az egyik oldalt cseréljük le és azt próbáljuk megérezni, hogy milyen jobbra meg balra kanyarodni így. Azért ez a fizika durva leegyszerűsítése.
Nem volt többre idő este, majd ma este a másik oldalt is de csak összehasonlításként próbáltam ki balanszal... De maj' ma folytatom, csak kicsit befűtök a garázsba mert +4 fokba hamar elgémberedtek ujjaim...  :innocent: :flowers:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5638 Dátum: 2010.12.13 08:37:33 »
Egy  jó kis hifizgetés így karácsony előtt? http://penna-poor.hu/hirek/invitation

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5639 Dátum: 2010.12.13 08:54:02 »
"Papírról" állítgatni előre beállított értékeket, vagy a korábban itt is említett - és favorizált - fülre állítás a nyerő...?  ::)

...amíg nem "ver gyökeret" véglegesen egy fej a rendszerben, addig jobb megtartani annak a beállításait, ami biztos, kipróbált, és mindenképpen marad...

Megjegyzem a jelszinteket így is úgy is be kell állítani, úgyhogy sehogysem ússza meg az ember azt, hogy az erősítőhöz hozzá kelljen piszkálni.

Centivel lemérni a hangszórókat, majd ez alapján beállítani a DSP-t, szerintem az a nyerő.  :whistling: :devil:

Ha nem nyúlsz hozzá, a büdös életben nem fogod megtudni, mit tud a fej. Így nehéz lesz felelősen eldönteni, jó-e az neked.

...és meg is adtad rá a választ, miért voltam kénytelen hozzányúlni az erősítőhöz. De ha egyszer véglegesre beállítja a mester a gaint, visszakerül a szép kis takarólemez, és el is felejtem az egészet. Ez nem érv az ellen, hogy az ülés alatt legyen az erősítő.