Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1686267 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

fulmonn

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4950 Dátum: 2010.10.01 16:25:59 »
Ezt csak laikusként tudnám elmondani, ezer éve nem tanulok fizikát, a hullámtanban amúgy sem voltam túl jó. Itt nagyjából össze van szedve:
http://subvoice.hu/hangdobozepites/elmelet/hangvalto1/

A lényeg, hogy a fázisfordítás csak 180 fokos korrekciót eredményez, ha ennél finomabbra lenne szükség, akkor további eszközök (...DSP...) után kell nézni.

Egy kis tudomány a hangváltókról kalkulátorokkal együtt:
http://w3.hdsnet.hu/whiteful/crossover2.htm
94 Carina E 1,6 benzin 16V JT153ATK lépcsőshátú

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4951 Dátum: 2010.10.01 20:25:56 »

Nincs is laborom...

Menj át Petyához, vigyél 4*20 centi kábelt, alakítsátok vissza passzívra a rendszerét, majd vegyétek ki a toldást és a keresztváltókat, meg fogod hallani, mennyit jelent az egész.


Olvasom itt jól "elvitatkoztatok" az aktív kontra passzív rendszer előnyeiről hátrányairól, különbségeiről. Amit drusza itt ír.......tulajdon képpen én meg voltam elégedve a rendszeremmel paszzív formában is hangváltókkal, de mivel tudtam az aktív rendszerről már egy ideje és amúgy is készültem a hangszórókábel cserére, gondoltam kipróbálom. Fej tudja, hátul a hangváltókat kikötöttem, sajna bal oldalon hozzá kellett toldanom a hangszórókábelhez hogy elérjen az erősítőig :wacko: DE! Mindezek ellenére még így is jobb lett az egész. Szóval farkas! :yes: Ha passzívban akarsz maradni, az is jó nekem is az volt és semmi bajom nem volt vele. De ki tudod próbálni te is, nem kerül semmibe.....kikötöd a hangváltókat, hangszórók be az erősítőbe, fej átkapcsol és ennyi. Hallani fogod a különbséget aztán el tudod dönteni jobb e vagy nem. Szerintem se kerül sokkal többe az aktív rendszer kiépítése, mert most veszek egy 75.2-t 20eFt-ért + egy RCA pár méter 4-es hangszórókábel a mélynek és ennyi. De sokkal stabilabb és minőségibb rendszerem van. Ezt csak úgy lehet eldönteni ha MEGHALLOD :D ennyi az egész.......kár ezen vitatkozni. Engem sem érdekelt nagyon az aktív rendszer, csak kipróbáltam és bejött....máris ebben gondolkozom.
 Az pedig hogy az autó az autó és minek ilyen stúdió bele......... ;) csak annyi hogy ha már ez a hobbink és sokat foglalkozunk ezzel, szeretnénk tökéjre vinni és szeretnénk ha minnél jobban szólna az a zene, ne pedig csak puffogjon meg csattogjon és zörögjön.
 Drusza tudja a nagyot, Farkas próbáld ki aztán majd meglátod miről van szó....lehet neked nem fog tetszeni. De amúgy meg mindenképpen kellene neked egy elsőszett csere. Mondjuk egy P6550c :D vagy egy 13-as GTI.....16-os GTI-hez már nem árt egy Px600.2-es erősítő passzívban. Aktívban mondjuk nemárt kettő :D na itt kijön hogy az aktív rendszer drágább. :lol:

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4952 Dátum: 2010.10.01 22:27:06 »
Megvettem ma a P6550C-ket :)
Ámultam-bámultam, mert egy Hifis csávó öccsétől vettem. (ők csinálnak nekem majd ajtópanelt a közeljövőben, ami még az én pénztárcámnak is fekszik)
Viszont nem fér be nekem sem az ajtóba, így kiemelőt kell csinálnom...
Fa kiemelés lesz egyelőre (2 cm kell a hangszóróhoz minimum, 4 cm lesz, remélem kész leszek vele hétvégén)
Esetleg miből lehetne megcsinálni ideiglenesen házilag más anyagból?
Ja és nem akarok boltot rontani, de eddig, amiket itt néztem, linkelt Petya is Cordial kábelt az náluk 900 Ft/m körül van, ha jól emléxem.
10 ezer körül van 35 mm-es tápkábel. Emellé rohadt korrektnek tűnnek, amint lesz panelem referálok, hogy mégis miképp dolgoznak !

Most nézem a neten, hogy Petya haverja öccsétől vettem a hangszórókat :)
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.01 22:28:37 írta olahjojo1990 »
Józsi vagyok :-)

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4953 Dátum: 2010.10.02 09:05:00 »

Eddig azt gondoltam, hogy az aktív rendszer a haladó kategória, nem a kezdő. Erre kiderül, hogy jobb, ha mindenki ezzel indul, hiszen ha nem, akkor kell csak igazán profinak lenni....

Szóval maradnak a közlekedési eszközök. Annyira kíváncsi lennék, miben tud egy DSP-s aktív rendszer nyújtani egy használati tárgyat használónak, miközben 130-cal megy autópályán, vagy kátyúkat kerülget Budapesten inkább kevesebb, mint több sikerrel....  :devil:
 (és annyit azért fogadjunk el, hogy egy aktív rendszer ugyanazokkal a szintű komponensekkel jóval drágább, mint egy passzív) kiépített aktív rendszer a gyakorlati életben annyival többet tud nyújtani.


A kezdő szint mindenképpen a szetthez csomagolt passzív váltó használata, de ahogy olvasgatom a fórumot, az utóbbi hónapok csak arról szólnak, hogy lehetne ennél jobbat csinálni. Hát például DSP-vel és hangszórónkénti erősítőcsatorna hajtással.

Nem tudom milyen autókat ismersz, de egy mai átlagos középkategóriás kocsiban 130-nál az autópályán tök csönd van. Pláne egy jól megépített ajtópanellel  :devil: Ott nyugodtan lehet a zenére figyelni.  A kátyú kerülgetés közben meg pláne jó, mert egy idő után az ember megunja és kiköltözik vidékre Budapestről és akkor a nyugiban még jobban tudja élvezni a hifijét.

Hogy az aktív, pontosabban a DSP használat drágább lenne, mint a passzív? Szerintem viccelsz. Persze lehet ezerforintos tekerccsel meg ötszáz forintos kondival gondolkodni, de az nem az a szint amit mondjuk egy 88RSII elektronikája tud. Tessék legalább papír-olaj kondikban gondolkozni, Mundorf tekercsekben.  Az eredmény alaphangon ötven-hatvanezer forint, és akkora böhömce szerkezetek, mint két erősítő. A tekercseknél van ugyanis egy gonosz dolog. Minél vastagabb drótból húzzák annál jobb. És nehezebb. És nagyobb. Amennyiben ki szeretnénk bújni eme szabály alól akkor viszont négy számjegyes árcédulában kell gondolkoznunk. Euróban.  Ráadásul ilyen passzív keresztváltót nem tudsz készen venni, vagy magadnak építed rengeteg kísérletezéssel, vagy valakivel csináltatod horror pénzért. Nem véletlen, hogy a Pio 88 RS-ek megjelenésével a környezetemben mindenki hagyta a passzív váltó építgetést, mert tökéletes alternatívát nyújott az a fej.

A minőségről pedig annyit, hogy mindenkinek kell kompromisszumokat hoznia, de hogy azt hol húzza meg, hát az egyéni döntés. Én azt látom, hogy te elégedetlen vagy, de nem szeretnél többet költeni. Ez kellemetlen helyzet, amin a tapasztalat tud a legjobban segíteni. Most kéne sok-sok autót meghallgatni, hogy mégis milyen dolgok vannak, mennyi pénzért, hogy képbe kerülj. Például ma a Humma döntőn?http://www.humma.hu/news.php

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4954 Dátum: 2010.10.02 10:25:37 »
Megvettem ma a P6550C-ket :)
Ámultam-bámultam, mert egy Hifis csávó öccsétől vettem. (ők csinálnak nekem majd ajtópanelt a közeljövőben, ami még az én pénztárcámnak is fekszik)
Viszont nem fér be nekem sem az ajtóba, így kiemelőt kell csinálnom...
Fa kiemelés lesz egyelőre (2 cm kell a hangszóróhoz minimum, 4 cm lesz, remélem kész leszek vele hétvégén)
Esetleg miből lehetne megcsinálni ideiglenesen házilag más anyagból?
Ja és nem akarok boltot rontani, de eddig, amiket itt néztem, linkelt Petya is Cordial kábelt az náluk 900 Ft/m körül van, ha jól emléxem.
10 ezer körül van 35 mm-es tápkábel. Emellé rohadt korrektnek tűnnek, amint lesz panelem referálok, hogy mégis miképp dolgoznak !

Most nézem a neten, hogy Petya haverja öccsétől vettem a hangszórókat :)

Na jojo ez már valami! :yes:Én nem barkácsolnék ideiglenes hangszórókeretet vagy ajtópanelt, bízd inkább a profikra akik már csináltak ilyet. Meg most ehhez a szetthez kellene neked egy megfelelő erősítő is mert különben közel sem fogod azt hallani amit kéne :yes:
 Az én haverom öccse?? Az meg ki? :D

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4955 Dátum: 2010.10.02 10:27:37 »

Ja és nem akarok boltot rontani, de eddig, amiket itt néztem, linkelt Petya is Cordial kábelt az náluk 900 Ft/m körül van, ha jól emléxem.
10 ezer körül van 35 mm-es tápkábel. Emellé rohadt korrektnek tűnnek, amint lesz panelem referálok, hogy mégis miképp dolgoznak !


A Cordial koaxot én Kovács Tamáséktól vettem nekem 950Ft/m volt :wacko:

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4956 Dátum: 2010.10.02 10:44:45 »
Megvettem ma a P6550C-ket :)
Ámultam-bámultam, mert egy Hifis csávó öccsétől vettem. (ők csinálnak nekem majd ajtópanelt a közeljövőben, ami még az én pénztárcámnak is fekszik)
Viszont nem fér be nekem sem az ajtóba, így kiemelőt kell csinálnom...
Fa kiemelés lesz egyelőre (2 cm kell a hangszóróhoz minimum, 4 cm lesz, remélem kész leszek vele hétvégén)
Esetleg miből lehetne megcsinálni ideiglenesen házilag más anyagból?
Ja és nem akarok boltot rontani, de eddig, amiket itt néztem, linkelt Petya is Cordial kábelt az náluk 900 Ft/m körül van, ha jól emléxem.
10 ezer körül van 35 mm-es tápkábel. Emellé rohadt korrektnek tűnnek, amint lesz panelem referálok, hogy mégis miképp dolgoznak !

Most nézem a neten, hogy Petya haverja öccsétől vettem a hangszórókat :)

Na jojo ez már valami! :yes:Én nem barkácsolnék ideiglenes hangszórókeretet vagy ajtópanelt, bízd inkább a profikra akik már csináltak ilyet. Meg most ehhez a szetthez kellene neked egy megfelelő erősítő is mert különben közel sem fogod azt hallani amit kéne :yes:
 Az én haverom öccse?? Az meg ki? :D
JBL Tamás öccse :) Náluk voltam benn, tőlük vannak a hangszórók :)
Akkora erősítőt láttam, hogy azt hittem lef*som a bokám :D
Nem akarok most ebben a hónapban többet költeni az autóra, hacsak meg nem áll, de ne történjen ilyen.
Még idén kapni fog egy normális panelt, de addig szeretném hallgatni :)
A hifit idén nem biztos, hogy "befejezem" hisz első az autó motorikus erőnléte :) Anélkül sokat nem érek a hifivel.
Azt hiszem, hogy ez egy eléggé megérthető magyarázat. Természetesen ha bejön valamiből "pottyant" pénz azt félreteszem egy normális erősítőre.
Aztán jövőre szétzenélhetem az agyamat is :)
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.02 10:48:39 írta olahjojo1990 »
Józsi vagyok :-)

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4957 Dátum: 2010.10.02 10:49:14 »

Ja és nem akarok boltot rontani, de eddig, amiket itt néztem, linkelt Petya is Cordial kábelt az náluk 900 Ft/m körül van, ha jól emléxem.
10 ezer körül van 35 mm-es tápkábel. Emellé rohadt korrektnek tűnnek, amint lesz panelem referálok, hogy mégis miképp dolgoznak !


A Cordial koaxot én Kovács Tamáséktól vettem nekem 950Ft/m volt :wacko:
Én meg az öccsétől a hangszórókat, ami Tamás boltjában volt benn :)
Józsi vagyok :-)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4958 Dátum: 2010.10.02 11:35:11 »

Ja és nem akarok boltot rontani, de eddig, amiket itt néztem, linkelt Petya is Cordial kábelt az náluk 900 Ft/m körül van, ha jól emléxem.
10 ezer körül van 35 mm-es tápkábel. Emellé rohadt korrektnek tűnnek, amint lesz panelem referálok, hogy mégis miképp dolgoznak !


A Cordial koaxot én Kovács Tamáséktól vettem nekem 950Ft/m volt :wacko:
Én meg az öccsétől a hangszórókat, ami Tamás boltjában volt benn :)

Tamás nem a cimbim, elég különleges jelenség a srác :D de érti a dolgát nagyon is mind autóhifiben mind szobai hifiben. Sokat beszélgettem vele amikor vettem tőle a 75.4-et. Akkor voltam bent náluk először Budaörsön. Ott fetrengtek a Crown erősítők a földön én is csak lestem. A zenét én is befejeztem erre az évre, majd jövőre összerakatom szépen. Bekerül a plusz erősítő, ülések alá beépítés....aktív rendszer. A lényeg a kábelezés, aztán a komponenseket szépen tudom cserélgetni amilyenre akarom majd. Csak legyen meg mindennek a helye szépen beépítve. Aztán lassan lehetne beszerezni JBL matricákat is :D

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4959 Dátum: 2010.10.02 11:44:50 »

Ja és nem akarok boltot rontani, de eddig, amiket itt néztem, linkelt Petya is Cordial kábelt az náluk 900 Ft/m körül van, ha jól emléxem.
10 ezer körül van 35 mm-es tápkábel. Emellé rohadt korrektnek tűnnek, amint lesz panelem referálok, hogy mégis miképp dolgoznak !


A Cordial koaxot én Kovács Tamáséktól vettem nekem 950Ft/m volt :wacko:
Én meg az öccsétől a hangszórókat, ami Tamás boltjában volt benn :)

Tamás nem a cimbim, elég különleges jelenség a srác :D de érti a dolgát nagyon is mind autóhifiben mind szobai hifiben. Sokat beszélgettem vele amikor vettem tőle a 75.4-et. Akkor voltam bent náluk először Budaörsön. Ott fetrengtek a Crown erősítők a földön én is csak lestem. A zenét én is befejeztem erre az évre, majd jövőre összerakatom szépen. Bekerül a plusz erősítő, ülések alá beépítés....aktív rendszer. A lényeg a kábelezés, aztán a komponenseket szépen tudom cserélgetni amilyenre akarom majd. Csak legyen meg mindennek a helye szépen beépítve. Aztán lassan lehetne beszerezni JBL matricákat is :D

Értem.
Ezzel akkor nem vagyok egyedül :)
Igen az ülés alá építés nálam is készül, már lemértem a dolgokat, és a 35-ös kábelem is megvan :)
Nekem adtak matricát a hanszórókhoz :P :tt2:
Józsi vagyok :-)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4960 Dátum: 2010.10.02 12:01:04 »


Értem.
Ezzel akkor nem vagyok egyedül :)
Igen az ülés alá építés nálam is készül, már lemértem a dolgokat, és a 35-ös kábelem is megvan :)
Nekem adtak matricát a hanszórókhoz :P :tt2:

Na bumm! :clap: Akkor tiéd a pálya! :lol:

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4961 Dátum: 2010.10.02 13:14:53 »


Értem.
Ezzel akkor nem vagyok egyedül :)
Igen az ülés alá építés nálam is készül, már lemértem a dolgokat, és a 35-ös kábelem is megvan :)
Nekem adtak matricát a hanszórókhoz :P :tt2:

Na bumm! :clap: Akkor tiéd a pálya! :lol:
Jó munkához idő kell, hidegben nem jó autótbontani :D
Emellé a belvárosban nem a legkényelmesebb hifit betenni a kocsiba :D
Józsi vagyok :-)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4962 Dátum: 2010.10.02 15:02:40 »
Hello!

Melyik a jobb? Pio DEH-P88RS vagy Pio DEH-P9600mp?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4963 Dátum: 2010.10.02 20:19:54 »
Hello!

Melyik a jobb? Pio DEH-P88RS vagy Pio DEH-P9600mp?

A 88-as.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4964 Dátum: 2010.10.02 21:39:09 »
Volt ma egy kis időm, utána néztem 1-2 dolognak hifivel kapcsolatban. Tervezgetek :D Na szóval hol is kezdjem..... :D Az erősítőket be szeretném tenni az ülések alá (még kell vennem egy GTO 75.2-t) így arra gondoltam ha az erősítők tartókeretét leszedem pont elférnek a mélyedésben ami az ülés alatt van így rögzítve is lesz. Munkahelyemen van beltéri rögzítésre szolgáló tépőzárhoz hasonlító szalag aminek egyik fele erős ragasztó a kárpitra, másik fele pedig egy erős tépőzár....na ezzel még rögzítem az erősítőket hogy semmikép se csúszkáljanak, bár a mélyedésben szorosan lesznek.
 Ha az erősítők a helyükön vannak, jöhet a bekötés. A hangszórókábelek megvannak, bár kezdek kételkedni kell e nekem ilyen koaxiális kialakítású hangfal kábel, nem lenne e elég a sima sodrott szigetelt kábel....de elvileg a koax árnyékolt és jobban védett a külső zavaró jelek behatásaitól és elvileg azt mondják dinamikusabb a hangvisszaadása..igaz ez?? :wacko: Ha nem muszály akkor lehet eladom a 21,5m koaxot és veszek simát. RCA kábelből Stinger SX6-ot néztem. Nekem SX17 van ami annyiban különbözik hogy 5.2m-es kivitel. Mivel az ülések alá nem kell ennyi hanem elég a 2m ezért lehet majd eladoma  2db Stinger SX17-et és ezek árából veszek 3db SX6-ot így szebb a beépítés is, nem kell feltekercselni 2-3m-t és ha jól megy az RCA eladás így nem kell pluszban költenem még egy RCA-ra.
 Tápkábelből veszek 20-as Stingereket, 2190Ft/m......ebből kell majd mondjuk (+)3-(-)3m. Néztem connection tápelosztót 6990Ft (2AWG-s bemenet és 2db 4AWG-s kimenet biztosítékokon keresztül), láttam van test elosztó is, de erre nem feltétlenül van szükség, az erősítők test pontját össze lehet kötni nem? :D
 Na és akkor még van a mélyláda kábele ez egy Cordial CLS240 (2X4mm-es keresztmetszet) 780Ft/m vagy CLS260 (2X6mm) 1000Ft/m. Én személy szerint a 6-ost venném, lehet most az 1300W-os láda nem igényli annyira, de később ha bővítek már jól jöhet :yes:
 
Szóval így az átalakítás költségei:
 3db Stinger SX6 RCA -------------------> 45 000 Ft (de ez meglehet az eladott 2db jelenlegi SX17 árából)
 4m Cordial CLS260 ---------------------> 4 000 Ft
 6m Stinger tápkábel (+-) --------------> 13 140 Ft
 1db Connection BFD21 tápelosztó ----> 7 000 Ft
 JBL GTO 75.2 erősítő ------------------> 22 000 Ft (használtan)
Összesen: 91140 Ft (46140 Ft)

Na ezek a tervek, ezt kell megcsinálni jövőre. De akkor meg is állok egy időre, max a komponenseket cserélgetem majd. :D Kinek mi a véleménye? Hibádzik valami? :?: