Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1630312 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris általában
« Válasz #5355 Dátum: 2008.12.05 07:45:53 »
Komolyan csak velem történik az meg hogy minden nap felfedezek valami karcot az autón,mert valami barom állat majom nekimegy az automnak a parkolóban??????Ez tényleg csak velem történik meg???Ilyen apró felületi sérüléseket a lökháriítóról mivel lehet eltüntetni?(fekete guminyom)Feltételezem az oldalával ment neki valami paraszt...de csak egyszer kapjak el egy ilyent,szó nélkül kirángatom és összeverem a helyszinen!  :hammer: :hammer: :2guns:
Yaris Ts 05'

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris általában
« Válasz #5356 Dátum: 2008.12.05 13:49:01 »
Meg tudlak érteni, ne is mondd... Engem is már jó párszor sikerült meghúzni, nagyon elkeserítő dolog az biztos... Ezért is kellett tudod lecserélnem a hátsó fóliát mert valaki meghúzta, még szerencse hogy a maga a festett rész nem sérült! Nagy mákom volt! Próbáld meg a waxot vagy valami polírt egy alapos autómosás után, az talán segíthet vagy esetleg javítófesték...

Toyota Yaris T SPORT
153



cpistike

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re: Yaris általában
« Válasz #5357 Dátum: 2008.12.05 18:49:33 »
Sziasztok.Úgy hallottam,hogy a Toyota újra fogja gyártani a Yaris Versót.Hallott már róla valaki?Ha igen szívesen vennék olyan weboldalt ahol utánna lehetne nézni.Képek,méretek stb..KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5358 Dátum: 2008.12.05 19:04:56 »
Komolyan csak velem történik az meg hogy minden nap felfedezek valami karcot az autón,mert valami barom állat majom nekimegy az automnak a parkolóban??????Ez tényleg csak velem történik meg???Ilyen apró felületi sérüléseket a lökháriítóról mivel lehet eltüntetni?(fekete guminyom)Feltételezem az oldalával ment neki valami paraszt...de csak egyszer kapjak el egy ilyent,szó nélkül kirángatom és összeverem a helyszinen!  :hammer: :hammer: :2guns:
Akár metál, akár sima festék, semmiféle oldószert nem javaslok. Meleg, mosószeres víz, puha rongy és dörzsölgetés. Ha tényleg csak gumi, vagy puha műanyag kenődött rá, akkor nagy baja nem lehet a festésnek, némi polír és viasz elegendő ahogy az előttem szóló is írta.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #5359 Dátum: 2008.12.09 16:08:50 »
Komolyan csak velem történik az meg hogy minden nap felfedezek valami karcot az autón,mert valami barom állat majom nekimegy az automnak a parkolóban??????Ez tényleg csak velem történik meg???Ilyen apró felületi sérüléseket a lökháriítóról mivel lehet eltüntetni?(fekete guminyom)Feltételezem az oldalával ment neki valami paraszt...de csak egyszer kapjak el egy ilyent,szó nélkül kirángatom és összeverem a helyszinen!  :hammer: :hammer: :2guns:
mikor már a 3. ajtórányitást fedeztem fel az autón, akkor kezdtem el,h 2 helyre parkolok a szupermarket leghátsó parkolóhelyén...
azonban ez sem tetszik mindenkinek...visszahajtogatták (kifelé) a visszapillantótükröt  :censored: , az ablaktörlőlapátokat felhajtották...azóta kamionparkolóban állok meg...

uandor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re: Yaris általában
« Válasz #5360 Dátum: 2008.12.16 16:24:13 »
Komolyan csak velem történik az meg hogy minden nap felfedezek valami karcot az autón,mert valami barom állat majom nekimegy az automnak a parkolóban??????Ez tényleg csak velem történik meg???Ilyen apró felületi sérüléseket a lökháriítóról mivel lehet eltüntetni?(fekete guminyom)Feltételezem az oldalával ment neki valami paraszt...de csak egyszer kapjak el egy ilyent,szó nélkül kirángatom és összeverem a helyszinen!  :hammer: :hammer: :2guns:
mikor már a 3. ajtórányitást fedeztem fel az autón, akkor kezdtem el,h 2 helyre parkolok a szupermarket leghátsó parkolóhelyén...
azonban ez sem tetszik mindenkinek...visszahajtogatták (kifelé) a visszapillantótükröt  :censored: , az ablaktörlőlapátokat felhajtották...azóta kamionparkolóban állok meg...


Ez a Budapestiekkel történik meg. Vidéken - tapasztalataim szerint - nincs ilyen.
Én a bevásárlóközpontoknál a személyzeti bejárót keresem, és igyekszem oda parkolni. Kevesebb a mozgás, kisebb az esélye a sérülésnek. És jobban be is van kamerázva. :online2long:
oyota Yaris Verso 1,3 Luna 2004

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Yaris általában
« Válasz #5361 Dátum: 2008.12.17 08:34:21 »
 a homasitánál, meg valszínű máshol is lehet kapni Turtle Scratch Removert, remekül végzi a dolgát! csak egy ezres és az összes olyan karcot leszedi az autóról, ahol nem látszik a lemez  :hammer:, mert sajnos vannak ilyenek is, azokhoz már fényezés köll. ugyanez a helyzet a kőfelverődésekkel is. de az összes többi sérülést nagyon szépen eltünteti.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Yaris általában
« Válasz #5362 Dátum: 2008.12.17 08:54:12 »

mikor már a 3. ajtórányitást fedeztem fel az autón, akkor kezdtem el,h 2 helyre parkolok a szupermarket leghátsó parkolóhelyén...


Ez a Budapestiekkel történik meg. Vidéken - tapasztalataim szerint - nincs ilyen.
Én a bevásárlóközpontoknál a személyzeti bejárót keresem, és igyekszem oda parkolni. Kevesebb a mozgás, kisebb az esélye a sérülésnek. És jobban be is van kamerázva. :online2long:

Ne hidd, a mi békés kisvárosunkban ugyanúgy élnek bunkó és nemtörődöm emberek, továbbá itt játszik a részeg (vagy csak béna)  biciklisek esete is, eddig három autóval közlekedtem tartósan és mindhármat megtalálták... 100%-os a feldolgozottság  :2guns: itt is két helyre kell parkolni :)
kisa
born to ride

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Yaris általában
« Válasz #5363 Dátum: 2008.12.17 09:40:20 »
A LIDL parkolóban is azért álltunk olyan messzire?  :cool2:
Gabe 254.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris általában
« Válasz #5364 Dátum: 2008.12.17 10:32:36 »
a homasitánál, meg valszínű máshol is lehet kapni Turtle Scratch Removert, remekül végzi a dolgát! csak egy ezres és az összes olyan karcot leszedi az autóról, ahol nem látszik a lemez  :hammer:, mert sajnos vannak ilyenek is, azokhoz már fényezés köll. ugyanez a helyzet a kőfelverődésekkel is. de az összes többi sérülést nagyon szépen eltünteti.

Erre gondoltál pontosan?

http://www.homasita.hu/watermark.php?old_pic=30FG3871.jpg

Tényleg jó az ilyen kisebb karcokra és felverődésekre?
Toyota Yaris T SPORT
153



benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris általában
« Válasz #5365 Dátum: 2008.12.17 11:06:34 »
Az autóápolás témában Palaczk írta:

Azt a Turtle scratch remover-t felejtsd el , valaki itt korábban írta , hogy az új fényezése karcos lett tõle  :shock: ... Sonax , vagy Nigrin "Lack Reiniger"-t szerezz , ezeket próbáltam , biztosan jók , fõleg az elõbbi . Ezekkel kicsit többet kell dolgozni , viszont az ezeknél is erõsebb csiszolópaszták már szaktudást igényelnek , mert nagyon durvák , könnyen kárt lehet velük okozni .

A folyamat során annyi történik , hogy néhány mikron jön le a lakk legfelsõ rétegébõl - és vele szintbe kerülnek , azaz eltûnnek a karcok is . Tehát csak igen kismértékû vékonyításról van szó , ami után a lakkréteg újra karcmentesen fog fényleni
Yaris Ts 05'

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Yaris általában
« Válasz #5366 Dátum: 2008.12.17 11:11:09 »
a homasitánál, meg valszínű máshol is lehet kapni Turtle Scratch Removert, remekül végzi a dolgát! csak egy ezres és az összes olyan karcot leszedi az autóról, ahol nem látszik a lemez  :hammer:, mert sajnos vannak ilyenek is, azokhoz már fényezés köll. ugyanez a helyzet a kőfelverődésekkel is. de az összes többi sérülést nagyon szépen eltünteti.

Erre gondoltál pontosan?

http://www.homasita.hu/watermark.php?old_pic=30FG3871.jpg

Tényleg jó az ilyen kisebb karcokra és felverődésekre?

ez az! nem hiszem, hogy a Turtle olyan cuccot adna ki, ami még jobban összekarcosítaná az autót! Én kipróbáltam, nálam műkődött. Persze nincs elég fény, napfényben jobban látszana, de a karcokat leszedte, a fényezés nem lett tőle tompább. A homasitánál van a Sonaxnak is ilyen cucca, piros tubusban ugyanennyiért, valami lack izé a neve.

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris általában
« Válasz #5367 Dátum: 2008.12.18 08:52:06 »
Es azt hogy lehet megallapitani, hogy csak a lakk felso retege karcolodott-e, vagy teljesen lejott a lakk a festekig?

A folyamat során annyi történik , hogy néhány mikron jön le a lakk legfelsõ rétegébõl - és vele szintbe kerülnek , azaz eltûnnek a karcok is . Tehát csak igen kismértékû vékonyításról van szó , ami után a lakkréteg újra karcmentesen fog fényleni
Yaris II 1.0

ogyp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Multidisplay
« Válasz #5368 Dátum: 2008.12.25 22:28:28 »
Hali!

Vettem izzókat a fűtésállításhoz, tuti lett, mostmár éjszaka is lehet látni a tekerőket. :)
A külső hőmérő vezetéke el volt szakadva egy helyen, mostmár a kinti hőmérsékletet is látjuk a gépből.

Az egyetlen maradék probléma, hogy a központi kijelző pár óra elteltével elfelejti az időt, a fogyasztásmérő pedig minden indításnál újraindul... :(

Az alábbi ábra szerint kimértem a kijelző csatlakozóját, és minden úgy van, ahogy a specifikációban meg van adva. Lehet, hogy ki kell cserélni a kijelzőt?

ogyp

[a csatolmányt egy admin törölte]

ogyp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Multidisplay
« Válasz #5369 Dátum: 2008.12.25 22:39:53 »
Mellesleg csak nekem gyanús, hogy a kijelzőn a lenti képen jelölt jobb oldali csatlakozó üresen pang? Nálatok is üres az a csatlakozó, vagy az ide tartozó vezetéket a szüleiméből kiszedhette valaki korábban?

ogyp

[a csatolmányt egy admin törölte]