Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1686095 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5221 Dátum: 2010.10.27 21:44:55 »


De pofás! Nincs remote kimenete? Ha nincs, hogyan építed láncba? (Betuszkolsz két vezetéket az egy szem csatlakozóba?) Ha van, akkor hol?  :szemez:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5222 Dátum: 2010.10.27 22:44:17 »

Nem lesz szigetelés egyelőre. Jelen állás szerint totálisan fölösleges,

Marhaság.

Az azért erősen meglepett, hogy a Sony tetszett azzal a rettenetes laposságával, kimódolt dinamikájával, kreált hangszíneivel, műanyag mélyeivel, csörömpölő magasaival.  Ennyire rossz lenne a mostani Alpine-od?

Kinek a pap, kinek a papné. Lehet,hogy én vagyok szörnyű igénytelen, vagy botfülű, de nekem tetszett a zenéje. Lehet, hogy a JBL-ekkel jól szól együtt. Van rá akkora esély így a hallottak alapján, mint arra, hogy az újabb szériás Alpine-ok már nem az igaziak. Nekem tegnap a hallottak alapján  ez jött le.

Meg az,hogy a fejcsere és a szigetelés közül a fejcsere inkább sürgetőbb ebben a rendszerben...

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5223 Dátum: 2010.10.28 07:14:18 »
Jó lehet az! Ear apánk nem kedveli a JBL-t sem, valószínűleg ez a hangzásvilág nem az ő asztala. Ez az autóhifi is olyan majdnem mint az autó.....JBL amerikai nagy dinamikus dög :D, japán kis pörgős vadállat :D jó mind a kettő. Kíváncsi lennék már arra uDimension rendszerre.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5224 Dátum: 2010.10.28 10:20:38 »
egyiken jön a mélyközép, másikon a magas. Ha csak az erősítő bemenetén cserlek, magasak megkapják a mélyközepek beállításait és mélyközepek a magasakét :D. Csak az a bibi hogy mondom ha a kábelt az Y elágazásnál mozgatom, hol eltűnik a búgás, hol visszajön, ezért gondolok arra hogy megsérült az árnyékolás :wacko:. De nem látni semmit :D

Nem azt írtad, hogy csak az egyik oldalon hallod a generátorzajt? Mindkét csipogóból jön? Mert ha nem akkor jobb oldal-bal oldal megcserél.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5225 Dátum: 2010.10.28 12:43:05 »
De pofás! Nincs remote kimenete? Ha nincs, hogyan építed láncba? (Betuszkolsz két vezetéket az egy szem csatlakozóba?) Ha van, akkor hol?  :szemez:
A Jr.en van, ha jól emlékszem, vagy nincs? :) Majd megnézem. :)
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.28 12:46:28 írta taby »

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5226 Dátum: 2010.10.28 12:49:46 »
A Jr-en tuti, hogy van. Egy kis műanyag bizgere, nem nehéz elhagyni, a kétcsatisat anélkül küldte a német. (Még jó, hogy Gyuriéknál akadt belőle pótlék.)

Köszi előre is, hogy megnézed. Izgat engem is ez a Pro széria, egy négycsatisat a kisebb teljesítmény ellenére bepróbálnék a Jr helyére. Biztos szépen dolgozna az RSII és a Jr-ProXT között.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5227 Dátum: 2010.10.28 13:00:24 »


De pofás! Nincs remote kimenete? Ha nincs, hogyan építed láncba? (Betuszkolsz két vezetéket az egy szem csatlakozóba?) Ha van, akkor hol?  :szemez:

ez egy igen gusztusos kép erről az erősítőről.  :clap:

Az embernek kedve van kézbe fogni.  :D

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5228 Dátum: 2010.10.28 13:05:04 »
Jah, akartam mondani, hogy mennyire dögös. Én nem vagyok akkora autóhifi buzerátor, de nekem is beindult a fantáziám ettől a képtől... :wub:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5229 Dátum: 2010.10.28 14:39:33 »
A Jr-en tuti, hogy van. Egy kis műanyag bizgere, nem nehéz elhagyni, a kétcsatisat anélkül küldte a német. (Még jó, hogy Gyuriéknál akadt belőle pótlék.)

Köszi előre is, hogy megnézed. Izgat engem is ez a Pro széria, egy négycsatisat a kisebb teljesítmény ellenére bepróbálnék a Jr helyére. Biztos szépen dolgozna az RSII és a Jr-ProXT között.
Van :)
Szóval örő é bódottá :)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5230 Dátum: 2010.10.28 15:37:28 »
Nekem innen is tetszik :)


Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5231 Dátum: 2010.10.28 20:18:37 »
Belemásztam ma kicsit a technikába és megvan a hiba okozója. A fejegység RCA kimenetén van, jobban mondva a csatlakozóban egy saru rögzítőfüle eltört és ki be csúszkált a csatlakozóban. És nolám pont a magasak egyik testvezetéke :D Úgyhogy be kellene szereznem egy ilyen Pioneer RCA kábelköteget........kis 12 pólusú csatlakozó ami belemegy a fejbe és a másik végén vannak ugye a szabvány RCA csatlakozók amikre rádugom a kábeleket. Na úgyhogy szépen vagyunk.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5232 Dátum: 2010.10.28 20:57:19 »
Ez itt fent. Vajon hol lehet ilyen kábelt kapni?? :D A felsőre gondolok, RCA kimenetek.

[a csatolmányt egy admin törölte]

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5233 Dátum: 2010.10.28 21:29:01 »
Tuti, hogy lehet kapni. ebay, basys.hu support, Pioneer kereskedők - itt keresgélnék. Más oldalról megpróbálnám megcsináltatni. Nem értek hozzá, csak tudom, hogy vannak ügyes kezű szakik.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5234 Dátum: 2010.10.28 21:37:18 »
Tuti, hogy lehet kapni. ebay, basys.hu support, Pioneer kereskedők - itt keresgélnék. Más oldalról megpróbálnám megcsináltatni. Nem értek hozzá, csak tudom, hogy vannak ügyes kezű szakik.

Én most egyenlőre azt találtam ki hogy beragasztom :D A legjobb lenne újra saruzni, de ez valami egészen apró saru aminek fönt van egy füle ami beleakad a csatlakozóba.....hogy ne csússzon ki, na ez tört le 2 sarunál is. Oks nézelődök.