Szerző Téma: Yarisba Cd beépitése?  (Megtekintve 298470 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #345 Dátum: 2005.07.04 15:20:25 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "Attis"
Xanyi

Érdekelne hogy átkábelezéskor milyen keresztmetszeteket használtál?
 :?


Hát ez inkább rendszer mint autófüggő...
Én 10-es tápkábelt használtam (az erősítőm összesen 380 W RMS, és az ülés alatt van, tehát 2,5 m a kábel, így ekkora bőven elég). Hangszórókábelből előre ha jól emlékszem 1,5-ös megy, a mélyládának meg 2,5-ös. De utóbbit tervezem cserélni 4-esre, ha lesz végre új ládám...

Szerintem se érdemesebb ennél vastagabbat használni. Csak akkor, ha az erősítőd 100% körül üzemel akkor számít a táp vastagsága, amúgy asszem 6-os is elég lenne kb.
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #346 Dátum: 2005.07.04 15:21:40 »
Idézetet írta: "andzsin"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "andzsin"
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "andzsin"
A bal gyári hangszóróm elég érdekes hangzajokat bocsát ki magából, és mivel nem szeretném minden alkalommal a szervízbe hurcolni ezért az autót,ezért szeretném megkérdezni, hogy a műszerfalat kell levarázsolni ahhoz, hogy a cd hátulján megnézzem nem csúszott e szét valamilyen kábel? Kérdés: Hogyan tudok hozzáférni a csatlakozókhoz, mert szerintem csak szétrázódott hála a magyar utaknak:(((


Szerintem elsőre az érintett hangszórónál nézd meg a csatlakozót.
A fejegység felöli részen általában egy csatlakozóban végzödik az
összes hangfal vezetéke, így elég sansztalan, hogy csak egy csússzon szét.


és ezt hogyan? felülről kell bontani a hangszórót?

4 pöcök tartja a műszerfalban levő dolgokat a FRANCIA Yarisban legalábbis, mert mi már szedtük szét. Szal kis lapos csavarhúzóval finoman aláfeszíteni a hozzád legközelebbi oldalon középen, ha sikerül nem megkarcolni a műszerfalat az fél siker :D Szal 4db egyenként 1 centi széles elég erős pöcök tartja a dolgot, a hangszórót két keresztcsavar. A káben bevezetése pedig bontható kötéssel van megoldva, ilyen 2 pontos csatival, szal az a csati nem jöhetett szét, max a JAPÁN forrasztás engedhette el magát, vagy kicsúszott a csatlakozóból, de szerintem egyszerűen csak meghalt a hangszóró, szal párban ki kell cserélni, mondjuk jobbra :D Nem valószínű, hogy a vezetékezés szétmenne az úttól, de a hangszórók tönkremehetnek a rázkódástól.


Jó az egyik pöcök pont velem szemben van és a másik 3? És elég az, hogy a pöcök mellett csavhúzó be és kicsit aláfeszegetni és enged?

Ha megtaláltad az 1. pöcköt, csavarhúzóval benyomni finoman, kipattintani, aztán meglátod a következőt is a körív mentén kb 6-8 centire.
Laco 73 :D

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #347 Dátum: 2005.07.04 15:33:15 »
Idézetet írta: "KLaco"
Ha megtaláltad az 1. pöcköt, csavarhúzóval benyomni finoman, kipattintani, aztán meglátod a következőt is a körív mentén kb 6-8 centire.
Na én ezért bízok minden kis piszkálást szakavatott kezekre. Ha én eltörök valamit, akkor az még évek múlva is zavar. Így volt ez a 7-9 éves Corollámba is!!! Aki most csinál először ilyet, annak ajánlom, hogy a csvarhúzó végére csavarjon valami vékony textilt és azzal próbáljon feszegetni. Talán az majd véd valamit a műszerfalon a kiugráló és állandóan karcolni akaró éles fém ellen. Mikor vettem az autót, akkor mondtam a szerelősrácnak (aki a magnómat szerelte), hogy mutassa már meg azt a csipogót az "A" oszlop alatt, mert nem hiszem el, hogy ennyi közepet tol. Természetesen 10 centis a hangszóró az "A" oszlop előtt. Mielőtt ezt meg tudta volna mutatni egyszer kiugrott a csavarnyúzó a kis peremből. Igaz csak 2 centios karc van és már jól megdolgoztam, hogy ne lehessen látni, de zavar. Nos, ő elméletileg gyakorlott volt..... Kíváncsi lennék, hogy én mire lennék képes, annak ellenére, hogy műszaki beállítottságú vagyok!!!!
Üdv: Kishaver 74

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #348 Dátum: 2005.07.04 15:38:39 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "KLaco"
Ha megtaláltad az 1. pöcköt, csavarhúzóval benyomni finoman, kipattintani, aztán meglátod a következőt is a körív mentén kb 6-8 centire.
Na én ezért bízok minden kis piszkálást szakavatott kezekre. Ha én eltörök valamit, akkor az még évek múlva is zavar. Így volt ez a 7-9 éves Corollámba is!!! Aki most csinál először ilyet, annak ajánlom, hogy a csvarhúzó végére csavarjon valami vékony textilt és azzal próbáljon feszegetni. Talán az majd véd valamit a műszerfalon a kiugráló és állandóan karcolni akaró éles fém ellen. Mikor vettem az autót, akkor mondtam a szerelősrácnak (aki a magnómat szerelte), hogy mutassa már meg azt a csipogót az "A" oszlop alatt, mert nem hiszem el, hogy ennyi közepet tol. Természetesen 10 centis a hangszóró az "A" oszlop előtt. Mielőtt ezt meg tudta volna mutatni egyszer kiugrott a csavarnyúzó a kis peremből. Igaz csak 2 centios karc van és már jól megdolgoztam, hogy ne lehessen látni, de zavar. Nos, ő elméletileg gyakorlott volt..... Kíváncsi lennék, hogy én mire lennék képes, annak ellenére, hogy műszaki beállítottságú vagyok!!!!

Na ezért bánok én finoman a kocsival, meg ezért szedi szét apu inkább a kocsit, azért 1 villanyszerelő kezében nem csúszik annyira a csavarhúzó :D A Carinát ezért jobb szerelni, mert az tiszta karc, szal bátrabb vagyok :D De ennek ellenére még nem karcoltam meg, jó mondjuk sok mindent nem csináltam vele, max hangszóró kiszedés, hátsó műanyag leszedése a csomagtartóban, kapaszkodó csavarjának meghúzása, lámpacsere az utastérben.
Laco 73 :D

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #349 Dátum: 2005.07.05 16:09:08 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "Attis"
Xanyi

Érdekelne hogy átkábelezéskor milyen keresztmetszeteket használtál?
 :?


Hát ez inkább rendszer mint autófüggő...
Én 10-es tápkábelt használtam (az erősítőm összesen 380 W RMS, és az ülés alatt van, tehát 2,5 m a kábel, így ekkora bőven elég). Hangszórókábelből előre ha jól emlékszem 1,5-ös megy, a mélyládának meg 2,5-ös. De utóbbit tervezem cserélni 4-esre, ha lesz végre új ládám...

Szerintem se érdemesebb ennél vastagabbat használni. Csak akkor, ha az erősítőd 100% körül üzemel akkor számít a táp vastagsága, amúgy asszem 6-os is elég lenne kb.


Hát egyenlöre csak fejröl lesz megtekerve majd talán ecce lesz erölködö is. :wink:
De mos maradt 3 szet a versenyben:
1. Sony XS-HT130SN
2.Spectron SPC-132T
3.Auditop Jp13.2
Nekem a harmadikat ajánloták de a szivem a Sony fele huzz azt majd megkuksizom austriábn a cosmosban hátha ott van :?
De ha esetleg nem lenne akkor marad a Spectron :wink:

LockSniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #350 Dátum: 2005.07.05 21:08:10 »
Ha valakit érdekel, tudok adni egy telefonszámot autóhifi komponensekkel kapcsolatban. Hangsúlyozom, csak komponensekkel, szereléssel nem foglalkozik. Arra van másik telcsiszámcsi. A komponensek újak és természetesen garanciásak, valamint azt is elmondja az illető, ha szettről van szó, akkor Pioneer vagy MBQuart. Ért hozzá.
-------------------------------------
Ha TELE van, akkor nem ÜRES
--------------------------------------

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #351 Dátum: 2005.07.15 08:45:59 »
Idézetet írta: "KLaco"

4 pöcök tartja a műszerfalban levő dolgokat a FRANCIA Yarisban legalábbis, mert mi már szedtük szét. Szal kis lapos csavarhúzóval finoman aláfeszíteni a hozzád legközelebbi oldalon középen, ha sikerül nem megkarcolni a műszerfalat az fél siker


Srácok megvan a megoldás!!!!!!!!!

1. Ne bántsuk a hangszórótakarót csavarhúzóval, inkább gondolkodjunk kicsit!! :wink:
2. Ott az A oszlopot takaró műanyag, ami útban van.
3. LE KELL VENNI!!!!!!
4. Fej fölött, lehet csavarhúzóval alányúlni és lepattintani.
5. Majd akkora hely keletkezik a hangszóró mellett, hogy még egy JETI keze is odafér.
6. Aztán szépen kézzel emeljük le a hangszórófedelet

Ha nem látom nem hiszem el!
Egyébként tegnap lestem el SUPERÉK-nél a műhelyben. Köszönet a villamosságis csapatnak.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #352 Dátum: 2005.07.15 10:17:50 »
Idézetet írta: "Zso"
Idézetet írta: "KLaco"

4 pöcök tartja a műszerfalban levő dolgokat a FRANCIA Yarisban legalábbis, mert mi már szedtük szét. Szal kis lapos csavarhúzóval finoman aláfeszíteni a hozzád legközelebbi oldalon középen, ha sikerül nem megkarcolni a műszerfalat az fél siker


Srácok megvan a megoldás!!!!!!!!!

1. Ne bántsuk a hangszórótakarót csavarhúzóval, inkább gondolkodjunk kicsit!! :wink:
2. Ott az A oszlopot takaró műanyag, ami útban van.
3. LE KELL VENNI!!!!!!
4. Fej fölött, lehet csavarhúzóval alányúlni és lepattintani.
5. Majd akkora hely keletkezik a hangszóró mellett, hogy még egy JETI keze is odafér.
6. Aztán szépen kézzel emeljük le a hangszórófedelet

Ha nem látom nem hiszem el!
Egyébként tegnap lestem el SUPERÉK-nél a műhelyben. Köszönet a villamosságis csapatnak.

Na ja, jótól tanulni nem szégyen :D De nem olyan nehéz az, anélkül is. De én inkább nem nyúlok a kocsihoz, mert mostanában elég pech szériám van, szal nem merek semmihez se nyúlni :D
Laco 73 :D

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #353 Dátum: 2005.07.15 10:44:30 »
1 hete megvolt a darabokra szedés :o
A hangszórót az simán ki lehet szerelni, a rács egy pattintással lejön, a hangszórón semmi olyat nem láttam ami a recsegésre okot adhatna, a hátulját is megkukáltam, semmi.  Aztán ha itt nincs, akkor lent kezdtünk el keresgélni. Ugye a középső konzol 2 részből áll. Van egy alsó része, ahol a cds rádióm van, és van egy felső része, ahol fuvóka állítók is vannak. Arra hamar rájöttünk, hogy előbb a felső részt kell leszedni, ahhoz, hogy az alsóhoz hozzá lehessen férni, a felső rész egy egyszerű húzással lejön, azzal nem volt semmi gond. Az alsó rész viszont elég trükkös. Az alja szintén egy pattintással kiakad, viszont eltartott vagy 10 percig mire rájöttünk, hogy az alsó rész felső része miért nem enged. Mert hátul tartja két csavar, na ezt a két csavart kell kiszedni és akkor ki lehet szedni az egészet. viszont ott sem találtunk semmi kábelhibát vagy ilyesmit. Úgyhogy a fene tudja miért serceg a hangfal, ötletem sincsen ezekután. Autóhangfalak nem olyanok, mint amelyikeknek ilyen problémájuk szokott lenni, ha nagyon akut lesz a probléma, akkor úgyis csere lesz belőle, oszt szevasz.

Hol lehet a legolcsóbban normális hangfalakat kapni? 4x50w-os a Pana kimenője ergo, jó lenne legalább hátra legalább 150-es cuccokat rakni. A múltkor amúgy is megszívtam, mert a MM-ban megláttam egy Pioneert, gaynús is volt, hogy milyen olcvsó, aztán mikor beszereltem 0 hangja volt. el kezdtem nézegetni a dobozát, persze nagy piros betűkkel rajta van, hogy 170W, aztán ahogy tovább nézegettem, jó apróban a doboz alján megtaláltam, hogy nominal power 35W. Hogy szakadjon rátok az ég! :axe:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #354 Dátum: 2005.07.15 11:33:02 »
Idézetet írta: "andzsin"
1 hete megvolt a darabokra szedés :o
A hangszórót az simán ki lehet szerelni, a rács egy pattintással lejön, a hangszórón semmi olyat nem láttam ami a recsegésre okot adhatna, a hátulját is megkukáltam, semmi.  Aztán ha itt nincs, akkor lent kezdtünk el keresgélni. Ugye a középső konzol 2 részből áll. Van egy alsó része, ahol a cds rádióm van, és van egy felső része, ahol fuvóka állítók is vannak. Arra hamar rájöttünk, hogy előbb a felső részt kell leszedni, ahhoz, hogy az alsóhoz hozzá lehessen férni, a felső rész egy egyszerű húzással lejön, azzal nem volt semmi gond. Az alsó rész viszont elég trükkös. Az alja szintén egy pattintással kiakad, viszont eltartott vagy 10 percig mire rájöttünk, hogy az alsó rész felső része miért nem enged. Mert hátul tartja két csavar, na ezt a két csavart kell kiszedni és akkor ki lehet szedni az egészet. viszont ott sem találtunk semmi kábelhibát vagy ilyesmit. Úgyhogy a fene tudja miért serceg a hangfal, ötletem sincsen ezekután. Autóhangfalak nem olyanok, mint amelyikeknek ilyen problémájuk szokott lenni, ha nagyon akut lesz a probléma, akkor úgyis csere lesz belőle, oszt szevasz.

Hol lehet a legolcsóbban normális hangfalakat kapni? 4x50w-os a Pana kimenője ergo, jó lenne legalább hátra legalább 150-es cuccokat rakni. A múltkor amúgy is megszívtam, mert a MM-ban megláttam egy Pioneert, gaynús is volt, hogy milyen olcvsó, aztán mikor beszereltem 0 hangja volt. el kezdtem nézegetni a dobozát, persze nagy piros betűkkel rajta van, hogy 170W, aztán ahogy tovább nézegettem, jó apróban a doboz alján megtaláltam, hogy nominal power 35W. Hogy szakadjon rátok az ég! :axe:

Na akkor azt is elárulom, hogy a fejegységed Szinuszos teljesítményben csak a felét tudja a ráírtnak, és annak a határán már torzít, szal 4*20W-al számolj, ugye hangfalból ökölszabály alapján 2* akkorát érdemes venni, vagy 3szor akkorát, akkor nem tudod széthajtani, de viszont megszólalnak, nem csak csipognak. Szal én vennék a helyedben 1 komponens szettet 13-asat, vagy 16-osat. A 13-as simán bemegy alulra, felül meg a csipogót beteszed a régi fenti helyére. Jó 13-as szettek 30 körül vannak már, amik szólnak is. DLS, Ciare, Cerin-Wega, ilyesmik. Hátulról jövő hang zavaró. Ezt azóta tudom, mióta kocsit cseréltünk. A Vectránkban volt hátul két 20centis ovál, elöl meg két 13centis. Elölről alig jött a hang, hátulról annál inkább, ami annyira nem volt jó, így utólag. Most a Carinában 4 db 16centis van, sima koaxális, csak mélyet tud. De ez elölről szól legalább, és ez tényleg jobban hangzik, és a mélye van olyan kellemes, mint az ováloké volt. Szal mélyből vagy láda, vagy semmi sztem. Legalábbis én erre jutottam eddig.
Laco 73 :D

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #355 Dátum: 2005.07.15 11:45:48 »
Idézetet írta: "andzsin"
a fene tudja miért serceg a hangfal, .....úgyis csere lesz belőle, oszt szevasz.

Hol lehet a legolcsóbban normális hangfalakat kapni? 4x50w-os a Pana kimenője ergo, jó lenne legalább hátra legalább 150-es cuccokat rakni. A múltkor amúgy is megszívtam, mert a MM-ban megláttam egy Pioneert, gaynús is volt, hogy milyen olcvsó, aztán mikor beszereltem 0 hangja volt. el kezdtem nézegetni a dobozát, persze nagy piros betűkkel rajta van, hogy 170W, aztán ahogy tovább nézegettem, jó apróban a doboz alján megtaláltam, hogy nominal power 35W. Hogy szakadjon rátok az ég! :axe:
Valószínűsíteném, hogy a sercegés oka az maga hangszóró és nem egyéb problémák. Egy laza cserét javaslok. Lehet, hogy hibás szériát fogtál ki. Nekem az épített szobai hangfalamban van egy magas, ami serceg, amíg nem melegedik be. Persze, ha meghajtom, akkor ismét megjelenik az idegesítő hang. KUKA :cry:

Azt azért elárulom, hogy a PIO magnód sem 4x50 W. Keresd csak meg a füzetét. Az sem több, mint 4x27 W. És már ez is enyhe túlzás. Bár én ezeknek soha nem hiszek. Ettől sokkal rosszabb és hazugságok a PMPO meg az isten tudja milyen szabványok szerint kiírt 1000W-os hangfalak melyek külmérete nem haladja meg a 20x40x30 cm méretet, amit alátámaszt a hagszóró max 16 centis átmérője.
Üdv: Kishaver 74

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #356 Dátum: 2005.07.15 11:51:33 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "andzsin"
a fene tudja miért serceg a hangfal, .....úgyis csere lesz belőle, oszt szevasz.

Hol lehet a legolcsóbban normális hangfalakat kapni? 4x50w-os a Pana kimenője ergo, jó lenne legalább hátra legalább 150-es cuccokat rakni. A múltkor amúgy is megszívtam, mert a MM-ban megláttam egy Pioneert, gaynús is volt, hogy milyen olcvsó, aztán mikor beszereltem 0 hangja volt. el kezdtem nézegetni a dobozát, persze nagy piros betűkkel rajta van, hogy 170W, aztán ahogy tovább nézegettem, jó apróban a doboz alján megtaláltam, hogy nominal power 35W. Hogy szakadjon rátok az ég! :axe:
Valószínűsíteném, hogy a sercegés oka az maga hangszóró és nem egyéb problémák. Egy laza cserét javaslok. Lehet, hogy hibás szériát fogtál ki. Nekem az épített szobai hangfalamban van egy magas, ami serceg, amíg nem melegedik be. Persze, ha meghajtom, akkor ismét megjelenik az idegesítő hang. KUKA :cry:

Azt azért elárulom, hogy a PIO magnód sem 4x50 W. Keresd csak meg a füzetét. Az sem több, mint 4x27 W. És már ez is enyhe túlzás. Bár én ezeknek soha nem hiszek. Ettől sokkal rosszabb és hazugságok a PMPO meg az isten tudja milyen szabványok szerint kiírt 1000W-os hangfalak melyek külmérete nem haladja meg a 20x40x30 cm méretet, amit alátámaszt a hagszóró max 16 centis átmérője.

Viszont semmiképpen sem szabad leírni 1 hangszórót, mert PMPO van ráírva, hanem meg kell hallgatni. Nekünk az 5.1-es számgéphez való Genius Home Theatre 5.1-re 3800W PMPO van ráírva, semmi egyéb, de mégis németben és nálunk is megnyerte a PC-hez való legjobb hangszóró címet, ha jól tudom. Ár/teljesítmény arányban szerintem a legjobb, iszonyat mélye van, de a többi se rossz az én fülemnek. Persze ne hasonlítsuk a 100e/db-os hangládákhoz :D
Laco 73 :D

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #357 Dátum: 2005.07.15 12:08:24 »
Az előttem szólókhoz csatlakozva, volt egy 20-as háromutas Magnat hangszóróm papír szerint 200 wattot tudott, a Yarisba vettem egy 13-as DLS-t papír szerint tud folyamatos 50-et max. 80-at, de majd akkora mágnese van, mint a Magnatnak......valószínű a DLS közelebb áll az igazsághoz.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #358 Dátum: 2005.07.15 12:56:56 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "andzsin"
a fene tudja miért serceg a hangfal, .....úgyis csere lesz belőle, oszt szevasz.

Hol lehet a legolcsóbban normális hangfalakat kapni? 4x50w-os a Pana kimenője ergo, jó lenne legalább hátra legalább 150-es cuccokat rakni. A múltkor amúgy is megszívtam, mert a MM-ban megláttam egy Pioneert, gaynús is volt, hogy milyen olcvsó, aztán mikor beszereltem 0 hangja volt. el kezdtem nézegetni a dobozát, persze nagy piros betűkkel rajta van, hogy 170W, aztán ahogy tovább nézegettem, jó apróban a doboz alján megtaláltam, hogy nominal power 35W. Hogy szakadjon rátok az ég! :axe:
Valószínűsíteném, hogy a sercegés oka az maga hangszóró és nem egyéb problémák. Egy laza cserét javaslok. Lehet, hogy hibás szériát fogtál ki. Nekem az épített szobai hangfalamban van egy magas, ami serceg, amíg nem melegedik be. Persze, ha meghajtom, akkor ismét megjelenik az idegesítő hang. KUKA :cry:

Azt azért elárulom, hogy a PIO magnód sem 4x50 W. Keresd csak meg a füzetét. Az sem több, mint 4x27 W. És már ez is enyhe túlzás. Bár én ezeknek soha nem hiszek. Ettől sokkal rosszabb és hazugságok a PMPO meg az isten tudja milyen szabványok szerint kiírt 1000W-os hangfalak melyek külmérete nem haladja meg a 20x40x30 cm méretet, amit alátámaszt a hagszóró max 16 centis átmérője.


Na most majd megnézem, hogy mennyi is az annyi.

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #359 Dátum: 2005.07.15 20:40:41 »
Én meg úgy vagyok a témával hogy most egy 13-as komponens szet
Mondjuk egy Spectron cca. 17E-ért. :wink:
Azt majd idövel egy négycsatis erölkődő+egy mélyláda :wink: