Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1697629 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3855 Dátum: 2010.04.04 17:24:06 »
Meghallgattam a válogatást meg letöltöttem ezt az EMMA teszt CD-t. Nagyon jó tényleg. Teljesen el lehet különíteni az egyes hangszereket, szépen szól. Teszt CD-n van valami német énekes trió is, balról énekel a ***i, jobbról pedig nyomják a PAM PAM-ot :lol:. Gitáros csaj középen énekel.....nagyon jó tetszik. Nem akartam hangoskodni, úgyhogy csak hallkan hallgattam, a mélyládát ki is kapcsoltam teljesen. Elöl is olyan mély van mintha be lenne nyomva a mélyláda........csak nem olyan dinamikus mivel ezek nem 30-as hanem 16,5-es hangszórók :D. Most rákkattantam ezekre a FLAC formátumú zenékre, töltögetem a kedvenceimet. Az a baj ez az EMMA nem lossless, szerintem akkor még jobb lenne, de már így is tuti mp3-ban.
 Satriani a válogatásod is jó, tetszik de van benne néhány elvetemült heavy metal. Komolyzene az tényleg nagyot szól még így halkan is  :yes:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3856 Dátum: 2010.04.04 17:41:08 »
Van EMMA lemezből is lossless, csak jó helyen kell keresni. ;)

Ja, és ebben nincs semmi elvetemült. Szerintem a Prongot gondolod annak, ami - amellett, hogy állat vaddisznó dög módon szól - tök laza zene, semmi erőlködés nincs benne, és még a szövegek is jók. Mondjuk elhiszem, hogy aki nem hallgat ilyesmit, annak túlzás...
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.04 17:43:59 írta Satriani »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3857 Dátum: 2010.04.04 18:01:48 »
Tesó ebben a_Andy_Timmons_-_A_Night_To_Remember nótában 04.20tól  nagyon vastag a gitárhangzás  :clap: :clap: :wub:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3858 Dátum: 2010.04.04 18:51:46 »
Van EMMA lemezből is lossless, csak jó helyen kell keresni. ;)

Ja, és ebben nincs semmi elvetemült. Szerintem a Prongot gondolod annak, ami - amellett, hogy állat vaddisznó dög módon szól - tök laza zene, semmi erőlködés nincs benne, és még a szövegek is jók. Mondjuk elhiszem, hogy aki nem hallgat ilyesmit, annak túlzás...

Jól van na azért nem feküdtem ki tőle, jó volt az csak kevésbé tetszett mint a többi. Köszönöm a linket! :yes: :flowers:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3859 Dátum: 2010.04.04 19:04:44 »
Hol van FLAC EMMA-ból?? :D

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3860 Dátum: 2010.04.04 19:14:23 »
Nemá' :D

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3861 Dátum: 2010.04.04 19:16:28 »
Nemá' :D

Mi az hogy nemá'? Ilyen oldalt nem ismerek.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3862 Dátum: 2010.04.04 19:25:59 »
Te, egyik smiley-ra se kattintasz rá soha, hogy nem bújik-e meg alatta valami ajándék link?  :1eye: :D
         

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3863 Dátum: 2010.04.04 19:32:05 »
De igen csak nem jött be semmi :D Írtam is hogy köszönöm a linket. Azt hiszem a hiba az én készülékemben van :surrender:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3864 Dátum: 2010.04.04 19:34:39 »
Bejött :D Addig is találtam egy jó torrentes oldalt tele lossless albumokkal http://avlossless.no-ip.org. Én nem tudom hogy kell smily alá rejteni :flowers:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3865 Dátum: 2010.04.05 11:20:55 »
Satriani az EMMA 2003/2004-et honnan tudnám letölteni losslessben? Tudom ez már a pofátlanság teteje :D de nagyon tetszik, hálás vagyok neked :yes:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3866 Dátum: 2010.04.05 23:09:37 »
Nem tudok sajna segíteni... :( Ezt az egyet találtam meg én is veszteségmentes formátumban.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3867 Dátum: 2010.04.06 12:54:44 »
Meghallgattam a válogatást meg letöltöttem ezt az EMMA teszt CD-t. Nagyon jó tényleg. Teljesen el lehet különíteni az egyes hangszereket, szépen szól.

Dehogy jó. Igazi német jazzfelvétel, azt is hallani, hogy a basszusgitár húrja egy méteren hányat van sodorva, de zenét nem. Nagyon high-tech felvétel nagyon könnyű rápontozni, de pont halálunalom. Részben ezért is hagytam abba a bíráskodást az Emma versenyeken. Viszont azért nézd meg legalább a versenyszabályzatot, hogy tudd, mit is kéne hallani.  :clap:

A korábbiakon legalább igazi zenék vannak, de ha igazi tuti nagyotszóló csinn-bumm zenéket akarsz, amiket, valljuk be egy darabig tényleg szórakoztató hallgatni, akkor keress Sheffield Lab kiadványokat, mondjuk a Drum recordot, Reference Recordings lemezeket, ezek be fognak jönni, ha már az EMMA tetszett.

Elalamo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
  • 2002 E12 1,6 16V
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3868 Dátum: 2010.04.06 15:23:58 »
Sziasztok!

Múltkor kérdeztem, h elméletileg megoldható e gyári E12 magnós fejegység /fedcomppal/ cseréje CD-sre. Nos, sikerült beszereznem, ráadásul jó áron /20 000 Ft/ egy gyári CD-s fejegységet. Nekem 2002-es a Corim és amit vettem fejegység valószínűleg facelift utániban volt, mert van rajta MUTE gomb.

A helyzet az, h elvittem az EMil frey-be akik telefonon azt modnták, h kicserélik fél óra alatt, majd miután szétszedték a középkonzolom és meglátták a mostani magnót azt mondták, h ezt nem lehet kicserélni egyáltalán, más a láb és a kábelkiosztás. Kérdeztem, h vmi átalakító nem létezik hozzá, vagy ilyesmi - a válasz az volt, h az csak akkor jó, ha nem fedcompos sima fejegységet akarok betenni beépítő kerettel, ehhez nincs olyan átalakító amivel ki tudják cserélni.

A Kérdésem az, h tud e segíteni vki abban, h Pesten hol lehet beszereltetni, vagy ténylegesen megoldható é avagy Urban legend ez a csere dolog.
Vannak már tapasztalatok? Esetleg vki már csinált ilyet, hasonlót?

Előre is köszönöm

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3869 Dátum: 2010.04.06 15:47:17 »
A helyzet az, h elvittem az EMil frey-be akik telefonon azt modnták, h kicserélik fél óra alatt, majd miután szétszedték a középkonzolom és meglátták a mostani magnót azt mondták, h ezt nem lehet kicserélni egyáltalán, más a láb és a kábelkiosztás. Kérdeztem, h vmi átalakító nem létezik hozzá, vagy ilyesmi - a válasz az volt, h az csak akkor jó, ha nem fedcompos sima fejegységet akarok betenni beépítő kerettel, ehhez nincs olyan átalakító amivel ki tudják cserélni.

Szia!

Erősen furcsállom a szakszerviz válaszát. Mindenekelőtt a "régi" és "új" 12 tűs Toyota-specifikus csatlakozót egy fordítóval (Toyota part #08695-00370; ez alapján a szerviznek tudnia kéne szerezni ilyet) oda-vissza kompatibilissá lehet tenni. Így néz ki:



A középső, nagy csatlakozóba bedugod azt a csatit, ami eddig figyelt a rádió fenekében, a bal oldali, kis csatit bedugod az új rádióba, és tudtommal ennyi. A BC csatlakozója ugyanaz maradt, ahhoz nem kell átalakító.

A másik: a beépítőkeret ugyanaz, nem hinném, hogy a műszerfalban lévő rögzítési pontok mások lennének, ha pedig mégis mások, akkor a régi rádióról le lehet szedni a fém keretet, és áttenni az újabbikra.

Szerezz be egy ilyen átalakítót, ami a képen van, aztán láss neki magad, egy 10-es csőkulcs kell csak hozzá. Fél óra alatt garantáltan ki fogod tudni cserélni, a nyakam rá. Bátorításul egy kis videó, csak hogy lásd, mennyire nehéz szétszedni a középkonzolt: