Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1697807 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3945 Dátum: 2010.04.20 09:51:20 »
:D

Egyébként ezen viccen kívül gondolkodtam a minap: egy S-Klasse mekkora előnyből indul a Corihoz képest a dupla üvegezéssel... Menet közben nagyságrendekkel csendesebb lehet, akárhogy bélelem ki a Corollát.

Muszáj lesz venni egy Lexus IS-t, az jó csendes.  :devil:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3946 Dátum: 2010.04.20 09:56:24 »
:D

Egyébként ezen viccen kívül gondolkodtam a minap: egy S-Klasse mekkora előnyből indul a Corihoz képest a dupla üvegezéssel... Menet közben nagyságrendekkel csendesebb lehet, akárhogy bélelem ki a Corollát.

Muszáj lesz venni egy Lexus IS-t, az jó csendes.  :devil:
Csendestárs?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3947 Dátum: 2010.04.20 18:07:40 »
Nem akartam tiszteletlen lenni...

Ne viccelj, felőlem le is fikázhattad volna, attól még nekem ugyanazt jelenti, ha meghallgatom. ;)

A fejlesztésekkel szerintem addig fogsz leállni, míg ki nem hajtod a mostani komponensekből a maximumot.  :devil: Nehéz "végleg" leállni, mert úrrá kell lenni az elégedetlenségen. Jó dolog a megbékélés... Én autóval, gitárokkal, órákkal vagyok így, ha hallgatnék a véremre, sosem lenne vége az útkeresésnek.  :surrender:

Igen ez az hogy már kihajtottam, több kéne :yes: Már ez is jó így, de a következő szintlépéshez már igen csak rá kellene fizetni. Első szett sere GTI-re :D Power szériás GTO 75.4, CROWN erősítők :D ....persze van még mivel szórakozni. Az egész csomagtartót át kellene alakítanom. Na szóval egyenlőre egy ideig ez most így jó. Már hallgattam eleget ahhoz hogy összeálljanak a helyes beállítások. Csak nekem is már az a bajom hogy túl sok féle zenét hallgatok, eltérő felvételekkel. Ezek az EMMA-s CD-k is észveszejtően jól hangzanak, de ezek úgy is lettek gondolom készítve hogy jól szóljon a normálisabb hifirendszereken.
 Még most már mondjuk az is eszembe jutott hogy lecserélem az első szettet.
Ezt:http://www.argep.hu/product_316787.html
Erre:http://hifikozpont.hu/hangszoro-szettek/jbl-gto-6507c.html

Elvileg a lényeges különbség az a hangszórók impedanciája. 6506c-nek 4ohm 6508c-nek 2 ohm.....meg amik a linken is le vannak írva. Nem tudom érdemes lenne ezzel szórakozni. Szerintetek? :?: Mondjuk a JBL mélyközép és a Rainbow magas ami most együtt bent van ......ezt a nem összeillő párost ezzel meg lehetne oldani.

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3948 Dátum: 2010.04.20 21:33:12 »
Erről mi a véleményetek? http://www.sony.hu/product/ica-in-car-usb-and-made-for-ipod/cdx-gt420u#pageType=TechnicalSpecs
Mondjuk olyan 15 körül venném  :ph34r:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3949 Dátum: 2010.04.20 22:09:33 »
Erről mi a véleményetek? http://www.sony.hu/product/ica-in-car-usb-and-made-for-ipod/cdx-gt420u#pageType=TechnicalSpecs
Mondjuk olyan 15 körül venném  :ph34r:

Nekem bejön :yes: Jó kis alap masina, van USB is, RCA kimenet (2V) 4X27W. 15-ért szerintem mindenképpen megéri. Csak kérdés mi a szándékod vele.......komolyabb rendszert akarsz vagy egy fejről hajtott első szettet maximum?

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3950 Dátum: 2010.04.20 22:21:40 »
őszintén elmondom :D
NE NEVESSETEK:D:D
Sikerült most szereznem egy ilyet majdnemhogy ingyen http://www.sony.hu/product/ics-f-series-speakers/xs-f1036se
ez menne be az első ajtóba hátul meg ott van a két pio
szvl nem egy professzionalis rendszer   :innocent:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3951 Dátum: 2010.04.20 23:58:38 »
őszintén elmondom :D
NE NEVESSETEK:D:D
Sikerült most szereznem egy ilyet majdnemhogy ingyen http://www.sony.hu/product/ics-f-series-speakers/xs-f1036se
ez menne be az első ajtóba hátul meg ott van a két pio
szvl nem egy professzionalis rendszer   :innocent:

Szerintem ettől ne várj sokat....fejről meg lehet hajtani, de 3 utast rakni előre :D .....nem tudom nem nyerő ötlet. A csipogóknak fejmagasságban a helyük nem lent a lábnál. Ha ingyen szerezted add el valakinek és vegyél előre egy jobb szettet. Add el a hátsó piokat is. Fej és első szett, ez így sokkal jobban hangzik :yes:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3952 Dátum: 2010.04.21 10:19:46 »
Így van, ahogy írod: túl sok. Arra marha jó a CD, hogy egy-egy komponens potenciáljára vagy annak hiányára rávilágítson, de beállításhoz sok. A Dream Theater dalt ismételgettem, azt a zenét ismerem, amióta zenét hallgatok, ezer szetten füleltem kétkazettás Philips hordozható decktől 4-5 walkmanen keresztül a sokmilliós, tényleg szépen beállított high-end rendszerig, sőt, élőben is megvolt :wub: , tudom, hogy kéne szólnia - de nem szól úgy.  :devil: A Getz dalnak a nappalimban olcsó rendszerhez képest csodás tere van, a kocsiban még mindig alacsony a színpad, bárhogy állítom a mélyközepeket.

Pár napra lehúztam a magasok RCA-ját, és ahogy az indexen is írtam, történt valami, csak nem tudok vele mit kezdeni. Semmi rutinom nincs, hiába hallok valamit akár jól, ha nem tudom belőle, hová induljak. :( Asszem, fel fogom hívni a Mészáros Gyurit, ha lesz fél napom elmenni hozzá. Kicsit tartok tőle, hogy kiderül, valamit elszúrtunk a beépítésnél, de ez benne van a pakliban, jobb, ha kiderül.


Alakul.... :clap:

Nos az, hogy neked van egy elképzelésed arról, hogy kéne a Dream Theaternek szólnia, az egy dolog. Az igazán jó rendszerek viszont úgy viselkednek, mint egy komoly önálló egyéniség, megvan a saját karakterük.  Ha elfogadható a megszólalás, komlett egész, akkor jó. Hogy ez nem fedi teljesen a te izlésedet, az meg egy másik dolog. Ezen szinte mindenki átesik.

Az. hogy mélyen van a színpadf, nagyon zavar?  Nekem a Golf II-ben a csodás Inside szettekkel minden lentről szólt konkrétan a  teteje volt a műszerfal síkja és nem zavart. Igazán megemelni a mags optimalizációjával lehet, na meg a kocsi belterének a növelésével. Az IS 200 sose fog úgy szólni, mint egy Camry, ami minidg hátrányban lesz az LS-hhez képest.

Nem hiszem, hogy valami nay dolgot elszúrtatok volna a beépítésnél.

Gyurit meg minél hamarabb hívd fel, nem az a rengeteg szabadidővel rendelkező manus...

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3953 Dátum: 2010.04.21 13:13:34 »
...Ha elfogadható a megszólalás, komlett egész, akkor jó. Hogy ez nem fedi teljesen a te izlésedet, az meg egy másik dolog. Ezen szinte mindenki átesik...

Félreérthetően fogalmaztam, nem a tyúkszaros egyéni ízlésre gondoltam, hanem arra, hogy sejtem, hogy kb. mit akart a hangmérnök és a banda a DT felvételnél, és azt is, hogy kb. mi került a korongra. A mihaszna ízlésem kajtatása ott megáll, hogy a Prong riffek dörrenjenek meg, és kész. Azok viszont már rég megdörrennek, abban nincs hiba.

Igen, zavar, hogy alacsonyan van a színpad... Nem tetszik így, mást szeretnék: arcomba éneklő énekest, szemben játszó zenekart, ahogy élőben is szokott az lenni. Kevés kamarazenét hallgatok állva ;), megszoktam, hogy szemből jön a muzsika. Te is sokat írtál a megbékélésről, lehet, hogy az is eljön. De most első körben jobban szeretnék egy stabil, nem hetente átalakuló, többé-kevésbé kiegyensúlyozott hangképet, aztán azt már vígan szidnám. :D

Kocsi beltér mérete: kis gyerek vagyok, sosem csíptem a nagyon nagy autókat, és valószínűleg sosem lesz hatalmas kocsim, akkor sem, ha ez autóhifiben nyilvánvaló hátrány. Ahogy a fülem nem tökéletes, úgy az autók terén az ízlésem sem, ez benne van a pakliban.  :surrender: Aztán lehet, hogy egy idő után rájövök arra, amit már te tudsz, mármint hogy nyafogás helyett a legjobb döntés egy nagyobb, eleve elfogadhatóan rezgéscsillapított autó lenne. :D

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3954 Dátum: 2010.04.21 17:37:31 »
Sziasztok kedves Toyotás tesók!

Azt szeretném kérni tőletek, hogy ha tudtok segíteni abban, hogy honnan tudnék hozzájutni egy olyan beépítő kerethez ami az autómba jó volna  (egy 2002es évj. corola verso 1.8 linea terra sol) és, hogy pontosan milyet(kép is jó) vegyek-rendeljek nagyon megköszönném! Esetleg a be és ki szerelésről is ha tudna valaki írni meg, hogy pontosan milyen átalakító kábel kéne a fejegységhez?Nézegettem a neten a beépítő kereteteket de ahogy kivettem sima corollához lehet venni hip hopp aminek lekerekítéses a 4 sarka de a verso-hoz vajon milyen kell és milyen való?! hifis boltban se tudtak segíteni az a helyzet, találgatnak jobbra balra, az viszont tuti hogy be lehet szerelni fejegységet
mert egyszer a használtautón láttam egy ilyen versot és volt benn egy beépített cdés fejegység de nemtalálom a képét Szomorú

az autó gyári beltéri egysége: http://kepfeltoltes.hu/100417/DSCI6163_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszönöm segítségeteket!


TISZTELETTEL: Bognár István!
TOYOTA FOREVER!!!
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3955 Dátum: 2010.04.21 17:41:54 »
Bár nem vagyok szaki a témában, de a gúgliba beírva a "corolla verso beépítő keret" szavakat, ezt dobta elsőre, de van több is (igaz, a legtöbb 2005 utáni Versohoz készült, ahogy látom, de van 2002-eshez is).
         

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3956 Dátum: 2010.04.21 17:52:08 »
Bár nem vagyok szaki a témában, de a gúgliba beírva a "corolla verso beépítő keret" szavakat, ezt dobta elsőre, de van több is (igaz, a legtöbb 2005 utáni Versohoz készült, ahogy látom, de van 2002-eshez is).



Igen láttam ezeket...a 2. a sima corollához a jó...négy sarka le van kerekítve...versóé élben van.
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3957 Dátum: 2010.04.21 19:16:57 »
Bár nem vagyok szaki a témában, de a gúgliba beírva a "corolla verso beépítő keret" szavakat, ezt dobta elsőre, de van több is (igaz, a legtöbb 2005 utáni Versohoz készült, ahogy látom, de van 2002-eshez is).



Igen láttam ezeket...a 2. a sima corollához a jó...négy sarka le van kerekítve...versóé élben van.

Szia!

Ez milyen? Elvileg jónak kellene lennie.
http://www.audiosystem.mobildata.hu/index.php?page=shop.product_details&category_id=67&flypage=shop.flypage&product_id=1163&option=com_virtuemart&Itemid=62

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3958 Dátum: 2010.04.21 19:26:20 »
Amit küldtem az 2 DIN-es de van 1 DIN-esben is. Ez 2005-ös vagy fiatalabb Versokhoz jó. Még azért keresek neked hátha találok mást is.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3959 Dátum: 2010.04.21 22:06:13 »
Az a baj, hogy a cartársnak a régebbi Versója van. Ahhoz azt hiszem, nincs utólagos keret, egy fórumozó pár éve úgy oldotta meg, hogy gyártott egyedileg egy darabot. A Corolla audio topikot kellene végigbújni, ott megvan a történet. Esetleg a Metra kínálatát lehetne megnézni, ha van cég, aki mégis gyárt ilyet, az ez lesz.

http://www.metraonline.com/