Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2631248 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Dátum: 2004.03.04 13:02:58 »
Sajnos vannak akár bosszantó hibák, hiányosságok lehet hogy csak idővel jönnek elő, ezekről gondoltam tájékoztatni a többieket és tájékozódni magam is ...
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #1 Dátum: 2004.03.04 14:56:52 »
Idézetet írta: "NoGun"
Sajnos vannak akár bosszantó hibák, hiányosságok lehet hogy csak idővel jönnek elő, ezekről gondoltam tájékoztatni a többieket és tájékozódni magam is ...


Nos: 200K fölött a motortartó gumibak elveszi rugalmasságát, ezt a hirtelen motor-terhelésváltásoknál lehet érezni-hallani egy koppanás kiséretében.

Az 1996-os évjárat bizonyos szériájánál a kormányszervó hibás volt, de ezt minden esetben kicserélték gariban, így az én volt Carina E-mben is ( 1996.12.). A cserét követően csak végállásban tartva volt "zajos" a kicsike, de ez nem hibajelenség, csak a többi márkához képest hangosabb.

Hirtelen ennyi. Nagyon eltalált autó a Carina....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #2 Dátum: 2004.03.04 15:18:15 »
Hali All!!
Régota olvasgatom a Toyotás topicot az indexen, most pedig egy ujabb kedvenccel nött a listám. Elsö blikkre dögös lesz ez a topic is.
A Carinárol: Eszi az olajat (200 ezer van benne), cca. 1 l/1000 km. Ez van. A másik , hogy tul jo a hütésrendszere, most télen alig akar felmelegedni 70-80 C° fölé. Ja, és gyenge a csomagtarto-világitása....
Egyéb nem jut eszembe. :lol:
(Elnézést az ékezetekért, de Koszovobol irok, német billentyüzeten  :oops: )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3 Dátum: 2004.03.04 15:28:01 »
Idézetet írta: "Captain Elwolf"
Hali All!!
Régota olvasgatom a Toyotás topicot az indexen, most pedig egy ujabb kedvenccel nött a listám. Elsö blikkre dögös lesz ez a topic is.
A Carinárol: Eszi az olajat (200 ezer van benne), cca. 1 l/1000 km. Ez van. A másik , hogy tul jo a hütésrendszere, most télen alig akar felmelegedni 70-80 C° fölé. Ja, és gyenge a csomagtarto-világitása....
Egyéb nem jut eszembe. :lol:
(Elnézést az ékezetekért, de Koszovobol irok, német billentyüzeten  :oops: )


Ha nem melegszik fel, cseréld ki a thermosztátot, a probléma meg fog oldódni nagy valószínűséggel!
Nekem 200K fölött volt, de nem ette az olajat. Milyennel jársz? Esetleg ki kellene próbálni egy másik fajtát, a Zindexes topicon volt erről szó...

Csomagtérvilágítás: megoldás lehet egy neonvilágítóegység beszerelése, olyasmi, mint a discojancsik autója alatti uvlila, csak fehérben. Nálunk állítólag 5.000-ért lehet kapni fehér 40 cm-est..... De ez is elhangzott nemrégen a Zindexes topicon
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4 Dátum: 2004.03.04 15:32:26 »
Úgy tudom, az Angliai gyártású Carinaknál gyakori hibaforrás lett a vízpumpa.

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5 Dátum: 2004.03.04 17:54:36 »
az én vízpumpámat most fogják cserélni (ha igaz 140,000) a szervom is szól végállásban, (95.11) akkor ezért nem aggódom nagyon és tudtommal a termosztát 82 fokos, tehát itt kapcsol, ez számomra azt jelenti hogy max ekkora lehet a hőfoka is.
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6 Dátum: 2004.03.04 20:14:20 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Captain Elwolf"
Hali All!!
Régota olvasgatom a Toyotás topicot az indexen, most pedig egy ujabb kedvenccel nött a listám. Elsö blikkre dögös lesz ez a topic is.
A Carinárol: Eszi az olajat (200 ezer van benne), cca. 1 l/1000 km. Ez van. A másik , hogy tul jo a hütésrendszere, most télen alig akar felmelegedni 70-80 C° fölé. Ja, és gyenge a csomagtarto-világitása....
Egyéb nem jut eszembe. :lol:
(Elnézést az ékezetekért, de Koszovobol irok, német billentyüzeten  :oops: )


Ha nem melegszik fel, cseréld ki a thermosztátot, a probléma meg fog oldódni nagy valószínűséggel!
Nekem 200K fölött volt, de nem ette az olajat. Milyennel jársz? Esetleg ki kellene próbálni egy másik fajtát, a Zindexes topicon volt erről szó...

Csomagtérvilágítás: megoldás lehet egy neonvilágítóegység beszerelése, olyasmi, mint a discojancsik autója alatti uvlila, csak fehérben. Nálunk állítólag 5.000-ért lehet kapni fehér 40 cm-est..... De ez is elhangzott nemrégen a Zindexes topicon


1000 km-en egy literes olajfogyasztást már aligha fog tudni megoldani sajnos azzal , hogy másfajta olajat tesz bele . Ekkora olajfogyi , pláne ilyen kevés (200 ezer) kilométer után egyértelműen hibának minősül , aminek utána kéne járni . Jobbik esetben a szelepszár-szimmerringek okozzák .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7 Dátum: 2004.03.04 20:17:20 »
Idézetet írta: "NoGun"
az én vízpumpámat most fogják cserélni (ha igaz 140,000) a szervom is szól végállásban, (95.11) akkor ezért nem aggódom nagyon és tudtommal a termosztát 82 fokos, tehát itt kapcsol, ez számomra azt jelenti hogy max ekkora lehet a hőfoka is.


Ez itt a képen te vagy ?  :)

--------------------

Az egyáltalán nem probléma , hogy a szervó végállásban "szól" . Szólnia is kell , minden szervós autónál . Ez tök normális .

A vízpumpa már kevésbé normális , de valaki egyszer megrogyogtathatta ezt a te szegény hűtőrendszeredet , mint ezt már , ugye , megbeszéltük ...

Termosztát : ott kezd nyitni , de ettől még mehet kicsit följebb a vízhőfok .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8 Dátum: 2004.03.04 20:22:23 »
Ami a típushibákat illeti (részben már említve) ...

Szervó , vízpumpa , toronycsapágy , kuplung , ajtó-kitámasztók , futómű-szilentek , motorfelfüggesztő bakok , fényszórók , katalizátor ...

Ezekről hallottam eddig , mint olyan hibákról , amelyek elő-előfordulnak Carinákon .

Mindenképpen hozzá kell tenni , hogy más (főleg európai) autómárkák típushibáinak előfordulási valószínűségéhez képest igen kis arányban !  8)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9 Dátum: 2004.03.04 21:55:16 »
Idézetet írta: "NoGun"
az én vízpumpámat most fogják cserélni (ha igaz 140,000) a szervom is szól végállásban, (95.11) akkor ezért nem aggódom nagyon és tudtommal a termosztát 82 fokos, tehát itt kapcsol, ez számomra azt jelenti hogy max ekkora lehet a hőfoka is.




Hello!! Olvastam a gondod és azt szeretném kérdezni, hogy hol kerül 140ft-ba egy vízpumpa??? Honan lehet megtudni, hogy elromlik??
Ez lehet, hogy gyerekes kérdés itt, de sajnos ehez nem nagyon értek.
A Carinád angol vagy még a japán.
Az egyik barátom Apja Carinával taxizik és már Ő is cserélt vízpumpát, pedig csak 60ezer volt akkor benne. :?:
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10 Dátum: 2004.03.04 22:27:49 »
Idézetet írta: "Toygli003"

Hello!! Olvastam a gondod és azt szeretném kérdezni, hogy hol kerül 140ft-ba egy vízpumpa??? Honan lehet megtudni, hogy elromlik??


Jajj gondoltam hogy rosszul írtam:
Nem ennyibe kerül hanem ennyinél romlott el, az ára kb 25 + a munkadíj.
Onnan lehet tudni hogy elromlott, hogy a rajta lévő lukon folyik a víz, mondjuk a kipufogóra és ezért jó kis Tokaji aszú illat kerengi be az autót ... :)

Palaczk,

Magam volnék a jó kis NoGun vállszíjamban feszítek.
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #11 Dátum: 2004.03.04 22:30:41 »
1000 km/l olajfogyást a körbezárt villáméknál szóra sem méltatják, ennyi van a szervízkönyvben mint felső határ, tehát normális.

A Zafirám is ennyit evett és nem volt semmi baja. Van amelyik eszi van amelyik nem.
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #12 Dátum: 2004.03.04 22:37:14 »
Nekem is ette az olajat. Aztán kiderült, hogy a jó szervizesek Tesco olajat tőltőtek bele. Amióta kicseréltem azóta nem eszi. 1200 km/pálca ennyi volt
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #13 Dátum: 2004.03.04 23:15:07 »
NoGun
Hogy írtad oda az autód tipusát??
lehet, hogy vak vagyok de nem találom.
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #14 Dátum: 2004.03.05 07:56:27 »
Sziasztok!

Sajna az olajtémát én is megerösíthetem...
Igaz nálam még annyira nem vészes kb fél lityi/1000km-en. Jövö honapban lesz aktuális az oljacsere, én bepróbálok egy Vavoline MaxLife-ot, félszintetikust. Majd meglátjuk lesz-e változás.
Amúgy nagyon elégedett vagyok a járgánnyal, 94-es és semmi gondja nincs. Igaz az egyik "kolléga" az Avensis-re írta a nagyon nem történik semmi címü cikket, de ez igaz az én Carinámra is. Csendes, nem zörög csörög semmi sem. Talán 4000-es fordulat körül kezd egy kis hangja lenni, de nekem ez kifejezetten tetszik, olyan sportos feelingje van. :)
A vizpumpán nem csodálkozok. Gondoljatok bele, hogy kb 3szoros az áttétel. Mennyit pöröghet szerencsétlen, ha mondjuk nyúzod 6000-el motort...
Nálam /pillanat a féltengelycsukló a szük kersztmetszet. Sajna, kicsit zsebbenyúlós mulatság, de kiegyezek vele, mert kora ellenére minden más rendben van.
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI