Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1698179 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3315 Dátum: 2009.11.27 22:32:29 »

először a rezgéscsillapítással kellene foglalkoznod, mert ennek híján pakolhatod te az autódat mindenféle brutál cuccal tele, sosem fogja azt az eredményt hozni, ami pénzt vezetékben, meg akksiban beleborítottál. Ellenben egy jó csillapítás és egy közepes cucc kombóval igen meglepően jó eredményt lehet elérni...

Igen a rezgéscsillapítást meg fogom csinálni tavasszal, amikor már jobb idő lesz kint, mert nincsen műhelyem sajna. Veszek ilyen Dynamat lapokat és kibélelem az ajtókat biztos, a tetőkárpitot nem valószínű hogy leveszem.........nemtom addigra kitanulom a dolgok, majd utánnaolvasok hogy kell mit érdemes, hogy érdemes.........Akkunak egy laza Exide Premiumot néztem, ez nem spirálcellás, de bőven jó lesz szerintem az én rendszeremhez. http://www.akkutelep.hu/auto-akkumulator.htm 64Ah-ás 640A-es indítóárammal. Aurisban a gyári az MUTLU (made in Turkey :D) 60Ah 360A és nem teljesen gondozásmentes, lehetne ezt sokáig nyúzni szerintem, de én jövőre lecserélem a hifi miatt. 3 év egy aksinak fiatal kor, bár valamelyik betojik már 2 éves korában, de van ami bírja a 8 évet is.
 Én nem akarom most fejleszteni a rendszeremet, jó egyenlőre minden, inkább javítani, finomítani kellene. Most meglesz majd a 2 pár Stinger RCA, jövőre akku csere és szigetelés 1000-el. Talán addigra gyűjtök még minőségibb hangszórókábelre is. Meghát nemtom a JBL rendszerhez hogy passzol ez a Rainbow cal25 magas :?: Talán azt is le kellene cserélnem JBL-re ami a szetthez való.......kíváncsi lennék az javítana e valamit. Amúgy én meg vagyok ezzel elégedve így ahogy van, de tudom lehetne min javítani hogy még jobb legyen. Azon is erősen gondolkozom amit Ear írt......hogy az RCA-t középen elhúzni, csak egyenlőre nem tudom hogy lehetne megcsinálni. De az tuti, ez így nagyon jó lenne, messze lenne az RCA minden más vezetéktől.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3316 Dátum: 2009.11.27 23:42:40 »
...az RCA-t középen elhúzni, csak egyenlőre nem tudom hogy lehetne megcsinálni. ...

Ez nekem is szöget ütött a fejembe. Tulajdonképp "csak" szét kell hozzá kapni az egész nyomorult autót, ami a zajcsillapítás miatt amúgy is esedékes: ha nem is kell atomjaira szétbombázni a gépet, de azért jó lenne rendesen kibélelni a kocsit.

Olvastam ezt a cikket: http://totalcar.hu/magazin/hifituning/zaj/ Itt az autóhoz dynamatot alkalmaztak. Néztem árakat, hát khmmm... qrvadrága. Bármilyen bitumenlap megteszi? Láttam már olyat, hogy csíkokra vágják a lapot; érdemes ezzel próbálkozni? Milyen anyagot ajánlotok, ami normális árú, de használható? Az ajtók kibélelése gondolom, erősen javallott; ezen kívül mire érdemes még hangsúlyt fektetni egy E12-re, mint gyárilag közepesen jól szigetelt kocsira?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3317 Dátum: 2009.11.28 07:16:24 »
Sztem taby fog majd ajánlani olyan anyagot, amit ő használt...
Gabe 254.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3318 Dátum: 2009.11.28 12:21:16 »
Igen ez engem is érdekelne, de szerintem a Dynamat nem olyan nagyon drága. http://www.carr.hu/k/73_jarmufelszereles-extra-szigeteloanyag?gclid=CKbHo4bIrZ4CFcQSzAodzTuqlQ
 Van ez az ajtó szett, az 5000 Ft...mondjuk abból veszel 4-et, az 20 ezer. Szerintem ennyit lehet rá áldozni. Bár kérdés hogy ez mennyire elég..........Én mind a 3 ajtót raknám tele vele + a csomagtérbe raknék, mert a csomagtér ajtó eléggé rezeg.

itt egy videó hogy kell csinálni:


RCA-t középen húzom majd be, a kárpit alatt el lehet vezetni szépen, csak a középkonzolt kell kicsit szétkapni :D, d mindenképpen megéri.
 

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3319 Dátum: 2009.11.28 19:12:11 »
Sztem taby fog majd ajánlani olyan anyagot, amit ő használt...
Soudaband -et használtam, Lapat is ezt használta, töredéke az ára, de elég jó eredményt villant.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3320 Dátum: 2009.11.28 20:08:04 »
Taby, ez csak tekercselt kiszerelésben (ha jól látom, 7,5-től 30 centis szélességig) kapható? Te melyiket vetted, mennyi kellett belőle?

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3321 Dátum: 2009.11.28 20:55:43 »
Taby, ez csak tekercselt kiszerelésben (ha jól látom, 7,5-től 30 centis szélességig) kapható? Te melyiket vetted, mennyi kellett belőle?
2 tekercset vettem, egy tekercset használtam fel a 30 centisből. Lapat segítségével 7500Ft/tekercs áron jutottam hozzá.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3322 Dátum: 2009.11.28 21:37:51 »
Azt azért elmondanám, hogy a Dynamat Extreme: http://www.carr.hu/1333/dynamat-xtreme-bulk-pak-szett-9-db-xtreme-812x475-cm-10455 egymagában felér négy réteg originallal, ami pedig akár 2 réteg hagyományos bitumenalapú zaj és rezgéscsillapítóval ér fel. Nem azt mondom, hogy az Extreme az egyetlen anyag a világon, ami jó, vannak hasonók, még drágábbak és jobban specializáltak is, de vannak bizonyos helyek, ahol nem nagyon lehet kiváltani. Ilyen például a tető, ami az egyik legnagyobb rezgő elem a kocsiban.  :ph34r:


Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3323 Dátum: 2009.11.28 22:16:50 »
A tetőt első körben nem szeretném szigetelni. Egyrészt a mocskos anyagiak miatt (már így is épp eleget költöttem), másrészt tudom, milyen pokoli nagy meló a tetőkárpitot szépen leszedni, majd felhelyezni, harmadrészt nehogymá' elsőre tökéletes legyen a rendszer. :D

Taby, ezek szerint te elégedett vagy az eredménnyel, különben gondolom, nem ajánlanád másnak.  :whistling: Nyáron nem fog leválni a ragasztás? Utánaolvastam, ellentmondásos véleményeket írnak.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3324 Dátum: 2009.11.28 22:26:11 »
A tetőt első körben nem szeretném szigetelni. Egyrészt a mocskos anyagiak miatt (már így is épp eleget költöttem), másrészt tudom, milyen pokoli nagy meló a tetőkárpitot szépen leszedni, majd felhelyezni, harmadrészt nehogymá' elsőre tökéletes legyen a rendszer. :D

Taby, ezek szerint te elégedett vagy az eredménnyel, különben gondolom, nem ajánlanád másnak.  :whistling: Nyáron nem fog leválni a ragasztás? Utánaolvastam, ellentmondásos véleményeket írnak.
Én Lapat-tal beszéltem, ő a Scion-t telipakolta A-Z-ig vele eredménnyel meg van elégedve ő is. Illetve hifi-s segítője már évekre visszamenőleg ezzel dolgozik. Probléma nélkül, de szólítsuk meg Lapat-ot is háta van új tapasztalata.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3325 Dátum: 2009.11.29 12:13:03 »
Azt azért elmondanám, hogy a Dynamat Extreme: http://www.carr.hu/1333/dynamat-xtreme-bulk-pak-szett-9-db-xtreme-812x475-cm-10455 egymagában felér négy réteg originallal, ami pedig akár 2 réteg hagyományos bitumenalapú zaj és rezgéscsillapítóval ér fel. Nem azt mondom, hogy az Extreme az egyetlen anyag a világon, ami jó, vannak hasonók, még drágábbak és jobban specializáltak is, de vannak bizonyos helyek, ahol nem nagyon lehet kiváltani. Ilyen például a tető, ami az egyik legnagyobb rezgő elem a kocsiban.  :ph34r:



Ebben van 9db lap a megadott méretben?? Az bőven elég. Mondjuk ha veszek 3 ajtó szettet: http://www.carr.hu/1329/dynamat-original-wedge-pak-szett-1-db-812x457-cm-10125 annak is elégnek kellene lennie nem? Én igazság szerint az ajtókra akarok majd tenni (3 ajtós lévén az autónak 2 elég nagy ajtaja van, így lehet az ajtó szettnél több kell majd.......lemérem) és a csomagtér ajtóra is, bár oda nem fér sok. De ez az ajtó zörög a legjobban. Erre ki kell találnom valamit. Gondoltam lehetne lejjebb állítani ezen a csomagtér ajtón, hogy "szorosabban" zárjon + a rendszámtábla mögé valami puha anyagot tenni. De Dynamatot mindenképpen szeretnék használni, akármennyibe is kerül.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3326 Dátum: 2009.11.29 12:34:20 »
Na tessék! Nehogy már ez olyan drága legyen: http://www.carr.hu/1326/dynamat-xtreme-door-kit-ajto-szett-4-db-812x292-cm-10435
Ha a tetőkárpitot nem akarja levenni az ember, ez elég.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3327 Dátum: 2009.11.29 12:58:51 »
http://www.dynamat.com/technical_installation_door_kit_install.html Azt írja, hogy az Xtreme ajtó szettből 2 csomagot érdemes venni, mert 1 csomag (4 lap) az csak a 2 ajtó kárpit mögötti szigetelésére elég. Ahhoz hogy a 2 ajtó belsejét is szigetelhessük, kell még 1 csomag. Szóval összesen 2 csomag kell, ami 8 lap..........50 ezer Ft.
 Akkor már mondjuk érdemesebb megvenni azt a csomagot amelyiket Ear mutatta: http://www.carr.hu/1333/dynamat-xtreme-bulk-pak-szett-9-db-xtreme-812x475-cm-10455. Ebben van 9 lap és ezek nagyobbak is mint amik az ajtó szettben vannak. Így normálisan ki lehet szigetelni a kocsit........persze tető és komolyabb csomagtér szigetelés nélkül, de még így is jut a csomagtérbe is 1-2 lap.
 Ajtószett: 81,2cmX29,2cm
 Bulk pack: 81,2cm X45,7cm

Jól van, jól elbeszélgetek így magamba :D Szerintem ez így 60 ezer forintot, megér.....ennyit rá lehet szerintem szánni, ez a legjobb szigetelő anyag kocsikba. Ear is ezt ajánlja, ő pedig tudja mit csinál, ért hozzá.....de még sokan mások is ezt istenítik akik autóhifi építéssel foglalkoznak. Szerintem a Soudaband nem a legjobb választás, ahogy így utánna néztem, akár olcsó akár nem........kérdés ki mennyit áldoz erre a szigetelősdire. Én is megcsinálhattam volna akkor amikor építettem a hifit, de akkor már fogytán volt a pénz.........meg lehet ezt utólag is csinálni szépen.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3328 Dátum: 2009.11.29 20:44:40 »
Találtam Dynamat Xtreme nagycsomagot ebayen, ha normális az eladó, és korrekt szállítási költséget számol fel, akkor még vámmal, áfával együtt is megállhat 50 alatt. A 60 rongy fizikailag fájna, de így már talán engem is érdekelne. Majd megírom, mit válaszolt az eladó a szállítással kapcsolatban.

---------------

Már rohadtul unom a várakozást :D, így jobb híján kábeleket keresgetek, csak ötletelés szintjén. Mi a véleményetek a 4-csatornás kábelekről? Van valami kedvezőtlen hatásuk a hangzásra? A Stingernek van ilyen:



Egy 4 méteres nekem pont jó lenne, ezzel szépen össze lehetne kötni a fejegységet az erősítővel. Ha nem javasoljátok, veszek 2x2 csatornás kábeleket.

Még egy kérdés: a csipogóra gyárilag szerelt, kb. 15 centis kanócot fent szokás hagyni a hangszórón, vagy a helyére szokás forrasztani az erősítő/keresztváltó felől érkező kábelt?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3329 Dátum: 2009.11.29 21:36:56 »
Találtam Dynamat Xtreme nagycsomagot ebayen, ha normális az eladó, és korrekt szállítási költséget számol fel, akkor még vámmal, áfával együtt is megállhat 50 alatt. A 60 rongy fizikailag fájna, de így már talán engem is érdekelne. Majd megírom, mit válaszolt az eladó a szállítással kapcsolatban.

---------------

Már rohadtul unom a várakozást :D, így jobb híján kábeleket keresgetek, csak ötletelés szintjén. Mi a véleményetek a 4-csatornás kábelekről? Van valami kedvezőtlen hatásuk a hangzásra? A Stingernek van ilyen:



Egy 4 méteres nekem pont jó lenne, ezzel szépen össze lehetne kötni a fejegységet az erősítővel. Ha nem javasoljátok, veszek 2x2 csatornás kábeleket.

Még egy kérdés: a csipogóra gyárilag szerelt, kb. 15 centis kanócot fent szokás hagyni a hangszórón, vagy a helyére szokás forrasztani az erősítő/keresztváltó felől érkező kábelt?

RCA-val kapcsolatban majd válaszolnak a Dzsedik, mert nekem még ilyenem nem volt. Amúgy szerintem semmi gond ezekkel, könnyebb elvezetni. Nem hinném hogy lenne káros hatása a hangzásra, máskülönben nem gyártanának ilyeneket. A lényeg hogy Stinger :yes: de a Cordial is jó. Szerintem Te is próbáld meg középen húzni és minden tuti lesz, viszlát zavaró jelek! :D
 A hangszórókról, forraszd le a vezetékeket és azokat forraszd rá amik be lesznek húzva. Nálam úgy van sajnos hogy a mélyközepeken a gyári 1,5-ös vezeték van és arra forrasztottam rá az általam vásárolt 2-es vezetéket........szerintem ez így nem a legjobb :flowers: Arra azért kíváncsi lennék hogy ennek van e káros hatása a hangzásra, talán egy kicsi. De majd veszek 2,5-es Stinger hangszóróvezetéket is ha szigetelek. Néztem ebay-en, a 20 méter kb 16 ezerre jön ki szállítási költséggel együtt. Én csak most kezdtem ebay-ezni. Ja és nekem a magassugárzókra csúszósaruval van felrakva a vezeték :D szóval talán az sem a legjobb, de így egyszerűbb volt a burkolatba berakni.
 Én most a tápkábel keresztmetszettel is bíbelődök, mert valszeg azt is le kellene cserélnem 20-asra :hmmmm:......Abból lehet venni Audisont is, azt mondják az jó és olcsó. A cuccom 33A-t vesz föl és az már feszegeti a kábel határait. Rókafiú kollégával beszélgettem és szerinte ebben az esetben 12-es vezeték pl. jobb lenne. Ez a 10-es a minimum nekem, jobb lenne inkább lecserélni a biztonság kedvéért....de majd ha szigetelek tavasszal.