Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1630550 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Yaris általában
« Válasz #7800 Dátum: 2014.04.20 08:59:18 »
Jól emlékszem, hogy a '99-es Yarisokban még nem volt kétszínű bőrkormány?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/yaris/toyota_yaris_1.3_linea_sol_2_ev_friss_muszakival-7830478
Valaki? (Vagy mar mindenki elment locsilkodni? )

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Yaris általában
« Válasz #7801 Dátum: 2014.04.26 13:22:26 »
Ha esetleg valaki tud magában egy jó eladó Yaris-t,klímásat,lehetőleg 1,3asat,5 ajtósat maximum 900.000Ft-os áron az ne tartsa magában legyen szíves. As se baj,ha 1.0 :)
Elment az egyik Ave,kell valami helyette.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Yaris általában
« Válasz #7803 Dátum: 2014.04.26 13:51:16 »
klíma nélkülit ne!!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Yaris általában
« Válasz #7804 Dátum: 2014.04.26 13:54:34 »
ja,hoppá,valóban! Észre sem vettem. Mondjuk az Ave is olyan nélküli volt :)
Pedig szép!
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Yaris általában
« Válasz #7805 Dátum: 2014.04.26 14:02:38 »
klíma jó,ha van.
nekem mióta megvan a mazda,majdnem mindig megy,télen nyáron.
a coriban csak nyáron,dög melegben kapcsoltam be.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7806 Dátum: 2014.04.26 15:45:00 »
ja,hoppá,valóban! Észre sem vettem. Mondjuk az Ave is olyan nélküli volt :)
Pedig szép!
Az időjárás folyamatosan melegszik, a kánikulás periódusok hosszabbodnak. És 35-40 fokban aszalódni a klíma nélküli autóban, pláne városi forgalomban - kínszenvedés.

Tegyük azt is hozzá, hogy az áramvonalasabb karosszéria-forma miatt a modern autókba jobban kell a klíma, mint a régebbiekbe.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris általában
« Válasz #7807 Dátum: 2014.04.26 16:16:22 »
Az időjárás folyamatosan melegszik, a kánikulás periódusok hosszabbodnak. És 35-40 fokban aszalódni a klíma nélküli autóban, pláne városi forgalomban - kínszenvedés.

Tegyük azt is hozzá, hogy az áramvonalasabb karosszéria-forma miatt a modern autókba jobban kell a klíma, mint a régebbiekbe.
Ja, 25 évvel ezelött, amikor Görögországban éltem ott voltak nyaranta olyan melegek mint mostanában itt.Sötétszürke 1000-es Swiftem volt, klima nélkül.
Szerencsére munkába menni nem kellett autóval, hosszabb útjaimat pedig úgy szerveztem , hogy kora reggel, vagy estefelé indultam. Örültem  hogy volt egy Swift cégautóm :D :innocent:

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Yaris általában
« Válasz #7808 Dátum: 2014.04.26 17:12:34 »
Ahogy írtam is,klímásat keresünk. Ez a példány megtetszett a szürke autók tengerében a színével és hogy autó formája van,nem mint sok drágább társának,ami már képekről is egy .... állapotú kocsi.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7809 Dátum: 2014.04.26 17:42:51 »
Na igen. Nehéz találni nem-szürke Yarist  ::) ... számomra felfoghatatlan, hogy az emberek többsége miként volt képes ezt a vidám, fiatalos kisautót is ebben a leginkább unalmas, jellegtelen, lehangoló "szín"ben rendelni  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Yaris általában
« Válasz #7810 Dátum: 2014.04.26 18:29:22 »
Azért ez legalább akkor részben az importőrön is múlik.
A semleges (szürke különböző árnyalatai) nem megosztóak, sokan rábólintanak erre a színre - ha nincs más lehetőség. Több esetben a vevő talán eredetileg sárgát, kéket, stb. szeretett volna, de amikor az értékesítő feldobja a lehetőséget, hogy választhat az azonnal/rövid időn belül elvihető szürke és a gyártásról (3 hónap átfutással) rendelhető másik szín közül, akkor sokan nem is akarják annyira azt az eredeti a színt. Ha e mellett még az importőrhöz nem is jut vissza az infó az eredetileg preferált színről, akkor ott meg továbbra is rendelik a korábbi összetételű kontingenst, gondolva az megfelel az vevői igényeknek.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Yaris általában
« Válasz #7811 Dátum: 2014.04.27 08:41:28 »
Azért ez legalább akkor részben az importőrön is múlik.
A semleges (szürke különböző árnyalatai) nem megosztóak, sokan rábólintanak erre a színre - ha nincs más lehetőség. Több esetben a vevő talán eredetileg sárgát, kéket, stb. szeretett volna, de amikor az értékesítő feldobja a lehetőséget, hogy választhat az azonnal/rövid időn belül elvihető szürke és a gyártásról (3 hónap átfutással) rendelhető másik szín közül, akkor sokan nem is akarják annyira azt az eredeti a színt. Ha e mellett még az importőrhöz nem is jut vissza az infó az eredetileg preferált színről, akkor ott meg továbbra is rendelik a korábbi összetételű kontingenst, gondolva az megfelel az vevői igényeknek.

Pontosan így jártunk mi is. 2 féle szürkéből választhattunk úgy, hogy 2 héten belül az autót forgalomba helyezve átvehetjük, az összes többi szín 6 hónapos várakozási időt igényelt. Annyira nem sznob már az ember, hogy ennyit várjon egy szín miatt...
Hozzáteszem, hogy ez a sötétzöldes szürke szín amúgy baromira jól is néz ki. Könnyű volt meggyőzni bennünket, hiszen a szalonban a kiállított példány is pont ilyen színű volt.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7812 Dátum: 2014.04.27 21:16:04 »
Azért ez legalább akkor részben az importőrön is múlik.
A semleges (szürke különböző árnyalatai) nem megosztóak, sokan rábólintanak erre a színre - ha nincs más lehetőség. Több esetben a vevő talán eredetileg sárgát, kéket, stb. szeretett volna, de amikor az értékesítő feldobja a lehetőséget, hogy választhat az azonnal/rövid időn belül elvihető szürke és a gyártásról (3 hónap átfutással) rendelhető másik szín közül, akkor sokan nem is akarják annyira azt az eredeti a színt. Ha e mellett még az importőrhöz nem is jut vissza az infó az eredetileg preferált színről, akkor ott meg továbbra is rendelik a korábbi összetételű kontingenst, gondolva az megfelel az vevői igényeknek.
Igen, tudom  ::) ... így lett anno ex-barátném új Corollája is platinaszürke (piros helyett)  :nonono: ... De, bakker, ez azért rohadtul gáz  :censored: !!! Kifizetsz egy kazal pénzt, hogy új autód legyen... és mi az új autó egyik nagy előnye? Hát, szerintem az, hogy te választhatod meg a színét! ......................... aha  :helpsmilie:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7813 Dátum: 2014.04.27 21:24:35 »
Pontosan így jártunk mi is. 2 féle szürkéből választhattunk úgy, hogy 2 héten belül az autót forgalomba helyezve átvehetjük, az összes többi szín 6 hónapos várakozási időt igényelt. Annyira nem sznob már az ember, hogy ennyit várjon egy szín miatt...
Hozzáteszem, hogy ez a sötétzöldes szürke szín amúgy baromira jól is néz ki. Könnyű volt meggyőzni bennünket, hiszen a szalonban a kiállított példány is pont ilyen színű volt.
Tudva, hogy ez így megy, most már tutira bekalkulálnám előre ezt az x hónapot, ha egyszer új autó vásárlására adnám a fejem  :D

Nekem ez a Yaris II amúgy, ha választhatnék, leginkább ebben a zöldben kellene - marha jó ez a szín  :clap: :



Ehhez képest, naná, hogy kb. ebből van a legkevesebb a Yarisok között  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Yaris általában
« Válasz #7814 Dátum: 2014.04.27 23:17:20 »
Én is erre a zöldre szavazok!  :clap:
Egyébként, már megvan az I-es Yaris, klímával.
Nemsokára valami tágasabb és dinamikusabb járgányt fogunk keresni (pl. 1.8-as II-es Yarist  :D )