Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 705161 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2220 Dátum: 2011.12.14 16:15:58 »
Megérdemelnéd  :devil: ... Mindig szidod ezt a derék, hűséges kis igáslovat  :hug:

Hát nem egy sértődékeny típus, én már rég elküldtem volna melegebb éghajlatra. ;)
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2221 Dátum: 2011.12.15 20:37:17 »
tegnap kollégám mesélte h a mondeo megállt az asszony alatt. vmi trafó kakukk ebben a párás időben. 60körül volt meg a csere
meséli h állítólag ebben semmi rendkívüli nincs.  :ph34r:
képtelen vagyok felfogni hogy egy 1m feletti autóban miért történhet ilyen?  :surrender:na mindegy.  :flowers:
Ilyenkor, remélem, eszedbe jut, hogy talán nem a levegőbe beszélünk, mikor azt bizonygatjuk, hogy bármiféle Fabiával, Thaliával, Fókával, megmégmittoménmifordultmármegafejedben, SZÍVNÁL az E9-hez képest. NEM tudják ugyanazt a megbízhatóságot, problémamentességet. Még az utóbbi 10 év Toyotái sem tudják, a többi meg pláne nem.

Ezredszer mondom: ha érdemben fejleszteni/fiatalítani akarsz, de úgy, hogy közben ne lépj vissza megbízhatóság terén, akkor egy facelift előtt Ave I-est vegyél. Jövőre lejjebb megy a regadó, hozz be egyet kintről. Ha gondolod, tudok segíteni  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.15 20:39:03 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2222 Dátum: 2011.12.16 09:01:24 »
tudom hogy szívnék. és szívni is fogok. tudom hogy nem tudják ezt a megbízhatóságot fillérekből.
sajnos a döntésem végleges. csak ezüstszínű fabia kombi ami kell semmi más.
nekem nincs időm kimenni küfődre kiválasztani hazajönni intézni..nekem az autózás csak egy kis fiók az életembe
ha ezt jövöre meghirdetem , elviszik, örülök ha találok vmi skodát sürgösen.. :surrender:
kedvem sincs az egészhez amugy.. :yawn:

azért kösz a segítő szándékot.. :flowers:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2223 Dátum: 2011.12.16 18:20:28 »
tudom hogy szívnék. és szívni is fogok. tudom hogy nem tudják ezt a megbízhatóságot fillérekből.
sajnos a döntésem végleges. csak ezüstszínű fabia kombi ami kell semmi más.
nekem nincs időm kimenni küfődre kiválasztani hazajönni intézni..nekem az autózás csak egy kis fiók az életembe
ha ezt jövöre meghirdetem , elviszik, örülök ha találok vmi skodát sürgösen.. :surrender:
kedvem sincs az egészhez amugy.. :yawn:

azért kösz a segítő szándékot.. :flowers:
Ha megveszed azt a Skodát, onnantól kicsit nagyobb lesz az a fiók  ;) ... Magától. Ha akarod, ha nem. Ha továbbra is megpróbálod fillérekből kipipálni a témát, akkor meg pláne.

Sajnos tévedsz, ha azt hiszed, hogy annyival könnyebb találni egy korrekt Fabia kombit (!), mint egy korrekt Ave I-est.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2224 Dátum: 2011.12.16 20:16:16 »
murray, mi lenne, ha a Corollát nem is adnád el?  :hmmmm:

Veszel egy Fóbiát, Palaczkkal egyet értve, szerintem is nyűgösebb , "szervizigényesebb" lesz, mint a Toyo. Ha az bedöglik, előveszed a kis japó mindenest, azt röhögsz a cseh-német hülyeségeken...  :devil: :D

De tényleg: 100.000-ért szerintem elherdálod azt az autót, akkor inkább maradjon. Ha kell, előveszed, az úgyis beindul és megy.  :otlet:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2225 Dátum: 2011.12.16 22:02:52 »
gondoltam rá hogy nem adnám el de nincs kinek odaadnom. szüleimnek jó lenne mert sosem volt autójuk de apám nem vezet 60évesen meg nem fog már elkezdeni vezetni. pedig jó lenne nekik, lenne garázs, minden.
asszony se vezet, fél, így senkinek nem tudom odaadni.
két autó meg semmiképp sem kell  így is elég mani lesz az autóváltás.. :cry:
el lesz kótyavetyélve sajnos.  ez van.. :cry:

idegesítő lesz, majd jönnek az "új" kocsinál a lambda szonda meg ilyen mittudomén milyen alkatrészek bajai.. :surrender:

ma is láttam a villamosról egy csaj ült a fabiájában égett neki a check engine.. [rohog]
jó lesz ha szokom a kis sárga olajoskannát.. :cry:
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.16 22:05:19 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2226 Dátum: 2011.12.16 22:52:00 »
gondoltam rá hogy nem adnám el de nincs kinek odaadnom. szüleimnek jó lenne mert sosem volt autójuk de apám nem vezet 60évesen meg nem fog már elkezdeni vezetni. pedig jó lenne nekik, lenne garázs, minden.
asszony se vezet, fél, így senkinek nem tudom odaadni.
két autó meg semmiképp sem kell  így is elég mani lesz az autóváltás.. :cry:
el lesz kótyavetyélve sajnos.  ez van.. :cry:

idegesítő lesz, majd jönnek az "új" kocsinál a lambda szonda meg ilyen mittudomén milyen alkatrészek bajai.. :surrender:

ma is láttam a villamosról egy csaj ült a fabiájában égett neki a check engine.. [rohog]
jó lesz ha szokom a kis sárga olajoskannát.. :cry:
Nov 19-én volt a 15 éves általános iskolai osztálytalálkozónk. Egyik srácnak Fabia I facelift kombija van (1,2 htp), check engine dettó...  :wacko: Mondom neki, mióta világít?
A srác legyint: ááá, 30.000km-nél kezdte, azóta világít. Lambdaszondát kellene cserélni, de 70e Ft lenne. Nem foglalkozom vele, megy az aélkül is. Most 160.000-nél jár...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2227 Dátum: 2011.12.17 12:33:44 »
beszéltünk a párásodásról , beázásról.
komolyan mondom megáll az eszem. hol csapódik le a pára és a nedvesség?
az egyik gyerekülésem ülő szövetén ahova a gyereket ültetem!  :surrender:
tiszta nedves! (nem, nem pisi)
hetek óta! esküszöm nem értem. a másik (más típus) meg száraz..
az ajtókédergumi enged vagy mi?  :?: :?:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2228 Dátum: 2011.12.17 12:56:49 »
Hát ha olyan helyen van az ülés, hogy rá tud csöpögni az ajtó tetejéről a víz, akkor talán igen. De szerintem inkább vmi magic lehett ott a játékban - valamiért pont az az ülés szívja magába a párát. Próbálj használni ilyen Ceresit páraelszívót, nekem is az van a Coronában, Camryben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2229 Dátum: 2011.12.17 21:55:16 »
Bocs hogy beleszólok, de Skoda-ról lévén szó volna hozzáfűznivalóm.  Ismerős hölgynek páréves fábiája hengerfej cserére szorult  :wacko: amúgy keveset jár vele. Ismerős fiatalembernek  Oktáviáján indexrele csere, állitólag tipushiba, a tavasszal a motra magától felbőgött és addig ment maximális fordulaton amig szószerint szétrobbant, hiába vette le a gyújtást is.  :no: 
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2230 Dátum: 2011.12.18 11:04:24 »
jó persze rémtörténetek mindenhol vannak. toyotánál is.  vállalnom kell a kockázatot.  :hug:

tegnap éjjel megint bulimobil volt az autó. beült 4 100kilós f.sz +én és ott locsolgatták a piát a hátsó ülésen meg összesároztak mindent.  qrvára unom már. közöltem h ha lesz egy normális autóm ez nem fog megtörténni.
kiakadtak. mondták h összeadják az eladási árát csak maradjon...ja persze.  :censored:

az meg a másik amit imádok h vas. reggel mikor az asszony beleül szalonképes állapotba kell hozni.  :devil:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2231 Dátum: 2011.12.18 14:56:11 »
jó persze rémtörténetek mindenhol vannak. toyotánál is.  vállalnom kell a kockázatot.  :hug:

tegnap éjjel megint bulimobil volt az autó. beült 4 100kilós f.sz +én és ott locsolgatták a piát a hátsó ülésen meg összesároztak mindent.  qrvára unom már. közöltem h ha lesz egy normális autóm ez nem fog megtörténni.
kiakadtak. mondták h összeadják az eladási árát csak maradjon...ja persze.  :censored:

az meg a másik amit imádok h vas. reggel mikor az asszony beleül szalonképes állapotba kell hozni.  :devil:

Hát őszinte leszek. Nem tudsz olyan elit autót venni, amit a haverjaid jobban sajnálnának nálad. A saját autójukat akkor is jobban fogják sajnálni, ha egy A5-ös Audid lenne. Duma az mindig van, de a döntés a tied, mit engedsz meg másoknak.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2232 Dátum: 2011.12.18 16:15:52 »
Bocs hogy beleszólok, de Skoda-ról lévén szó volna hozzáfűznivalóm.  Ismerős hölgynek páréves fábiája hengerfej cserére szorult  :wacko: amúgy keveset jár vele. Ismerős fiatalembernek  Oktáviáján indexrele csere, állitólag tipushiba, a tavasszal a motra magától felbőgött és addig ment maximális fordulaton amig szószerint szétrobbant, hiába vette le a gyújtást is.  :no:

Az Octavia, nyilván PDTDI volt, és turbóhiba miatt húzta fel a motor saját magát, öngerjesztve.  Kötve hiszem, hogy ezt az indexrelé okozta, sokkal inkább a hozzá nem értés.

Ha a turbó elszáll és húzza a motort is, akkor egyetlen egy megoldás van: Sebességbe be, kuplung fel és megfullasztani a motor, bármennyire is gyilkosnak tűnik, de kibírja és nem szakad szét a motor.

Úgyhogy botorság  - és akkor még óvatosan fogalmaztam - egy indexrelére kenni a motorkrachot.  :flowers:

A hengerfej probláma gyakori a Fábián, de erre is csak azt tudom írni, hogy a sima szívóknak is kell melegedési és hűlési fázis, pláne akkor, ha olyan vékony a fala, mint ennél a motornál.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2233 Dátum: 2011.12.18 21:01:52 »
Az Octavia, nyilván PDTDI volt, és turbóhiba miatt húzta fel a motor saját magát, öngerjesztve.  Kötve hiszem, hogy ezt az indexrelé okozta, sokkal inkább a hozzá nem értés.

Ha a turbó elszáll és húzza a motort is, akkor egyetlen egy megoldás van: Sebességbe be, kuplung fel és megfullasztani a motor, bármennyire is gyilkosnak tűnik, de kibírja és nem szakad szét a motor.

Úgyhogy botorság  - és akkor még óvatosan fogalmaztam - egy indexrelére kenni a motorkrachot.  :flowers:

A hengerfej probláma gyakori a Fábián, de erre is csak azt tudom írni, hogy a sima szívóknak is kell melegedési és hűlési fázis, pláne akkor, ha olyan vékony a fala, mint ennél a motornál.
  Bocs ha nem fogalmaztam érthetően de senki sem állitotta hogy indexrelé miatt szállt el a motor. Azt a részét az útmutatónak ahol leirják hogy hogyan kell megállitani egy bedühödött turbós motort biztos nem olvasta.
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2234 Dátum: 2011.12.19 00:30:11 »
jó persze rémtörténetek mindenhol vannak. toyotánál is.  vállalnom kell a kockázatot.  :hug:
Csak nem mindegy, hogy mekkorát  :szemez:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )