Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 596216 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Biztosítás
« Válasz #765 Dátum: 2008.11.14 21:32:22 »
Tanulságos adalék ahhoz, hogy csak neten átkötve/újrakötve lehet-e kedvezőbb biztosítási díjat elérni az új évre, vagy a biztosító személyes meglátogatásával is "kicsikarható"-e ez :excl:

Adott a jóbarátném Corija, 1.4 dízel. Allianz, kötelező B10-ben. Casco ugyanott, önrész 200 ezer. Allianz által levélben 2009-re megajánlott díjak: kötelező 18.000/év, casco 120 ezer/év (kerekített számok).

Nosza, Netriskre föl! Kidobja, hogy újrakötés esetén a kötelező lehetne 11 ezer, a casco 72 ezer  :eek: :eek: :eek: ...

Irány a biztosító, mindezek előadása. Készséges, segítőkész ügyintéző. Végeredmény: kötelező jövőre 11 ezer, casco 80 ezer, de ez úgy, hogy az önrész lemegy 200-ról 100 ezerre. Mondtuk: jó lesz  :yes:

Na, hát ilyen egyszerű! Ügyesek voltunk, vagy ügyesek voltunk? Fél óra utánajárással egy évre közel 50 ezer megspórolva... :sorcerer: :sorcerer: :sorcerer: :clap: :clap: :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.14 21:34:23 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Biztosítás
« Válasz #766 Dátum: 2008.11.15 18:08:17 »
 :clap: :clap: :clap: :clap:

Közben nekem is itt figyel az Allianzos kötvény az asztalomon. No nem KGFB, hanem KKGFB.... Így az éves díj 15E HUF a Dai-ra.
Az SC meg a 47,8 %-ra még kap egy -10%-os bónusz-bónuszt, és annyi a Genetrelnél.
Ennyi erre az évre a váltás. :alien:
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.15 18:09:57 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Biztosítás
« Válasz #767 Dátum: 2008.11.16 09:43:27 »
:clap: :clap: :clap: :clap:

Közben nekem is itt figyel az Allianzos kötvény az asztalomon. No nem KGFB, hanem KKGFB.... Így az éves díj 15E HUF a Dai-ra.
Az SC meg a 47,8 %-ra még kap egy -10%-os bónusz-bónuszt, és annyi a Genetrelnél.
Ennyi erre az évre a váltás. :alien:

Zsír, zsííír  :clap: ! Asszem, a Camryn is meg kéne lépnem a KKGFB-t. Mert hát, miért ne? Végül is tényleg kímélt, hobbi státuszba kerül  :yes: ... A díj nemtom mennyi lenne, de A0-ban 12 ezer, szal a B10 valszeg ennél kicsit kedvezőbb ;) ... Ezzel szemben a rendes KGFB ugyancsak az Allianznál 22 ezer lenne, az is úgy, hogy újrakötöm (a mostani díjam 30 ezer).

Ehhez jön a Starlet szűk 6 ezres KKGFB-je, és így, ha mondjuk a Camry lesz 8 ezer, akkor kemény 14 ezer lesz a bizti a két autóra, szemben az eddig egy autóra fizetett 30 ezerrel  :tt2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Biztosítás
« Válasz #768 Dátum: 2008.11.16 19:15:03 »
Zsír, zsííír  :clap: ! Asszem, a Camryn is meg kéne lépnem a KKGFB-t. Mert hát, miért ne? Végül is tényleg kímélt, hobbi státuszba kerül  :yes: ... A díj nemtom mennyi lenne, de A0-ban 12 ezer, szal a B10 valszeg ennél kicsit kedvezőbb ;) ... Ezzel szemben a rendes KGFB ugyancsak az Allianznál 22 ezer lenne, az is úgy, hogy újrakötöm (a mostani díjam 30 ezer).

Ehhez jön a Starlet szűk 6 ezres KKGFB-je, és így, ha mondjuk a Camry lesz 8 ezer, akkor kemény 14 ezer lesz a bizti a két autóra, szemben az eddig egy autóra fizetett 30 ezerrel  :tt2:
Itt van a kkfb idei díjtáblája: http://www.kedvezmenyesbiztositas.hu/popup.html?2009_dijtabla.jpg
Ez alapján a Camry-ra 13700/év lenne. Ez fix ár itt nincsen bónusz/málusz módosítás..

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Biztosítás
« Válasz #769 Dátum: 2008.11.16 20:11:45 »
Palaczk!

Mielőtt kötnéd ( ki ne szaladj a novemberből!!!!, kivéve a Starlet ugye), azért küldj egy mélt és két képet a verdáról, hogy biztosan befogadják, én is így tettem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Biztosítás
« Válasz #770 Dátum: 2008.11.17 00:28:01 »
Zsír, zsííír  :clap: ! Asszem, a Camryn is meg kéne lépnem a KKGFB-t. Mert hát, miért ne? Végül is tényleg kímélt, hobbi státuszba kerül  :yes: ... A díj nemtom mennyi lenne, de A0-ban 12 ezer, szal a B10 valszeg ennél kicsit kedvezőbb ;) ... Ezzel szemben a rendes KGFB ugyancsak az Allianznál 22 ezer lenne, az is úgy, hogy újrakötöm (a mostani díjam 30 ezer).

Ehhez jön a Starlet szűk 6 ezres KKGFB-je, és így, ha mondjuk a Camry lesz 8 ezer, akkor kemény 14 ezer lesz a bizti a két autóra, szemben az eddig egy autóra fizetett 30 ezerrel  :tt2:
Itt van a kkfb idei díjtáblája: http://www.kedvezmenyesbiztositas.hu/popup.html?2009_dijtabla.jpg
Ez alapján a Camry-ra 13700/év lenne. Ez fix ár itt nincsen bónusz/málusz módosítás..

De akkor miért azt írja, hogy "személygépkocsi éves díjak A0" ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Biztosítás
« Válasz #771 Dátum: 2008.11.17 00:29:15 »
Palaczk!

Mielőtt kötnéd ( ki ne szaladj a novemberből!!!!, kivéve a Starlet ugye), azért küldj egy mélt és két képet a verdáról, hogy biztosan befogadják, én is így tettem.

Jövő héten lesz utam Pestre, lesz néhány üres órám két intéznivaló között, úgyhogy bekocogok hozzájuk személyesen  :yes: ... az a legtisztább. Viszem a Starlet komplett anyagát, meg képeket a Camryről is, és rákérdezek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Biztosítás
« Válasz #772 Dátum: 2008.11.17 00:49:37 »
Zsír, zsííír  :clap: ! Asszem, a Camryn is meg kéne lépnem a KKGFB-t. Mert hát, miért ne? Végül is tényleg kímélt, hobbi státuszba kerül  :yes: ... A díj nemtom mennyi lenne, de A0-ban 12 ezer, szal a B10 valszeg ennél kicsit kedvezőbb ;) ... Ezzel szemben a rendes KGFB ugyancsak az Allianznál 22 ezer lenne, az is úgy, hogy újrakötöm (a mostani díjam 30 ezer).

Ehhez jön a Starlet szűk 6 ezres KKGFB-je, és így, ha mondjuk a Camry lesz 8 ezer, akkor kemény 14 ezer lesz a bizti a két autóra, szemben az eddig egy autóra fizetett 30 ezerrel  :tt2:
Itt van a kkfb idei díjtáblája: http://www.kedvezmenyesbiztositas.hu/popup.html?2009_dijtabla.jpg
Ez alapján a Camry-ra 13700/év lenne. Ez fix ár itt nincsen bónusz/málusz módosítás..

De akkor miért azt írja, hogy "személygépkocsi éves díjak A0" ?
Nem tudom, és a honlapon sem találtam egyértelmű utalást sem a b/m meglétére sem az ellenkezőjére. Viszont valamiért az van bennem hogy nincsen, valószínűleg szóbeli info volt. Azért ha mész hozzájuk, mindenképpen kérdezz rá.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Biztosítás
« Válasz #773 Dátum: 2008.11.17 00:52:25 »
Itt van a kkfb idei díjtáblája: http://www.kedvezmenyesbiztositas.hu/popup.html?2009_dijtabla.jpg
Ez alapján a Camry-ra 13700/év lenne. Ez fix ár itt nincsen bónusz/málusz módosítás..

De akkor miért azt írja, hogy "személygépkocsi éves díjak A0" ?
Nem tudom, és a honlapon sem találtam egyértelmű utalást sem a b/m meglétére sem az ellenkezőjére. Viszont valamiért az van bennem hogy nincsen, valószínűleg szóbeli info volt. Azért ha mész hozzájuk, mindenképpen kérdezz rá.

Így lesz  :yes: ! Na, nem mintha a 13.700-as éves díjtól nagyon gyászba borulnék  :laugh: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Biztosítás
« Válasz #774 Dátum: 2008.11.17 08:36:25 »
En is ujrakotottem. Eddig a K&H-nal voltunk, es a kovetkezo evi (B1) 72 ezer lett volna egy evre. Az Allianzhoz partoltam at, ami egy evre "csak" 48 ezret kert. A kulonbsegbol kijon egy hazaut  :clap:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Biztosítás
« Válasz #775 Dátum: 2008.11.17 12:14:13 »
Tanulságos adalék ahhoz, hogy csak neten átkötve/újrakötve lehet-e kedvezőbb biztosítási díjat elérni az új évre, vagy a biztosító személyes meglátogatásával is "kicsikarható"-e ez :excl:
Nekem sajnos nem volt ilyen kedvező tapasztalatom. :hammer: Három járműbiztosításunk van az Allianznál (3 GFB + 3 CASCO + még 1 lakás is). Ennek ellenére közölték, hogy nem tudnak "belenyúlni" a rendszerbe, így nem tudnak jobb ajánlatot adni, mint amit on-line le lehet kérdezni tőlük. Mondtam, akkor megyek máshova, de ekkor sem "tudtak" segíteni. Így már csak két jármű biztosításunk van náluk.  :devil:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Biztosítás
« Válasz #776 Dátum: 2008.11.17 12:15:14 »
Tanulságos adalék ahhoz, hogy csak neten átkötve/újrakötve lehet-e kedvezőbb biztosítási díjat elérni az új évre, vagy a biztosító személyes meglátogatásával is "kicsikarható"-e ez :excl:
Nekem sajnos nem volt ilyen kedvező tapasztalatom. :hammer: Három járműbiztosításunk van az Allianznál (3 GFB + 3 CASCO + még 1 lakás is). Ennek ellenére közölték, hogy nem tudnak "belenyúlni" a rendszerbe, így nem tudnak jobb ajánlatot adni, mint amit on-line le lehet kérdezni tőlük. Mondtam, akkor megyek máshova, de ekkor sem "tudtak" segíteni. Így már csak két jármű biztosításunk van náluk.  :devil:

Valszeg sok múlik ahhoz, hogy melyik ügyintézőhöz kerülsz, illetve hogy ő mit kapott utasításba a főnökétől  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Biztosítás
« Válasz #777 Dátum: 2008.11.17 13:56:34 »
Nekem sajnos nem volt ilyen kedvező tapasztalatom. :hammer: Három járműbiztosításunk van az Allianznál (3 GFB + 3 CASCO + még 1 lakás is). Ennek ellenére közölték, hogy nem tudnak "belenyúlni" a rendszerbe, így nem tudnak jobb ajánlatot adni, mint amit on-line le lehet kérdezni tőlük. Mondtam, akkor megyek máshova, de ekkor sem "tudtak" segíteni. Így már csak két jármű biztosításunk van náluk.  :devil:

Szerintem ebben az is benne volt, hogy az ugyintezo legyintett Rad, mert tudta, hogy nem fogsz  7 biztositast hirtelen ujrakotni mashol, mert az piszok sok idot venne el Toled. A vegeredmeny pedig Ot igazolta: 1 elment 6 megmaradt.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Biztosítás
« Válasz #778 Dátum: 2008.11.17 15:35:28 »
Itt van a kkfb idei díjtáblája: http://www.kedvezmenyesbiztositas.hu/popup.html?2009_dijtabla.jpg
Ez alapján a Camry-ra 13700/év lenne. Ez fix ár itt nincsen bónusz/málusz módosítás..

De akkor miért azt írja, hogy "személygépkocsi éves díjak A0" ?
Nem tudom, és a honlapon sem találtam egyértelmű utalást sem a b/m meglétére sem az ellenkezőjére. Viszont valamiért az van bennem hogy nincsen, valószínűleg szóbeli info volt. Azért ha mész hozzájuk, mindenképpen kérdezz rá.

Így lesz  :yes: ! Na, nem mintha a 13.700-as éves díjtól nagyon gyászba borulnék  :laugh: ...

Nincsen tudtommal bonus-malus, a még nem kötvényesített biztoosításomon csak Hobby felülbélyegző van. Amúgy B1-es lenne a normál szerint idén a Dai.

Ha fent jársz Pesten, azért csörögjél rám, valamint nézd meg, hogy mikor vannak nyitva. Minden féleképpen fontos, hogy előtte mélezd le a dolgot, mert ha nincsen elvi engedély, nem fogják megkötni!!!! A közvetlen mélcímet az oldalon megtalálod, de ha igényleg PÜ-ben elküldöm a kolléga mobilját, címét, meg miegyebét.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Biztosítás
« Válasz #779 Dátum: 2008.11.17 15:56:55 »
Magyar Posta mennyire megbízható és könnyen ügyintézhető? Az lenne a legolcsóbb...
http://kepfeltolto.hu/i/?290656