Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 710435 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1020 Dátum: 2009.09.19 17:07:35 »
jól nyomjátok. átszállnék én is ebbe a youngtimer projektbe de 5-6 ropiért nem idegesitem fel magam a biztosito váltással


Pedig, fájdalom és, sorállásmentes ügyintézés van.  ::)  Kocsinként 5-6E, az azért elég tekintélyes összeg.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1021 Dátum: 2009.09.19 18:44:52 »
Sziasztok! Nem találtam jobb helyet neki:

Vettem bontóban a 89-es Toyota Corolla lifthbackemhez hátsó biztonsági övet /3db/.
Csak éppen ebben a modellben nincs is meg a helye ahova beszerelhetném. Sem a rögzítési pontok, sem az öv box helye.
Így el is adnám őket Ár amennyiért vettem: 10.000Ft
Ha valakit érdekel, írjon bátran sajnos: parafa@citromail.hu

pedig meg kell h legyen! vedd ki a kalaptartót és a csavar helye valami gumisapkával van betakarva!
én a homasitában vettem 2 olasz új üvet és csontra stimmelt a asszem 14es csavar amit adtak hozzá! minden klappolt!
az ülés alatt a fenéklemezen vana  másik furat!
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1022 Dátum: 2009.09.19 20:35:41 »
Azé', me' 1991-es.  :sorcerer:
Mondasz valamit  :hmmmm: ...  :otlet: ...  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1023 Dátum: 2009.09.19 20:37:21 »
Sziasztok! Nem találtam jobb helyet neki:

Vettem bontóban a 89-es Toyota Corolla lifthbackemhez hátsó biztonsági övet /3db/.
Csak éppen ebben a modellben nincs is meg a helye ahova beszerelhetném. Sem a rögzítési pontok, sem az öv box helye.
Ez biztos  :ph34r: ? '89-es autóban nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy tényleg ne legyenek meg a furatok.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1024 Dátum: 2009.09.19 23:18:26 »
ma alánéztem az autónak úgy néz ki a hátsó sárvédőívek kész vannak. ezt cserélni kell :surrender:
unixban 4300 ft a javitoív/db
Szkaresz van lakatos ismi aki meg tudná normálisan csinálni? kivágni és megheggeszteni?
leviszem vidékre is , stb.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1025 Dátum: 2009.09.20 01:37:16 »
ma alánéztem az autónak úgy néz ki a hátsó sárvédőívek kész vannak. ezt cserélni kell :surrender:
unixban 4300 ft a javitoív/db
Szkaresz van lakatos ismi aki meg tudná normálisan csinálni? kivágni és megheggeszteni?
leviszem vidékre is , stb.

Ó te szegény. Sajnos a lakatos meg a festő pénze még elég szép summa lesz a javítóíven túl.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1026 Dátum: 2009.09.20 06:21:11 »
ja az leszek. szegény.  :ph34r:
gondolkodtam az autó sorsát illetőleg. voltam pár piacon is. mit láttam? semmi jót.
most mit tegyek? adjam el így jövö márciusig muszakival max 150ért? a hautón hónapok óta fennvannak ennél sokkal jobb e9esek nyomott áron..
kutyának sem kell..

egy kilóért meg nem adom oda, inkább elrakom emlékbe.  :nono:
talán a ivcsere egy 40bol kijön. festésre nem fizetek, inkább lefujom neolux-al. dont care!
remélem a küszöbök nagyjából jók.
ha durván evvel meg a jövö évi szijcserékkel müszakival rámegy egy százas akkor még két évig autózhatok  :hug:
utána meg már azért nem érdemes eladni..
kicseréltettem a két hátsó lcsillapitot, a kiput, meglesz ez, a motor jó, a többi még bírja talán.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1027 Dátum: 2009.09.20 10:46:46 »
ja az leszek. szegény.  :ph34r:
gondolkodtam az autó sorsát illetőleg. voltam pár piacon is. mit láttam? semmi jót.
most mit tegyek? adjam el így jövö márciusig muszakival max 150ért? a hautón hónapok óta fennvannak ennél sokkal jobb e9esek nyomott áron..
kutyának sem kell..

egy kilóért meg nem adom oda, inkább elrakom emlékbe.  :nono:
talán a ivcsere egy 40bol kijön. festésre nem fizetek, inkább lefujom neolux-al. dont care!
remélem a küszöbök nagyjából jók.
ha durván evvel meg a jövö évi szijcserékkel müszakival rámegy egy százas akkor még két évig autózhatok  :hug:
utána meg már azért nem érdemes eladni..
kicseréltettem a két hátsó lcsillapitot, a kiput, meglesz ez, a motor jó, a többi még bírja talán.

Hm, hogy mi legyen az autó sorsa az a saját döntésed. Ami persze a pénztárcád telítettségén alapul. :)
Azon nem csodálkozok, hogy 18-22 éves autók már nem kellenek szinte senkinek. Akinek meg kéne annak meg nem lenne szíved odaadni.
Én is azért csináltathatom az enyémet mert nem lenne pénzem most másikra. Persze azért mindig vigyázok arra, hogy ne kerüljön egyszerre sok pénzbe. ÉS azért annyira se legyen drága a fenntartása, hogy elvigye azt a pénzt is amit egy másikra gyűjtök. Eddig szerencsére sikerült. És mikor műszakira viszem sem akkor érdekes módon a műszaki díjánál többet nem kell ráköltenem az autóra. Most cseréltettem az olajat. ÉS a szerelő azt mondta, hogy ez egy tipikusan olcsó de jó autó. Látott már ötévest is ramatyabb állapotban.

Nos valahol egy véleményen vagyunk a festés szép és jó dolog. De te sem csajozni akarsz az autóval. Vagyis ha nincs pénzed festőre akkor megfontolandó érdemes e  rá költeni. Én az elsőnél a lakatost spóroltam ki a sorból. De ez a hátsóknál megoldhatatlan. Viszont beszéltem annak idején lakatossal. Akinek adok is a szavára. Ő azt mondta, hogy ha mindenáron ki akarom spórolni a festést. Akkor lekenni cinkromátos alapozóval a lemezmunka után. (Lehet nem jól írtam a nevet de már nem emlékszem pontosan mit mondott) És azért nem szólnak a műszakin sem. Ugyanis az alapozód is fehér lesz. Akkor a két hátsó ív csere kijönne 30 körüli összegből is szerintem. Csak tényleg jó lakatossal csináltasd.

A két hátsó teló na az lesz még szép összeg. Régen néztem már de olyan 28 körül volt darabja.
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.20 10:49:51 írta ATIS »
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1028 Dátum: 2009.09.20 11:08:59 »
Szeva Koma,

két éve a két hátsó teló csere megvolt már. 38e volt. 7%os volt a régi :censored:
Sachs márkát raktak bele. az volt az első nagy kiadás. a második az új kipu dob . az 20 volt.
mindkettőt normálisan megcsinálták.
2 garn gumi 2*40e . az 2004ben volt. azóta a gumijaim is beöregedtek.  :wacko:
mindegy. a jövö márciusi muszakin a télikkel átmegy, azon van minta bőven.

ami érdekes h sok ívjavitott autot látok festés nélkül. nyers fekete lemezzel. ezt nem értem miért van

lakatosod kérdezd már meg mennyiér vállalná. nála lehet egy hétig is. leviszem otthagyom.
tegnap beszéltem egy  lakatossal elkezdte a 10ropi/db os javitoiv árat, utána megnéztem a unixtrade oldalon 4300/db
szóval... hm.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1029 Dátum: 2009.09.20 12:21:20 »
Szeva Koma,

két éve a két hátsó teló csere megvolt már. 38e volt. 7%os volt a régi :censored:
Sachs márkát raktak bele. az volt az első nagy kiadás. a második az új kipu dob . az 20 volt.
mindkettőt normálisan megcsinálták.
2 garn gumi 2*40e . az 2004ben volt. azóta a gumijaim is beöregedtek.  :wacko:
mindegy. a jövö márciusi muszakin a télikkel átmegy, azon van minta bőven.

ami érdekes h sok ívjavitott autot látok festés nélkül. nyers fekete lemezzel. ezt nem értem miért van

lakatosod kérdezd már meg mennyiér vállalná. nála lehet egy hétig is. leviszem otthagyom.
tegnap beszéltem egy  lakatossal elkezdte a 10ropi/db os javitoiv árat, utána megnéztem a unixtrade oldalon 4300/db
szóval... hm.

JA tényleg ott múlt időben írtad. Azt elnéztem.

Ebben nem vagyok biztos, de úgy tudom meg van állapítva a kocsi hány %-ben lehet eltérő az eredeti színtől. És addig a szintig állítólag nem szólnak. Vagy a másik dolog, hogy azok az autók sosem jártak bent a műszaki állomáson vizsgázni. Én is sok autót látok festetlen lemezzel. Főleg az első íveket szokták már nem lefesteni.(Főleg ladák, Suzuki-k szoktak így menni. De láttam már opelokat is.)  Meghagyják rajta a gyári fekete alapozást azt jól van. Kollégám is van aki összetörte a trönyót. Azt már nem festette le a motorháztetőt. Csak vett egy másikat. Szóval van ilyen.

Hát a lakatosommal van egy kis gond. Ő az aki visszaadta az ipart. Mert már eddig is másodállásként nyomta otthon. És most nem mer vállalni feketén kocsit. Ezt ugyan nem tudtam és elvittem neki megmutatni a kocsit. Körbenézte és akkor mondta ezt a fehér alapozós dolgot is. Ha gondolod megadom a számát, hátha te meg tudod győzni. Mert amúgy ő az egyik legjobb szaki. Az ő munkáját nem kell egy két év múlva újra lakatolni. Mert tényleg lelkiismeretesen dolgozik.

Azért az ilyen emberkékkel vigyázz. Aki egyből rámond egy jó nagy összeget. Basszus a hátsó javítóívek soha sem voltak ötezernél drágábbak darabonként. Mennyi lehet ott a végösszeg te jó ég.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1030 Dátum: 2009.09.20 12:32:41 »
küldd át a lakatos számát. ez egy fiatal csóka vagy idősebb?  lehet felhívom

"Azért az ilyen emberkékkel vigyázz. Aki egyből rámond egy jó nagy összeget. Basszus a hátsó javítóívek soha sem voltak ötezernél drágábbak darabonként. Mennyi lehet ott a végösszeg te jó ég." 

erről beszélek. ismerem már a kipusnál is így voltam itt pesten, 2 melós körbeállja a kocsit és:
-"húúú, odanézz ez totál kész"
-"ezt az egészet cserélni kell"
 :nono: :nono: :nono:

túrót.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1031 Dátum: 2009.09.20 19:23:01 »
ja az leszek. szegény.  :ph34r:
gondolkodtam az autó sorsát illetőleg. voltam pár piacon is. mit láttam? semmi jót.
most mit tegyek? adjam el így jövö márciusig muszakival max 150ért? a hautón hónapok óta fennvannak ennél sokkal jobb e9esek nyomott áron..
kutyának sem kell..

egy kilóért meg nem adom oda, inkább elrakom emlékbe.  :nono:
talán a ivcsere egy 40bol kijön. festésre nem fizetek, inkább lefujom neolux-al. dont care!
remélem a küszöbök nagyjából jók.
ha durván evvel meg a jövö évi szijcserékkel müszakival rámegy egy százas akkor még két évig autózhatok  :hug:
utána meg már azért nem érdemes eladni..
kicseréltettem a két hátsó lcsillapitot, a kiput, meglesz ez, a motor jó, a többi még bírja talán.
Csináltasd meg az íveket (meg tavasszal a műszakit és szíjakat), és használd tovább  :yes: ... Bírni fogja, és messze így jössz ki a legolcsóbban, elvégre gyakorlatilag már értékvesztésed sincs. Az ívek cseréje, anyaggal-munkával, szerintem is ki kell jöjjön összesen kb. 35-40-ből. Fényezés nélkül, mert az tényleg nem okvetlenül szükséges, ha tojsz az esztétikára. Le kell alapozni, ki kell kevertetni hozzá 1 deci színt (max egy ezres) és ecsettel lefesteni. Egész tűrhető lesz, Camryvel is így járok évek óta.

Szvsz Trotter amúgy tud ajánlani lakatost.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1032 Dátum: 2009.09.20 22:01:37 »
igen , reálisan nézve a dolgokat tényleg ezt kéne.  :yes:
elkezdem keresgélni a lakatost és meglátjuk.. :szemez:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1034 Dátum: 2009.09.30 09:01:26 »
nézegettem a mobile.de oldalon 90 körüli corollákat.
háát.  :wacko:
egyrészt drágák aszittem ezeket a romokat 100Eu ért utánad dobják másrészt borzalmasan rohad mindegyik
ennél még az enyém is sokkal jobb...
Hát itt némelyik tényleg rom. Azt viszont már én is megfigyeltem, hogy Toyoták kint nemigen vannak ilyen 2-300 euroért, ellentétben sok más márkával.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )