Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1686123 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5595 Dátum: 2010.12.08 07:57:11 »
Na ma egy kicsit eltoltam a ProXt2 vásárlást  :whistling: mert a fényképezőm kitobiját sikerült lecserélnem egy 17-85IS USM-re kisebb készpénzösszeg mellé tételével ...

Csípni fogod, az egy kellemes átfogás.  :sorcerer: (Nekem 16-85VR van, imádnivaló, el is adtam mellőle a telét.)

Jó nagyon a teszt CD amit asszem drusza küldött.......

Örülök, ha tetszik!  :flowers: Nemsoká jön a második felvonás, sokkal változatosabb lesz, és találtam jobban szóló (mármint gondosabb hangmérnöki munkával felvett), valamint érdekesebb hangzásvilágú muzsikákat is bele. Lesz egy olyan nóta (itt tömörítve meghallgatható), amiben _csak_ basszusgitár van, és baromi jó felvétel, teljesen valósághű, nyers.

--------------------

Nyílt egy érdekesnek tűnő szekció a DIYMA fórumában:
http://www.diymobileaudio.com/forum/car-audio-myths-industry-dogma/

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5596 Dátum: 2010.12.08 08:47:18 »
sajnos én bentről nem tudom letölteni, otthon meg sose jut eszembe....  :cry:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5597 Dátum: 2010.12.08 09:23:28 »

Nyílt egy érdekesnek tűnő szekció a DIYMA fórumában:
http://www.diymobileaudio.com/forum/car-audio-myths-industry-dogma/

Meglepődnék, ha ebből bármi több kijönne, mint a szokásos gittrágás.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5598 Dátum: 2010.12.08 11:18:28 »
A mostani thread a zindexen is milyen érdekes, pedig csak egy informatikus, akinek a bit az bit...  :devil: Nagy megfejtéseket nyilván nem itt lehet majd olvasni.

Egyébként én egy gittrágásból is sokat tanulok, ha épp olyan témában vetődik fel, amiről még nem olvastam elég gittrágást.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5599 Dátum: 2010.12.08 14:19:25 »
A mostani thread a zindexen is milyen érdekes, pedig csak egy informatikus, akinek a bit az bit...  :devil: Nagy megfejtéseket nyilván nem itt lehet majd olvasni.

Egyébként én egy gittrágásból is sokat tanulok, ha épp olyan témában vetődik fel, amiről még nem olvastam elég gittrágást.

Hát azért az amit ott művel, az informatikából is erős kettesalá...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5600 Dátum: 2010.12.08 15:11:07 »
de könyörgöm. Csak egy pudvás fejegységet akart venni.... hogy kanyarodott ez idáig? és rázza-tépi a témát, mint Floki a lábtörlőt, el nem engedné semmi pénzért........

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5601 Dátum: 2010.12.08 16:58:37 »
No megjött ma az Ipodhoz az új Cf kártya már csak a Cfkártya átalakítót várom de az szerintem leghamarabb a jövőhéten érkezik, de várom már hogy életre keljen, aztán majd megjegyezhetem, hogy egy picit beszűkült a zene... Kivi leszek mennyire lehet majd hallani a különbséget a cd és lossless közt.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5602 Dátum: 2010.12.08 17:16:59 »
Fogod hallani... Anno nem nagyon hittem el Earnek, hogy hallható lesz a különbség, de valóban úgy van, hogy A) az iPod D/A konvertere valamivel gyengébb, mint az RSII-é B) ripelésnél valahogy eltűnik valami a zenéből, lossless ide vagy oda C) A+B.  :whistling:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5603 Dátum: 2010.12.08 17:20:45 »
Fogod hallani... Anno nem nagyon hittem el Earnek, hogy hallható lesz a különbség, de valóban úgy van, hogy A) az iPod D/A konvertere valamivel gyengébb, mint az RSII-é B) ripelésnél valahogy eltűnik valami a zenéből, lossless ide vagy oda C) A+B.  :whistling:
Talán ennyit be lehet áldozni, a kényelem oltárán és vajh a hdd-hez képest a cfkártya fog okozni hangzásbeli változást :D elképzeléseim szerint mivel minden mindennel összefügg, még az is lehet hogy beleszól, egyébként a sok közlekedés miatt a menetzaj már annyit elvesz az élményből hogy talán nem fog fájni az a pici veszteség.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5604 Dátum: 2010.12.08 18:45:37 »
Zenemágusok, szerintetek a Sony XM-4S erősítővel érdemes foglalkozni?  :?:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5605 Dátum: 2010.12.08 18:49:11 »
Zenemágusok, szerintetek a Sony XM-4S erősítővel érdemes foglalkozni?  :?:
Satrianinak van egy nagyon nagyon jó erősítője 4 csatis eladó, bagóért.
Ha még el nem kelt.
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.08 18:51:31 írta taby »

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5606 Dátum: 2010.12.08 19:10:18 »
Kíváncsiságból meg akartam nézni még korábban a linkre kattintva, de azt írja ki, hogy a hirdetés nem található.
Egyébként nem nagyon tervezem (annak ellenére, hogy elhiszem mennyire jó) ,hogy mDimenson vagy JBL alkotóelemeket használjak fel.
Ehhez képest kommerszebb márkákkal számolok  ;) (pl. szimpatikusak a Clarionok)
Ismerősömnek van Helix, az is igen kellemes, de az meghaladja a lehetőségeimet.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5607 Dátum: 2010.12.08 19:38:41 »
Kíváncsiságból meg akartam nézni még korábban a linkre kattintva, de azt írja ki, hogy a hirdetés nem található.
Egyébként nem nagyon tervezem (annak ellenére, hogy elhiszem mennyire jó) ,hogy mDimenson vagy JBL alkotóelemeket használjak fel.
Ehhez képest kommerszebb márkákkal számolok  ;) (pl. szimpatikusak a Clarionok)
Ismerősömnek van Helix, az is igen kellemes, de az meghaladja a lehetőségeimet.
Kollégámnak van egy Clarion 4x100as erősítője... hát az én 4x50Wos Jr erősítőm a subom sokkal jobban meg bírja hajtani... De tényleg eszem ágában sincs a jót kínálgatni  :surrender: :innocent: :1eye: :flowers:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5608 Dátum: 2010.12.08 20:53:54 »
Megvan még az erősítő, csak nem frissítettem a hirdetés linkjét. Maxim, ha gondolod, elviheted tesztelni, összehasonlítani másokkal, aztán ha tetszik, megbeszéljük az árát. (Én már tudom, mennyibe kerül. :D) A márkahűséget ill. -ellenességet nem tartom nagy ötletnek semmilyen téren, ráadásul a mikro csak értő körökben favorizált márka, egy lakótelepen nagyobbat lehet egy Alpine-nal villantani, tudtommal semmilyen sznobéria nem kötődik hozzá.
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.08 20:56:08 írta Satriani »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5609 Dátum: 2010.12.09 08:54:27 »
Kíváncsiságból meg akartam nézni még korábban a linkre kattintva, de azt írja ki, hogy a hirdetés nem található.
Egyébként nem nagyon tervezem (annak ellenére, hogy elhiszem mennyire jó) ,hogy mDimenson vagy JBL alkotóelemeket használjak fel.
Ehhez képest kommerszebb márkákkal számolok  ;) (pl. szimpatikusak a Clarionok)
Ismerősömnek van Helix, az is igen kellemes, de az meghaladja a lehetőségeimet.

A Clarionnak van most egy nagyon jó szériája. Valamelyik Tuning/Stereo magazinban benne is volt a demoautó, egy Toyota Yaris Verso. Na abban ami Klári erősítők vannak, azok állítólag jók. Azér írom körül ilyen körülményesen, mert sajnos nem tudom a típusjelzését.

(Magáról a kész demorendszerről inkább egy árva szót se szóljunk. Max azt tudta demonstrálni, hogy hogyan lehet minél több zajt összeszedni.....  :devil:)