Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1630453 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Maggie37

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Yaris általában
« Válasz #6960 Dátum: 2012.06.24 15:22:20 »
Sziasztok!

Ha minden jól alakul, holnaptól én is Yaris tulaj leszek, de van egy kis aggodalmam :helpsmilie:
A kiszemelt áldozatnak nem működik a klímája, csak hosszú idő után(10 perc)kezd valamicskét hűteni...
El szerettem volna vinni márkaszervízbe hogy nézzék át a kicsikét, de teltház van a szervíz akció miatt.
Kérdés: meg merjem így venni, vagy várjak két hetet a márkaszervízre, vagy pl. egy Mazda márkaszervízben ami a közelben van, esetleg meg tudják nézni, hogy nincs e baja a kompressornak, és tényleg csak a gáz a problem...
Esetleg tudtok ajánlani egy szervízt a XI. kerben ahova oda tudnám vinni hogy megnézzék?
Vagy egyszerűen túlreagálom?

Előre is köszi a segítséget!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #6961 Dátum: 2012.06.24 16:13:01 »
Sziasztok!

Ha minden jól alakul, holnaptól én is Yaris tulaj leszek, de van egy kis aggodalmam :helpsmilie:
A kiszemelt áldozatnak nem működik a klímája, csak hosszú idő után(10 perc)kezd valamicskét hűteni...
El szerettem volna vinni márkaszervízbe hogy nézzék át a kicsikét, de teltház van a szervíz akció miatt.
Kérdés: meg merjem így venni, vagy várjak két hetet a márkaszervízre, vagy pl. egy Mazda márkaszervízben ami a közelben van, esetleg meg tudják nézni, hogy nincs e baja a kompressornak, és tényleg csak a gáz a problem...
Esetleg tudtok ajánlani egy szervízt a XI. kerben ahova oda tudnám vinni hogy megnézzék?
Vagy egyszerűen túlreagálom?

Előre is köszi a segítséget!

A klímát egy klímára specializálódott műhely is meg tudja nézni, nem kell hozzá feltétlenűl márkaszervíz. De ettől eltekintve is jó lenne márkaszervízbe átnézetni az autót, nehogy meglepetés érjen...
Xanyi

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:Yaris általában
« Válasz #6962 Dátum: 2012.06.25 20:49:26 »
Sziasztok!

Ha minden jól alakul, holnaptól én is Yaris tulaj leszek, de van egy kis aggodalmam :helpsmilie:
A kiszemelt áldozatnak nem működik a klímája, csak hosszú idő után(10 perc)kezd valamicskét hűteni...
El szerettem volna vinni márkaszervízbe hogy nézzék át a kicsikét, de teltház van a szervíz akció miatt.
Kérdés: meg merjem így venni, vagy várjak két hetet a márkaszervízre, vagy pl. egy Mazda márkaszervízben ami a közelben van, esetleg meg tudják nézni, hogy nincs e baja a kompressornak, és tényleg csak a gáz a problem...
Esetleg tudtok ajánlani egy szervízt a XI. kerben ahova oda tudnám vinni hogy megnézzék?
Vagy egyszerűen túlreagálom?

Előre is köszi a segítséget!

Itt van a honlapon kint egy cég, akik akár házhoz is jönnek. Annak idején én is kihívtam a Yarishoz a srácot, szerintem korrekt volt nagyon.
Ez a link: http://www.autoklima.mbit.hu/
Szilvi 62

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #6963 Dátum: 2012.06.28 19:23:11 »
Reggel megvolt a motorolaj- és légszűrő-csere  :yes: ... LM TopTec 4300-as olaj, Nipparts olaj- és légszűrő.

Nomeg némi karosszériás beavatkozás  ::) ... Ugyanis tegnapelőtt este sikerült majdnem leszakítanom a kocsim fél elejét, azzal, hogy ráhajtottam a helyéről kiugrott, és hátrafelé elfordult bal oldali koptató-csíkra  :ph34r: ... Irtózatos reccsenés kíséretében kettészakította (!), és letépte a bal első dobbetétet, valamint megcsavarta és félig kiugrasztotta a helyéről az első lökhárítót  :eek: ... Jó masszívan rögzítették Toyotáék ezt a koptatócsíkot, annyi szent  :lol:

No, a lökös szépen újra a helyére került. Dobbetétből rendeltem újat (utángyártott, 8 ezer), koptatócsík pedig innentől fogva nem lesz, legott leszereltük a jobb oldalit is. Kicsit másképp néz így ki a kocsi, de nem mondanám, hogy csúnyább, csak más.

Szerelőm amúgy felvilágosított ennek a fura koptatócsík-megoldásnak a létjogosultságáról: elsősorban arra való, hogy erősen vizes úton haladáskor, tócsán áthajtáskor a kerék által előrefelé  felvert víz kevésbé tudjon, a kocsi orrát megkerülve, felcsapódni a szélvédőre... Na, remélhetőleg ezzel a hátránnyal együtt tudok majd élni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bogyo112

  • Vendég
Re:Yaris általában
« Válasz #6964 Dátum: 2012.07.06 19:14:25 »
Sziasztok!
Új vagyok itt, 10 napja lettem boldog tulajdonosa egy 2001-es, még japán gyártású Linea Sol 1.0-as Yarisnak. Egy 2003-as, szervótlan/klímátlan (Autentique), de végletekig megkímélt, nagyon OFF Renault Thaliát ON váltottam ezzel a végig vezetett szervizkönyves, de 161.000km.-t futott, Olaszországból másfél éve behozott, piros kis Yarissal.
Azonnal teljes állapotfelmérés egy műszaki vizsgabázison (minden hibátlannak minősítve), majd olaj és szűrők cseréje. Hátul összes izzó cseréje, mert bár működtek, alig volt fényük. Az eredeti japán, de megfeketült égőket ("üvegfejű") leváltva egész jól láthatók lettek...  :D
Olajat "kénytelen voltam" Castrol Magnatec 10W40-et tenni bele, mert már az utolsó két alkalommal is ezt tették. (Olajcsere címkék a motortérbe ragasztgatva.) Az előző OFF járművemhez képest feltűnt, hogy bár olyan finoman jár az "új" piros gép, mint a Doxa óra, alig-alig gyorsul. Némi fejtörés után sikerült a hiányzó kb. 20 lóerőt megtalálni: az előző, nagyon ügyes gazdája valami nem belevaló, túlméretes, és legalább egy centi vastag gumiszőnyeget tett bele, ami a gázpedál alá is belógott, és hát ugye nemhogy "padlóig" nem lehetett nyomni a pedált, hanem a Yariskánál ráadásul egy gödörbe süllyedne bele, magyarul nem lehetett kb. 2/3-nál nagyobb gázt adni. Szőnyeg sarkát levágva most már egész jól megy!  :clap:
Egy hete csak ezt a fórumot olvasgatom, így sok kérdésemre már meg is találtam a választ, csak egy néhány maradt:
- feltűnt, hogy a klíma drasztikusan (városban simán másfél literrel) megdobja a pillanatnyi fogyasztást, ugyanolyan körülmények között. Normális dolog ez? (Negyedikben egyenletes 50-nel haladva klíma nélkül 2,8, klímával 4,3lit/100km) Amúgy szuper a klíma, talán még túlzottan is jól hűt...
- mivel a gyári rádiója rossz volt (előző gazdája is egy JVC CD-set használt benne, de azt kivette, így egyeztünk meg), ezért egy olcsó, de szép hangú Pioneert vettem bele, de a gyári hangszórókkal csapnivalóan rosszul szól. Nem vagyok egy HiFi-mániás, de ha van tippetek olcsó, de jobb hangú konkrét hangszórótípusra, ami nagyobb barkácsolás nélkül bele tehető, azt szívesen fogadnám!
- Egy hét múlva nejemmel kettesben egy kb. 2000km-es erdélyi körútra indulnék. Mire figyeljek, mit nézzek még meg a kocsin? Kicsit félek a rossz utaktól, ott az OFF Thalia ON előnye vitathatalan volt....
- Ja, bocs, valami kimaradt: a hátsó ablaktörlő nem töröl rendesen, hol lehet olcsón új kart venni, vagy elég, valami univerzális gumit méretre belevágni?  :helpsmilie:
üdv.: Bogyó
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.06 19:34:41 írta bogyo112 »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #6965 Dátum: 2012.07.06 19:52:31 »
Idézet
- feltűnt, hogy a klíma drasztikusan (városban simán másfél literrel) megdobja a pillanatnyi fogyasztást, ugyanolyan körülmények között. Normális dolog ez? (Negyedikben egyenletes 50-nel haladva klíma nélkül 2,8, klímával 4,3lit/100km) Amúgy szuper a klíma, talán még túlzottan is jól hűt...
A pillanatnyi fogyasztás nem mérvadó. Amikor megy, akkor lehet, hogy megdobja ennyivel, de ugye a klímakompresszor ki-be kapcsolgat folyamatosan. Tehát összességében kb. fél liter lehet a plusz, bár Palaczk írta nemrég, hogy Ő is többet tapasztalt. Hát sajnos ez ilyen...

Idézet
- mivel a gyári rádiója rossz volt (előző gazdája is egy JVC CD-set használt benne, de azt kivette, így egyeztünk meg), ezért egy olcsó, de szép hangú Pioneert vettem bele, de a gyári hangszórókkal csapnivalóan rosszul szól. Nem vagyok egy HiFi-mániás, de ha van tippetek olcsó, de jobb hangú konkrét hangszórótípusra, ami nagyobb barkácsolás nélkül bele tehető, azt szívesen fogadnám!
Az első ajtókba kiemelőkerettel de még a gyári kárpit megbontása nélkül befér 16 centis hangszóró, viszont csak 60-61 mm mély.

Idézet
- Egy hét múlva nejemmel kettesben egy kb. 2000km-es erdélyi körútra indulnék. Mire figyeljek, mit nézzek még meg a kocsin? Kicsit félek a rossz utaktól, ott az OFF Thalia ON előnye vitathatalan volt....
Mivel azt írtad, hogy át lett nézve és hibátlan, így mindenképpen nézd meg hogy szélvédőmosó legyen benne  [rohog]

Idézet
- Ja, bocs, valami kimaradt: a hátsó ablaktörlő nem töröl rendesen, hol lehet olcsón új kart venni, vagy elég, valami univerzális gumit méretre belevágni?
Kar nem kell, csak gumi. Márkakereskedésben kapható oda gyári gumi. Kb 2000 Ft és csak ki kell húzni a régit, az újat be. Méretpontos. Vagy veszel univerzálisat 200-ért és méretre vágod...
Xanyi

bogyo112

  • Vendég
Re:Yaris általában
« Válasz #6966 Dátum: 2012.07.06 20:11:59 »
Xanyi!  Köszi a gyors válaszokat!
A beépítőkeret a hangszóróhoz akkor majd később (vidéki kisváros, itt helyben nincs semmi sem), ha haza jöttünk.
Azt nem is tudtam, hogy a manuális klíma is ki-be kapcsolgat, eddig fel sem tűnt. (pár km-es helyi autózgatásokból szedtem eddig össze kemény 120km-t, annak fele klímával) Életem első kímás autója.  :cry:
szerk: az átlagfogyi 6,7-en áll, tankoláskor nullázott computerrel. Mondjuk az OFF Thalicska ON ilyen helyi járatoknál (klíma nélkül, ugye) 9 körül szokott enni. Országúton meg 7 körül...  Ahhoz képest nem is rossz!
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.06 20:20:27 írta bogyo112 »

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Yaris általában
« Válasz #6967 Dátum: 2012.07.07 08:59:49 »
- Egy hét múlva nejemmel kettesben egy kb. 2000km-es erdélyi körútra indulnék. Mire figyeljek, mit nézzek még meg a kocsin? Kicsit félek a rossz utaktól, ott az OFF Thalia ON előnye vitathatalan volt....
Annyira nincsenek rossz utak ott. A fő utak sokkal jobbak mint itt: simák, laposak, és nem dobálnak, mint a vadiúj M6-osunk. Csak mivel nem sok autópálya van arrafelé, ezért sok a kamion a főutakon. Ezek előzését lesz alkalmad begyakorolni az 1.0-s Yarissal.  :D
A mellékutakat sem nevezném rosszaknak, legrosszabb helyeken maximum ugyanolyan rossznak, mint a pesti utak.  :yes:
A Yaris-od simán fogja bírni az ottani utakat. Tapasztalatból mondom.  :D
Amire figyelj, hogy a sárga ott sokkal rövidebb, mint errefelé. Ne próbálj meg a sárgán átslisszolni, mert mire odaérsz már a piroson fogsz átmenni.  ;)

figura80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Yaris általában
« Válasz #6968 Dátum: 2012.07.08 21:03:59 »
Sziasztok kedves fórumozó társak!
Egy hete vagyok tulajdonosa egy 1.3-as Toyota Yaris Sol Plus Ice-nak, mely 2008-as évjáratú (11. hó) és 1900000 Ft-ért vásároltam. Majdnem 27000 km van benne. Szerintetek reális ár volt ez érte? Vagy visszapörgethették az órát? Meg mondom őszintén, kicsit kevésnek tűnik a vételár ilyen paraméterekkel. Hozzáteszem, az autó tényleg újszerű állapotban van, nagyon igényesnek, megkíméltnek tűnik.
Nagyon elégedett vagyok egyébként, hihetetlenül tetszik a verda, úgy gondolom, jó kocsit választottam. :-)

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re:Yaris általában
« Válasz #6969 Dátum: 2012.07.09 09:33:28 »
Szia! Az én Yarisom 2006.10.havi. 41000 km van benne. Ez garantált , mivel 0 km-rel vettem és nem lett visszaállítva!!

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Yaris általában
« Válasz #6970 Dátum: 2012.07.09 11:57:18 »
Sziasztok kedves fórumozó társak!
Egy hete vagyok tulajdonosa egy 1.3-as Toyota Yaris Sol Plus Ice-nak, mely 2008-as évjáratú (11. hó) és 1900000 Ft-ért vásároltam. Majdnem 27000 km van benne. Szerintetek reális ár volt ez érte? Vagy visszapörgethették az órát? Meg mondom őszintén, kicsit kevésnek tűnik a vételár ilyen paraméterekkel. Hozzáteszem, az autó tényleg újszerű állapotban van, nagyon igényesnek, megkíméltnek tűnik.
Nagyon elégedett vagyok egyébként, hihetetlenül tetszik a verda, úgy gondolom, jó kocsit választottam. :-)
Most, hogy már kifizetted, nem mindegy?  :tt2:
Én lehet, hogy 1,8-ért vettem volna meg, de ha tényleg jó a verda, az 1,9 is korrekt ár.
Ilyen fiatal Yarisoknál, főleg, ha első tulajtól veszed, akkor reális lehet a km óra állása.
Lehet tudni, hogy milyen autód volt előtte?

figura80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Yaris általában
« Válasz #6971 Dátum: 2012.07.09 13:19:37 »
Szia Botond!
Köszi a választ! :-)
Renault Thaliam volt előtte. Szerettem azt is, de megérett a cserére.
Legyen igazad a km-óra álllásával kapcsolatban!

figura80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Yaris általában
« Válasz #6972 Dátum: 2012.07.09 13:22:25 »
Szia Toya!
Igen, az is reálisnak tűnik, amit írtál!  :lol:

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Yaris általában
« Válasz #6973 Dátum: 2012.07.09 13:27:26 »
Renault Thaliam volt előtte. Szerettem azt is, de megérett a cserére.
Úgy tűnik a Thalia-sok mostanában mind Yaris-ra váltanak. :D
Boggyo112 szintén nemrég váltott Yaris-ra, szintén Thalia-ról. :)
Majd kíváncsi vagyok 1-2 év múlva, hosszabb használat (20-30.000 km) után mi a véleményetek a Thalia után a Yaris-ról.

bogyo112

  • Vendég
Re:Yaris általában
« Válasz #6974 Dátum: 2012.07.09 15:24:06 »
Na ez OFF lesz, de ha már emlegetve lettem:   :tt2:
Nálam a Thalia volt az a tárgyi tévedés, amely miatt 5 évig szenvedtem. Előtte egy 1149cm3-es, 58 LE-s pici Clio-m volt (Clio I. phase3, a bamba arcú), 1996'-os évjáratból, az akkori legjobb felszereltséggel (2 légzsák, minden villany, tetőablak, stb), de klíma nélkül. Imádtam azt az autót, Erdélyt is sokszor végig jártuk vele, úttalan utakon! Sajnos abba a korba ért, amikor sorban elkezdtek jönni ki rajta a problémák, egyre több költséget okozva nekünk. Én marha (persze fele részt frankhitelből) beleugrottam egy akkor mindössze 4 éves, szinte szalonállapotú, de full fapados (szervótlan!) Thalicskába. Életem tévedése volt, soha kocsin még annyit nem buktam, mint azon. Közben szaladt el a frank, hosszabb ideig munka nélkül is voltam, szinte minden pénzünk hiteltörlesztésre ment, benzinre már nemigen tellett, alig-alig használtuk. Párszor fel akartam gyújtani a garázsban...  Másfél éve szerencsére lejárt a hitel, azóta már tudok kicsit "levegőt venni", bár ez alatt az 5 év alatt egyszer sem voltunk nyaralni, szimplán anyagi okokból. Semmi baj nem volt a Renault-val, de fapadossága, magas fogyasztása és az előbbi okok miatt nagyon megutáltam. Most lehetőségem nyílott rá, hogy beszámítással becseréljem a - nála öregebb, és kétszer annyit futott - Toyotára. Amúgy ehun-e: http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/thalia/renault_thalia_1.4_authentique_79000km_gyonyoru-5931034
Úgy érzem - az elmúlt két hét tapasztalatából - hogy ez a Yaris (bár öreg, mint az országút) méltó utódja lesz hajdani Cliókánknak, ugyanúgy fogjuk szeretni. Vasárnap hajnalban indulunk Erdélybe, nosztalgiázni!
Utána - ha valakit érdekel - bővebben be fogok számolni a kis "vörös ördögről" (Ferrari-piros szegénykém).

Ketten vagyunk "a zasszonnyal"  ;) nekünk bőségesen elegendő a kis háromajtós helykínálata. Már 20 évvel ezelőtt kinőttem a "száguldozós korszakomból" (48 múltam), így az 1000 köbcenti is elegendő szerintem. Klasszikussal élve: "Kis pénz, kis foci..."
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.09 15:37:00 írta bogyo112 »