Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1630306 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Yaris általában
« Válasz #7260 Dátum: 2012.12.06 06:57:22 »
Fel lehet, és fel is szabad tenni a 165/70-et a 155/80 helyett. Nem pont váltóméret, kicsivel kisebb az átmérője, de alkalmazható. Viszont ha spórolós vagy, akkor neked hátrányos a szélesebb gumi, lévén azzal többet fogyaszt a kocsi. Bár látszólag (a kisebb átmérő miatt) több km-t is tesz meg ;) ... ez részben kompenzálja a dolgot, de persze csak virtuálisan.

Úgyhogy ha cserére kerül a sor, válaszd inkább a 155/80-ast. De addig maradhatnak ezek, nem probléma.

Engem éppen hogy zavar a virtuális kompenzáció, minél pontosabb akarok lenni (ráadásul az áttétel is egy picit rövidebb így, pedig amúgy se valami hosszú) ;) Egyelőre ott tartok, hogy minden távolságot kompenzálni fogok a logjaimban, csak még azt figyelem, hogy mennyivel :hmmmm: A tegnapi utam után (25km vs 24km google maps) nagyon kinéz neki a -4%. Épp úgy, ahogy Teresának már szemrebbenés nélkül vágom a +1%-ot, és még szerény is vagyok szerintem.

Aztán később az új (méretes) gumikkal ezt újra fogom kalibrálni. Egyelőre nem sietek cserélni, de mindenképp sor kerül majd erre is.

Palaczk: debizony törli, minden egyes leállítás. Ha véletlenül mégse (ha úgy fullasztom le, előfordul, hogy megmarad), akkor meg az indítás. Sajna utánaolvastam itt, és a régi japán verzióra ezt írta, aki csak írt valamit. Távolságot azért remélem mér leállítva is :D
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.06 07:19:08 írta alvaro84 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7261 Dátum: 2012.12.06 17:47:08 »
Engem éppen hogy zavar a virtuális kompenzáció, minél pontosabb akarok lenni (ráadásul az áttétel is egy picit rövidebb így, pedig amúgy se valami hosszú) ;) Egyelőre ott tartok, hogy minden távolságot kompenzálni fogok a logjaimban, csak még azt figyelem, hogy mennyivel :hmmmm: A tegnapi utam után (25km vs 24km google maps) nagyon kinéz neki a -4%. Épp úgy, ahogy Teresának már szemrebbenés nélkül vágom a +1%-ot, és még szerény is vagyok szerintem.

Aztán később az új (méretes) gumikkal ezt újra fogom kalibrálni. Egyelőre nem sietek cserélni, de mindenképp sor kerül majd erre is.

Palaczk: debizony törli, minden egyes leállítás. Ha véletlenül mégse (ha úgy fullasztom le, előfordul, hogy megmarad), akkor meg az indítás. Sajna utánaolvastam itt, és a régi japán verzióra ezt írta, aki csak írt valamit. Távolságot azért remélem mér leállítva is :D
Ja, hogy a facelift előtti ilyen? Akkor bocs... szerencsére az enyémen már változtattak, ott nem nullázódik se az átlagfogyi, se az átlagsebesség a leállítások során. Viszont, ami szvsz full röhejes: az Avensis II-esben igen. Hogy márkán belül ilyen következetlenségek hogyan fordulhatnak elő, az érdekes kérdéseket vet fel a belső struktúrával kapcsolatosan: hogy lehetséges, hogy a Yarisnál rájöttek, hogy ez a nullázódás hülyeség, és a 2003 elején megjelent facelift során megváltoztatták; a 2002-ben debütált E12-es Corollában eleve nem is volt ez a nullázódás; ugyanakkor a 2003-ban kijött új Avensis mégis ilyen lett?! ... Vicc  :nonono:

Km-számláló csalás: hát alapban (értsd: a gyári gumimérettel) elég pontos, ahogy észrevettem. A sebességmérő persze csal, de a km-számláló gyakorlatilag nem. Viszont ha kisebb átmérőjű gumit teszel fel, akkor ez természetesen megváltozik - de az így adódott változás mértékét ugye nagyon könnyű kiszámítani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Yaris általában
« Válasz #7262 Dátum: 2012.12.07 20:19:43 »
Km-számláló csalás: hát alapban (értsd: a gyári gumimérettel) elég pontos, ahogy észrevettem. A sebességmérő persze csal, de a km-számláló gyakorlatilag nem. Viszont ha kisebb átmérőjű gumit teszel fel, akkor ez természetesen megváltozik - de az így adódott változás mértékét ugye nagyon könnyű kiszámítani.

Úgy nézem, a gumiméret kapásból 3% eltérést okoz. Ha többel nem is, ennyivel biztosan kompenzálni fogok a fogyasztás kiszámításakor. De lehet, hogy a 4% még pontosabb lenne - csak annak nincs "hivatalos" elvi oka :hmmmm:
Aztán majd lesz rá rendes, méretes gumi.

Erről jut eszembe: mivel sokat nem akarom használni, és akkor is főleg rossz időben, valószínűleg nem érné meg nekem külön nyári abroncsok tartása (esetleg megőrzöm a mostaniakat nyáridőre) - a kérdés, hogy a szomszédok, ahol kötelező a téli gumi, elfogadnak-e négy évszakos gumit télen? Egyáltalán van értelme ilyeneket használni? Mert szerintem nálam előbb öregednének el a gumik, mint hogy 2 szettet (téli-nyári) lekoptassak...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7263 Dátum: 2012.12.08 07:37:01 »
Úgy nézem, a gumiméret kapásból 3% eltérést okoz. Ha többel nem is, ennyivel biztosan kompenzálni fogok a fogyasztás kiszámításakor. De lehet, hogy a 4% még pontosabb lenne - csak annak nincs "hivatalos" elvi oka :hmmmm:
Aztán majd lesz rá rendes, méretes gumi.

Erről jut eszembe: mivel sokat nem akarom használni, és akkor is főleg rossz időben, valószínűleg nem érné meg nekem külön nyári abroncsok tartása (esetleg megőrzöm a mostaniakat nyáridőre) - a kérdés, hogy a szomszédok, ahol kötelező a téli gumi, elfogadnak-e négy évszakos gumit télen? Egyáltalán van értelme ilyeneket használni? Mert szerintem nálam előbb öregednének el a gumik, mint hogy 2 szettet (téli-nyári) lekoptassak...
Kisautóra, amivel keveset mennek, mindenképpen jó választás a négyévszakos gumi  :yes: ... Az utóbbi néhány év tesztjei szerint ezek tudnak annyit, mint egy közepes téli vagy nyári gumi, tehát "öszvérként" megállják szépen a helyüket. És természetesen rajtuk vannak a téli használhatóságot igazoló jelzések, tehát elfogadják őket azokon a helyeken is, ahol kötelező a téli gumi.

Yarisra jó választás lehet a Sava Adapto, amely egyrészt az olcsóbb négyévszakosok közé tartozik, másrészt pl. az AutoBild legutóbbi tesztjében (pont a Yaris méretében) a második helyen végzett.

2.94 %-al kisebb a kerülete a 165/70-es guminak, mint a 155/80-asnak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re:Yaris általában
« Válasz #7264 Dátum: 2012.12.08 17:59:15 »
hátha tud valaki segíteni? (tuti) oda van a kocsim szerelőnél ma kartam haza hozni... fék olaj; fékpofa cserén volt ... és mikor haza akartam hozni elkezdett világítani az ABS visszajelző.. MI LEHET A BAJ?
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #7265 Dátum: 2012.12.08 19:51:30 »
hátha tud valaki segíteni? (tuti) oda van a kocsim szerelőnél ma kartam haza hozni... fék olaj; fékpofa cserén volt ... és mikor haza akartam hozni elkezdett világítani az ABS visszajelző.. MI LEHET A BAJ?

Ezt a szerelőd jobban tudná (mármint hogy mit rontott el...)
Xanyi

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Yaris általában
« Válasz #7266 Dátum: 2012.12.08 20:02:36 »
Yarisra jó választás lehet a Sava Adapto, amely egyrészt az olcsóbb négyévszakosok közé tartozik, másrészt pl. az AutoBild legutóbbi tesztjében (pont a Yaris méretében) a második helyen végzett.

Sajna 155/80-13-ast nem találok belőle sehol :(
Na mindegy, valami lesz majd azért :)

Viszont nagy örömömre mára nem maradt hó a környékbeli utakon, legalábbis amik útba esnek a munkahelyem fele :clap:
Ha délen laknék, most más lenne a helyzet.

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re:Yaris általában
« Válasz #7267 Dátum: 2012.12.09 06:41:06 »
Ezt a szerelőd jobban tudná (mármint hogy mit rontott el...)

ez az hogy elvileg minden "jól" össze van  rakva..... szerintem valami érzékelőt nem tehetett vissza mert a bal elejét jobban megbontotta mivel véletlenül vágta a gumi harangot a féltengelyen és szét kellet az egészet szednie......

hogy működik az abs érzékelő? van valami érzékelő a kerékagyba? vagy a féltengely végén?
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #7268 Dátum: 2012.12.09 09:03:17 »
Féltengely végén van egy fogazott rész, annak a forgását érzékeli egy szenzor.
Ha tutira minden a helyén van akkor lehet tönkrevágta a szenzort. Megütötte vagy valami...

De hát remek kis szerelő hogy fékbetét cserekor tönkreteszi a féltengely gumiharangot, aztán annak kijavításakor meg tönkreteszi az ABS-t.
Én biztosan elhoznám tőle az autót, átvinném márkaszervízbe, a számlát meg fizesse ő!
Xanyi

adamm

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Yaris általában
« Válasz #7269 Dátum: 2012.12.09 15:41:14 »
hátha tud valaki segíteni? (tuti) oda van a kocsim szerelőnél ma kartam haza hozni... fék olaj; fékpofa cserén volt ... és mikor haza akartam hozni elkezdett világítani az ABS visszajelző.. MI LEHET A BAJ?
én már jártam úgy, hogy az abs vezetékét elengedte egy felfogató pöcök, ezért a vezeték csak úgy lógott és a kerék pikkpakk ledörzsölte. ezzel csak azt akarom mondani, h szerintem érdemes megnézni a vezetéket...

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re:Yaris általában
« Válasz #7270 Dátum: 2012.12.09 16:12:53 »
nem melózik valaki a debreceni Toyotánál?

elhoztam a gépet... stb stb

az hogy ég az ABS visszajelző lámpám az hiba kód?
miért kérdem?
mert van egy elm327-em és van hozzá vagy 8 progi: modiag; scanmaster; easyodb..stb..  VAGY MILYEN PROGIT HASZNÁLJAK?
van  TOYOTÁNAK külön progija? MI A NEVE??  nincs meg valakinek?

de ezek egyike sem mutat hiba kódot.. vagy csak lehet nem ismeri az abs-t?
ÉS ráadásul azt írják hogy a MIL lámpa (bármi is legyen nincs bekapcsolva)
szóval ez hiba kód lenne?


ui: ja igen a szerelő azt mondja nem ***tatta a szenzort egyáltalán ..
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #7271 Dátum: 2012.12.09 16:58:15 »
Igen, hibakód. Csak valószínüleg az univerzális műszerek nem ismerik az ABS-t.

A MIL lámpa a motorkontrollámpa.

De igazából majdnem felesleges a hibakódot keresni, mert ugyis annak a szenzornak lesz a hibakódja amelyik oldalon a féltengelyt piszkálta. Aztán hogy most kivette és nincs jól visszarakva, vagy a csonkálvány piszkálásakor megrántotta a vezetékét és elszakadt, vagy esetleg a féltengely kihúzásakor megütötte vele a szenzor végét azt már nem tudom, de én 90%-ra mondom hogy jön neked egy szenzorral.

Amúgy más nem világít, csak a sárga ABS? Féklámpák világítanak?
Xanyi

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re:Yaris általában
« Válasz #7272 Dátum: 2012.12.10 06:17:29 »
az ***a
 amúgy igen csak az világít.. miért kérded?

és mi a neve az eredeti TOYOTA proginak?
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re:Yaris általában
« Válasz #7273 Dátum: 2012.12.10 07:07:55 »
nem Techstream a neve?
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #7274 Dátum: 2012.12.10 17:12:33 »
Xanyi