Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 705200 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

feles

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #510 Dátum: 2008.12.03 22:08:51 »
Üdv!

A karbis témához hozzászólva, nekem is egy 2E-s Corollám van a E80-as szériából jelenleg 224ezer (valós):) kilóméterrel és pont tegnap számolgattam átlagfogyasztást. Nekem 6 és 7,7 liter között jött ki általában. Szerintem ennek a motornak ennyi körül van a normál fogyasztása. Valaki írta az előbb hogy melegen 10 perc után csak gázra vagy nehezen indul, ez normális dolog szerintem, nálam is megvan(illetve akkor csinálja amikor kezd kihülni a motor). Azt hiszem hogy olyankor a bimetál pont kezd visszaengedni mivel hűl és ezért nehezebben indul be(de javitsatok ki ha tévedek).

Egyébként ilyen karburátor leírást honnan tudnék szerezni? Nagyon megköszönném ha valaki átküldené.

Más dolog, nekem mostanában az alapjárattal vannak problémáim. Néha leesik 600-as fordulat körülre egy megállás után városban, de egyébként 1100 körülre van belőve(egyébként minimálisat ekkor is ugrál),mert ha bekapcsolom a lámpát meg a rádiót meg a fűtést akkor eléggé lehúzza. Ennek valahol automatán után  kellene állítania igaz? A vákumos előgyújtásszabályzó vákumcsöve ki volt lyukadva, cseréltem. Most már legalább nem rángat 3 ezres fordulat környékén. Esetleg a gyertyakábel befolyásolhatja a dolgokat? Néha hideg időben a hármas henger nem akar beindulni, ezt sem tudom hogy miért van. A gyertyát megnéztem, le lett pucolva. Nincs ötletem. Ha valaki tudna segíteni, megköszönném!

1100-at sokra tartom (olyan 800 körül kéne legyen, bár attól is függ, hogy katalizátoros-e)... de én sem vagyok olyan szaki... de egy éve állítgatom a karbit... nagyjából jó, de amint fenn olvashattad még mindig nem az igazi. Karburátoros szaki a megoldás (én is erre kényszerülök), meg egy rendes átvizsgálás.. a rossz gyertyakábel is okozhat gondot.
Amúgy azért 1100-ról nem kéne neki 600 körülre lejönnie, még max terhelés mellett sem... de hogy mit kéne hozzá tenni, azt nem tudom.

Nekem is hidegindításnál nem mindig megy szépen a motor (nem pörög olyan tisztán, mintha nem menne mind a négy henger teljes mellbedobással), aztán helyreáll, egy kis motor pörgetéssel (no, csak finoman).
De hiába kaptam leírást, nem tudtam orvosolni a dolgot.

Megnézem van-e digitális formában... én is itt kaptam..

Köszi a választ!
Az alapjárat olyan 800 környékén is volt,de feltekertem 1100ig, mivel amikor 800 volt gyakorlatilag majdnem minden lámpánál leugrott 600-ra vagy lejebb(majdnem lefulladt) még ha semmi sem volt bekapcsolva akkor is.  Igy most már ritkábban csinálja. Ha bemelegedik akkor az 1000res alapjáratot tartja nagyjából. Újabb furcsaságot vettem észre ma, hogy hideg inditáskor nem pörgeti fel 2000-ig a fordulatot mint szokta, hanem 1600 körül tartja, és ha ilyenkor rögtön inditás után nyomok neki kis gázt akkor fulladni kezd, de egy 5-10 mp-et ha várok és ha  akkor nyomok neki gázt akkor felpörög rendesen a szivatóval 2000-ig(elvileg ez a rendes inditási fordulat) Lehet hogy ez igy normális, nem tudom.
Egyébként, ha a légszűrő házaról jövő membránról vákumcsö amibe megy, az ameletti kipufogógáz visszavezetést hogy ha lehúzod akkor neked is lefullad a motor? Azt hiszem ha igen akkor a vákumokkal nem lehet nagy baj. Mert ismerősömnek összevissza volt kötözve az egész és az övé pont felpörgött olyankor. Vagy lehet hogy az enyém szar?
Az a baj hogy én Győrben vagyok és nem nagyon tudnám megszervezni hogy elvigyem a kocsit egy pesti karbis műhelybe, ha csak itt a környéken nincsen...Kimondott karbi szerelőt nem ismerek csak kontárokat.
Előre is köszi!
Toyota Corolla E80 2E 5 ajtós Hatchback

Nagyzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #511 Dátum: 2008.12.05 09:45:58 »
Hát az attól függ, hogy hol állítottál az alapjáratra.

Nekem V -karbim van 1.3 motoron 12V-s, azt nem tudom, hogy a 2E-motorra szereltek e K tipusút?

A nekem küldött karbi leírás tartalmazza mindkét tipust, ha gondolod elküldöm. _Csak adj hozzá egy email címet. Skannelt oldalak, egy mailba 3 fér bele..

Ha V karbid van, akkor el tudom mondani, hogy nálam hogy folyt a beállítás, de a legjobb lenne egy tuti karbishoz fordulnod..
Lehet, hogy más van a háttérben. Na, a leírás elküldésével nem veszítünk semmit.

Meg az itteni szakik jelentkezését is meg kéne várni: Palack, Murray, Atis... (sorrendiség nélkül, és persze akiknek hirtelen nem jutott most eszembe a neve :) )

az én mail címem: nagyzo80 kukac freemail pont hu.
Toyota Corolla 1.3 XL
1988
Motor 2E 12V 55Kw V karbi

feles

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #512 Dátum: 2008.12.05 18:38:28 »
Hát az attól függ, hogy hol állítottál az alapjáratra.

Nekem V -karbim van 1.3 motoron 12V-s, azt nem tudom, hogy a 2E-motorra szereltek e K tipusút?

A nekem küldött karbi leírás tartalmazza mindkét tipust, ha gondolod elküldöm. _Csak adj hozzá egy email címet. Skannelt oldalak, egy mailba 3 fér bele..

Ha V karbid van, akkor el tudom mondani, hogy nálam hogy folyt a beállítás, de a legjobb lenne egy tuti karbishoz fordulnod..
Lehet, hogy más van a háttérben. Na, a leírás elküldésével nem veszítünk semmit.

Meg az itteni szakik jelentkezését is meg kéne várni: Palack, Murray, Atis... (sorrendiség nélkül, és persze akiknek hirtelen nem jutott most eszembe a neve :) )

az én mail címem: nagyzo80 kukac freemail pont hu.


Küldtem egy mailt.

Nemtudom hogy milyen a karbi, nem tudom mi a különbség a V és a K karburátor között, de szerintem ugyanolyan mint a tiéd.
A beállításra kiváncsi vagyok. Egyébként még a vákumcsövek keverhetnek be szerintem, most minden jól müködik éppen.

Akkor várom a beállítási tanácsokat.:)
Toyota Corolla E80 2E 5 ajtós Hatchback

Nagyzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #513 Dátum: 2008.12.05 20:17:59 »
Küldtem az emailokat.

Aztán majd beszélünk, előbb csak olvasd el, hátha többre jutsz, mint én.
Ebből fogod látni, hogy neked melyik van V vagy K karbi.

üdv
nagyzo
Toyota Corolla 1.3 XL
1988
Motor 2E 12V 55Kw V karbi

galagonya

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #514 Dátum: 2008.12.05 20:55:58 »
Sziasztok!

Most egy kicsit nem karbis téma. Karácsonyra meg szeretném lepni az asszonyt egy távirányítós kp zárral(gyereket Ő viszi ide-oda stb). Mit gondoltok mennyibe kerül ez beszereléssel(az első 2 ajtóba)?
3 ajtós HB, 1989-es évjárat 2E-s.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #515 Dátum: 2008.12.05 21:43:41 »
Trotter majd segit
pont ma cseréltem en is elemet az enyémban. már honapok ota gyenge és ma a szakado esoben mar majdnem megszivatott a kp zar.
azota jo. sztem kérjél hozzá el. ablaekemelot is ha mar szetszedik. örülni fog!  :clap: :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #516 Dátum: 2008.12.12 20:56:54 »
holnap egy coris sráccal izzocsere a kozepkonzolban.. :eek:
izgi lesz
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #517 Dátum: 2008.12.13 00:26:26 »
Azért nem egy agyműtét.
Kis kézügyességgel fél óra.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #518 Dátum: 2008.12.13 11:07:46 »
holnap egy coris sráccal izzocsere a kozepkonzolban.. :eek:
izgi lesz

Hajrá koma, You can do it..........
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #519 Dátum: 2008.12.13 19:42:36 »
na skacok megvót a izzocsere. egy AE92 coris sráccal csináltuk neki fordulatszámméros mfal csere + izzo csere volt.
hát durva volt.
a sajátom: szétszedtük de nem tudtunk mögé menni. mindig volt vmi utban. anyázások . aztán rájöttünk h elég kihuzni a futéskonzol fiokot és ott az izzo.  :sweatdrop:
húúú. sirály. kicseréltük. vilátgit. éljen :clap:.
ha már ott voltunk kicseréltünk a hamutálca és gyujto világitást is. érdekes egy kis kék koton van az izzokon. a szgyujtonál nem raktunk vissza a kék kotont és  sárgán világit.  mindegy
összeraktuk nem müködik a ködlámpa..kapcs kivesz saru visszarak. összeraktuk meleg pillanatok amig check h minden megy.. :online2long: :surrender:
húú. ugy néz ki minden megy. nagyon jó az uj futéskonzol világit mint állat. érdekes egy kis prizma  szórja szét a fényt

a srácnak kicseréltük a ford. mérös mfalat. minden csatlakozo stimmel a ford. méro elektromos alapon mükszik nincs spirál. mér a fordméro összerakjuk erre nem mér a km orája!
shit. szét az egész..ujra. a spirálja nem ugrott be a perselybe . a levett mfalon probálgattuk ugy hogy elindultunk a kcosival ölemben a mfal :surrender: és mozdul -e a km óra
aztán jó lett.  :-*
jól néz ki neki de nekem elment a kedvem. rengeteg macera. mire minden megy..szét is fagytunk a müanyagok törnek mint állat a hidegben

egy biztos: ekezben a játszoautokban elmegy ez a dolog de egy E12-t már nem szednék szét sztem



[a csatolmányt egy admin törölte]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #520 Dátum: 2008.12.13 19:43:10 »
két kép még

[a csatolmányt egy admin törölte]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #521 Dátum: 2008.12.13 19:43:40 »
éljen

[a csatolmányt egy admin törölte]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #522 Dátum: 2008.12.13 20:16:33 »
Gratula a sikeres műtéthez  :clap: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagyzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #523 Dátum: 2008.12.13 21:11:27 »
Én a fordulatszámmérőt irígylem...

Az kéne a karbi beállításhoz -házilag.
Szép munka.
Nem tudom simán nem lehetne-e csatlakoztatni beállítás idejére, meg ha igen, akkor hova?
Toyota Corolla 1.3 XL
1988
Motor 2E 12V 55Kw V karbi

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #524 Dátum: 2008.12.13 22:03:15 »
simán tudsz csatlakoztatni külsö ford. szammérot mert feszultséget mér. az akksisarura -nemtom melikre és a másik a testre megy
nekem zoldkártyán csinálták.  bár asszem a gyerek mondnta h speci müszer ez.
vagy vegyél bontott muszeregyseget. mostmár be tudnám rakni :ph34r:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002