Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1698181 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3795 Dátum: 2010.03.26 21:16:44 »
Igen, ezt néztem én is. De a másik ajtón stimmelt a dolog...
Gabe 254.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3796 Dátum: 2010.03.26 21:33:11 »
Igen ez így van, igazatok van, de mind a két ajtónál kívülre és a belső lemezre is ragasztottam, teljesen ki van tömve az ajtó. Ajtóburkolatra is ragasztottam szivacsot, azt is kitömtem és ha megütögetem, nem zörög már az sem. Most a bal oldalt végigvittem a hangszóróvezetékeket, A oszlop burkolatára is tettem egy kis szivacsot. Jobb oldalt már csak a hangváltóba kell bekötnöm, onnan meg az erősítőbe. Holnap jön a jobb oldal aztán mielőtt készre csinálnám ha a zene össze lesz dugva, jöhet a hallgatózás :hug:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3797 Dátum: 2010.03.26 22:06:54 »
Mi is úgy szigeteltünk, hogy a külső lemez belső oldala is kapott bitument. Petyaa, csípni fogod, kis sebességnél nem nagyon hallatszik semmi különbség, de már ennyitől is javult a sztrádás menetkomfort, 150-nél érezhetően csendesebb a kocsi.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3798 Dátum: 2010.03.27 08:29:00 »
Mi is úgy szigeteltünk, hogy a külső lemez belső oldala is kapott bitument. Petyaa, csípni fogod, kis sebességnél nem nagyon hallatszik semmi különbség, de már ennyitől is javult a sztrádás menetkomfort, 150-nél érezhetően csendesebb a kocsi.

A menetzaj csökkenést már érzékelem, csak a hátsó burkolatok nincsenek még fent, ezért az kicsit rontja még az öszképet. Bár mióta oda is tettem bitumen lapokat onnan is csökkent a zaj. De nekem inkább a zene a lényeg :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3799 Dátum: 2010.03.27 09:00:32 »
Mennyi + súlyt jelen, ha az autót így körbe lapozod?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3800 Dátum: 2010.03.27 13:48:47 »
Elvileg a Dynamat Extreme sokkal könyebb mint a sima bitumenlap.
10x10cm-es bitumenlap: 49g
10x10cm-es dynamat xtreme: 34g
Nekem 3db 122X62cm-es lapjaim voltak, ezt osztottam szét a két ajtóra, 1,5-1,5 lap így ha jól számolom 3,85kg-al lettem nehezebb ajtónként, az összesen 7,7kg. Hátra még vettem 2 lap ilyen sima zajcsillapító lapot (darabja 1300Ft volt :D) 50X50cm annak nem tudom a súlyát de szerintem 1-2 kg lehet a kettő. Szóval ez a zajcsillapító akció nekem kemény durván 10kg súlytöbbletet jelent. Igaz nem kis munka van vele, ajtónként majdnem 1 nap.......igaz nekem 3 ajtós a kocsi (2 bazi nagy ajtót kellett kiszigetelnem. Amúgy azt mondják hogy a Dynamathoz nem kell hőlégfúvó, de én azzal csináltam mert ha fölmelegíted, hajlékonyabb lesz és könyebb vele dolgozni + miután fölragasztottad a felületre kicsit átmelegíted és könyebb feldolgozni a felületre mert nyúlósabb lesz. Nagyon jó lett, örülök neki hogy megcsináltam :D :clap:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3801 Dátum: 2010.03.27 19:13:35 »
Ahogy anno megfogtam a bitumenes lap csomagolását, az sem lehetett több 4-5 kilónál csomagonként. Ebből 2 megy majd bele a kocsiba, nem nagy tényező.

---------------

Nem is mondtam, mekkora balfék voltam. :D Ugye mikor beszereltük múlt pénteken az erősítőt, és átállítottam a DSP-t, nem változtak meg a menüpontok. Azt hittem, bibi van. Volt: nem olvastam el rendesen a kézikönyvet.  :innocent: Benne van világosan, hogy nem is az audio beállításokat kell lenullázni, hanem a processzort, amit az előlapon található nyomógombbal kell megtenni. Ezt még valamikor a hét elején felfedeztem, azóta azok a menüpontok látszanak a fejen, amiket vártam.

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3802 Dátum: 2010.03.27 19:38:56 »
Sziasztok!

Beírom ide is hátha...
Nincs valakinek véletlenül a 2004-es ráncfelvarrott Yarisban lévő gyári rádióhoz kapcsolási rajza (igazándiból a végfok érdekelne)? Nem találom sehol... 
1000 köszönet!

ludus
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3803 Dátum: 2010.03.28 11:41:24 »
nem is az audio beállításokat kell lenullázni, hanem a processzort, amit az előlapon található nyomógombbal kell megtenni.

Pedig még rá is kérdeztem, hogy reset megvolt?  :innocent:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3804 Dátum: 2010.03.28 11:45:54 »
Simán: audio reset, menüből.  :innocent:

:D

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3805 Dátum: 2010.03.28 17:35:15 »
Kééész a hifi. Bár még hátulra nem tettem vissza a két burkolatot, de minden be van kötve és kicsit hallgatóztam. Egyenlőre tetszik amit hallok, szép tiszta lett a hangzás és a magasak is jobban szólnak......csukott ajtóknál kicsit olyan érzésem van mintha egy studio szobában ülnék. Majd most este felé megyek be a városba, letesztelem a dolgot. Meghallgatok többfajta zenét, keresem a változásokat.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3806 Dátum: 2010.03.28 20:09:55 »
Kééész a hifi.
:D [rohog] :D :lol: :clap: :innocent: :no: [rohog] :D

Már elnézést.  ::)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3807 Dátum: 2010.03.28 21:06:57 »
Kééész a hifi.
:D [rohog] :D :lol: :clap: :innocent: :no: [rohog] :D

Már elnézést.  ::)


 :tt2: Mester! Te most kóstolgatsz engem? :D :hug:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3808 Dátum: 2010.03.28 21:09:26 »
Ez kb olyan, mint azt mondani: kész, megtanultam x, y nyelvet :D
Gabe 254.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3809 Dátum: 2010.03.28 21:14:48 »
Ear mesternek most nem muszáj ide figyelnie :tt2:  :innocent: Volt egy kis időm hallgatni az új kábel + szigetelés eredményét, a helyzet az hogy a mély közép tartomány nincs a toppon, nem túl erőteljes. Most ez a kábel vagy kihozta a rossz vágási beállításaimat és lejjebb kell vinnem a vágást, mert most 50Hz körül van, vagy még járatnom kell. Vagy az UTP kábel tényleg nem jó hangszórókábelnek :D.....sokan tuti erre tippelnének és részben igazat is adok nekik, azonban a hangzás az 1000X jobb tényleg egyedül az mélyek hiányoznak kicsit elől. Holnap megpróbálom az első szett vágását tényleg lejjebb vinni 35Hz-re mondjuk (Ahogy Ear apánk is javasolta :tt2:) a mélyládát pedig kicsit feljebb viszem 50Hz-re.
 Na mindegy, bocsánat ha ez valakit baromira nem érdekel, azért leírtam hogy megmozgassam az ujjaimat :D :flowers: