Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 601708 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Biztosítás
« Válasz #1860 Dátum: 2012.01.29 14:53:57 »
Ez saját tapasztalat? Mert nálam nem így működött..
Egyébként pedig összességében nem a roncsértéket kapod meg, hanem a kárkori értéket. E miatt is nincsen jelentősége a roncsértéknek - hacsak nem akarsz az eladással foglalkozni vagy megtartani és megcsináltatni.
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.29 14:56:29 írta kmr »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Biztosítás
« Válasz #1861 Dátum: 2012.01.29 15:28:16 »
Ez saját tapasztalat? Mert nálam nem így működött..
Egyébként pedig összességében nem a roncsértéket kapod meg, hanem a kárkori értéket. E miatt is nincsen jelentősége a roncsértéknek - hacsak nem akarsz az eladással foglalkozni vagy megtartani és megcsináltatni.

Az.
Allianz kikalkulálta, hogy GTK-s a kocsi.
Kiszámolt egy összeget, amit kézhez kaptam (utalás).
Megjelölt egy bontót, amivel szerződésben volt, közölte, hogy a kárösszeg az utalt öszeg + a roncsérték.
A bontóst felhívtam, az mondott egy pofátlan árat.  A pofátlan árat a biztosító kiegészítette volna a roncsértékre.

Ehelyett és meghirdettem az egyébként járó és üzemképes "roncsot", eladtam többért, mint a roncsérték.

Vagyis a biztosító által kalkulált kárösszegen felül "profitot" realizáltam.
Mellesleg  így kaptam nagyjából annyit, amit a hibátlan kocsiért a piacon kaptam volna.

Ez így leírva marha egyszerű, de rendesen izzadtam, mire összejött.  Nyilván ehhez szerencse is kell, főleg a "roncs" meghirdetésekor.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Biztosítás
« Válasz #1862 Dátum: 2012.01.29 15:33:38 »
De ez még a nissan-nal volt anno, ugye?
Azóta már a zárt aukciós módszerre váltottak.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Biztosítás
« Válasz #1863 Dátum: 2012.01.29 15:34:11 »
Itt is hasonló tapasztalat.

Nem a biztosító állapítja meg a roncsértéket, ezt kb. harmadszor írom már le, nem tudom mi alapján mondjátok az ellenkezőjét.  :surrender:
Ugyan, hol élsz? A biztosítónak megvan a saját kapcsolatrendszere. Egyszerűen megbundázza, hogy jól jöjjön ki az eredmény....

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Biztosítás
« Válasz #1864 Dátum: 2012.01.29 15:35:38 »
De ez még a nissan-nal volt anno, ugye?
Azóta már a zárt aukciós módszerre váltottak.
Igen, a Nissannal.

Gratulálok a változtatáshoz.  :ph34r:

Persze megértem én, így akarják kikerülni, hogy a GTK-s autók lábra álljanak. Roncsautó-bontó-forgalomból való végleges kivonás.  :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Biztosítás
« Válasz #1865 Dátum: 2012.01.29 15:37:07 »
Itt is hasonló tapasztalat.
Ugyan, hol élsz? A biztosítónak megvan a saját kapcsolatrendszere. Egyszerűen megbundázza, hogy jól jöjjön ki az eredmény....
De mit jelent a "jól"? Te mint károsult pont ugyanannyi pénzt kapsz.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Biztosítás
« Válasz #1866 Dátum: 2012.01.29 15:41:28 »
De mit jelent a "jól"? Te mint károsult pont ugyanannyi pénzt kapsz.
Már hogyan kapnék ugyanannyi pénzt? Hisz a roncsot nem veszik át, csak az értékét "állapítják" meg. A roncsot ha tényleg el tudnád adni, azzal, amit még kapsz a biztosítótól, nem kapsz egy ugyanolyan autót használtan (ugyanaz az évjárat, típus, márka, állapot). Gyakorlati tapasztalatból beszélek - UNIQA ilyen.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Biztosítás
« Válasz #1867 Dátum: 2012.01.29 15:59:43 »
De, átveszik, pont ez a lényeg. Jött a kereskedő, megírtuk a papírokat, kicsengette a licitben megadott roncsértéket és vitte az autót - vagyis annak a maradékát. A maradékot pedig utalta a biztosító.


Az, hogy a megállapított kárkori értékből kapsz-e ugyanolyan autót egy másik kérdés.
Ez erősen típusfüggő, mennyire jól közelíti az eurotax ár a tényleges magyarországi aktuális piaci árakat.



robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Biztosítás
« Válasz #1868 Dátum: 2012.01.29 19:30:42 »
Az, hogy a megállapított kárkori értékből kapsz-e ugyanolyan autót egy másik kérdés.

Nagyon nem mindegy ez a más kérdés. Amikor az autót munkához használod, meg kvázi egyetlen családi autód, akkor marhára nem mindegy, hogy elszenvedtél egy balesetet, és ráadásul az autódat sem kapod vissza. Amikor vetted, nyilván azért választottad azt, mert bizonyos szempontok fontosak voltak neked. Akkor mert most egy barom neked jön, a típusra fogni, hogy bocs, ennek a típusnak ilyen-olyan az értéke - tessék, másikat nem tudsz venni helyette.

Gondolj csak bele - te csak elszenveded a balesetet meg a kárt. Nehogy már a biztosító (vagy a károkozó) mondja meg neked, hogy mi legyen neked a jó - már bocs. Amikor a biztosítás is egy profitorientált üzlet...
Igenis arra kell törekedni, hogy ugyanolyat kapjál, vagy a roncs kerüljön vissza az eredi állapotba. Ez sajnos nehezen, vagy egyáltalán nem kivitelezhető a jelenlegi KGFB rendszerbe, mert trükköznek a pénzesek. Ez sajna, minél öregebb az autó, annál igazabb.

Ez a legfontosabb ilyenkor.

« Utoljára szerkesztve: 2012.01.29 19:34:12 írta robi »

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Biztosítás
« Válasz #1869 Dátum: 2012.01.29 22:18:59 »
Ezzel egyetértek, de ennek semmi köze a roncsértékhez meg a roncsfelvásárlóhoz, amiről beszélünk az a kárkori érték.  :hug:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Biztosítás
« Válasz #1870 Dátum: 2012.01.30 00:10:24 »
Szerintem van köze. Mert nem a kárkori (valódi) értéket fizetik ki.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Biztosítás
« Válasz #1871 Dátum: 2012.01.30 23:30:25 »
Nem a biztosító állapítja meg a roncsértéket, ezt kb. harmadszor írom már le, nem tudom mi alapján mondjátok az ellenkezőjét.  :surrender:
Hát nekem 2009 nyarán csak a kárfelmérő látta a roncsot és a biztosító egy papiron kiküldte mennyi a roncsérték, a különbözetet pedig utalta.
Hogyha ez azóta változott, arról nem tudtam.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Biztosítás
« Válasz #1872 Dátum: 2012.02.01 21:35:30 »
Az ideig KGFB-t mar befizettem, most meg jott egy uj csekk, hogy a baleseti adorol. Vicces, hogy kulon kuldik, es leirjak, hogy mivel a baleseti ado elsobbseget elvez, ezert az eddigi befizetes a baleseti adora ment, illetve 70%-ban ki van fizetve az eves dij (ugye en 100%-ban kifizettem az eves dijat, csakhogy abbol 30%-ot elkulonitettek a baleseti adora).
A lenyeg: ha most befizetem a baleseti adot is, annak a csekkjet is magammal kell hordozni, hogy igazoljam, van biztositasom? Vagy csak az elso csekket? Egyaltalan honnan tudja egy rendor, hogy ha egy csekken az szerepel, hogy biztositasi dij 2013.01.16.-ig, az a biztositas, vagy a biztositas + baleseti adot is tartalmazza? Csak mert a masodik csekkre is pont ugyanaz van irva, mint az elsore, csak az osszeg 30%-a az elsonek.
Altalaban atutalassal szoktam a csekkbefizetest intenzi, es most is kenyelmesebb lenne ugy, hacsak nem kotelezoen be kell mutatni errol is az igazolo szelvenyt. Ti mit hordtok magatokkal a forgalmiban? Csak az elso csekket, egy csekket (egybe kuldte ki a biztosito a biztositasi dijrol + baleseti adorol), ket csekket, netan magat a kotvenyt a kesztyutartoban?
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Biztosítás
« Válasz #1873 Dátum: 2012.02.01 22:05:43 »
az éves dij nem tartalmazza a baleseti adot is?
vagy biztositonként változik? mert mi még külön csekket nem kaptunk egy jármüre sem a baleseti adóra....... :hmmmm:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #1874 Dátum: 2012.02.01 22:11:26 »
az éves dij nem tartalmazza a baleseti adot is?
vagy biztositonként változik? mert mi még külön csekket nem kaptunk egy jármüre sem a baleseti adóra....... :hmmmm:
Én ma kaptam aegontól egy 3 ezres csekket, baleseti adó jan 1, márc 20 időszakra.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer