Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1686302 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5385 Dátum: 2010.11.12 15:49:53 »
Halihó!

Bocs kicsit off, de nem a témában, hanem márkában. Ha tehetem hű leszek! A szívem a japóké!

Talán 2-3 éve már, hogy utoljára erre jártam?

Ismét segítséget kérnék. Anno Ear sugalmazására vettem egy u-Dimension 16-os szettet, meg a kis erősítőjét. Be is építettük Duettel akkor a kis Yarisomba egy kafa Pio fejjel, amit azóta már elloptak egy haveromtól. 4 év alatt 140e km-t sikerült együtt zenélnünk. Imádtam a muzsikáját a motyónak. Aztán Yaris elad (nem részletezem - nem én voltam a hibás) :( Vettem egy Corolla Versot. Nyilván nem voltam állat, hogy eladjam a zenét a Yariskával, így Verso is megkapta a magáét és itt is imádhattam a motyót további 100e km-en keresztül. Most a Corolla is kikopott alólam.... Ezt sem részletezném. Páran ismerik itt a sztorit.

Vettem egy kis tehert (Fiat Doblo) Bocs mindenkitől, nincs a japóknak kis teherje. Először azt gondoltam, hogy ugrott a zenélés a dobozosba. De most is sokat ülök kocsiba és szeretnék ebbe is installáltatni valamit, ami jó. Legfontosabb kérdés, hogy szabad-e? A kis teher úgy lett választva, hogy olyan legyen, mint egy személy autó. Nem "zuhog" a hátulja és nem kopog a tető. Nagyon kényelmes, csendes gép és nagyon szerethető. Nagyon drága volt, de tényleg komfortos. Ha az segít, bárkinek megmutatom, mehet vele egy karikát (csak a hangja miatt.)

A u-Dim. szett + erősítő meg van. Van egy jól dolgozó zárt Impact ládám. Ez utóbbi a Yaris csomagtartó felét elvitte. Imádom a hangját, csak félek, hogy hátul a dobozban lesz minden, csak jó nem. Fejegység cserén gondolkodom, mert nyilván a gyári fej lenne a szűk keresztmetszet.

Kérdések:
Szabad-e doboz autónak neki állni egyáltalán átépítésre? (Legalább 250e Hun Ft-ba fog kerülni úgy hogy csak fejet kellene vennem, erősen gondolkodom...)
Voltam Duettnél. Csak a rezgéscsillapításra mondtak 75-85e Ft. Nagyok a felületek, de elkerülhetetlen a csillapítás, ha valamit akarok. :(
Pioneer DEH-P88RSII-n gondolkodom. Ajánljátok ehhez a rendszerhez? (Tudom nehéz erre /nem is igazán lehet/ válaszolni) Azért próbáljátok meg. Earnak olvastam az egyik cikkjét erről a fejről....
Kellene egy kihangosító i. Meg van a régi bluetooth-os kihangosítóm. Igaz a Duettnél nagyon valami fejbe beépített bluetooth felé vitték a vonalat. De ha az 70-80 körül van, akkor inkább már legyen egy igazi jó fejegység és a régi kihangosító nekem megfelelt.... még akkor is, ha plusz lóvé a beszerelése..... Bár láttam, hogy lehet kapni igazi pio buetooth-t is 40-50 körül. Öleg morcos ár érte, főleg, hogy van a polcon egy működő régi.....

Vélemény?

Üdv: Kishaver


Üdv: Kishaver 74

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5386 Dátum: 2010.11.12 16:04:38 »
...
Pioneer DEH-P88RSII-n gondolkodom. Ajánljátok ehhez a rendszerhez? (Tudom nehéz erre /nem is igazán lehet/ válaszolni) Azért próbáljátok meg. Earnak olvastam az egyik cikkjét erről a fejről....
Kellene egy kihangosító i. Meg van a régi bluetooth-os kihangosítóm. Igaz a Duettnél nagyon valami fejbe beépített bluetooth felé vitték a vonalat. De ha az 70-80 körül van, akkor inkább már legyen egy igazi jó fejegység és a régi kihangosító nekem megfelelt.... még akkor is, ha plusz lóvé a beszerelése..... Bár láttam, hogy lehet kapni igazi pio buetooth-t is 40-50 körül. Öleg morcos ár érte, főleg, hogy van a polcon egy működő régi.....
...

Kihangosító pio fej ügyben én RS II  boldog tulaja vagyok illetve van hozz egy  BTB200 bluetooth kihangosító adapter nagyon barátian működnek együtt, egy bajom van csak vele, hogy a telefonkönyvet nem kezeli, illetve csak a hívószám első pár számjegye jelenik meg a fej kijelzőjén, de a beszédminőség hibátlan.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5387 Dátum: 2010.11.12 16:15:27 »
a beszédminőség hibátlan.
....és csak ezért fizessek 42.900 HUN Ft-ot? Megéri? Ha nem kezel semmit, csak kihangosít, akkor "olyanom" van... Mondjuk speciel annak a minősége nem éppen csilingelős, mert nem a rendszeren keresztül szól, hanem egy giga gagyi műanyagból, de soha nem volt gondom, elfogadtam, hogy ennyit tud /biztos kínai mocsok 20e-ért ezt kapom kész/, de már van. Nem vagyok szarrágó, de nem szórom a pénzt, ha lehet....  Pl.: DEH 7100BT-t ajánlgatták, amiben van bluetooth, de ha az 79.900, akkor inkább 84.000-ért a P88RSII, amiben nincs bluetooth...... Talán ennyivel többet is tud utóbbi fejecske.
Üdv: Kishaver 74

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5388 Dátum: 2010.11.12 16:17:49 »
a beszédminőség hibátlan.
....és csak ezért fizessek 42.900 HUN Ft-ot? Megéri? Ha nem kezel semmit, csak kihangosít, akkor "olyanom" van... Mondjuk speciel annak a minősége nem éppen csilingelős, mert nem a rendszeren keresztül szól, hanem egy giga gagyi műanyagból, de soha nem volt gondom, elfogadtam, hogy ennyit tud /biztos kínai mocsok 20e-ért ezt kapom kész/, de már van. Nem vagyok szarrágó, de nem szórom a pénzt, ha lehet....  Pl.: DEH 7100BT-t ajánlgatták, amiben van bluetooth, de ha az 79.900, akkor inkább 84.000-ért a P88RSII, amiben nincs bluetooth...... Talán ennyivel többet is tud utóbbi fejecske.
Vegyél használtan... ebay.
Én is így tettem, most éppen az ipod vezérlőt várom, hogy megjöjjön. aztán szépen sorbakötöm...

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5389 Dátum: 2010.11.12 19:55:34 »
Nem vagyok az a bütykölős típus. Túl drágák a dolgok, ahhoz, hogy csak úgy próbálgassak bekötni ezt azt. A minőség sem lenne jobb, mint amiért fizetek. Ergo nem állok neki, ha veszek valamit. Meg vallom, hogy mindenki azt csinálja, amihez ért. Az meg elég gyökér dolog lenne részemről, hogy csakúgy odaállítok Duettbe, "itt van, ezt vettem az ebay-en, kössétek be, szevasz". Én sem szoktam örülni, mikor megkérnek az IKEA-s konyhák, bútorok beépítésére... Nem szeretem vállalni a felelősséget az általam nem igazán jó, más által gyártott termék után. Ha hiányzik majd egy speckó csavar én leszek a hülye, hogy nem tudom összerakni. Ha mégis megkockáztatja valaki, hogy megkérjen, akkor olyan árat adok, hogy tényleg megérje foglalkoznom vele. Ha nem fog működni az ebay-es kütyü csak megy majd a mutogatás.....

Csak azért merem a u-Dim cuccokat is oda adni nekik (Duettnek) szerelésre, mert ott vettem azokat.....
Üdv: Kishaver 74

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5390 Dátum: 2010.11.12 20:26:00 »
...Az meg elég gyökér dolog lenne részemről, hogy csakúgy odaállítok Duettbe, "itt van, ezt vettem az ebay-en, kössétek be, szevasz"....

Akkor én gyökér vagyok. A mester nem mondta, hogy menjek a francba a használtan összevásárolt cuccaimmal... (Egyébként ő is sejthette, hogy ha újonnan veszem meg a dolgokat, nem költöttem volna ennyit beszerelésre.)

Ne csinálj ebből lelkiismereti kérdést. Nem csak "odaállítanál", hanem kifizetnéd a szolgáltatást. Majd a mester szól, ha erkölcsi aggályai vannak az elvégzendő munkával kapcsolatban.

Ahol vállalnak munkát hozott anyagból, ott nem muszáj arról csevegned, miért nem náluk vásároltál. Másrészt ahol nem dolgoznak hozott anyaggal, ott lemaradnak a félresikerült beszerelések kiigazításáról, az akciós médiamarktos hangszórók beszereléséről, az ajándékba kapott szettek installjáról, és még egy csomó dologról. Ő bajuk.
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.12 20:31:00 írta Satriani »

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5391 Dátum: 2010.11.12 20:38:50 »
Akkor én gyökér vagyok.
jujujuj nehogy félreértés legyen ebből. Én nem akartam bántani senkit!!!! Magamra értettem mindent!

...ez az én elvi kérdésem..., de értem mit mondasz /írsz/....

naja, mondjuk a faipar más egy kicsit, mint a szórakoztató elektronikai business.... szinte minden sarkon árulnak "autó magnókat".
Üdv: Kishaver 74

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5392 Dátum: 2010.11.12 20:57:13 »
Nincs félreértés, csak rossz szokásom szerint ironizéltem.  :winkiss:

Csak annyit akartam mondani, hogy szerintem tök normális dolog, ha csak beszerelést kér az ember. Akkor meg pláne nem kell ezzel foglalkozni, ha korábban már dolgoztattál velük.

Egyébként jó dolgon töröd a fejed, az RSII igen kiváló portéka. Ha mindenképp ragaszkodsz a bluetooth kihangosításhoz, és szeretnéd az RSII+CD-BTB200 ára alatt megúszni, akkor esetleg a Kenwood BT60U-t hallgasd meg, nekem nagyon szimpatikus fej minden földi jóval, egy egyszerű DSP-vel, beépített blútyúkkal, 70 ezer alatt egyáltalán nem tűnik rossz vételnek, és állítólag a hangja sem utolsó.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5393 Dátum: 2010.11.12 21:09:53 »
Egyébként sajna az új telefonok már nagyon kevés bt eszközzel komunikálnak teljesen korrekten, pl az Audi MMI vel a Nokia 8800 még full  kezeli telefonkönyvet etc de már se az E-s szériák se a Blackberry Bold2 nem működ ez utóbbi kettő az én fejemmel se működ telefonkönyv kiolvasás stb terén, de telefonálásra ZSÍR.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5394 Dátum: 2010.11.12 21:58:45 »
Megjegyzem, Nokia E51-em van....

Egyre jobban sodródok a régi motyó beépítéshez. Az is "hozott áru" lesz, de a cél szentesíti majd az eszközt....
Üdv: Kishaver 74

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5395 Dátum: 2010.11.13 19:03:12 »
Jelentem 73 ojróért megvan a 2x75w pro erősítő.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5396 Dátum: 2010.11.13 23:24:04 »
 :clap:

...és akkor most hogy is állsz? Maradsz a passzív hajtásnál, és a két prot fogod használni?

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5397 Dátum: 2010.11.14 03:32:33 »
:clap:

...és akkor most hogy is állsz? Maradsz a passzív hajtásnál, és a két prot fogod használni?
a 2x35 helyett a nagyobbik megy be majd a melykozepek hajtasara, a kicsiket meg valoszinuleg eladom, ha nemtudopm akkor lehet majd egy hsz jel atalakitoval karoltve beteszem parom yarisaba az element melykozepekkel nekem meg lesz jr,  de majd kiderul.
Ja idokozbe lett a csokanak paypal accountja elvileg most a szallitason fogok tudni 10eurt sporolni mert a tobbi cuccomat is nemetorszagbol hozzak jovohet vasarnapi indulassal.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5398 Dátum: 2010.11.14 20:04:34 »
:clap:

...és akkor most hogy is állsz? Maradsz a passzív hajtásnál, és a két prot fogod használni?
a 2x35 helyett a nagyobbik megy be majd a melykozepek hajtasara, a kicsiket meg valoszinuleg eladom, ha nemtudopm akkor lehet majd egy hsz jel atalakitoval karoltve beteszem parom yarisaba az element melykozepekkel nekem meg lesz jr,  de majd kiderul.
Ja idokozbe lett a csokanak paypal accountja elvileg most a szallitason fogok tudni 10eurt sporolni mert a tobbi cuccomat is nemetorszagbol hozzak jovohet vasarnapi indulassal.

Azt hiszem ennyiért én is eladom az új és egy 2 hétig használt erősítőim ennyiért :D

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5399 Dátum: 2010.11.15 07:29:11 »
Kérdések:
Szabad-e doboz autónak neki állni egyáltalán átépítésre? (Legalább 250e Hun Ft-ba fog kerülni úgy hogy csak fejet kellene vennem, erősen gondolkodom...)
Voltam Duettnél. Csak a rezgéscsillapításra mondtak 75-85e Ft. Nagyok a felületek, de elkerülhetetlen a csillapítás, ha valamit akarok. :(
Pioneer DEH-P88RSII-n gondolkodom. Ajánljátok ehhez a rendszerhez? (Tudom nehéz erre /nem is igazán lehet/ válaszolni) Azért próbáljátok meg. Earnak olvastam az egyik cikkjét erről a fejről....


Szabad hát. Ami nagy kihívás benne, az valóban a rezgéscsillapítás, gigászi felületek vannak benne. A 88II biztosan nem rossz választás, de van még?
Azon pedig ne aggódjál, hogy viszel egy máshol megvett Pioneer kiegészítőt beszerelni. Ez teljesen normális része az ügymenetnek Mikiéknél.