Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 710821 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1320 Dátum: 2010.03.02 17:16:15 »
kigyütt a 2010es gépjármüadóm: 3640/fél év   tavaly 3000 volt. mindegy. :hug:

Akkor várhatóan az ennyim is annyi lesz.......Kiváncsi leszek az újabb autóknál jobban emeltek e.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1321 Dátum: 2010.03.02 18:29:18 »
arra emlékszem h 16 év felett 145ft/kw,  1-3 évig 345ft/kw

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1322 Dátum: 2010.03.02 22:33:17 »
Mindegyiknél emeltek. Most így néz ki:
0-3 345
4-7 300
8-11 230
12-15 185
16- 140

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1323 Dátum: 2010.03.02 23:25:32 »
ezt jól megemelték nagy csendben. mindenki elvolt foglalva a telj. adóval.
mindegy nekem a B10es vidéki köt éves dija kb 25e +7e a súlyadó kb 35e a végösszeg.
új forgalmi is kell me betelt +6e stb..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

batyu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1324 Dátum: 2010.03.07 20:58:45 »
Tiszteletem mindenkinek ! 88-as linea terra vásárlásába fogtam bele . 1.6-os 16 szelepes , 113000-km-el ( remélem ) . 4A-FE-s motor van benne , szép állapotban van az autó kívül belül . Kérem hogy mondjatok róla jót és rosszat is ( fogyasztás , mire figyeljek )!! Egyszer már kipróbáltam , szép egyenletes futása volt , nem húzott a kormány semerre . Fék nem csikorog , klíma működik , és mindegyik elektromos ablak elöl hátul . Nagyon várom a tapasztalatokat , és előre is köszönök minden hozzászólást !!
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.07 21:01:16 írta batyu »
Toyota Corolla Linea Terra 98   4A-FE  E-11 .

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1325 Dátum: 2010.03.07 21:01:06 »
Ismered az autó előéletét, úgy értem ismerőstől veszed? Az én '99-esemben 140 ezer km volt évi átlagos 10-15 ezres futással 3 éve... Átlagos használat esetén a tiedben inkább egy kettest vagy egy hármast kéne a x13 000 km elé tenni.  :)
         

batyu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1326 Dátum: 2010.03.07 21:03:27 »
Használtatóstól , és az előélete sajnos nem ismert . De bevallották hogy volt egy kis javítás rajta , meg is mutatta a srác rétegmérővel is !
Toyota Corolla Linea Terra 98   4A-FE  E-11 .

batyu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1327 Dátum: 2010.03.07 21:07:47 »
Na hát ettől féltem x13000-km . :wacko: :no: ( Most mennem kell , de holnap jövök . ) Van olyan műszeres mérés ami megmondja hogy kb. mennyi van az autóban ?? És az alvázszám alapján visszakeresni a neten , vagy szerelőknél ?
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.07 21:16:22 írta batyu »
Toyota Corolla Linea Terra 98   4A-FE  E-11 .

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1328 Dátum: 2010.03.07 21:19:29 »
sztem Te 98as corollát akartál írni. :flowers:
az meg jobb lenne a normál corolla topicban
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

batyu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1329 Dátum: 2010.03.08 07:37:11 »
 :yes: Hát ezt jól elírtam ! Igen 98-as gyártmányút akartam írni  ::) ! Na akkor most gyorsan meg is keresem a hozzávaló topikot !
Toyota Corolla Linea Terra 98   4A-FE  E-11 .

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1330 Dátum: 2010.03.08 08:03:00 »
ja, corolla és auris topic  :flowers:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1331 Dátum: 2010.03.12 16:01:56 »
Koma, most jöttem meg a szerelőmtől, levizsgázott a kocsi, 85 ropi volt a vége. ebből a papirok olyan 40-50korül

új forgalmit is kapott, az maga egy 10es. az új forgalmiban már nincs motorszám csak motorkód! 2E oszt szia.
létezik hogy akkor lehet cserélgetni a motort simán?  nem mintha szándékomban lenne..
törzskönyvet is kapok újat. ez meg minek? ottvolt  a vételi azt lecserélk. nem értem már az egész hercehurcát.

kicserélte a gömbfejeket, a fékmunkahengert is megcsinálta. de nem cserélte ki. nem vagyok oda maradjunk annyiban

két választásom van. vagy elmegyek egy számlás szervizbe ahol megemelik az autót, és hú, meg há..és 150 ropi.
de valóban megcsinálják.
vagy marad a sufni meg a ködösités. 
egyenlőre ez van.
és egy rakás dolog van amit meg kéne csinálni. fékfolyadék csere, hutóviz csere. vezermuszij stb.
eskuszom magam állok neki..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1332 Dátum: 2010.03.13 07:41:50 »
Koma, most jöttem meg a szerelőmtől, levizsgázott a kocsi, 85 ropi volt a vége. ebből a papirok olyan 40-50korül

új forgalmit is kapott, az maga egy 10es. az új forgalmiban már nincs motorszám csak motorkód! 2E oszt szia.
létezik hogy akkor lehet cserélgetni a motort simán?  nem mintha szándékomban lenne..
törzskönyvet is kapok újat. ez meg minek? ottvolt  a vételi azt lecserélk. nem értem már az egész hercehurcát.

kicserélte a gömbfejeket, a fékmunkahengert is megcsinálta. de nem cserélte ki. nem vagyok oda maradjunk annyiban

két választásom van. vagy elmegyek egy számlás szervizbe ahol megemelik az autót, és hú, meg há..és 150 ropi.
de valóban megcsinálják.
vagy marad a sufni meg a ködösités.  
egyenlőre ez van.
és egy rakás dolog van amit meg kéne csinálni. fékfolyadék csere, hutóviz csere. vezermuszij stb.
eskuszom magam állok neki..


Hát Koma az enyim  2007-ben kapott új forgalmit. Abban még benne volt a motorkód. Eddig két számra ügyeltek mindig. A motor és az alvázszámra. Fura lenne, ha lemondanának az egyikről. A motorszámot amúgy zöldkártyán és műszakin is ellenőrizték eddig. Ez után nem tudom mi lesz.Én sem értem a lényeget. Azon túl, hogy minél többet lehessen lenyúlni tőlünk.

Hát a saját szerelőkkel szokott olyan lenni, hogy szeretnek neked spórolni. Nem cserélnek ki dolgokat, inkább megbütykölik. Nem mondom azt, hogy ez minden esetben olyan rossz. Mert azért olcsón akarod te is kihozni a javítást. De ha a szerelőd már gyanúsan nem akar kicserélni semmit akkor hagy ott. Mert akkor egyszerre fog minden elromlani. És egyszerre meg úgysem lesz pénzed kicseréltetni mindent. Ha mindenáron ki akarsz cseréltetni valamit akkor vedd meg az alkatrészt a boltban. És úgy vidd oda a kocsit. Meg persze kérd meg, hogy majd mutassa meg a régit. Mert kíváncsi vagy mi tette tönkre. Ha így csinálod akkor kénytelen lesz cserélni. Ha meg elküld akkor oda nem megyünk többet... :) Mindenesetre ne hidd azt, hogy ha többet fizetsz akkor tutira minden el lesz végezve a kocsin. 150 vagy kétszáz. Ugyanúgy megpróbálnak majd átvágni. A szerelőd meg ha jól értem megmondta, hogy mit nem cserélt ki és aszerint kérte az árat. Vagyis nem vágott át.

Azért szerintem a vezérműszíj cserének ne te állj neki. Mert van egy két apró buktatója, és ha te csinálod lehet elfeledkezel egy apróságról, aminek a következménye katasztrofális lehet. Hűtővizet azt nyugodtan cserélhetsz. A mienk önlégtelenítős rendszer. Szóval nagy gondot nem tudsz csinálni. Most azt nem értem, ha már lecseréltetted a fékcsöveket. Akkor miért nem cseréltetted le a fékfolyadékot. Az pár ezer forint lett volna. A fékcsőcseréhez meg a fékhengerjavításhoz azt úgyis le kellett engedni a rendszerböl.
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.13 07:58:33 írta ATIS »
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1333 Dátum: 2010.03.13 10:08:11 »
én sem értem mi van. odamentem a szerelőmhöz azt mondta hogy rozsdás a motorszám helye nem tudták leolvasni.
aszittem hülyét kapok. de megnyugtatott hogy a mai új forgalmiban elég a motorkód is és beírták azt meg csináltak hozzá új korrekt törzskönyvet.
valóban az uj forgalmiban motorszám/motorkód sor van. de azert ez akkor is furcsa.  azt mondta minden OK.
próbáltam megnézni a kocsin a motorszámot de a manualban az olajszurovel átellenben van szemből kell nézni de nem találom.
nálad hogy van? nem tudod megmutatni képen hol van?

az alkatresz megvételes odavivést nem szeretik. azon is keresnek. a Te szerelőd benne van ilyenben?
amit cserélt vmelyik gömbfej és még vmi. a fékcsoveket nem cserélte ki a fékmunkahengereket sem csak megkarmantyuzta elmondása szerint
maradjunk annyiban h többet vártam.

a vezermuszij cserének persze h nem állok neki. hutovizet sem merek cserélni mert félek h megfözöm a motort.
és senki sem tud segiteni
most azt sem tudom mi van.
két lehetőségem van. a "vizsgán áttolos meg a hivatalos lehuzos"  :censored:
mondjál valamit ba+!  :wacko:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1334 Dátum: 2010.03.13 10:41:34 »
én sem értem mi van. odamentem a szerelőmhöz azt mondta hogy rozsdás a motorszám helye nem tudták leolvasni.
aszittem hülyét kapok. de megnyugtatott hogy a mai új forgalmiban elég a motorkód is és beírták azt meg csináltak hozzá új korrekt törzskönyvet.
valóban az uj forgalmiban motorszám/motorkód sor van. de azert ez akkor is furcsa.  azt mondta minden OK.
próbáltam megnézni a kocsin a motorszámot de a manualban az olajszurovel átellenben van szemből kell nézni de nem találom.
nálad hogy van? nem tudod megmutatni képen hol van?

az alkatresz megvételes odavivést nem szeretik. azon is keresnek. a Te szerelőd benne van ilyenben?
amit cserélt vmelyik gömbfej és még vmi. a fékcsoveket nem cserélte ki a fékmunkahengereket sem csak megkarmantyuzta elmondása szerint
maradjunk annyiban h többet vártam.

a vezermuszij cserének persze h nem állok neki. hutovizet sem merek cserélni mert félek h megfözöm a motort.
és senki sem tud segiteni
most azt sem tudom mi van.
két lehetőségem van. a "vizsgán áttolos meg a hivatalos lehuzos"  :censored:
mondjál valamit ba+!  :wacko:

Hm koma akkor ne nagyon menj külföldre. :) Na jó nem akarok rossz poénokat gyártani, de nem szokták szeretni, ha nincs a doksiban a konkrét motorszám. Mindenesetre, jól írtad le, a motorházon a olajszűrővel átellenben van egy kiszögellés a házon. Oda van beütve a motorszám. Csak sajnos a mi motorunknak a külsejét már kezdi megenni az idő vasfoga. :) Zöldkártyán minden évben meg kellett hallgatnom, hogy alig olvasható a motorszámom. Mindig ott szentségelt a gyerek. Meg persze a rendszámomra nem ragadt a matrica de az egy másik kérdés. :)

Igen igazad van a szerelőknek kedvezményt adnak a boltok. Jobban szeretik, ha ők szerezhetik be az alkatrész. Én meg azt nem szeretem, ha nem tudom, hogy mit építenek be a kocsimba.

Én akivel mostanában csináltatom a kocsimat erre a kérdésemre azt mondta, hogy neki mindegy, hogy én hozom vagy ő szerzi be. Na most, ha egyszer úgy döntesz, hogy itt akarod csinálni. Akkor azért persze azt tegyük hozzá, hogy 5-6e a kocsidnak benzinszámlája mire megjárja az utat. Vagyis egy két apróságért nem érdemes megjárni az utat. De ha van egy rakat dolog, amit meg szeretnél csináltatni és tudod nélkülözni az autót egy-két napra akkor írd össze mit csináltatnál. Megkérdezzük hogy mennyi, ha te hozod az alkatrészt, mennyi ha ő adja. És akkor az ár alapján már el tudod dönteni, hogy érdemes e megjáratni a kocsival az utat. Ha gondolod a le-hozatalban visszajuttatásban is tudok segíteni de azt inkább majd priviben, ha aktuális lesz egyszer. Addig nem tárom fel a kártyáimat. :) (Mindenesetre arra akarok célozni, hogy akár neked nem is kell elhagynod Pestet csak a kocsinak.)
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.13 10:43:52 írta ATIS »
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.