Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1630589 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7890 Dátum: 2014.08.02 01:54:11 »
Mindkettőn feltűnt, hogy szét van rohadva a motortér, a motor, kezdve a leömlőktől, de gyakorlatilag a korrózió kiterjed a blokkra is, sőt a váltóra is kicsit. A toronycsavarok is rozsdásak voltak mindkettőn. Ez normális a 10 éves Yarisoknál?
Felületi korrózió a motortérben, teljesen normális dolog, semmi jelentősége nincs.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Yaris általában
« Válasz #7891 Dátum: 2014.08.02 07:44:29 »
Mindkettőn feltűnt, hogy szét van rohadva a motortér, a motor, kezdve a leömlőktől, de gyakorlatilag a korrózió kiterjed a blokkra is, sőt a váltóra is kicsit. A toronycsavarok is rozsdásak voltak mindkettőn. Ez normális a 10 éves Yarisoknál?

Köszi!

Üdv

Igen, "normális", minden olyan jármű esetén (korfüggetlen eset) amikor a motortér tisztán tartásáról nem gondoskodik a jármű használója. Ezen következmények meglétekor, - és természetesen előtte is - teljesen mindegy, hogy milyen érveket sorakoztat fel a lustaság, hanyagság, nemtörődömség ingatag állapotnak a mankózására. 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7892 Dátum: 2014.08.03 13:35:25 »
Igen, "normális", minden olyan jármű esetén (korfüggetlen eset) amikor a motortér tisztán tartásáról nem gondoskodik a jármű használója. Ezen következmények meglétekor, - és természetesen előtte is - teljesen mindegy, hogy milyen érveket sorakoztat fel a lustaság, hanyagság, nemtörődömség ingatag állapotnak a mankózására.
És mi van akkor, ha tudatosan nem tisztítom a motorteret - egyrészt mert nem szükséges a tisztítása, másrészt mert árthatok is vele?

Ment már neked tönkre légtömegmérőd, motormosástól? Ha nem, akkor további sok szerencsét a próbálkozáshoz  :flowers:

Bár kíváncsi lennék rá, hogy pl. a tisztán tartás hogyan akadályozná meg mondjuk a leömlő, vagy a csavarok felületi korrózióját  :hmmmm: ... de mindegy is, ezt teljesen jelentéktelen szépséghiba.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Yaris általában
« Válasz #7893 Dátum: 2014.08.03 15:35:17 »
És mi van akkor, ha tudatosan nem tisztítom a motorteret - egyrészt mert nem szükséges a tisztítása, másrészt mert árthatok is vele?

"Ezen következmények meglétekor, - és természetesen előtte is - teljesen mindegy, hogy milyen érveket sorakoztat fel a lustaság, hanyagság, nemtörődömség ingatag állapotnak a mankózására."


Bár kíváncsi lennék rá, hogy pl. a tisztán tartás hogyan akadályozná meg mondjuk a leömlő, vagy a csavarok felületi korrózióját  :hmmmm: ... de mindegy is, ezt teljesen jelentéktelen szépséghiba.
Bele bizony. De nem is azon csavarokra vonatkozott Sumi eredeti kérdése és azokon bizony segít a világ egyik valóban legjobb oldószere+ a ráfordított munka. Ellenben a miért nem magyarázatoktól csak elkezdi és tovább csámcsogja a korrózió az autót.   
Sziasztok!

Mindkettőn feltűnt, hogy szét van rohadva a motortér, a motor, kezdve a leömlőktől, de gyakorlatilag a korrózió kiterjed a blokkra is, sőt a váltóra is kicsit. A toronycsavarok is rozsdásak voltak mindkettőn.

Köszi!

Üdv
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.03 15:40:37 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Yaris általában
« Válasz #7894 Dátum: 2014.08.03 16:07:10 »
Fura, mert volt már és van is Toyota a családban, és egyiknél sem láttam még ilyet, mint ezeken a Yarisokon - történetesen, hogy rozsdás volt a motorblokk/váltó. Pedig a családi Toyoták motortere sosem volt mosva, tisztítva, és volt köztük 13-15 éves autó is.. Ezért döbbentem meg, mikor megláttam, hogy 3ból 3db, 9-10éves, 1-1.2M forintba kerülő Yarisnak rozsdás a blokkja, motortere.. Azért 1-1.2M nem kevés pénz, vicc, hogy csak rothadó motorterű autókat lehet ennyiért kapni.. Én valahogy az 5-600e-res kategóriában képzelem az ilyen állapotú gépjárműveket, de úgy látszik, hogy naiv voltam/vagyok.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7895 Dátum: 2014.08.05 21:27:42 »
"Ezen következmények meglétekor, - és természetesen előtte is - teljesen mindegy, hogy milyen érveket sorakoztat fel a lustaság, hanyagság, nemtörődömség ingatag állapotnak a mankózására."
Megkérhetlek, hogy mellőzd ezeket a jelzőket, az autóhoz való hozzáállásomra vonatkozóan  :szemez: ?

Azóta nem mosok motort, amióta egy motormosás tönkretette a Camrym légtömegmérőjét. Előtte rendszeresen tisztítottam az autóm, autóink motorterét. Úgyhogy ezeket a jelzőket a leghatározottabban visszautasítom  :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Yaris általában
« Válasz #7896 Dátum: 2014.08.05 22:11:07 »

Fura, mert volt már és van is Toyota a családban, és egyiknél sem láttam még ilyet, mint ezeken a Yarisokon - történetesen, hogy rozsdás volt a motorblokk/váltó. Pedig a családi Toyoták motortere sosem volt mosva, tisztítva, és volt köztük 13-15 éves autó is.. Ezért döbbentem meg, mikor megláttam, hogy 3ból 3db, 9-10éves, 1-1.2M forintba kerülő Yarisnak rozsdás a blokkja, motortere.. Azért 1-1.2M nem kevés pénz, vicc, hogy csak rothadó motorterű autókat lehet ennyiért kapni.. Én valahogy az 5-600e-res kategóriában képzelem az ilyen állapotú gépjárműveket, de úgy látszik, hogy naiv voltam/vagyok.
Amit látsz, az valszeg a téli sózások miatt felvetődő maró anyag eredménye. Felületi rozsda, mint ahogy a futómű egyes elemein is gyakran tapasztalható. Nem is kell hozzá 9-10 év, hogy ezek megjelenjenek, a használati körülmények többet számítanak.

Egyébként atrozsdasodas nem fenyegeti még az idősebb Yarisokat sem, sem az egyéb Toyotákat. Persze, ez csak akkor igaz, ha nem volt sérült az autó...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Yaris általában
« Válasz #7897 Dátum: 2014.08.05 23:27:43 »
Amit látsz, az valszeg a téli sózások miatt felvetődő maró anyag eredménye. Felületi rozsda, mint ahogy a futómű egyes elemein is gyakran tapasztalható. Nem is kell hozzá 9-10 év, hogy ezek megjelenjenek, a használati körülmények többet számítanak.

Egyébként atrozsdasodas nem fenyegeti még az idősebb Yarisokat sem, sem az egyéb Toyotákat. Persze, ez csak akkor igaz, ha nem volt sérült az autó...

Értem, köszönöm. Csak azért furcsa, mert a többi Toyotánkon nem tapasztaltam ilyet.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Yaris általában
« Válasz #7898 Dátum: 2014.08.06 07:49:56 »
Megkérhetlek, hogy mellőzd ezeket a jelzőket, az autóhoz való hozzáállásomra vonatkozóan  :szemez: ?

Azóta nem mosok motort, amióta egy motormosás tönkretette a Camrym légtömegmérőjét. Előtte rendszeresen tisztítottam az autóm, autóink motorterét. Úgyhogy ezeket a jelzőket a leghatározottabban visszautasítom  :excl:

Természetesen,mindenkinek szólt az "Akinek nem inge ne vegye magára!" közmondás szerint.
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.06 07:58:09 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Maggie37

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Yaris általában
« Válasz #7899 Dátum: 2014.08.16 12:30:11 »
........ Meglepő módon a váltó volt nagyon sok esetben gatya állapotban (én csak Opel váltónak szoktam nevezni azt az állapotot)
Mivel az idő sürgetett, 1L-es 1999-es példány lett a vége, meglepő módon sokkal kevesebb rozsdafolttal, szépen klattyanó váltóval.
[/quote]

Sziasztok!

Ha már itt szóba került, váltóval kapcsolatban szeretnék segítséget kérni...a szerelőm jelezte hogy talán kuplungot kellene cserélnem, mielőtt a váltót is teljesen tönkre teszem...a rükvercet gyakorlatilag sosem veszi be elsőre, de egyéb fokozatoknál is elég kemény. 97 000 volt benne amikor megvettem, 10 000-et tettem bele 2 év alatt. Valaki tudna egy jó szerelőt Budapesten, akinek van ideje menni vele egy kört hogy valóban indokolt-e a kuplung csere?  :helpsmilie:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Yaris általában
« Válasz #7900 Dátum: 2014.08.16 13:06:32 »
elöbb cseréljetek olajat,ha akkor is xar,akkor lehet tovább tervezni a javítást.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Jozef

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Yaris általában
« Válasz #7901 Dátum: 2014.08.24 18:45:24 »
sziasztok,

tudnátok ajánlani 2000-es yarishoz univerzális hibakód olvasót?

erre gondoltam csak nem tudom, hogy tudja-e a kocsimat:

http://diagbolt.hu/szamitogepes-hibakod-olvaso-interfesz/35-univerzalis-hibakodolvaso-usb-obd2-autodiagnosztikai-keszulek.html

köszi

Jozef

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Yaris általában
« Válasz #7902 Dátum: 2014.08.25 21:34:47 »
sziasztok,

kérdésem, hogy ecu resetnél mire kell figyelni, mert az oké, hogy leveszem az akku sarut 1 órára utána ha jól tudom 15 percet kell járatni a kocsit üresben világítás és minden vacak nélkül...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Yaris általában
« Válasz #7903 Dátum: 2014.08.25 22:00:49 »
sziasztok,

tudnátok ajánlani 2000-es yarishoz univerzális hibakód olvasót?

erre gondoltam csak nem tudom, hogy tudja-e a kocsimat:

http://diagbolt.hu/szamitogepes-hibakod-olvaso-interfesz/35-univerzalis-hibakodolvaso-usb-obd2-autodiagnosztikai-keszulek.html

köszi
ebayröl meg egyéb helyekről ötöd ennyiért megkapod postán.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Yaris általában
« Válasz #7904 Dátum: 2014.08.27 10:51:00 »
12 ezret elkérni azért, ami ebayről 3000? Nem semmi... :eek: