Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1697637 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5475 Dátum: 2010.11.25 20:59:40 »
E! Itt ulok a konyves kalman dugojaban, kikapcsoltam a dspt, visszajott a zene... Cool.

..mer a dsp az jóóóó....  [rohog] :devil:
 :)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5476 Dátum: 2010.11.25 21:01:01 »
...megjegyzem más autókban is meghallani, melyik oldalon ül az ember...  :whistling:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5477 Dátum: 2010.11.25 21:27:42 »

..mer a dsp az jóóóó....  [rohog] :devil:
 :)

Yoooo is - ha jol beallija valaki. en sajna suta vagyok hozza...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5478 Dátum: 2010.11.26 07:47:49 »

Yoooo is - ha jol beallija valaki. en sajna suta vagyok hozza...

Na az már igaz. Nekem is azt mondták, másfél nap, meg műszer, hogy az ekvalizációt és a DSP-t rendesen be lehessen állítani....  :eek:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5479 Dátum: 2010.11.26 08:47:10 »
A mester kb. másfél-két órán keresztül állította az enyémet, és pöpec lett, annál többet műszerrel sem lehetett volna kihozni belőle az install tökéletlensége miatt.

Most kikapcsolt DSP-vel annyit tettem vele, hogy lehúztam a basszust (-8dB) és a magasakat (-2dB), így nagyjából kereknek tűnik a hangkép, nem késik a szub, többé-kevésbé stabil, nem kétoldalas a színpad. Ami gáz, az azért van, mert még mindig a tükörháromszögben vannak a magasak (kétdimenziós a muzsika, nincs mélysége), ill. az erősítő jelszintjét a járatás befejeztével mindenképp véglegesíteni kell. Utána Gyurit szépen megkérem, hogy állítsa be a DSP-t, és lesz újra móka, kacagás.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5480 Dátum: 2010.11.26 09:02:53 »
A mester kb. másfél-két órán keresztül állította az enyémet, és pöpec lett, annál többet műszerrel sem lehetett volna kihozni belőle az install tökéletlensége miatt.

Most kikapcsolt DSP-vel annyit tettem vele, hogy lehúztam a basszust (-8dB) és a magasakat (-2dB), így nagyjából kereknek tűnik a hangkép, nem késik a szub, többé-kevésbé stabil, nem kétoldalas a színpad. Ami gáz, az azért van, mert még mindig a tükörháromszögben vannak a magasak (kétdimenziós a muzsika, nincs mélysége), ill. az erősítő jelszintjét a járatás befejeztével mindenképp véglegesíteni kell. Utána Gyurit szépen megkérem, hogy állítsa be a DSP-t, és lesz újra móka, kacagás.

Nekem is ott vannak. Én is tervezem, hogy közelebb költöztetem őket a mélyközepekhez.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5481 Dátum: 2010.11.27 08:10:59 »

De akkor durván jelentkezne ez a kétoldalasság máshol is, nem? Nekem kizárólag ennél az egy felvételnél jelentkezett.

De hát jelentkezik, azt írtad jobbról alig ismertél a rendszeredre.  :whistling:

Konkrétan a zongorára gondoltam....

Konkrétan a zongora elég kritikus hangszer, de azt is írtuk, hogy lehet felvételi hiba is.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5482 Dátum: 2010.11.27 08:12:29 »

Yoooo is - ha jol beallija valaki. en sajna suta vagyok hozza...

Na az már igaz. Nekem is azt mondták, másfél nap, meg műszer, hogy az ekvalizációt és a DSP-t rendesen be lehessen állítani....  :eek:

Másfél nap? Abban csak elveszni lehet. Műszerrel meg végképp nem értem, mi tarthat annyi ideig, más kérdés, hogy egyáltalán nem lesz jó.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5483 Dátum: 2010.11.27 13:49:19 »
Másfél nap? Abban csak elveszni lehet. Műszerrel meg végképp nem értem, mi tarthat annyi ideig, más kérdés, hogy egyáltalán nem lesz jó.

Gondolom, pont ezért. Mert csak műszerrel beállítva egyáltalán nem lesz jó. Könnyű annak, aki tudja, mit akar hallani. Én nem érzem magam annyira gyakorlottnak, hogy rögtön ráérezzek, mi az, ami az én fülemnek a legkellemesebb, a barátom meg nem az a típus, hogy majd ő megmondja, mi a jó, inkább úgy van vele, találjam ki én, hiszen az én autóm, én fogom hallgatni, ő maximum a srokpontokat fogja - vagy tudja - meghatározni. Valószínűleg ezért kalkulált rá ennyi időt.

Arról nem beszélve, hogy ő a maga részéről nem is szüttyögne DSP-vel, helyette - ismerem - fázisfordítással játszana, így neki sincs óriási gyakorlata a DSP-s Piok területén....

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5484 Dátum: 2010.11.27 14:12:46 »
Ha nincs gyakorlata a DSP-vel, akkor vidd el egy olyanhoz az autót, aki ért a fejhez. Így nyilvánvaló, hogy koloncnak fogod érezni a DSP-t, pedig ha tisztességgel be van állítva, akkor sokat segít, nem pedig rombol.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5485 Dátum: 2010.11.27 18:13:57 »
 
Ha nincs gyakorlata a DSP-vel, akkor vidd el egy olyanhoz az autót, aki ért a fejhez. Így nyilvánvaló, hogy koloncnak fogod érezni a DSP-t, pedig ha tisztességgel be van állítva, akkor sokat segít, nem pedig rombol.

Nem azt mondtam,hogy nem látott még olyat,hanem hogy nem hisz a csodatevő erejében. Sőt, leginkább azért nem használ ilyet,mert szerinte nagyon belenyúl a hangba. Egy szó mint száz, egy pillanatig sincs kétségem afelől, hogy ne sikerülne tökéletesen, ha nekiállunk.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5486 Dátum: 2010.11.27 19:45:11 »
Ó. Egyébként érdekes téma, bár első hallásra nem sok köze van magához az autóhifihez.

Szerintetek meg lehet élni a hifizésből úgy, hogy az embernek nincs mondjuk bemutatóterme, hanem afféle szaktanácsadással foglalkozik? Pontosabban nem feltétlenül megélni, hanem mondjuk szemmel már jól látható összeget keresni....

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5487 Dátum: 2010.11.27 21:25:45 »
Szerintem ez nagyon kicsi piac ahhoz, hogy pusztán tanácsadásból (infrastruktúra, műhely, kétkezi munka nélkül) akár százezreket lehessen keresni.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5488 Dátum: 2010.11.27 22:57:35 »
Egy kérdés merült fel bennem mostanság és semmiképpen nem akarom magamban tartani  ::)
Szóval. Egy 4 csatornás erősítőt mekkora teljesítménytől van értelme megvenni. (RMS és 4 Ohmon)) pl. van létjogosultsága egy 4x40 W -os erősítőnek, vagy inkább egy4x50 vagy 4x60 vagy 65 -össel érdemesebb tervezni? (Első szett és egy mélyláda meghajtásához. Jó, nyilván függ a szett és a láda teljesítményigényétől is, de ha feltételezzük, hogy elég mindkettőnek, arra az esettre gondolok)
Mert én valahogy kevésnek találom azt a 4x40 -et, de még az 50 -es is határeset. Szerintetek?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5489 Dátum: 2010.11.27 23:15:53 »
...valahogy kevésnek találom azt a 4x40 -et, de még az 50 -es is határeset.

Miért? Mihez képest?