Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2698266 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10230 Dátum: 2016.04.11 15:16:48 »
üdv!

Csatit próbáltad rövidre zárni a kapcsolónál?
Két szál a plusz - minusz, kettő meg a motorra megy.
Gyújtás legyen ráadva -> ha megvan melyik két szál a motor, az egyik végére a pozitívot kötöd egy gemkapoccsal, a másikra a negatívot érinted, az előbbi polaritást felcserélve a motor ellenkező irányba fog indulni!
Ezzel kiderítheted, kap-e áramot a csatlakozó rendesen!

Ha nem jó a központi, vezető ajtó kapcsoló egység, akkor sem működik az adott ajtó!

Lehet a motor is hibás!
Kösz  a választ Kami! Nem tudom, hogy kellene rövidre zárni! Most, jelenleg, rá raktam a motor csatlakozóra egy izzót hátha megjön a jel. (Volt már rá példa.) Le vettem az akksit, vissza, semmi. A motor jó, mert direktben, 12V-ról működik. Ablak, se le, se föl. Úgy vélem, van valahol egy ablak vezérlő. De hol?
A következő is Toyota lesz.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10231 Dátum: 2016.04.14 10:57:09 »
üdv!
Csatit próbáltad rövidre zárni a kapcsolónál?
Két szál a plusz - minusz, kettő meg a motorra megy.
Gyújtás legyen ráadva -> ha megvan melyik két szál a motor, az egyik végére a pozitívot kötöd egy gemkapoccsal, a másikra a negatívot érinted, az előbbi polaritást felcserélve a motor ellenkező irányba fog indulni!
Ezzel kiderítheted, kap-e áramot a csatlakozó rendesen!
Ha nem jó a központi, vezető ajtó kapcsoló egység, akkor sem működik az adott ajtó!
Lehet a motor is hibás!
Jelentem, megjavult! Ne kérdezd mitől! Összeraktam, menet közben megjavult. Szerintem van valahol egy elektronika, ami "magához tér" egy idő múlva. Az, ami vezérli a BE ablak mozgását, amikor automatává válik lefelé. Máskor is volt ilyen. Ha van valakinek kérdése ablakbovden szakadással, vagy kapcsoló hibával kapcsolatban, kereshet. Ne vesszen kárba a tudásom!  :)
A következő is Toyota lesz.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10232 Dátum: 2016.04.15 00:07:45 »
Hol lehet ablakvezető műanyag patenteket venni??  :otlet:  :hmmmm:

pite81

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10233 Dátum: 2016.04.16 15:04:03 »
Sajnos vannak akár bosszantó hibák, hiányosságok lehet hogy csak idővel jönnek elő, ezekről gondoltam tájékoztatni a többieket és tájékozódni magam is ...

pite81

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10234 Dátum: 2016.04.17 11:27:55 »
Sziasztok.Kérdésem lenne.Alapjárat melegen ki-kihagy, mintha gyújtás lenne, de gázreakció tökéletes, csak alapjáraton melegen jelentkezik.Folytószelepház kipucolva, rotor, elosztófedél cserélve...mi lehet még? Előre is köszi a válaszokat.

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10235 Dátum: 2016.04.17 17:18:12 »
Ma vissza raktam az eredeti japan pillangószelep jázat.A héten tesztelem.Csak 2 km et mentem ma vele,de sok változást még nem észleltem..
nagyon remélem jobb lesz. Az indulása még mindig elég "sokat tekerős" szerintem.

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10236 Dátum: 2016.04.21 08:07:36 »
Volt már valaki a csoportba akinek sikerült géppel kiolvasni a carina agatait,hibáit? Vagy nem is lehet csak villogtatni?
Még mindig kihagy 90 és 100 közötti tempónál.Néha erőtlennek is tünik .Nem tetsik ahogy megy és viszonylag sokat teker indulásnál is.
Az előző tulaj azt mondta,az eredeti motorral csak a kulcsot mutatta meg és már indult is...

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10237 Dátum: 2016.04.21 10:58:34 »
Volt már valaki a csoportba akinek sikerült géppel kiolvasni a carina agatait,hibáit? Vagy nem is lehet csak villogtatni?
Még mindig kihagy 90 és 100 közötti tempónál.Néha erőtlennek is tünik .Nem tetsik ahogy megy és viszonylag sokat teker indulásnál is.
Az előző tulaj azt mondta,az eredeti motorral csak a kulcsot mutatta meg és már indult is...
Nekem egyszer kiolvasták, egy kézi kütyüvel a Reálszisztémánál. 2000 volt és ugyan azt mondta amit a villogás.
A következő is Toyota lesz.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10238 Dátum: 2016.04.21 11:27:20 »
Volt már valaki a csoportba akinek sikerült géppel kiolvasni a carina agatait,hibáit? Vagy nem is lehet csak villogtatni?
Még mindig kihagy 90 és 100 közötti tempónál.Néha erőtlennek is tünik .Nem tetsik ahogy megy és viszonylag sokat teker indulásnál is.
Az előző tulaj azt mondta,az eredeti motorral csak a kulcsot mutatta meg és már indult is...

Benzinnyomás?

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10239 Dátum: 2016.04.23 00:18:00 »
Olyan fórumtársat keresek, aki már szerelte a kopogásszenzort. Két dolog érdekelne. Hogy rakta vissza és hova, mert régen vettem le és lehet hogy rossz helyre próbáltam visszarakni  :D. Lényeg, hogy több órás próbálkozás után sem sikerült.
A következő is Toyota lesz.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3039
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10240 Dátum: 2016.04.23 09:51:28 »
Olyan fórumtársat keresek, aki már szerelte a kopogásszenzort. Két dolog érdekelne. Hogy rakta vissza és hova, mert régen vettem le és lehet hogy rossz helyre próbáltam visszarakni  :D. Lényeg, hogy több órás próbálkozás után sem sikerült.
Üdv! Nem szereltem ugyan, de van képem megmutatni, hol van. ;)
Az nem mindegy, hogy fl. előtti, vagy - ha jól emlékszem - utáni a kocsid.

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10241 Dátum: 2016.04.25 09:04:42 »
Benzinnyomás? Csak azon a fordulaton?Nem tudom..Bár a haverom is ezt mondta elsőre hogy mérni kell nyomást.Lehet azért is indul nehezen

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10242 Dátum: 2016.04.25 10:37:49 »
Üdv! Nem szereltem ugyan, de van képem megmutatni, hol van. ;)
Az nem mindegy, hogy fl. előtti, vagy - ha jól emlékszem - utáni a kocsid.
Köszönöm Kalapos!
A képek segítettek. Most már biztosan tudom, hol a helye. Egyébként ne is szerelj kopszenzort, egyszerűen rémálom!!!  :eek: :wacko: Én 6 évig vacakoltam vele és feladtam. Nem látod, nem férsz hozzá és ami a legfontosabb, mindent átnéztem és továbbra is hibaüzenetet küld. Fogalmam sincs mi a baja. Csak vissza szeretném tenni, hátha "elhallgat" végre és a Kamikazénak lesz igaza.
« Utoljára szerkesztve: 2016.04.25 10:40:23 írta Zsolt68 »
A következő is Toyota lesz.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10243 Dátum: 2016.04.25 10:41:47 »
Akkor hajrá!

2.5 - 3.0 bar értéket kell mérned alapjáraton, lehúzott vagy csatlakoztatott vákuumszabályzástól függően!
Ha alapjáratról hirtelen kinyitod a fojtószelepet, azonnal emelkednie kell a nyomásnak, illetve fordulaton tartva, majd szintén hirtelen nyitva, ugyancsak nőnie kell.
Ha lefelé mozdul a mutató, esetleg nem emel rá "eléggé", gyanakodhatsz
- üzemanyag szivattyúra
- előszűrő (szivattyú előtt)
- cső keresztmetszet csökkenés (megnyomódott, megtört vezeték a tanktól előre)
- tűzfalon levő üzemanyag szűrő áteresztő képessége (régi)

;)

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10244 Dátum: 2016.04.27 07:54:10 »
Az a furcsa ,hogy ugye gyorsításkor több az üzemanyag igénye.Akkor viszont simán reagál és gyorsul.Ha szivattyú vagy keresztmetszet hiba lenne,szerintem nem tudna rögtön utánna pótolni a benyát.Próbáltam 4.ben is azon a köztes fordulaton.Rángat ugyan úgy.De ha taposom,egyből gyorsul.