Szerző Téma: Starlet  (Megtekintve 720032 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #1920 Dátum: 2008.12.25 10:24:09 »
"abia már az erősebbik 1.2-essel is normálisan mozog."


azert a fabia 1,2essal vitatkoznék
irtam h volt nálam a multkor 1 hétig egy ilyen auto meloba orszagjárásra. kb2500 km-t mentem vele egy picit nyomtam és kokeményem 10 litert zabált!
400km-enként ott röhögtem a kutnál. mint a ladám anno. azért az enyémnél majd 600km/40l
pedig teccett az auto. kár
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.25 10:25:50 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1921 Dátum: 2008.12.25 11:35:18 »
"abia már az erősebbik 1.2-essel is normálisan mozog."


azert a fabia 1,2essal vitatkoznék
irtam h volt nálam a multkor 1 hétig egy ilyen auto meloba orszagjárásra. kb2500 km-t mentem vele egy picit nyomtam és kokeményem 10 litert zabált!
400km-enként ott röhögtem a kutnál. mint a ladám anno. azért az enyémnél majd 600km/40l
pedig teccett az auto. kár

Nem picit nyomhattad, mert unokatesóméval most októberben 6.5-öt sikerült megetessünk Ausztriába menet, pályán 130-al, három személlyel és tele csomagtartóval.

-------------------------

Különben meg nem arról volt szó, hogy mennyit eszik - hanem hogy hogy megy  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Starlet
« Válasz #1922 Dátum: 2008.12.25 12:03:40 »
Igaz, nem Fabia, hanem Ibiza, de ugyanez az 1.2es 64 lovas motor. Kolléganőmnek volt ilyen autója, amivel pályán közlekedett többnyire 140-160as sávban. Nem is bírt nála 30ezernél többet az autó, de 7,5-8 fölött sose evett. Pedig nem egy gazdaságos vezető, se városban se pályán.
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1923 Dátum: 2008.12.25 12:30:38 »
Javasolnám, hogy ezzel a témával fáradjunk át az OFF/Egyéb autók topikba  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #1924 Dátum: 2008.12.25 13:09:56 »
jó oda irok.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Re: Starlet
« Válasz #1925 Dátum: 2008.12.28 21:12:38 »
Sziasztok, megint vagyok jó 1 év után! :D

Palaczk, gratulálok a Starletedhez, gyönyörú!!!  :clap:
Majd keresek a fórumon képeket a Coronadról is, kíváncsi vagyok azóta mennyit haladtál vele. :)

Az én Starletem téli pihenőn van a garázsban nagyanyámnál (szüleim autója áll a mi garázsunkban).
Azóta is jól muzsikál, bár kéne állítani szerintem a karbin, olyan mintha csak 3 henger menne mostanság (nem megszokott Zsiga hangja lett hirtelen), az automata váltó is jól szuperál.
Tavasszal, áprilisban megy majd műszakira, tél végén olaj/szűrő cserék, megy szerelőhöz is, aztán meglátjuk.  :)

Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1926 Dátum: 2008.12.28 21:16:54 »
Sziasztok, megint vagyok jó 1 év után! :D

Palaczk, gratulálok a Starletedhez, gyönyörú!!!  :clap:
Majd keresek a fórumon képeket a Coronadról is, kíváncsi vagyok azóta mennyit haladtál vele. :)

Az én Starletem téli pihenőn van a garázsban nagyanyámnál (szüleim autója áll a mi garázsunkban).
Azóta is jól muzsikál, bár kéne állítani szerintem a karbin, olyan mintha csak 3 henger menne mostanság (nem megszokott Zsiga hangja lett hirtelen), az automata váltó is jól szuperál.
Tavasszal, áprilisban megy majd műszakira, tél végén olaj/szűrő cserék, megy szerelőhöz is, aztán meglátjuk.  :)

Szia! Köszi az elismerő szavakat Starletkéről  :yes: ! A Coronán még nem történt semmi.

Ami a te autódat illeti, nem tesz jót a karbis autónak a hosszas álldogálás, utána bizony szokott ilyeneket csinálni, hogy csak 3 henger megy és hasonlók.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Getnow

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Starlet
« Válasz #1927 Dátum: 2008.12.29 17:31:18 »
Sziasztok! ha valakinek kell robantott rajz és alkatrész cikkszám toyotához (bármilyen típusú) szóljon tudok adni!  :yes:
Starlet! Feel the Power!!!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1928 Dátum: 2008.12.29 20:22:52 »
Elvittem ma zöldkártyára Starletkét. Rendes, valóban megmérősre, mert gondoltam, úgysem lehet probléma. Hát lett  ::) ... Alapjárati CO térfogat-százalék: 7.5  :eek: ... 'Sztaqvva  :ph34r: ... Na ja, szerelőm klasszul belőtte a karbit fülre, jól indult, jól ment meg minden, "csak" ez a kis apróság nem stimmelt  :whistling: ... Fordulaton viszont teljesen jó volt, lement 1.0-ra. Na, nekiállt a srác állítgatni, amit én kisebbfajta rémülettel figyeltem  :wacko: ... de lévén szó mérnök végzettségű szakemberről, gondoltam, csak tudja hogy mit csinál. Tudta is, mert végül az alapjárati CO-t levitte pont határérték alá, a fordulati pedig lement 0.5-re, mindezt úgy, hogy a motor továbbra is jól indul, gázadásra jobban reagál, húzni pedig ugyanúgy húz (22.0-mértem 60-100-on, a korábbi mérés a régi beállításokkal 21.8 volt, ez simán belefér a mérési toleranciába)  :yes: ... Úgyhogy végül meglett a zöldkártya, szépen szabályosan :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1929 Dátum: 2008.12.29 20:30:23 »
Megvan az első full városi fogyasztási adat is. Sejtettem hogy nem lesz kevés, és tényleg nem lett  ::) ... 96 km-en benyelt 9.1 litert, ez 100-ra számítva 9.5-ös átlagot jelent. Hát ja, ennyit jelent a régi motor + karburátor + manuális szivató kombó. Meg persze a hideg és a használati mód: 12 hidegindítás esett erre a távra, elég sok hegymenet, plusz öt db 60-100 rugalmasság-mérés padlógázzal, nomeg a sok helyben járatás ill. pörgetés a zöldkártyázás során. Szóval, összességében véve én normálisnak tekintem ezt a 9.5-öt. Az autó gyári átlagfogyasztása egyébként 7.3 liter, amihez képest szintén nem kirívó ez az adat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #1930 Dátum: 2008.12.29 23:17:56 »
jaj, ne..eltekerte? nem szabad. az  a baj h az ideális karbi beállitásnál pici sok a co. de éppen belefér.
én rászoltam a csávora 3 éve h menjen onnan a csavarhuzoval mert kiállok innen.
ez a fogyi meg sok. nekem full téllel Bpel aut. szivatoval sincs 8felett. és kb fél éve nyomom az autonak mert céges benzinnel járok
a kézi szivatoval sprorolni is tudsz hideginditásnál mert nem pörög 2ezret a motor hanem visszatolod neki amig nem fullad.
nekem ez sincs
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1931 Dátum: 2008.12.29 23:49:59 »
jaj, ne..eltekerte? nem szabad. az  a baj h az ideális karbi beállitásnál pici sok a co. de éppen belefér.
én rászoltam a csávora 3 éve h menjen onnan a csavarhuzoval mert kiállok innen.
ez a fogyi meg sok. nekem full téllel Bpel aut. szivatoval sincs 8felett. és kb fél éve nyomom az autonak mert céges benzinnel járok
a kézi szivatoval sprorolni is tudsz hideginditásnál mert nem pörög 2ezret a motor hanem visszatolod neki amig nem fullad.
nekem ez sincs

Elolvastad, amit írtam  ::) ? Nem "tekerte el", hanem normálisan beállította, mert most sem megy rosszabbul, nem is indul rosszabbul, de 7.5 helyett csak 2.5 a CO-ja. Ez szerinted baj?

Ez a fogyasztás - ennyi. Az autó amúgy hibátlanul működik, új a légszűrő, friss az olaj, jók a gyertyák. Ennyi, kész, ez a fogyasztása ebben a használatban. Ezzel a kocsival itt Pécsett nem lehet spórolósan vezetni, mert ahhoz gyenge. Nem lehet korán felkapcsolni, és nem lehet simogatni a gázt, mert akkor nem megy föl a dombon. Na most ha hármasban 60-al, visító motorral (pörög ekkor vagy 3500-at a szerencsétlen), kihúzott szivatóval mászom az emelkedőket (mert máshogy nem megy!), akkor csodálkozzak, hogy ennyit eszik? Nem csodálkozom. És nem is hasonlítom a Corolládhoz, mert nem lenne értelme. Abban sokkal korszerűbb a motor, jó két évtizeddel.

Szivató: elhiheted, hogy visszatolom, amikor/ameddig lehet. De nem vihetem túlzásba, mert akkor induláskor nagyon fullad, és nem is megy. Volt nekem szivatós autóm kilenc évig, tudom, hogyan megy ez. Az automata szivatós karbival (föltéve, hogy normálisan működik) sokkal jobban lehet spórolni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #1932 Dátum: 2008.12.30 00:09:16 »
akkor jovan. bár sztem a kézi szivatoval lehet sporolni mert nekem hideginditás után pár száz méter az elso lámpa és még ott is porog a motor tehat zabál. mindegy
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1933 Dátum: 2008.12.30 00:12:24 »
akkor jovan. bár sztem a kézi szivatoval lehet sporolni mert nekem hideginditás után pár száz méter az elso lámpa és még ott is porog a motor tehat zabál. mindegy

Kézi szivatóval is pörög még bőven párszáz méter után, mert ha ilyen korán visszatolom, akkor meghal, lefullad, nem megy  ::) ... Amennyire így eddig meg tudom ítélni, kell legalább kb. egy km, amíg vissza tudom félig tolni (és akkor már nem pörög annyira alapjáraton); meg kb. még egy km, amíg teljesen vissza tudom tolni. Ez a mostani, nulla-mínusz pár fokos hőmérsékletekre érvényes.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Starlet
« Válasz #1934 Dátum: 2008.12.30 19:02:35 »
Te Palaczk, ne aggódj, a fogyasztásod lejjeb fog menni, hogy bekalibrálták a CO-dat. Ugyanis nagyon sokat kapott a moci, nem tudta teljesen elégetni, ezért volt magas a CO-d, nomeg a fogyid is. szerintem, most már egy literel kevesebbet fog enni.
Nekem a szimmeringcsere-olajcsere után 1 literrel lett kvesebb a fogyim.

Szívató: Nálam úgy van, hogy teljesen kihúzott szivatóval indítok, aztán ha úgy hagyom, akkor 1000-1200 rpm a fordulatszám, kb 1-2 percig, aztán kattan valami és leejti a fordulatszámot kb. 600-700 rpm közé. Ekkor kell félig (kattanásig) visszatolni a szívatót és lehet menni vele. Amikor már üzemmeleg, kigyullad egy sárga szívatós jelű ikon a műszerfalon, ami azt jelenti, hogy vissza lehet teljesen nyomni a szivatót, üzemmeleg a verda. Ez 5 percen belül meg is van.

Nálad nem ilyen a rendszer? Nézegettem a karbit, nagyon hasonló az enyémhez viszonyítva. Majd ha nem lesz hideg, akkor lőhetnél egy típusszámot, Neked mi van a Starletben?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.