Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 705170 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1890 Dátum: 2011.06.28 06:26:58 »
ezek kolléganők vótak.  ::)
múlt héten kissé meguntam a részeg nagydarab disznó autógyilkos barátaim társaságát, így a csinos lányokat választottam bulizni.. :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.28 06:39:18 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1891 Dátum: 2011.06.28 20:45:04 »
ezek kolléganők vótak.  ::)
múlt héten kissé meguntam a részeg nagydarab disznó autógyilkos barátaim társaságát, így a csinos lányokat választottam bulizni.. :whistling:


Ja aki tud választani.  :lol:
És ne gyere nekem soha, hogy nem csajozós verdád van. :P
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1892 Dátum: 2011.07.02 18:52:46 »
kicseréltük ma a benzinszüröt. gond nem volt csak koszos volt. sztem az eredeti volt benne.
meg a kuplung folyadékot is.  :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

retrobandi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1893 Dátum: 2011.07.07 20:06:03 »
Sziasztok!!
Van egy 1986-os 2E motoros, 1.3 literes Starlettem, Aisan VV karbival.
Városban 9 litert beszipkázik, ez azért felháboritó.  :cry: Hidegen tök jól beindul, de a meleginditáshoz már köszörülni
kell rendesen. :hmmmm: Minden ötletet vagy véleményt szivesen veszek, remélem van vmi megoldás. :helpsmilie:
Köszi mindenkinek!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1894 Dátum: 2011.07.07 20:12:08 »
Ennyiből csak tippelni lehet, majdnem vaktában. Én azt írnám, hogy a karbi szét van kopva, de ettől még akár gyújtás elállítódás is lehet, vagy akár a megszakító kalapács kopása is. (ha éppen ebben van ilyen.)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

retrobandi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1895 Dátum: 2011.07.07 21:16:07 »
Ennyiből csak tippelni lehet, majdnem vaktában. Én azt írnám, hogy a karbi szét van kopva, de ettől még akár gyújtás elállítódás is lehet, vagy akár a megszakító kalapács kopása is. (ha éppen ebben van ilyen.)
Köszi. Ennek már elektronikus gyújtása van. Valszeg a karbi szerencsétlenkedik... :hmmmm:

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1896 Dátum: 2011.07.07 23:27:45 »
Ennyiből csak tippelni lehet, majdnem vaktában. Én azt írnám, hogy a karbi szét van kopva, de ettől még akár gyújtás elállítódás is lehet, vagy akár a megszakító kalapács kopása is. (ha éppen ebben van ilyen.)
Köszi. Ennek már elektronikus gyújtása van. Valszeg a karbi szerencsétlenkedik... :hmmmm:

Mesélj!!!!!!! Találkoztál olyannal aminek nem elektronikus a gyújtása? ;)
De ne érts félre, értem, hogy van többféle gyújtás vezérlés, de alapelve mindegyiknek, hogy elektromos szikra gyújtja be a benzin levegő keveréket.

Amúgy a gyújtáselosztónál lehet állítani a gyújtást. És Trotter erre is próbált puhatolózni, hogy nem e esetleg el van állítva a rendszered. Attól függetlenül, hogy esetleg már nem megszakító kalapácsos, hanem Hall jeladós a gyújtásod, attól még el lehet állítódva.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

retrobandi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1897 Dátum: 2011.07.08 21:09:55 »
Ennyiből csak tippelni lehet, majdnem vaktában. Én azt írnám, hogy a karbi szét van kopva, de ettől még akár gyújtás elállítódás is lehet, vagy akár a megszakító kalapács kopása is. (ha éppen ebben van ilyen.)
Köszi. Ennek már elektronikus gyújtása van. Valszeg a karbi szerencsétlenkedik... :hmmmm:

Mesélj!!!!!!! Találkoztál olyannal aminek nem elektronikus a gyújtása? ;)
De ne érts félre, értem, hogy van többféle gyújtás vezérlés, de alapelve mindegyiknek, hogy elektromos szikra gyújtja be a benzin levegő keveréket.

Amúgy a gyújtáselosztónál lehet állítani a gyújtást. És Trotter erre is próbált puhatolózni, hogy nem e esetleg el van állítva a rendszered. Attól függetlenül, hogy esetleg már nem megszakító kalapácsos, hanem Hall jeladós a gyújtásod, attól még el lehet állítódva.
Tudod, én olyan iskolába jártam, ahol arra is választ kaptam hogy mi az elektromos és az elektronikus közti külömbség...egyébként köszi hogy rávezettél.  :nonono:
Csak arra akartam utalni,hogy itt már nem megszakitó dolgozik, bocs ha félreérthető voltam.Egyébként a gyújtás rendben, müszeresen belőtték.
A gond az, hogy egyetlen álltalam ismert szerelő sem mer hozzányúlni az Asian VV karbihoz. :cry:
Ezért gondoltam, hogy nektek van bőven tapasztalatatok.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1898 Dátum: 2011.07.08 22:13:48 »
Tudod, én olyan iskolába jártam, ahol arra is választ kaptam hogy mi az elektromos és az elektronikus közti külömbség...egyébként köszi hogy rávezettél.  :nonono:
Csak arra akartam utalni,hogy itt már nem megszakitó dolgozik, bocs ha félreérthető voltam.Egyébként a gyújtás rendben, müszeresen belőtték.
A gond az, hogy egyetlen álltalam ismert szerelő sem mer hozzányúlni az Asian VV karbihoz. :cry:
Ezért gondoltam, hogy nektek van bőven tapasztalatatok.

Annyiból félreérthető, volt, hogy azt lehetett érteni a kijelentésből, hogy az elektronikus gyújtást nem lehet elállítani.

Jó iskolád volt. ;) Az enyémben még az volt a könyvben, hogy "Kétféle gyújtóberendezést különböztetünk meg.Mágneses gyújtást és akkumulátoros gyújtást." Régi szép idők, amikor még nem volt minden ilyen bonyolult. :)
Dehát szokták mondani a félműveltség sokkal veszélyesebb, mint a teljes tudatlanság kristálytiszta megnyilvánulása. ;)

Karbival annyi a tapasztalatom, hogy meghal aki hozzá mer nyúlni.........:)
Tudom, hogy milyen nehéz hozzáértőt találni. A legtöbb szerelő nem is mer hozzáérni. A lelkesebbjét meg én ütöm le, hogy ne legyen problémám.
Nem mérvadóak a fogyasztási adataim mert, nem Starletem van. De országúton 6-7l város 8-9l. Ez persze függ sok mindentől. Lehet csak optimista voltam. :)
Mit értesz azon, hogy melegen nehezen indul? Mert ez a tipusú karbis autó, ha mész vele egy jó nyári napon, és otthagyod egy félórára valahol, akkor nem szereti az újra indulást. Ha erről van szó akkor az nem hiba.
A kézikönyvében, valahogy úgy fogalmaztak, hogy le kell nyomni a gázpedált, de nem pumpálni, és akár várni egy kicsit lenyomott gázzal és úgy indítani.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1899 Dátum: 2011.07.09 06:56:39 »
én még mindig azt mondom hogy ha a motor indul, gyorsul, nem áll le ,és nem rángat akkor el kell viselni a 9literes fogyit.
embert nem ismerek aki össze tudna rakni egy ilyen karbit.
a meleginditásra a tövig nyomott pedál inditozáskor a lehetséges megoldás

a legjobb infók itt vannak.
http://corolla-club.hu/forum/viewtopic.php?t=1119&start=0
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.09 06:59:11 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Swat86

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1900 Dátum: 2011.07.09 17:46:35 »
Sziasztok!!Egy kérdés töletek!85-ös Corolla 1.6-os szépen jár jól huz stb egy gond van vele amikor kiürül a tank,és tankolok bele akkor alig akar beindulni nem kapja el lepadlozom és nehezen de beindul!!Utána szépen jár jól huz stb.de megint tankolok és ezt játszom már 4-5 tankolás ota!!Mi lehet a baj?Ac?koszos a rendszer már öntöttem bele karbi tisztitót STP-ét de nem javul SEGITSETEK!!!Köszönöm

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1901 Dátum: 2011.07.09 17:57:36 »
nade leállásig kiürited? az nem túl jó neki. AC pumpa ok?
igazából így hirtelen padlózni sem túl jó neki.. :innocent:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Swat86

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1902 Dátum: 2011.07.09 19:19:31 »
Nem üritem le teljesen 3-4 liter marad benne Ac-t nem tudom de szerintem jó mert amikor megyek vele akkor tökéletes semmi baja csak tankolásnál van baj utána pöc-röf beindul nem értem!Mostanában csinálja régebben nem volt ilyen baja...

retrobandi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1903 Dátum: 2011.07.14 17:25:23 »
én még mindig azt mondom hogy ha a motor indul, gyorsul, nem áll le ,és nem rángat akkor el kell viselni a 9literes fogyit.
embert nem ismerek aki össze tudna rakni egy ilyen karbit.
a meleginditásra a tövig nyomott pedál inditozáskor a lehetséges megoldás

a legjobb infók itt vannak.
http://corolla-club.hu/forum/viewtopic.php?t=1119&start=0

Állitólag Pesten a Szőnyi úton, illetve Újpesten van karburátor mühely, ahol esetleg müszeresen is alá tudják támasztani a dolgokat.
Van esetleg vkinek tapaszta ez ügyben, érdemes felvenni velük a kapcsolatot? :hmmmm:
Köszi.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1904 Dátum: 2011.07.14 20:06:55 »
Atisnak van vmi újpesti karbis műhely tapasztalata ami alapján oda ne..
ehhez nagyon műszert nem köthetsz be, max Co-t meg ilyesmit mérsz=ex. zöldkártya vizsg.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002