Szerző Téma: Yarisba Cd beépitése?  (Megtekintve 292212 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #270 Dátum: 2005.05.20 17:46:54 »
Hello Xanyi!

Kössz az infot, én a műszerfali hangszórók helyére tenném a csipogókat a legjobb lenne az a fajta keret amin két hosszú fül van így egy az egyben be lehetne tenni a régi hangszórók helyére...
A keresztváltót hová tetted? Az ajtóba?

 :wave:
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #271 Dátum: 2005.05.20 18:24:44 »
Idézetet írta: "ludus"
Hello Xanyi!

Kössz az infot, én a műszerfali hangszórók helyére tenném a csipogókat a legjobb lenne az a fajta keret amin két hosszú fül van így egy az egyben be lehetne tenni a régi hangszórók helyére...
A keresztváltót hová tetted? Az ajtóba?

 :wave:


Sajnos olyan kiemelő nincs hozzá. De egyébként sem javaslom úgy a beszerelést, mert ha felfelé néz a magas, akkor a fejedet is leviszi!  :lol: Nagyjából egymással szembe kell nézniük...

A hangváltónak érdekes. A DLS szettemé sem volt egy kis darab, de a Spectroné óriási! (Van benne anyag!  :lol: ).
A bal oldaliét középre (ahol a kardánboxba van a két pohártartó, elött van egy műanyag burkolat, az alatt elfér), a jobb oldaliét pedig a kesztyűtartó mögé jobbra tettem.
Megpróbálok képeket feltölteni mindjárt...
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #272 Dátum: 2005.05.20 18:30:01 »
Sajna képeket mégsem tudok feltenni, mert kemény két képem van a hangváltó beszerelésről, azok is csak telefonosak és semmi sem látszik rajt...
Xanyi

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #273 Dátum: 2005.05.23 07:00:43 »
Hi! Xanyi engem az érdekelne hogy van rögzitve az erösitöd MDF lapja?
Ja meg az hogy újravezetékeztél vagy a gyárit használtad?
 :?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #274 Dátum: 2005.05.23 14:54:33 »
Idézetet írta: "Attis"
Hi! Xanyi engem az érdekelne hogy van rögzitve az erösitöd MDF lapja?
Ja meg az hogy újravezetékeztél vagy a gyárit használtad?
 :?


Én mindent újravezetékeltem, a gyári hangszórókábelek nem voltak nekem alkalmasak, mivel az első hangszórók is az erősítőröl vannak hajtva.

Az erősítő érdekesen van megoldva, mivel úgy akartam mindenképpen megcsinálni, hogy ne kelljen fúrni a karosszériába. Felszedtem a szőnyeget, és alá egy fa lapot (nem tudom, hogy nevezik butorlap asszem, aminek tök sima a felülete) raktam. Ennek mérete ugyanakkora, mint az erősítő alatt lévő kárpitozott MDF lapé. Jó sok kétoldalú ragasztóval, plusz még olvadós ragasztóval is körbekentem. Ez a rögzítési módszer annyira jól sikerült, hogy nemcsak az erősítőt bírja el, de elöször mikor leragasztottam egy kicsit ferdére sikerült, ezért fel akartam szedni. Pfff, nagyon megküzdöttem vele...  :lol:
Amúgy el is fér bőven a szönyeg alatt a lap, hiszen van ott hangelnyelő textil jó vastagon, azt ki kell vágni azon a helyen.
Ezután mehetett helyére a szönyeg, majd arra rá a kárpitozott MDF panel, amit már szépen tudtam csavarozni a szönyeg alatt lévő fához. És erre van csavarozva az erősítő.
Stabil, esztétikus, és ráadásul a gyári állapot egy az egybe visszaállítható.
Xanyi

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #275 Dátum: 2005.05.23 21:09:37 »
Na hát egyenlöre elsö-szet csere lesz kérdés már csak az erösitő meg a méjláda. :?
Az elsö-szet egy Phoneix Gold szetet lesz ez már tuti. :wink:
A Xanyiét elnézegetve Audiosound cirka 65E-70E na ennyi tuti nem lesz nekem.
Az egyik T&S-ben olvastam A SAL 4csatis erösitőjéről egész korekt értékelést kapott cirka 23E pénz. Na persze mindenki átkozza a Sal-t de szerintem megéri a pénzét.
A mélyláda még kérdéses. :cry:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #276 Dátum: 2005.05.23 22:23:27 »
Idézetet írta: "Attis"
Na hát egyenlöre elsö-szet csere lesz kérdés már csak az erösitő meg a méjláda. :?
Az elsö-szet egy Phoneix Gold szetet lesz ez már tuti. :wink:
A Xanyiét elnézegetve Audiosound cirka 65E-70E na ennyi tuti nem lesz nekem.
Az egyik T&S-ben olvastam A SAL 4csatis erösitőjéről egész korekt értékelést kapott cirka 23E pénz. Na persze mindenki átkozza a Sal-t de szerintem megéri a pénzét.
A mélyláda még kérdéses. :cry:


Az erősítőm márkája Audison. Csak a pontosság kedvéért...  :wink:
Egyébként az én erősítőm ára konkrétan 39.990.-
Xanyi

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #277 Dátum: 2005.05.24 08:12:45 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Sajna képeket mégsem tudok feltenni, mert kemény két képem van a hangváltó beszerelésről, azok is csak telefonosak és semmi sem látszik rajt...


Szia!

Kössz a válaszokat, eddig nem voltam netközelben, azért nem írtam! Az ajtókban nem férnek el a hangváltók? A műszerfalat nem akarnám teljesen lebontani ha nem muszály...

Üdv: ludus
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #278 Dátum: 2005.05.24 11:11:48 »
Idézetet írta: "Attis"
Na hát egyenlöre elsö-szet csere lesz kérdés már csak az erösitő meg a méjláda. :?
Az elsö-szet egy Phoneix Gold szetet lesz ez már tuti. :wink:
A Xanyiét elnézegetve Audiosound cirka 65E-70E na ennyi tuti nem lesz nekem.
Az egyik T&S-ben olvastam A SAL 4csatis erösitőjéről egész korekt értékelést kapott cirka 23E pénz. Na persze mindenki átkozza a Sal-t de szerintem megéri a pénzét.
A mélyláda még kérdéses. :cry:


Konkrétan Sal-om még nem volt, de SinusLive-hoz, meg Magnat alsó kategóriához sajnos volt szerencsém...konkrétan pénzkidobás.
Én most vettem egy DLS CA41-et O.K. ez jóval több, mint duplája a Sal-nak, de asszem megérte spórolni....
Csak úgy összehasonlítás képpen a DLS 2X30A biztosítékkal megy, a Sal
1X25A-al és a névleges teljesítmény mindkettőnél 4X50
Spórolj egy kicsit, talán megéri várni egy pár hónapot és nézni egy 40-50 eFt körüli erősítőt

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #279 Dátum: 2005.05.24 12:29:43 »
Idézetet írta: "ludus"
Idézetet írta: "Xanyi"
Sajna képeket mégsem tudok feltenni, mert kemény két képem van a hangváltó beszerelésről, azok is csak telefonosak és semmi sem látszik rajt...


Szia!

Kössz a válaszokat, eddig nem voltam netközelben, azért nem írtam! Az ajtókban nem férnek el a hangváltók? A műszerfalat nem akarnám teljesen lebontani ha nem muszály...

Üdv: ludus


Azért annyira nem kell szétbombázni a műszerfalat, csak különleges képességek kellenek hozzá, mert a műszerfal alatt feküdve dolgozni elég nehéz!  :wink:
A Spectron szett hangváltói tuti nem férnek el az ajtóban. Kisebb talán...
Xanyi

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #280 Dátum: 2005.05.24 12:52:58 »
Kár hogy nem fér bele...  :(
Mondjuk most úgy is mindegy mert egy kicsit csúszik a projekt...
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #281 Dátum: 2005.05.24 18:19:55 »
A SAl-t már el is felejtetem amit most nézegetem az egy Mac MP4000-es és a Solidaudio MS-4-ese maradt a versenyben. :wink:
A Mac marad aszem 30E a másik csak 2000-el olcsóbb. :?
Az elsö-szet még kérdés 18E-24E szánok rá. :wink:

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #282 Dátum: 2005.05.24 18:27:43 »
Apropó elsö-szet:
Xanyi a PS5-öd még eladó? :? lehet érdekelne?
A végén még nyithatsz egy beépitökeret gyárat :lol:  :lol:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #283 Dátum: 2005.05.24 18:43:31 »
Idézetet írta: "Attis"
Apropó elsö-szet:
Xanyi a PS5-öd még eladó? :? lehet érdekelne?
A végén még nyithatsz egy beépitökeret gyárat :lol:  :lol:


Az erősítőnél arra figyelj, hogy ha az ülés alá akarod beszerelni, akkor nagyon oda kell figyelni a méreteire. Az Audisonnal nem volt gond ilyen szempontból, lévén az az egyik legkisebb erősítő.

A PS5 eladásán gondolkodom. Végülis ha lenne rá vevő eladnám!  :wink: Arról tudni kell, hogy volt egy kis hibája az egyik mélyközépnek. Pontosan nem tudom mi, de kemény 1500 HUF-ba került a javítása, szal valami apró hibája volt.
Xanyi

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #284 Dátum: 2005.05.24 20:18:36 »
Xanyi
A Mac méretei 319x59x226  :?  Talán befér jobb helyet én sem találtam mint te :wink:
A beépítéshez lehet hogy igénybe veszem a tapasztalatodat legfeljebb inyen távgyógyitás módszerel mit a Gyúrcsók József :lol: