Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1630580 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
lámpabúra fakulás-mattulás
« Válasz #6630 Dátum: 2011.05.26 13:29:15 »
Sziasztok!

Több alkalommal leveleztünk ezzel kapcsolatban, hogy idővel sajnos a műanyag plexi elöregszik,mattul, fátyolosódik.
Nekem is látszik a csatolt képen.Utána olvastam és videokat is néztem a javítási folyamatról.Úgy döntöttem hogy nem érdemes házilag neki esni,anyag+gép és nem mellékesen
kockázata is van a csiszolásnak,persze abban az esetben ha nincs megfelelő szabályozható csiszológép stb.....
Kértem árajánlatot ezzel kapcsolatban a teljes felújításra. 2.500/lámpa áron.
Nyár vége felé mindenképpen megszeretném csináltatni.
Az lenne a kérdésem hogy nincs-e kedvetek ,hasonló cipőben járó yarisok csatlakozni ehhez és akkor minden bizonnyal tudnánk ebből az árból is kicsit faragni..........????

thomas

[a csatolmányt egy admin törölte]

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris általában
« Válasz #6631 Dátum: 2011.05.29 10:53:18 »
Sziasztok!

A következő problémám lenne,most vettem észre(szerencsére nem kell lapozgatnom),de a szervizkönyv mellett a felhasználói kézikönyvem a kocsiról nem a Yaris-hoz hanem a Corolla-hoz tartozik :(

Szóval szeretnék egy Yaris (2004) kézikönyvet beszerezni(nem tudom,hogy a Ts kézikönyv és a sima Yaris kézikönyv egy és ugyanaz-e). Vagy pénzért,vagy Corolla kézikönyvért :)

Van ötletetek hol lehetne ilyet beszerezni?

benji
Yaris Ts 05'

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6632 Dátum: 2011.05.30 15:46:46 »
Frissen mosva (napozásnak sem volt rossz a program)  :D ...







Ezen az utolsó képen látni a típusfeliratok (gyáritól eltérő) elhelyezkedését is. Végül is, önmagában véve nincs ezzel gond, így is normálisan néznek ki.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris általában
« Válasz #6633 Dátum: 2011.05.30 16:04:21 »
Vááá, fényezésre matricát??? :hang: (Amúgy nagyon-nagyon szép a kisautód!!)
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6634 Dátum: 2011.05.30 16:25:25 »
Vááá, fényezésre matricát???
Miért, mi a gond vele? Oda illett a legjobban, optikailag... Az összes autónkon volt/van(nak) matrica(k) a karosszérián (is).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

decens

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • PIXELfirka
Re: Yaris általában
« Válasz #6635 Dátum: 2011.05.30 16:28:18 »
Vááá, fényezésre matricát??? :hang: (Amúgy nagyon-nagyon szép a kisautód!!)

dehát eredetileg is ott a helyük, csak nem ennyire közel a csomagtartó ajtóhoz, hanem úgy 4-5 cm-t kijjebb... kb a "macskaszemek" alatt.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris általában
« Válasz #6636 Dátum: 2011.05.30 16:32:21 »
Nem a gyári feliratokkal van bajom, hanem a középen lévő matricával. Fél év után ha leszednéd a matrinyát, már meglátszódna a helye.  :szemez:
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6637 Dátum: 2011.05.30 17:40:24 »
Nem a gyári feliratokkal van bajom, hanem a középen lévő matricával. Fél év után ha leszednéd a matrinyát, már meglátszódna a helye.  :szemez:
Ó, ugyan már  ::) ... TÖBB év után, igen, talán. És? Most emiatt ne tegyem fel? Nem akarom többet leszedni, amíg nálam lesz az autó  :) ... Másrészt, egy polír, és már megint egyforma az egész felület. Nem kell azért az ilyen dolgokat (sem) túlparázni  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris általában
« Válasz #6638 Dátum: 2011.05.30 17:44:25 »
Fényező lányának ne akarj ilyet beadni, hogy polír után egyforma lesz a szín, mert nemlétezőtökön szúrom magam.  :hug:
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6639 Dátum: 2011.05.30 18:05:03 »
OK, akkor valszeg csak az én szemem nem elég jó ahhoz, hogy lássam a különbséget  :whistling: ;) ...

CSAK piros autón láttam eddig ilyet - a régi, eredeti, gyári normál piros fényezés kifakult, míg a matrica alatt megőrizte a színét. De ez a matrica, a kinézetéből ítélve, kb. 20 éves lehetett (a Starletemen volt, mikor megvettem). Más kocsin én még ilyet nem láttam. A Carinánkon hat évig volt matrica - mikor (eladás előtt) leszedtem, nem volt semmi eltérés.

De, mondom, ha lenne is - lexarnám  :D ... Ennél nekem többet ér, hogy rajta legyen a matrica, és ott, ahol szeretném  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Yaris általában
« Válasz #6640 Dátum: 2011.06.12 17:37:46 »
Áthozva adok-veszekből
Csocso1: anno azért vettem, hogyha a gyári lerohad róla legyen mit felrakni. Na most van benne 510 ezer és még rozsdafoltot is keresnem kell az origin...  Tegnap megint benéztem alulról nem valószínű, hogy megtartom 1 milláig de ha mégis azt is ki fogja bírni.

2. Öregszem. Már a csendre vágyom. Anno volt rajta remus is (Szzs vette meg ) na az az enyémen hangos volt, leszilaciéra átrakva szinte semmi. Attól is függ milyen középdob van rajta, gyárilag is többfélével szerelték. Meg a kutya  sem tudna aludni, ha hátul morogna vmi :d
Leszinek amúgy most ugyanilyen tte dob van fent, de akárcsak a remus az övén ez is halk. (mondjuk a tte kipuffot is a remis gyártja)


Gyanítom mivel a ts már gyárival is hangosabb, ezzel sem lenne néma gyerek.


Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Yaris általában
« Válasz #6641 Dátum: 2011.06.12 18:06:50 »
Engem érdekelhet, de vaktában nem szívesen venném meg.
Amúgy a gyári nekem is teljesen jó állapotban van, viszont városi fordulaton (1800-2500 rpm) elég buta a hangja, olyan sípolós.

Próba erejéig szerinted megoldható, hogy módosítások nélkül feltegyük? Vajon más ennek az áteresztőképessége, mint a gyárinak? Mert ha jól látom ezt kisebb motorokhoz tervezték és nem örülnék, ha fojtana az enyémen.
Nem tudod esetleg, hogy mekkora a cső belső átmérője?

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Yaris általában
« Válasz #6642 Dátum: 2011.06.14 10:21:42 »
Sziasztok :)

Csak annyit kozolnek akit erdekel , hogy lecsereltem a motorolajat az altalatok javasolt 5w-40-re az idaig benne levo 10w-40-esrol. Talan kicsit csendesebb de ez betudhato a a friss olajnak is. Szurok csereje is tortent es a szelepfedel tomitest is csereltem mert a sarkoknal mar engdett picit es nem akartam ugy jarni mint azAvensis-el ahol is rafolyt a 1 hutocsore es a gumi megdagadt az olajtol, majd engedni kezdett a hutoviz pont karacsonykor. En voltam a lusta! Szoval most minden olajfogyasra figyelek. Meg csak annyi hogy ha valaki szinten cserelni akar szelepfedel tomitest akkor mind a 2 auton belefutottam abba a megoldasba hogy szukseg van par csepp tomito pasztara a vezermufedelek illesztesenel. Szoval aki ilyenre vetemedik az szerezzen be pasztat is!!

Udv, a Viziborz :)
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


pzs

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #6643 Dátum: 2011.06.14 11:19:06 »
TTE hatsodobrol ennyit talaltam. A hivatalos TTE oldal sajnos megszunt, ugyhogy ennel tobb infot nemigen lehet osszegyujteni. Az 1000es Yaris-on valszeg azert hangosabb, mert masok a valto attetelek. Mivel a TS-en is rovidebbek a fokozatok valszeg azon is hangosabb lenne mint az 1.3ason. Cikkszam is mas de ez lehet attol is, hogy mas a felfogatasi pontja. Le kell merni es kiderul, hogy az atmero jelent e szuk keresztmetszetet a gyari TS rendszerhez kepest.

A linkelt forumon van egy csomo kipuffos topic, regebben talaltam par TTE kipuffos videot is, de most nem volt idom megkeresni. Nekem az jott le, hogy gyarinal picit hangosabb a TS-en, de nagyon sokkal nem a gyari rendszerrel. Akik ilyet hasznalnak Angliaban TS-en altalaban mas modositasokat is vegrehajtottak a kipuffon (kozepbdob csere vagy kivetel) es ugy mar elegge baratsagos hangja lett :). Ha van idod olvass utana...

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
gyári központi zár probléma
« Válasz #6644 Dátum: 2011.06.14 14:46:15 »
Sziasztok!

Meg szeretném kérdezni, hogy volt-e nálatok esetleg probléma  a központi zár motorral?
Nálam úgy néz ki hogy egy másfél éves bizonytalan működés után(kizárólag a bal első ajtónál) megadta magát a motor.
Mindenhol pepecül megy itt a legkisebb hang sem hallható, nem is erőlködik.
Szerintetek érdemesebb bontottat-gyárit, vagy inkább újat, még ha utágyártott is?Esetleg forrást,boltot is tudnátok mondani?

Thomas