Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1641359 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10705
Yaris általában
« Válasz #7125 Dátum: 2012.09.19 09:59:52 »
Toyota Yaris II. 1.3 vvt-i használtteszt .
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #7126 Dátum: 2012.09.19 19:38:49 »
Sziasztok!
2005-ös Yarisnál (1.0 Ice Max) azt vettem észre, hogy már kisebb kanyarokban is csikorog a kerék. Kollégámat kérdeztem, ő is hasonlókat tapasztal. Én tudom, hogy meleg aszfalt, meg ilyenek, de van másik autóm, meg vezettem más autókat és ez olyan fura. A futómű jónak néz ki, nem kopnak a gumik, a kormány középen áll, stb.  Mikor megvettem 2 éves korában, nagyon kevés km-rel, már akkor is csinálta. Szóval Yarisnál ez vmi típushiba, vagy a futóműgeometria ilyen? :hmmmm:
Biztosan GoodYear GT2-es gumik vannak rajta  :lol:
Xanyi

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Yaris általában
« Válasz #7127 Dátum: 2012.09.19 20:03:53 »
Sziasztok!
2005-ös Yarisnál (1.0 Ice Max) azt vettem észre, hogy már kisebb kanyarokban is csikorog a kerék. Kollégámat kérdeztem, ő is hasonlókat tapasztal. Én tudom, hogy meleg aszfalt, meg ilyenek, de van másik autóm, meg vezettem más autókat és ez olyan fura. A futómű jónak néz ki, nem kopnak a gumik, a kormány középen áll, stb.  Mikor megvettem 2 éves korában, nagyon kevés km-rel, már akkor is csinálta. Szóval Yarisnál ez vmi típushiba, vagy a futóműgeometria ilyen? :hmmmm:

Lehet, hogy teljesen baromság amit írok, de nekem is akkor kezdtek nyikorogni a kerekeim, amikor megközelítették a kopás és a koruk határát... (már vannak újak) :clap:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Wicked Beelzebub

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Yaris általában
« Válasz #7128 Dátum: 2012.09.20 05:54:19 »
Biztosan GoodYear GT2-es gumik vannak rajta  :lol:

Az...
Ennyire szar?
Úgyis már öregek, tavasszal akkor lecsere lesz.
Köszi az infót:)

grumpy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Yaris általában
« Válasz #7129 Dátum: 2012.09.20 14:09:40 »
Üdv Mindenkinek!

Tanácsot szeretnék kérni!
'99-es vagy '00-es évjáratú 1.0 Yaris vásárlásán gondolkozunk, csak 5 ajtós kivitelben.
Egy megbízható és alacsony költségekkel fenntartható autóra lenne szükségünk, éppen ezért néztem ki ezt a típust. Keveset autózunk, évi 5-6000-et, azt is nagyrészt városban, ill. rövid 50-60 max 100 km-es utakra megyünk. Tehát eléggé kímélve lenne.
Jópár véleményt olvastam és eddig igen meggyőző.
A keret 650-700e.

- Mire kell figyelni ha ebben az árban szeretnénk Yarishoz jutni?
- Van-e valami kifejezett típushiba, ami említést érdemel és csak drágán lehet javíttatni?
- Bontott alkatrészek általánosságban mennyire jók, ha például motorhoz, futóműhöz kell valami, ha igen kit ajánlotok?
- Kötelező szervizekre csak gyári vagy más márka termékeit is lehet használni, vagy inkább úgy kérdezem érdemes-e?
- Gondolom a futott km itt már igen csak 200e körül van, tehát nagyobb az esély, hogy valami megadja magát, van-e jellemző alkatrész, aminek meghibásodása előfordulhat?

A képletben egyelőre a '03-ig gyártott swiftek is szerepelnek, mert az biztos, hogy ahhoz a legolcsóbb minden egyes alkatrész.
Viszont biztonságilag a Yaris jobb sztem magasan jobb, de szeretném, jó lenne még néhány érv, ami mellette szól.


A választ/válaszokat előre is köszönöm!

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Yaris általában
« Válasz #7130 Dátum: 2012.09.20 15:00:21 »
A képletben egyelőre a '03-ig gyártott swiftek is szerepelnek, mert az biztos, hogy ahhoz a legolcsóbb minden egyes alkatrész.
Viszont biztonságilag a Yaris jobb sztem magasan jobb, de szeretném, jó lenne még néhány érv, ami mellette szól.
Ha a biztonság fontos, akkor '03-ig gyártott swifteket felejtsd el. Azok gyűrődnek, mint a papír, egy komolyabb ütközés esetén kicsi az esélye, hogy élve szállsz ki belőle.
Az I-es Yaris már 2000-ben csak két légzsákkal 4 csillagos eredményt ért el az NCAP teszten. A következő Swift 2005-ben oldallékzsákokkal együtt volt ennyire képes. Nyilván ettől az I-es Yaris nem lesz még jobb a II-es Swift-nél, de azért ad egy képet arról, hogy mennyivel jobb biztonság szempontjából az I-es Swiftnél (az amelyik nálad még a listán van).
A többi kérdésedet megválaszolják a többiek. Összeségében saját tapasztalatból csak annyit mondanék, hogy amennyiben vásárláskor odafigyelsz illetve a szükséges szervízeket megkapja, akkor kicsi a valószínűsége, hogy meglepetések érnek egy Yaris-al, még ilyen korban is.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #7131 Dátum: 2012.09.20 19:13:33 »
Szerintem ennyi pénzből igazán jó Yaris nem lehet venni. Ami kapható ennyiért az vagy le van élve vagy Harmony felszereltség, ami ugyebár nagyon gáz (se szervó, se kp. zár, se utasoldali légzsák, stb...).
Éppen ezért nem tudok a többi kérdésedre se válaszolni, mert egy 12-13 éves 200 ezer km-t futott autónál már gyakorlatilag bármi gond lehet, hiába Toyota!
Pedig típushibája nem nagyon van, talán csak a láncnyúlás és a vezérműfedél olajfolyás.
Amire nagyon figyelj, hogy előzöleg is karbantartott példány legyen, és ne előzőleg jelentősen sérült.
A bontott alkatrészes kérdésedet nem értem... Olyan amilyet épp kifogsz, az mindig lutri!
A gyári alkatrészek mindig a legjobb minőségüek, és a karbantartáshoz szükséges dolgok nem is (sokkal) drágábbak mint a jó minőségü utángyártottak.
Xanyi

grumpy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Yaris általában
« Válasz #7132 Dátum: 2012.09.21 08:50:10 »
Köszönöm a válaszokat!

Akkor mindenképp kell egy alapos átvizsgálás, mielőtt beleugranánk.
Mit kellene különösen megnézni, ami feltűnő lehet egy ilyen korú autónál? (futómű, motor, kipufogó, elektromos rendszerek)

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Yaris általában
« Válasz #7133 Dátum: 2012.09.21 15:33:18 »
Nehezen, de elkészült. :)

[a csatolmányt egy admin törölte]

Krisz7777

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Yaris általában
« Válasz #7134 Dátum: 2012.09.21 17:28:35 »
Mindenhol ebbe a képbe ütközöm... nem értem.

 :devil:
Úrinő benzinessel jár...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #7135 Dátum: 2012.09.21 19:04:31 »
Ez most Photoshop vagy a végeredmény?
Xanyi

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Yaris általában
« Válasz #7136 Dátum: 2012.09.21 20:13:24 »
Ez már a végeredmény. :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7137 Dátum: 2012.09.22 09:26:30 »
Ezt honnan tudjuk?
(A kérdés arra vonatkozik, hogy honnan tudjuk, hogy a belinkelt hirdetésben lévő autó kormánya újra lett bőrözve. Utálom, hogy nem hagyja bent a rendszer a korábbi idézeteket!)

Onnan tudjuk, hogy látszik rajta  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7138 Dátum: 2012.09.22 09:32:58 »
Nekem gyári kormánynak tűnik...
Az is. Csak a bőr új rajta. Szépen, az eredetinek megfelelő színben, ahogy kell. De világosan látni, hogy vadiúj a bőr, és a varrás is. Teljesen rutin húzás amúgy a nepperektől. Valamivel csak alá kell támasztani azt az 50 ezer km-t  ;) ... Hogy az autó leharcolt külseje üvöltő ellentétben áll mind a megadott km-rel, mind a vadiúj kinézetű kormánykerékkel, az már persze senkit nem érdekel. "Városban használták", ezért olyan karcos - nyilván ez a szöveg... Hogy városi használat után a kormány sem így nézne ki, az megintcsak nem tűnik fel senkinek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7139 Dátum: 2012.09.22 09:51:26 »
Toyota Yaris II. 1.3 vvt-i használtteszt .
Hát nem vitt sok energiát ebbe a cikkbe  ::) ... És valszeg egyszer sem olvasta át újra, mielőtt feltette:

"A Yaris ugyanis egy kis könnyen vezethető, fordulékony, praktikus és csendes kis helyváltoztató készülék, amelytől majd nehezére esik majd megválni."
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )