Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 705207 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1470 Dátum: 2010.07.11 16:14:19 »
jóvan Koma. ezt én így nem csinálom meg :no: :cry:
inkább megragasztom :censored:
ezekről kellene leszedni a csattot,de ha ilyen bonyi felrakni akkor nem.
ráadásul ez az én övem, ha rosszul rakom össze és nem ránt be akkor ...
azért köszi :cry:


Te Koma ezen a képen nem hátsó övek vannak? Nem látom a csaton a dupla fűzési lehetőséget. Ez a csat simán lecsúszik, ha ezt rakod fel.

A cserét amúgy bármikor megcsinálom neked tíz perc alatt. Csak egyeztetni kellene a helyet meg az időpontot.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1471 Dátum: 2010.07.11 16:32:54 »
de ezek hátsók. abból a kocsiból valók, amiből az elsőket hoztam neked. most lemegyek megpróbálom megragasztani.

Te holnap nem vagy otthon? este vmikor? Rezolit viszem le kecskemét mellé hazafelé beugranék hozzád. ááá, nem lesz meleg.. :lol:
bár ezek az övek meg muteréknál vannak..de ha nem jók nem is kell bemenni értük... :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1472 Dátum: 2010.07.11 17:26:31 »
de ezek hátsók. abból a kocsiból valók, amiből az elsőket hoztam neked. most lemegyek megpróbálom megragasztani.

Te holnap nem vagy otthon? este vmikor? Rezolit viszem le kecskemét mellé hazafelé beugranék hozzád. ááá, nem lesz meleg.. :lol:
bár ezek az övek meg muteréknál vannak..de ha nem jók nem is kell bemenni értük... :hug:

Hát a hátsók nem tudom jók e előre. Mármint, hogy a csat belemegy e az első házába. Az viszont biztos, hogy a szíjról lecsúszik. És mindig keresheted a padlón. Mert a hátsóknál a falon van egy kis akasztó amire fel lehet akasztani a csatot. Az elsőnél meg dupla átfűzés van ami fenntartja a helyén.

Na figyu. Nekem kettőt hoztál előre amiből betettünk egyet. Egyet elraktam tartaléknak mert az fogyóeszköz. Azt beépíthetjük neked, de csak ha leteszed a nagy-esküt, hogy idővel megpróbálsz nekem felhajtani újabb tartalékot. Mert amilyenek a nők ez sajnos az anyósülésen fogyóeszköz.

Amúgy holnap fél négykor végzek, és utána szabad vagyok csak szóljál.

Mi a gond? Kéne egy klíma? :P Ha lenne én már vettem volna. :D
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1473 Dátum: 2010.07.11 17:59:31 »
na Koma most jöttem fel, egyenlőre megragasztottam.  :hug:
de igazad van mert a hátsóké nem jók ehhez. így nem machinálok :no:
a Te tartalékodat meg semmiképp nem akarom elhasználni. ez komoly.  :yes:
de nekem a vezetőoldali öv meg van csavarodva. az anyósülésnél nekem a fémcsattos résznél a számok állnak kifelé és az jó
de a én oldalamon bárhogy állitgatom egy csavar mindig van benne.
nem értem mert az öv maga még nem volt szétszedve a ragasztásnak ehhez nincs köze.
mindegy.

olajat is kéne cserélnem, megint belement 12e km , a hűtőlöttyöm is öreg már..2004es.. :whistling:
cseréltél már fagyállót meg ilyesmit? 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1474 Dátum: 2010.07.11 20:26:05 »
na Koma most jöttem fel, egyenlőre megragasztottam.  :hug:
de igazad van mert a hátsóké nem jók ehhez. így nem machinálok :no:
a Te tartalékodat meg semmiképp nem akarom elhasználni. ez komoly.  :yes:
de nekem a vezetőoldali öv meg van csavarodva. az anyósülésnél nekem a fémcsattos résznél a számok állnak kifelé és az jó
de a én oldalamon bárhogy állitgatom egy csavar mindig van benne.
nem értem mert az öv maga még nem volt szétszedve a ragasztásnak ehhez nincs köze.
mindegy.

olajat is kéne cserélnem, megint belement 12e km , a hűtőlöttyöm is öreg már..2004es.. :whistling:
cseréltél már fagyállót meg ilyesmit? 

Nyugi, a tartalékomat is te szerezted,ha kell a tied elvégre azért tartalék. Hogy ha kell akkor legyen. Nálam egyenlőre csak a polcot boldogítja....
Az övcsavarodás gyakori jelenség. Elég ha be van hajtva a szíj és áthúzod rajta a csatot. Egyből fordítva van a csat. Nekem is előfordult már párszor. Egy kis játék és vissza lehet fordítani.

Olajcserét, hűtővíz cserét és ilyeneket mindig mással csináltattam meg, mert nincs aknám, és utálok a kocsi alatt fetrengeni.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1475 Dátum: 2010.07.22 17:38:32 »
Sajnos engem is utolért a pechszéria. Tegnap meló után ülök be a kocsiba. Fordítom a kulcsot semmi. Még egyszer semmi. Harmadikra indult el. (A semmi alatt amúgy konkrétan semmit értek. Se kattanás se semmi) Aztán elindultam, de mintha valami fogta volna a kocsit. A motor nem egyenletesen járt. Gyorsításkor meg nem egyenletesen gyorsult az autó. A motor is rázkódott a helyén. 80 fölé még ország úton sem mentem, mert annyira nem érezte magát jól a gépsárkány. Szóval valami gond van. És ez nem is jött helyre magától azóta sem.

Felhívtam a szerelőmet, aki elmondta amit gyanítottam, hogy a két hiba hiába egyszerre jelentkezett nem egy tőről fakad. Az első valószínű a riasztó hibája. Nem old fel a lopásgátló reléje a nagy meleg miatt. Szóval lehet majd azt ki kell iktatni a rendszerböl, ha gyakran csinálja. A másodikra csak találgatott, de miután mondtam neki, hogy gyertya meg szűrők kb fél éve voltak cserélve így a karburátorban kezdett el gondolkodni. De hozzáteszem, csak telefon alapján. Nem látta a kocsit. Viszont csak a jövő héten ér rá megnézni.

Na én meg ma nem bírtam magammal mondom ránézek. Megnéztem a gyertyákat. Három egyforma is volt. Az elektródáin olyan fehéres. De a negyedik az nem volt fehér. És valami folyadékszerű volt rajta. Ami szerintem benzin lehet. NA most nem akarok túl okosnak tűnni. De ha a karburátorral van a gond akkor, nem mind a négy gyertyát köpi be? Így hogy csak az egyik rendellenes. Így inkább a gyújtási rendszerre gyanakszom. Vagy gyertya, vagy kábel, vagy elosztódoboz vagy rotor hiba. Gyertyát most visszaraktam a régi Denso gyertyáimat. Az elosztó kábelt azt sikerült elszaggatnom sajna levételkor az egyik nagyon rá volt gyógyulva. Azt most rendeltem újat. Holnapra jön meg.....Csináltam magamnak egy 7000-es számlát de mindegy. Ha a fedéllel vagy a rotorral van a gond az is van tartalék. Szóval az sem gond. De nem hiszem, hogy rotor vagy fedél. Inkább kábel vagy gyertya. Mindenesetre holnap kiderül. Addig ki sem tudom próbálni a kocsit. Ha meg nem lesz jó, akkor jövő héten megy a szerelőhöz.

Ja annyit segítsetek már, mert ebben is nagyon ügyi voltam. Hogy nem volt kedvem kiberhelni az aksit, hogy leszedjem az elosztó fedelet. És van egy olyan sejtésem, hogy nem jól raktam vissza a fedélre a kábeleket. A fedélen van számozás 1,2,3,4. Ezek ugye a henger sorszámokat jelentik? És ugye ha szembe állok a motorházzal akkor balról jobbra van a henger számozva? Vagyis a baloldali az egyes, és a jobbszélső a négyes? Ami az aksi oldalán van.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1476 Dátum: 2010.07.22 19:52:31 »
Koma, most olvasom csak mi van  :cry:
pár gondolat.
-ami a legfontosabb az elosztos kérdésedet feltettem a coriklubban. ott értenek ezekhez. de ha kell lemegyek és megnézem az enyémen
-mindenesetre furcsa h pont most jött ki egyszerre a riasztó meg a rángatásos gond?  :surrender:
-motor nem járt, és rázkodott  ugyebár nem járt az egyik henger
-a gyertyabeköpésnél nem szükséges mindegyiket . ugyebár amelyik gyertya tocsog a benzinben az a henger nem jár.
-de ez a karbi nem kézi, nem szokta megszivni magát..furcsa
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bitumen

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1477 Dátum: 2010.07.22 20:07:22 »
Az indítós gondot ismerem. Évente párszór előjön (tehát kb. 10k km-ként), általában külföldön :D
Semmi para, mert simán betolható az autó. Meg ha az indítómotorra feszültséget kötsz direktben, akkor is elindul. Szóval emiatt én nem szedném szét a kocsit.

Nem véletlenül a második henger a ludas?
Corolla e90  '88

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1478 Dátum: 2010.07.23 00:29:57 »
Köszi az együtt gondolkodást srácok.
-Olyankor be lehet tolni? A gyújtás megvan? Csak az indítómotort kötötték rá a riasztóra?
-Nem a kettes hanem a négyes. Ami az elosztóhoz van a legközelebb.

Koma, közben találtam egy ezeréves képet amin lefényképeztük a motorteret és azon látszódik, hogy van bekötve. De ha megteszed, hogy megnézed akkor megnyugtatnád a szívemet.
Azt kéne nézned, hogy amit az elosztón egyessel jelöltek arra tényleg a leghosszabb kábel van e kötve. Aztán a kettesre az egyel rövidebb és így tovább.

Amúgy a gondolatom az, hogy vagy az a tetves NGK gyertya adta meg magát amit fél éve vettem. Vagy a kábel. De mivel most elszakítottam a kábelt. Így nem tudtam kipróbálni a kocsit. Majd holnap délután tisztázódik le a dolog, amikor megjön az új kábelkészlet. Most visszaraktam a régi Densó gyertyákat. Mert azok még legutoljára jók voltak. Ha megjön az új kábel akkor minden együtt lesz a teszthez. Ha meg tévedtem, akkor jövő héten megy a kocsi a szerelőhöz. De nekem valahogy gyanús az, ha a karburátor lenne a ludas, akkor nem egy hengerrel szarakodna, hanem úgy egy az egyben zavarogna. Ha igazunk van és azért járt egyenetlenül mert nem ment az egyik henger. És nem azért mert a karbi rosszul keverte ki az adagot, mert elrepedt egy vákuumcső. Akkor lehet holnap az új kábellel és gyertyával beindul a cucc. Akkor viszont nagyon hepi leszek. :)
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.23 00:31:38 írta ATIS »
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1479 Dátum: 2010.07.23 10:18:43 »

sztem be lehet tolni.  de attól a henger akkor sem fog járni ha nem jó.
jöjjenek meg az új  kábelek és meglátjuk
azért a vákumcsöveken keress repedéseket stb.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Laszlos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
  • Toyota Corolla '88 HB
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1480 Dátum: 2010.07.23 12:04:11 »
betolni nyugottan be lehet ,enyitol nem kell meijedni,az enyem is csinal ilyesmit neha, egyszeruen pucolom a nedves gyertyat majd viszaszerelem es mar indul is. :clap: ne haragudj nem tudod veletlenul a Denso gyertyak kodszamat, rendelnek magamnak egy szettet a helyi kereskedesben,nem szanit menyi az aruk,ja es akarbimat sikerult bealitsam most a fogyi normalis. :) :clap:
Corolla Hb XL '88

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1481 Dátum: 2010.07.23 21:08:10 »
JA én a betolást akkor értettem, ha a riasztó miatt esetleg nem indulna el. Mert letilt, akkor be lehet e tolni?

Amúgy most nagyon hepi vagyok. Megkaptam a kábeleket. Felraktam a régi Denso gyertyákkal és megy mint a motolla. :) Ez volt a gondja. A negyedik hengeren vagy a gyertya adta meg magát, vagy a kábel. De mindegy! Mert most már újra húz a gípsárkány. :)

Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1482 Dátum: 2010.07.23 21:09:39 »
a Denso gyertyak kodszamat, rendelnek magamnak egy szettet a helyi kereskedesben,

Ha ért hozzá az alkatrészes meg tudja rendelni évjárat és motorszám alapján. Amúgy mikor utoljára kérdeztem 1600-at mondtak darabjára.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1483 Dátum: 2010.07.23 21:28:57 »
Laszlos, klikk ide!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1484 Dátum: 2010.07.24 06:58:44 »
JA én a betolást akkor értettem, ha a riasztó miatt esetleg nem indulna el. Mert letilt, akkor be lehet e tolni?

Amúgy most nagyon hepi vagyok. Megkaptam a kábeleket. Felraktam a régi Denso gyertyákkal és megy mint a motolla. :) Ez volt a gondja. A negyedik hengeren vagy a gyertya adta meg magát, vagy a kábel. De mindegy! Mert most már újra húz a gípsárkány. :)



Koma, ha tilt az immo sztem ne tologasd. sztem variáld át a riasztód nehogy megszivasson vhol. én is visszavettem az érzékenységéből mert állandóan bekapcsolt, meg tiltott.

örülök h megoldodott a gond. sztem akkor ha nemsoká veszel új gyertyákat vegyél denso-t, és kész.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002