Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6714165 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #10785 Dátum: 2007.10.15 11:48:22 »
Idézetet írta: "b.c."
.............Ha meglátod látni fogod, hogy mit csinál és hogy kell a helyére tenni.


Ebben biztos vagyok, ha biztos vagyok. :kacsint:  :mrgreen:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

toniboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Carina
« Válasz #10786 Dátum: 2007.10.15 12:37:06 »
Sziasztok!

Ma boldog tulajdonosa lettem egy '97-es Toyota Carinanak!
Rogton a benzinkuthoz vezetett az utam es tankoltam bele 10 ezer HUF erteku uzemanyagot!
Tankolas elott a benzinmutato a nullas szint folott volt egy hajszallal illetve be-bevillant a sarga lampa is!
Tankolas utan a benzinszintmutato a -3/4 szinten van ( a nullas szint alatt! )
Mennyi ido alatt eri el a megfelelo szintet? Kb 3 percet mentem igy vele de meg sem moccant a mutato!
Kiakadt volna a szintmero? Ha igen hol erdemes pocogtetni vagy hozzafogni?

Mas: kellene egy jo szerviz Budapesten, valami kopogas jon a futomubol es szeretnem orvosolni a problemat!
Ha tudtok ilyenrol, ahol korrektek, akkor irjatok meg privatban az elerhetoseget!

Elore is koszonom!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #10787 Dátum: 2007.10.15 13:32:28 »
Idézetet írta: "toniboy"
Sziasztok!

Ma boldog tulajdonosa lettem egy '97-es Toyota Carinanak!
Rogton a benzinkuthoz vezetett az utam es tankoltam bele 10 ezer HUF erteku uzemanyagot!
Tankolas elott a benzinmutato a nullas szint folott volt egy hajszallal illetve be-bevillant a sarga lampa is!
Tankolas utan a benzinszintmutato a -3/4 szinten van ( a nullas szint alatt! )
Mennyi ido alatt eri el a megfelelo szintet? Kb 3 percet mentem igy vele de meg sem moccant a mutato!
Kiakadt volna a szintmero? Ha igen hol erdemes pocogtetni vagy hozzafogni?

Mas: kellene egy jo szerviz Budapesten, valami kopogas jon a futomubol es szeretnem orvosolni a problemat!
Ha tudtok ilyenrol, ahol korrektek, akkor irjatok meg privatban az elerhetoseget!

Elore is koszonom!


Szia, gratula a kocsihoz, biztos jó választás volt!

A Toyotákban kicsit lusta a szintmérõ, és nem is követi hajszálpontosan az üza fogyását, sokáig a felsõ tartományban marad, aztán az alsó tartományban begyorsul. Az általános tapasztalat az, hogy a sárga lámpa felvillanásától 80-100 km.-re elegendõ még az üza. Szvsz: 10E HUF-ból nem lehet telenyomni a tankot. (sajnos)

Budapesten a Toyota Super csapatát ajánlanám, klubtagoknak kedvezményekkel.
Az elérhetõségüket a fórum jobb felsõ sarkában lévõ banner-ben megtalálod, a Márkakereskedõk fórum megfelelõ topicjában akár kérdezhetsz is tõlük.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

toniboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Carina
« Válasz #10788 Dátum: 2007.10.15 13:56:58 »
Idézetet írta: "Trotter66"

Szia, gratula a kocsihoz, biztos jó választás volt!

A Toyotákban kicsit lusta a szintmérõ, és nem is követi hajszálpontosan az üza fogyását, sokáig a felsõ tartományban marad, aztán az alsó tartományban begyorsul. Az általános tapasztalat az, hogy a sárga lámpa felvillanásától 80-100 km.-re elegendõ még az üza. Szvsz: 10E HUF-ból nem lehet telenyomni a tankot. (sajnos)

Budapesten a Toyota Super csapatát ajánlanám, klubtagoknak kedvezményekkel.
Az elérhetõségüket a fórum jobb felsõ sarkában lévõ banner-ben megtalálod, a Márkakereskedõk fórum megfelelõ topicjában akár kérdezhetsz is tõlük.

Koszi a valszt, igazabol nem akartam teletankolni, csak nem akartam ua nelkul maradni....
Ami aggaszt, hogy raadtam a gyujtast es kb 3 perc alatt hazaertem, de a mutato meg mindig a "minusz" tartomanyban figyelt...

Koszi a tippet a szervizzel kapcsolatban. Ti hogy szoktatok eljarni? Elore megveszitek az alkatreszeket es ott beszereltetitek, vagy ott helyben ok is tudnak adni alkatreszt?

Meg egy kerdes a klubtagsaggal kapcsolatban: hogyan lehet klubtag lenni? van errol valami leiras, hogy milyen elonyokkel jar? Capok szelvedore felragaszthato toyotaklub matricat stb... :kacsint:

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Carina
« Válasz #10789 Dátum: 2007.10.15 14:27:54 »
Idézetet írta: "b.c."
.............Ha meglátod látni fogod, hogy mit csinál és hogy kell a helyére tenni.


Már a múltkor is megmondtam, hogy nálunk a nagyi volt a gépírónõ!:pofa:

Rendet tettem az idézetnél is... Trotter

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #10790 Dátum: 2007.10.15 15:38:24 »
Idézetet írta: "toniboy"
Koszi a valszt, igazabol nem akartam teletankolni, csak nem akartam ua nelkul maradni....
Ami aggaszt, hogy raadtam a gyujtast es kb 3 perc alatt hazaertem, de a mutato meg mindig a "minusz" tartomanyban figyelt...
Koszi a tippet a szervizzel kapcsolatban. Ti hogy szoktatok eljarni? Elore megveszitek az alkatreszeket es ott beszereltetitek, vagy ott helyben ok is tudnak adni alkatreszt?
Meg egy kerdes a klubtagsaggal kapcsolatban: hogyan lehet klubtag lenni? van errol valami leiras, hogy milyen elonyokkel jar? Capok szelvedore felragaszthato toyotaklub matricat stb... :kacsint:


Javaslom, hogy olvasd el az Általános fórum klubtagsággal kapcsolatos topicjait, valamint a honlap ( www.toyotaclub.hu ) oldalán látható vonatkozó részeket. Itt részletezve van az általad feltett kérdésekre a válasz.

A szervízekben nem szoktak hozott anyagból dolgozni. Általában. A gyári alkatrész meg ugye nem feltétlenül olcsó. Általában a csapat az unixnél, a bárdinál, a lángnál, a birnernél szeri be az aktuális alkatrészeket. Persze van aki a márkaszervízbe viszi.  Én úgy gondolom, hogy ez pénztárcafüggõ. Alkalmasint ez attól is függ, hogy az usernek milyenek a lehetõségei, van-e garázsa, meg kézügyessége az adott munka elvégzésére.
Mondjuk egy váltójavításnak nem állnék neki, de egy motorolajcsere nem akadály.

Javaslom, hogy szabadidõdben olvasgasd a fórumot, majd ráérzel, hogy mit hol találsz, minden topicban vannak "vájtfülû" kollégák, akik végják a témát. :kacsint:

Ja, igen, nemcsak matrica van, hanem rendszámtartó is.... :vag2:  :kacsint:  :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Re: Hátsó ajtókban lévõ hangszóró kiszerelése
« Válasz #10791 Dátum: 2007.10.15 16:30:53 »
Idézetet írta: "blazio"
Egy kis segítség kellene; a "csúcsminõségû" gyári hangszórókat ki szeretném cserélni a verdában. Az elsõ ajtóban lévõknél nincs is semmi gond; viszont a hátsó ajtóban lévõ hangszórókat hogyan lehet megközelíteni? A mûanyag rácsot már feszegettem; nem engedett, hanem az egész ajtókárpittal együtt mozgott csak; túl nagy erõvel pedig szerintem irreverzibilis folyamatok zajlottak volna le...
Van esetleg valami csavar ami fogja a mûanyag rácsot?
Vagy csak a megfelelõ helyen kell a feszítést eszközölni?

Nem fogja csavar, pattintós. Ha kézzel véglépp nem meg akkor segítsd meg óvatosan egy széles lapos-fejû csavarhúzóval.
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Hátsó ajtókban lévõ hangszóró kiszerelése
« Válasz #10792 Dátum: 2007.10.16 09:51:25 »
Idézetet írta: "kavarc"
Idézetet írta: "blazio"
Egy kis segítség kellene; a "csúcsminõségû" gyári hangszórókat ki szeretném cserélni a verdában. Az elsõ ajtóban lévõknél nincs is semmi gond; viszont a hátsó ajtóban lévõ hangszórókat hogyan lehet megközelíteni? A mûanyag rácsot már feszegettem; nem engedett, hanem az egész ajtókárpittal együtt mozgott csak; túl nagy erõvel pedig szerintem irreverzibilis folyamatok zajlottak volna le...
Van esetleg valami csavar ami fogja a mûanyag rácsot?
Vagy csak a megfelelõ helyen kell a feszítést eszközölni?

Nem fogja csavar, pattintós. Ha kézzel véglépp nem meg akkor segítsd meg óvatosan egy széles lapos-fejû csavarhúzóval.


Jajaj ne feszíts semmit!!!!
Hátsó hangszóró egyszerûen az ajtó borítás alatt van belecsavarozva az ajtólemezbe.
Semmit ne feszíts, egyszerûen le kell venni az ajtóborítást a hangszóró rácsával ne foglalkozz!!!!

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re: Hátsó ajtókban lévõ hangszóró kiszerelése
« Válasz #10793 Dátum: 2007.10.16 10:33:46 »
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "kavarc"
Nem fogja csavar, pattintós. Ha kézzel véglépp nem meg akkor segítsd meg óvatosan egy széles lapos-fejû csavarhúzóval.


Jajaj ne feszíts semmit!!!!
Hátsó hangszóró egyszerûen az ajtó borítás alatt van belecsavarozva az ajtólemezbe.
Semmit ne feszíts, egyszerûen le kell venni az ajtóborítást a hangszóró rácsával ne foglalkozz!!!!

Köszi, b.c. Mester, akkor nem feszegetek semmit! (Kavarc valószínûleg az elsõ ajtóra gondolhatott..)
Ha már itt tartunk, a hátsó ajtó borítás levételében van-e valami extra, amirõl tunid érdemes?
Rejtett csavarok vannak-e, vagy pattintós körben az egész?
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Re: Hátsó ajtókban lévõ hangszóró kiszerelése
« Válasz #10794 Dátum: 2007.10.16 11:13:45 »
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "kavarc"
Idézetet írta: "blazio"
Egy kis segítség kellene; a "csúcsminõségû" gyári hangszórókat ki szeretném cserélni a verdában. Az elsõ ajtóban lévõknél nincs is semmi gond; viszont a hátsó ajtóban lévõ hangszórókat hogyan lehet megközelíteni? A mûanyag rácsot már feszegettem; nem engedett, hanem az egész ajtókárpittal együtt mozgott csak; túl nagy erõvel pedig szerintem irreverzibilis folyamatok zajlottak volna le...
Van esetleg valami csavar ami fogja a mûanyag rácsot?
Vagy csak a megfelelõ helyen kell a feszítést eszközölni?

Nem fogja csavar, pattintós. Ha kézzel véglépp nem meg akkor segítsd meg óvatosan egy széles lapos-fejû csavarhúzóval.


Jajaj ne feszíts semmit!!!!
Hátsó hangszóró egyszerûen az ajtó borítás alatt van belecsavarozva az ajtólemezbe.
Semmit ne feszíts, egyszerûen le kell venni az ajtóborítást a hangszóró rácsával ne foglalkozz!!!!

jajj, ezt kicsit benéztem; én az elsõkrõl beszéltem.... sorry.
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Hátsó ajtókban lévõ hangszóró kiszerelése
« Válasz #10795 Dátum: 2007.10.16 11:37:45 »
Idézetet írta: "kavarc"
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "kavarc"
Idézetet írta: "blazio"
Egy kis segítség kellene; a "csúcsminõségû" gyári hangszórókat ki szeretném cserélni a verdában. Az elsõ ajtóban lévõknél nincs is semmi gond; viszont a hátsó ajtóban lévõ hangszórókat hogyan lehet megközelíteni? A mûanyag rácsot már feszegettem; nem engedett, hanem az egész ajtókárpittal együtt mozgott csak; túl nagy erõvel pedig szerintem irreverzibilis folyamatok zajlottak volna le...
Van esetleg valami csavar ami fogja a mûanyag rácsot?
Vagy csak a megfelelõ helyen kell a feszítést eszközölni?

Nem fogja csavar, pattintós. Ha kézzel véglépp nem meg akkor segítsd meg óvatosan egy széles lapos-fejû csavarhúzóval.


Jajaj ne feszíts semmit!!!!
Hátsó hangszóró egyszerûen az ajtó borítás alatt van belecsavarozva az ajtólemezbe.
Semmit ne feszíts, egyszerûen le kell venni az ajtóborítást a hangszóró rácsával ne foglalkozz!!!!

jajj, ezt kicsit benéztem; én az elsõkrõl beszéltem.... sorry.

Semmigond, akkor lesz a kollégának 2 db hátsó ajtó wagon-ra, színrefújva, szerelve...... :nagymosoly:

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Re: Hátsó ajtókban lévõ hangszóró kiszerelése
« Válasz #10796 Dátum: 2007.10.16 12:59:24 »
Idézetet írta: "b.c."

Semmigond, akkor lesz a kollégának 2 db hátsó ajtó wagon-ra, színrefújva, szerelve...... :nagymosoly:

Õõõõõõõ  :oops:   :kormom:
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Hátsó ajtókban lévõ hangszóró kiszerelése
« Válasz #10797 Dátum: 2007.10.16 13:41:08 »
Idézetet írta: "kavarc"
Idézetet írta: "b.c."

Semmigond, akkor lesz a kollégának 2 db hátsó ajtó wagon-ra, színrefújva, szerelve...... :nagymosoly:

Õõõõõõõ  :oops:   :kormom:



"Nem kell beszaaaarni!"
Mondta a papagáj, mikor a feje már félig a macska szájában volt.

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Carina
« Válasz #10798 Dátum: 2007.10.16 16:38:43 »
nah voltam ma Supratrendéknél, fagyállót tetettem a gépbe meg termosztátot is cseréltek mert vmi utangyartott volt benne
aztan nem volt szimpi a sracnak. viszont kiderült hogy az egyik szij nem gyari mikor vezermuszijat csereltek es az kb csak 50ezret bir, meg
az akksi is nembelevalo, úgyhogy vehetek azt is :( olajat is kell cseréltessek ahogy lesz pénzem, mert 166e-nél volt, most meg 177e-nél járok.
kipufogó is zörög /az az elsõ tag/, azt is meg kell csináltatni. van mire költeni :(
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #10799 Dátum: 2007.10.16 18:52:53 »
Idézetet írta: "ferke"
nah voltam ma Supratrendéknél, fagyállót tetettem a gépbe meg termosztátot is cseréltek mert vmi utangyartott volt benne
aztan nem volt szimpi a sracnak. viszont kiderült hogy az egyik szij nem gyari mikor vezermuszijat csereltek es az kb csak 50ezret bir, meg
az akksi is nembelevalo, úgyhogy vehetek azt is :( olajat is kell cseréltessek ahogy lesz pénzem, mert 166e-nél volt, most meg 177e-nél járok.
kipufogó is zörög /az az elsõ tag/, azt is meg kell csináltatni. van mire költeni :(


Akksi nem belevaló??? Miért hány Ah-s?
Kipufogóban tudunk segíteni, látom pesti vagy. Gyömrõn van a mester, a Palaczk kolléga Pécsrõl is feljött hozzá, nekem is csinált már, valamint schillerasz kolléga is, szóval tesztelt. :kacsint:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.