Szerző Téma: Starlet  (Megtekintve 720085 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1995 Dátum: 2009.01.21 19:47:31 »
A múlt heti jeges napokon... Végül is ilyesmire szereztem be  ::)



És akkor itt van az Avéhoz viszonyított méretkülönbséget illusztráló fotó, amit még vmikor ősszel ígértem be kleingynek  :yes:

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Starlet
« Válasz #1996 Dátum: 2009.01.21 20:01:26 »
Igen, december 4-én ígérted.  :whistling:  :winkiss:  :clap: Számomra még mindig döbbenetes a méretkülönbség.  :eek:
Újra berakom a képeket, mert eltűntek a free tárhelyről.


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
         

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #1997 Dátum: 2009.01.21 20:10:57 »
szép képek :wub:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1998 Dátum: 2009.01.21 20:24:28 »
Igen, december 4-én ígérted.  :whistling:  :winkiss:  :clap: Számomra még mindig döbbenetes a méretkülönbség.  :eek:

Hát ja, Starletke eléggé matchboxnak tűnik Jenő úr mellett  :D ... Főleg a tengelytáv eltérése vicces, meg pl. az ajtók hosszáé... meg a kerekek, meg a magasság  :lol:

Tök véletlenül jutott eszembe amúgy, hogy hoppá, csináljam már meg ezt a képet  :whistling: ... Mikor beszéltünk róla, egy darabig eszemben volt utána, de az a helyzet, hogy ha itthon van a Camry is, akkor nem tudok a ház előtt így sorba állni két autóval, mert ahol a képen a Starlet áll, az a Camry "szokásos" helye.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Getnow

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Starlet
« Válasz #1999 Dátum: 2009.02.03 11:19:57 »
Nagyon nagy a csönd :sleeping: eddig Palaczk Starletes fejlődését olvashattam nagy örömmel de most ha jól látom senkinek sincsen semmi története  :cry: nem is csoda az enyém is kint ázik magányosan mert nincs rajta kötelező :cry: pedig be van tervezve az ültetés, de még Pestig sem merek elmenni csak max a benzinkútig mert nagy áremelés lesz megint :censored:. Tiszta pipa vagyok mert 20-25 ezerből meg lenne a Starletke csüccsentése és legéscsillapító gumiharang cseréje de félek felmenni nehogy aztán kivonják a kocsit a forgalomból. Más is szív a kötelezővel vagy csak én vagyok az a kiválasztott szerencsétlen akivel ez történik :?:
Starlet! Feel the Power!!!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #2000 Dátum: 2009.02.03 16:46:39 »
Nagyon nagy a csönd :sleeping: eddig Palaczk Starletes fejlődését olvashattam nagy örömmel de most ha jól látom senkinek sincsen semmi története  :cry: nem is csoda az enyém is kint ázik magányosan mert nincs rajta kötelező :cry: pedig be van tervezve az ültetés, de még Pestig sem merek elmenni csak max a benzinkútig mert nagy áremelés lesz megint :censored:. Tiszta pipa vagyok mert 20-25 ezerből meg lenne a Starletke csüccsentése és legéscsillapító gumiharang cseréje de félek felmenni nehogy aztán kivonják a kocsit a forgalomból. Más is szív a kötelezővel vagy csak én vagyok az a kiválasztott szerencsétlen akivel ez történik :?:

Hát... Mit értesz "szívás" alatt? Én az enyémre kedvezményest kötöttem, ezt a korából & állapotából adódóan megtehettem, így csak 6300-at kellett fizetnem az egész 2009-es évre  :) ... Mondjuk, annyi bosszúságom nekem is van velük, hogy az erről szóló igazolást még mindig nem küldték el. De a kötvényt igen, és persze megvan a befizetést igazoló bizonylatom is. Tegnap rájuk csörögtem, volt nagy bocsi-bocsi és ígérgetés, hogy küldik iziben  :whistling:

Amúgy azért nem írok a kocsiról, mert nincs esemény  :yes: ... Megy, használom, ezzel járok nap mint nap. Átvette a Camrytől a stafétát, ahogy ez tervben is volt. Már közel 3000 km-t tettem bele. Hír még az lehet, hogy eldöntöttem: ennek az autónak az esetében felhagyok az eddigi taktikámmal (miszerint 1-2 ezer forintokért tankolgatok), és a teletankolós metódust fogom követni, mindig, mikor lemegy nullára a mutató. Egyrészt ez csak kb. 30 litert jelent, tehát nem akkora "fájdalom" ennyit egyszerre megvenni; másrészt így ugye ritkábban kell menjek a kútra, nomeg mindig lesz pontos fogyasztási adatom. Ezért is regisztráltam a kocsit a Spritmonitoron, ahogy az az aláírásomban látható.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Getnow

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Starlet
« Válasz #2001 Dátum: 2009.02.03 16:57:27 »
Nekem azért szívás ez az egész mert még nem kaptam se kötvényt se csekket így most nem tudom használni az utóm. Én is felhívtam a biztosítom ahova átmentem és ök közölték velem hogy január 26-án kapták meg az adatokat. Igazolást kaptam amivel február végéig igazolom hogy van biztosítóm de csekk nélkül ez nem elégíti ki a rendőrigényeit :censored: mivel rá van írva hogy károkozás esetén csak a csekkel együtt érvényes. Szombat óta áll az autó egyhelyben mert amekkora mákom van most tuti megállítanak. Még jó hogy a munkatársam tőlem 100 méterre lakik így az ő olajkályájával megyek :yes: De amúgy tök ideg vagyok saját autóm nem tudom használni pár aktakukac miatt akik még keresnek is rajtam hát röhely és persze ezt az időszakot is ki kell fizetnem holott nem mehetek sehova le se írom mit gondolok erről mert úgy is moderálnák :lol:
Starlet! Feel the Power!!!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #2002 Dátum: 2009.02.03 17:17:26 »
Sajnos a sztorid korántsem kivételes  ::) ... Csak a legszűkebb baráti körömben ketten is szívnak pontosan ugyanígy. Úgy tűnik, az év végi át- ill. újrakötések messze túlterhelik a drágalátos biztosítók rendszerét/személyzetét - ez kb. olyan, mint hogy a pécsi közterület-fenntartót évről évre meglepetésként éri az, hogy télen időnként leesik a hó :censored:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Starlet
« Válasz #2003 Dátum: 2009.02.03 18:11:36 »
Sajnos a sztorid korántsem kivételes  ::) ... Csak a legszűkebb baráti körömben ketten is szívnak pontosan ugyanígy. Úgy tűnik, az év végi át- ill. újrakötések messze túlterhelik a drágalátos biztosítók rendszerét/személyzetét - ez kb. olyan, mint hogy a pécsi közterület-fenntartót évről évre meglepetésként éri az, hogy télen időnként leesik a hó :censored:
Hát annyit írnák a biztosítok mentségére, hogy azért ilyenkor kb. meg 10x-eződik a munkájuk. És erre az egy hónapra nem igen tudnak annyi munkaerőt felvenni. Inkább a rendszer hülye, hogy aki váltani akar, az csak dec 31-ével teheti meg.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #2004 Dátum: 2009.02.17 20:25:12 »
384, tisztán városi km után, ma újabb teletank: 35.2 liter. Vagyis: 9.17-es átlag. Tehát semmi változás. Ez ennyi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #2005 Dátum: 2009.02.18 08:15:38 »
ne már...nekem is város meg kis távolságok, és 520km/37l
és már anyáztam mert 550et szoktam menni ennyivel..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #2006 Dátum: 2009.02.18 08:33:08 »
ne már...nekem is város meg kis távolságok, és 520km/37l
és már anyáztam mert 550et szoktam menni ennyivel..

Ha jól emlékszem, nem ugyanolyan autónk van ;) ... Mindig meg fogsz újra lepődni, mikor beírom, hogy ennyit eszik városban  :szemez: ?

Hamarosan beszerzek egy gyári eredeti prospektust az ebayről. Abból majd kiderül, hogy mennyit kéne ennie városban a gyár szerint.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Starlet
« Válasz #2007 Dátum: 2009.02.18 19:33:37 »
384, tisztán városi km után, ma újabb teletank: 35.2 liter. Vagyis: 9.17-es átlag. Tehát semmi változás. Ez ennyi.

Az egy egyliterestől is sok. Szerintem. Én 7 liter körül abszolváltam a rövid távos kisvárosi nyomulást.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #2008 Dátum: 2009.02.18 20:55:47 »
384, tisztán városi km után, ma újabb teletank: 35.2 liter. Vagyis: 9.17-es átlag. Tehát semmi változás. Ez ennyi.

Az egy egyliterestől is sok. Szerintem. Én 7 liter körül abszolváltam a rövid távos kisvárosi nyomulást.

Mivel abszolváltad 7 liter körül, Mester? Ugyanilyen Starlettel  :hmmmm: ? És hol? Pécsett  :szemez: ? És te vezettél, vagy én  :D ?

Mit kéne csinálnom vele? Adjam el  ::) ? Ennyit fogyaszt. Amúgy semmi baja, tökéletesen indul, nem rángat, alapjárat stabil, CO okés stb. Tehát - ennyi a fogyasztása, itt, így, ebben az időben. Spórolósabban nem tudom vezetni, mert így is lassúbb vagyok a forgalom jelentős részénél, dombokon többnyire feltartom a mögöttem lévőket. Ez egy régi, erőtlen kis motor, kézi szivatós (ami az össztáv legalább 30 %-ában részben vagy egészben ki van húzva!), négysebességes, a dombokat kettesben-hármasban tudom mászni vele, sokat pörög, a gázt is nyomni kell neki, különben egyszerűen nem megy föl az emelkedőn. Szóval mit kéne tennem? Ez nem Corolla E9, nem Corsa, nem Charade stb. Ez egy '83-as Starlet, aminek a jelek szerint ennyi a városi fogyasztása ott és úgy, ahol és ahogy én használom.

Hangsúlyoznám még egyszer, hogy ennek az autónak 7.3 liter a gyári átlagfogyasztása. Amit ugye anno ezer éve adtak meg, aszerint a régi, valóságidegen DIN-norma szerint. Ennek alapján én 8-8.5-nél alacsonyabb városi fogyira nem is számítottam - és ha nem lesz ennyire hideg az idő, valszeg le is megy majd ekörüli értékekre a fogyi. Jelenleg, mondom, úgy néz ki a jellemző használat, hogy 5 km-es utakat megyek full hideg motorral indulva, dombokat mászva, és a szivatót jellemzően 2-2.5 km után tudom csak visszatolni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Getnow

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Starlet
« Válasz #2009 Dátum: 2009.02.20 08:06:37 »
Soknak hangzik a 9liter feletti fogyi de ha belegondolok korrekt érték mert az egyik spanom swiftje ezres mocival 7lityi alatt nem eszik és ő nem dombon megy vele na meg egy laza 15 évvel fiatalabb. És az sem elhanyagolható dolog hogy mindenki azt gondolja hogy ezres pici moci nem kajál sokat (én is ezt hittem amíg nem volt ezres a kezem alatt)mert hova férne ennyi benya bele de én is használtam kis ideig egy ezres polot és az volt vele a gond ha nem nyomom neki akkor 5-6 liter körül kajál de akkor a járdán a nagyi megelőz járókerettel :devil: :lol: de ha meg nyomja neki az ember akkor képes 2liter feletti plusz fogyira is. Szerintem normális ez a fogyi Palaczk ha mindent figyelembe veszünk.

Szép napot mindenkinek!!
Starlet! Feel the Power!!!