Szerző Téma: Yarisba Cd beépitése?  (Megtekintve 292216 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #255 Dátum: 2005.05.05 12:07:27 »
ez a tuti oldal, KÉPEKKEL
Idézetet írta: "kuf"
egy részletesebb beépítés, képekkel.

http://www.aozh25.dsl.pipex.com/yaris/index.htm

leszilaci

  • Vendég
Re: CD?
« Válasz #256 Dátum: 2005.05.05 12:14:52 »
Idézetet írta: "Noki007/1.0"

És még egy kérdés. A gyárilag 4 hangszóró valóban mind elől van? (ha igen akkor a sok előnye után egy egy oltári nagy ostobaság)


2 hangszóró az A oszlop tövében
másik 2 pedig az ajtóban!

ha fejegységet szeretnél beletenni, akkor szükséges 1 átalakító. de vigyázz!!!mert 2 fajta átalakító létezik:
van 2 és van 4 hangszóróshoz!
ha csak 2 hangszórós átalakítót veszel, akkor csak az A oszlop tövében lévő hangszórók szólalnak meg!!!!!!
(én balga fejjel olyat vettem, és lehetett forrasztgani, de most már jó  :lol: )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #257 Dátum: 2005.05.05 14:10:32 »
Idézetet írta: "leszilaci"
ez a tuti oldal, KÉPEKKEL
Idézetet írta: "kuf"
egy részletesebb beépítés, képekkel.

http://www.aozh25.dsl.pipex.com/yaris/index.htm


Csak azt még mindig nem vágom, hogy minek a kilóméteróra körüli müanyagot lepattintani. A ráncfelvarrás utáni Yarisnál lehet hogy le kell, de a réginél biztos nem...
Xanyi

leszilaci

  • Vendég
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #258 Dátum: 2005.05.05 14:37:02 »
Idézetet írta: "Xanyi"

Csak azt még mindig nem vágom, hogy minek a kilóméteróra körüli müanyagot lepattintani. A ráncfelvarrás utáni Yarisnál lehet hogy le kell, de a réginél biztos nem...


jaja, a réginél nem kellett, de azért én szétszedtem és megnéztem milyen belülről  :P

lacko

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #259 Dátum: 2005.05.05 20:34:00 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "leszilaci"
ez a tuti oldal, KÉPEKKEL
Idézetet írta: "kuf"
egy részletesebb beépítés, képekkel.

http://www.aozh25.dsl.pipex.com/yaris/index.htm




Hol lehet kapni azt a kis adaptert, ami a képen is van?
Telefon - 06-30/824-7538

lacko

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #260 Dátum: 2005.05.05 20:50:53 »
Idézetet írta: "lacko"
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "leszilaci"
ez a tuti oldal, KÉPEKKEL
Idézetet írta: "kuf"
egy részletesebb beépítés, képekkel.

http://www.aozh25.dsl.pipex.com/yaris/index.htm




Hol lehet kapni azt a kis adaptert, ami a képen is van?


Bénaságom szólt csak közbe: Meg is van.Bocsi! :D
Telefon - 06-30/824-7538

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #261 Dátum: 2005.05.10 18:47:50 »
Kérdésem az lene hogy ha beépitet erösitövel rendelkező szubcsövet kötök be akor az menyire kárositja a végfokot ha már van a fejegységre kötve 4 hangszoró?
 :cry:  :?

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #262 Dátum: 2005.05.11 10:10:35 »
Ha így kötöd, akkor csak jelet kell hátraküldeni nem?? Mondjuik azt nem tudom honnan szedsz? Mert minden kimeneted foglalt és csak úgy szerintem az egyik oldalról lopva nem lesz az igazi, mert akkor csak ez egyik oldal mély hangjai fognak szólni. Mondjuk elektro zenénél ez mindegy, de igazi hangszeres zenénél már érdekes lehet. Illetve hiányozhat ez az a zenéből. :?

Miért nem veszel egy 2x100 Watt körüli kis erölködőt meg egy jó kis ládát, aminek ha esetleg nem tetszik a hangja, akkor cserélhetsz.... Ez nem sokkel lehet drágább a te megoldásodtól....persze, ha már meg van az aktív láda, akkor nincs mit tenni, jelet kell varázsolni valahonnan. Majd a zenében jártasabbak biztos tanácsolnak valamit.

Milyen a fejegység??? (Lehet, hogy már írtad és tudnom kellene, de még  nem megy. Gyári vagy már valami cserés?)
Üdv: Kishaver 74

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #263 Dátum: 2005.05.11 20:25:28 »
A fejegység egy Sony CDX-S2200a jelet pedig a két db RCA kimeneten mene hátra az még szabad. :wink:
De most máson töröm a fejem mégpedig drasztikusabb hifi Update-n
Jelenleg fent 2db 100-as SAL háromutas preferenc hangszórok vanak
az ajtóban pedik a gyári szar. :?
Ez lehet modosul 25E pénzért találtam egy Phoneix Gold szetet: az ajtoba menek a 130-as méjközepek fentre meg 11-es mylar domok.
 :wink:

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #264 Dátum: 2005.05.12 08:08:31 »
Idézetet írta: "Attis"
A fejegység egy Sony CDX-S2200a jelet pedig a két db RCA kimeneten mene hátra az még szabad. :wink:
De most máson töröm a fejem mégpedig drasztikusabb hifi Update-n
Jelenleg fent 2db 100-as SAL háromutas preferenc hangszórok vanak
az ajtóban pedik a gyári szar. :?
Ez lehet modosul 25E pénzért találtam egy Phoneix Gold szetet: az ajtoba menek a 130-as méjközepek fentre meg 11-es mylar domok.
 :wink:
De ezeket most már tényleg jó lenne nem a fejről hajtani. Ha csak simán a gyári hangszórót rászerelnéd egy erölködőre, már akkos sokkal jobban szólna, de így hogy cseréled is.....muszály, kell, KELL..... Pláne, csak hogy ha tényleg komolyabban gondolod a zavar keltést  :lol:  :lol:  Szerintem be kell szerezni egy 4 csatornás elrölködőt, egy jó szettet (mélyközéppel és magassal) megy egy kafa ládát. Ki kell bitumenezni az ajtót és kész. Ha ez már megint kevés lesz, akkor valószínüleg túl jól keresel  :lol:  :lol:
Üdv: Kishaver 74

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #265 Dátum: 2005.05.14 14:26:29 »
Ez az ami egyelöre gátat szab a fejlesztésnek a bukszám vastagsága
Igy hát lépésröl lépésre fejlesztek
Elöször volt a fejegységcsere :?
most a hangszórószet következik és ha maj ecce lesz zsé akkor jön az erösitö
majd a méjláda
 :?

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #266 Dátum: 2005.05.17 19:55:43 »
Xanyi neked milyen hankteknikád van föleg a hangszoroid meg az erösitöd érdekel:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #267 Dátum: 2005.05.17 22:08:01 »
Idézetet írta: "Attis"
Xanyi neked milyen hankteknikád van föleg a hangszoroid meg az erösitöd érdekel:


Fejegység: JVC KD-SH909RB
Erősítő: Audison SRx-4
Első szett: DLS PS-5 volt, most egy Spectron SPC132-DC van benne. Még kérdéses, hogy melyik marad, de a Spectron felé húz nagyon...
Mélyláda: Magnat X-Press 1201, de ez amint lesz rá keret cserés lesz, mert nagyon gáz...

Az RCA-kábel Zealum, asszám más nincs!  :lol:
Xanyi

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #268 Dátum: 2005.05.20 16:05:34 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "Attis"
Xanyi neked milyen hankteknikád van föleg a hangszoroid meg az erösitöd érdekel:


Fejegység: JVC KD-SH909RB
Erősítő: Audison SRx-4
Első szett: DLS PS-5 volt, most egy Spectron SPC132-DC van benne. Még kérdéses, hogy melyik marad, de a Spectron felé húz nagyon...
Mélyláda: Magnat X-Press 1201, de ez amint lesz rá keret cserés lesz, mert nagyon gáz...

Az RCA-kábel Zealum, asszám más nincs!  :lol:


Hello Xanyi!

Pont ilyen Spectron szetten gondolkodom én is, mondjuk én először a gyári fejegységről hajtanám, utána jönne a végfok + mély aztán ha nagyon nem tetszik fejegység csere csak sajnálnám a gyári CD-m kidobni... Hol vetted? Mennyibe fájt? A csipogókhoz van valami beépítő keret a dobozban?
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #269 Dátum: 2005.05.20 16:30:53 »
Idézetet írta: "ludus"
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "Attis"
Xanyi neked milyen hankteknikád van föleg a hangszoroid meg az erösitöd érdekel:


Fejegység: JVC KD-SH909RB
Erősítő: Audison SRx-4
Első szett: DLS PS-5 volt, most egy Spectron SPC132-DC van benne. Még kérdéses, hogy melyik marad, de a Spectron felé húz nagyon...
Mélyláda: Magnat X-Press 1201, de ez amint lesz rá keret cserés lesz, mert nagyon gáz...

Az RCA-kábel Zealum, asszám más nincs!  :lol:


Hello Xanyi!

Pont ilyen Spectron szetten gondolkodom én is, mondjuk én először a gyári fejegységről hajtanám, utána jönne a végfok + mély aztán ha nagyon nem tetszik fejegység csere csak sajnálnám a gyári CD-m kidobni... Hol vetted? Mennyibe fájt? A csipogókhoz van valami beépítő keret a dobozban?


Én Ausztriában vettem, tőlünk nem messze van itt ACR. Ára 75 EUR, körülbelül ennyibe kerül itthon is...
A csipogóhoz van sima egyenes keret és van olyan, amivel süllyesztve lehet beszerelni. Arra már nem emléxem hogy döntött van-e, de ha érdekel akkor majd megnézem a dobozát a garázsban!
Xanyi