Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1697843 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3225 Dátum: 2009.11.14 13:11:12 »
Ez kb. ugyanazt tudja, mint a DEH-P3100UB, csak nincs rajta első USB-csati, és ugyan két pár RCA kimenete van, de az erősítője specifikációja a honlap szerint megegyezik, tehát kb. olyan alapszintű, mint amit már kinéztem. De tényleg valami ilyesmit keresek, alapnak ez is pont ugyanúgy megfelel, mint a 3100-as. Aztán ha kevés a hangja, akkor jövőre lecserélem egy ilyenre, amiről mindenhol áradoznak, és a külseje is kifogástalan, bármelyik következő potenciális autómban el tudnám képzelni.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3226 Dátum: 2009.11.14 22:22:12 »
OEL kijelző színét ki változtatja meg nekem?  :sorcerer:

...gondolom, azt is meg lehet, nem? Nem értek hozzá, de aki igen, az biztosan meg tudja mondani...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3227 Dátum: 2009.11.14 22:25:06 »
Jajmár. Ne a gyári specifikáció alapján válassz.   :1eye:

Ennyi erővel a 3100-as is ugyanannyit tud hangzásra, mint az RSII, hiszen mind a kettő 4x50W-os...

Apropó, hallgatni hallgattad már meg őket, vagy csak a katalógusból barátkozol velük:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3228 Dátum: 2009.11.15 11:01:33 »

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3229 Dátum: 2009.11.15 11:25:04 »
Jó döntés! :clap:
Gabe 254.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3230 Dátum: 2009.11.15 13:01:32 »
fehér?  :eek:
mindegy reméljük jó lesz :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3231 Dátum: 2009.11.15 13:06:13 »
Végre egy olyan választás, ahol a hang számít! Az meg, hogy 1 DIN, meg fehér, végre nem téma! :clap: Sztem méltó társa lesz a u-dim cuccoknak. Most már két autó lesz, amit nagyon meg szeretnék hallgatni :szemez:
Gabe 254.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3232 Dátum: 2009.11.15 13:42:40 »
Ez lesz, pont. Megrendeltem. Jól esett.
Nagyorrú nagyanád :flowers: :flowers: :flowers:  :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: Gratula Sok sok boldog percet vele  :innocent: :flowers: :flowers: :flowers:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3233 Dátum: 2009.11.15 14:17:44 »
Köszi, srácok, megerősítetek, hogy nem kellett volna ezzel tavaszig várni.  :flowers: Még ha nem is úgy tűnik, rengeteget segítettetek, régen pöcsöltem ennyit bármilyen vásárláson, nélkületek lehet, hogy vettem volna egy 2 DIN-es kék valamit, és beszereléskor szidnám, hogy csak 1 pár RCA kimenete van... Mondjuk ez tűnt végig a tökéletes 1 DIN-es fejnek: igen jó híre van a hangjának, DSP-s, időkorrekciós, IP-buszos csatival kezel iPodot, és nem mellesleg a dizájnja is pöpec, szerintem gyönyörű a maga egyszerűségében. Passzolni fog a Cori piros-fehér-zöld színvilágába, és gyakorlatilag bármi más kocsiba. Az ára tartott vissza, de ez az összeg éppen a fájdalomküszöbön van, pláne, hogy az erősítőt olcsón vettem. Remélem, a beépítés is jól fog sikerülni, pár héten belül megejtjük. Most jönnek a kábelezéssel és a hangszigeteléssel kapcsolatos dolgok, este elkezdek olvasgatni.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3234 Dátum: 2009.11.15 15:56:36 »
Köszi, srácok, megerősítetek, hogy nem kellett volna ezzel tavaszig várni.  :flowers: Még ha nem is úgy tűnik, rengeteget segítettetek, régen pöcsöltem ennyit bármilyen vásárláson, nélkületek lehet, hogy vettem volna egy 2 DIN-es kék valamit, és beszereléskor szidnám, hogy csak 1 pár RCA kimenete van... Mondjuk ez tűnt végig a tökéletes 1 DIN-es fejnek: igen jó híre van a hangjának, DSP-s, időkorrekciós, IP-buszos csatival kezel iPodot, és nem mellesleg a dizájnja is pöpec, szerintem gyönyörű a maga egyszerűségében. Passzolni fog a Cori piros-fehér-zöld színvilágába, és gyakorlatilag bármi más kocsiba. Az ára tartott vissza, de ez az összeg éppen a fájdalomküszöbön van, pláne, hogy az erősítőt olcsón vettem. Remélem, a beépítés is jól fog sikerülni, pár héten belül megejtjük. Most jönnek a kábelezéssel és a hangszigeteléssel kapcsolatos dolgok, este elkezdek olvasgatni.

Jaja! Jó döntés! Jó döntés! 2 DIN szerencsére kilőve és vettél egy minőségi fejet.........bár én ezt bazira nem ismerem :D de az olvasottak alapján, nem lehet rossz. Inkább szóljon jól minthogy kék izék villogjanak rajta meg lézersót adjon nagy képernyővel + konfettit fújjon az utastérbe...stb.stb.
 Használd egészséggel! :clap:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3235 Dátum: 2009.11.15 16:09:15 »
Ez kb. ugyanazt tudja, mint a DEH-P3100UB, csak nincs rajta első USB-csati, és ugyan két pár RCA kimenete van, de az erősítője specifikációja a honlap szerint megegyezik, tehát kb. olyan alapszintű, mint amit már kinéztem. De tényleg valami ilyesmit keresek, alapnak ez is pont ugyanúgy megfelel, mint a 3100-as. Aztán ha kevés a hangja, akkor jövőre lecserélem egy ilyenre, amiről mindenhol áradoznak, és a külseje is kifogástalan, bármelyik következő potenciális autómban el tudnám képzelni.

Hát ilyenre már csak használtban, mert megvan az utód: http://www.basys.hu/katalogus/pioneer/autohifi/cdlejatszo/pioneer-dex-p99rs-cd-tuner

Vagy mégis? Nem olvastam végig a topicot. Azt garanálom, hogy elsőre fura lesz, és óráakt fogsz DSP állítással tölteni, de zenehallgatásra bizony nagyon alkalmas eszköz.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.15 16:13:39 írta Ear »

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3236 Dátum: 2009.11.15 19:01:14 »
Aktuális modell a P88RS-II, több helyen is tartják, pl: http://www.argep.hu/product_730293.html

Állok a DSP-macerálás elébe, alig várom, hogy elkezdjük összerakni. Neked is köszönöm a segítséget, a blogodon olvasott tökéletesség-keresős sorozatod első része adta meg a végső lökést, hogy ne valami alap fejet vegyek, nem beszélve arról, hogy az erősítőt, hangszórókat is a te tanácsaid alapján is választottam, amellett, hogy Taby tapasztalatai is rengeteget segítettek. Remélem, jól fog szólni...

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3237 Dátum: 2009.11.16 09:31:49 »
Aktuális modell a P88RS-II, több helyen is tartják, pl: http://www.argep.hu/product_730293.html

Állok a DSP-macerálás elébe, alig várom, hogy elkezdjük összerakni. Neked is köszönöm a segítséget, a blogodon olvasott tökéletesség-keresős sorozatod első része adta meg a végső lökést, hogy ne valami alap fejet vegyek, nem beszélve arról, hogy az erősítőt, hangszórókat is a te tanácsaid alapján is választottam, amellett, hogy Taby tapasztalatai is rengeteget segítettek. Remélem, jól fog szólni...

Nem nem, a 88II már kifutott, pontosabban nem gyártott modell, az hogy a kereskedelmi csatornákban van, az egy dolog.

Köszönöm a blogdicséretet, de az azért megvan, hog én éveket vacakoltam a dologgal? Szerintem egy Pio-uDim rendszer jól szólhat, de ez alapvatőan az én ízlésem, péédául én sose használnék JBL-t pedig azoknak is komoly rajongótábora van. na mindegy, ha beépült, meghallgatnám.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3238 Dátum: 2009.11.16 10:36:49 »
OFF

Ear, küldtem még a múltkor PM-et az évvégi kérdéssel kapcsolatban, de nem jött válasz rá. Valamikor biztosan járok majd Pesten, és ha kocsival, fel tudok ajánlani egy gyári JBL cucc tesztet, hátha megszereted... :)

ON

Szóval nekem ugye gyári asszem kilenchangszórós JBL cucc van a kocsiban. Miután gyorsan letekertem a basszuskiemelést nullára, hallgatható lett. Igazából semmi különös, számomra kielégítő, de nem is várom el egy otthoni sztereo HiFi szintjét az autóban.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3239 Dátum: 2009.11.16 11:00:35 »
Nem nem, a 88II már kifutott, pontosabban nem gyártott modell, az hogy a kereskedelmi csatornákban van, az egy dolog.

Nem fogunk rajta összeveszni, elfogadom, amit írsz, de nem csak kereskedelmi csatornákban kapható, hanem a Pio oldalán is szerepel, és nem az archív, hanem az aktuális modellek között; innen (is) gondolom, hogy még fut. Egyébként ha kifutott, annak sincs jelentősége, nekem tetszik és a híre is jó, innentől nem izgat, aktuális-e.

Köszönöm a blogdicséretet, de az azért megvan, hog én éveket vacakoltam a dologgal?

Persze, olvastam, milyen stádiumokon keresztül jutottál el addig, amíg a blogodban végsőnek említett rendszert el nem találtad. Nyilván ehhez kellett az a fajta elhivatottság, ami benned megvan, és ami a fanatikusok tisztelendő tulajdonsága. Belőlem ez hiányzik, de ettől függetlenül jó iránymutatás volt az írásod, nyilván tud valamit a fej, ha egy hozzáértő is itt kötött ki.

...na mindegy, ha beépült, meghallgatnám.

Ennek örülök, szerettem volna kérni a véleményed, nem vagyok profi a beállításokban, biztos percek alatt többet ki tudnál belőle hozni, mint én órák alatt.