Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1630300 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Yaris általában
« Válasz #5205 Dátum: 2008.08.21 17:24:21 »
apró-popó...biztosan úgy kell írni,h "filozófikus" ? hmmmm... a word helyesírás ellenőrzője filozofikust ajánl....a "szintü" pedig....

Mindkettőt helyesnek titulálja a "goggle hejesirás" szoftverje.
Összehasonlításban, pedig a rövid változat vezet 69/36%-ra.
Én speciel hosszúval írnám.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris általában
« Válasz #5206 Dátum: 2008.08.21 17:48:29 »
A harmónia vs harmonikus szópár figyelembe véve én röviddel írnám.  :offtopic:
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Yaris általában
« Válasz #5207 Dátum: 2008.08.21 18:40:13 »
A harmónia vs harmonikus szópár figyelembe véve én röviddel írnám.  :offtopic:

Világos, és logikus, valeszeg igazad is van. Ennek ellenére én hosszúval írnám, de ez csak maradi csökönyösség... Mint a Yaris vs. Jarisz, hogy ne lengesd az offos zászlót... :tt2:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #5208 Dátum: 2008.08.22 08:30:09 »
Nagyon sajnálom,ha megbántottam bárkit is a véleményemmel.Ennyire érzékenyek lettünk? :sweatdrop:
Én csak simán azt a magánvéleményemet fejtettem ki,hogy ez a fogyitéma már a szellemi-maszturbáció szinjén mozog.
A helyesírás meg ugye egy egzakt dolog. ::)

Baráti Üdvözlettel'


nem a véleménnyel van a baj, hanem azzal,h 1 hónapon belül kétszer engem piszkálsz...akarom mondani: "poénkodsz", "beszólsz"
a havi 10 hozzászólásból nem rossz arány.
de ha számodra ez okoz szellemi maszturbációt, akkor egészségedre váljék.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris általában
« Válasz #5209 Dátum: 2008.08.22 08:46:04 »
Fiúk, necsi' már...  :flowers:
         

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Yaris általában
« Válasz #5210 Dátum: 2008.08.22 11:00:58 »
Nagyon sajnálom,ha megbántottam bárkit is a véleményemmel.Ennyire érzékenyek lettünk? :sweatdrop:
Én csak simán azt a magánvéleményemet fejtettem ki,hogy ez a fogyitéma már a szellemi-maszturbáció szinjén mozog.
A helyesírás meg ugye egy egzakt dolog. ::)

Baráti Üdvözlettel'


nem a véleménnyel van a baj, hanem azzal,h 1 hónapon belül kétszer engem piszkálsz...akarom mondani: "poénkodsz", "beszólsz"
a havi 10 hozzászólásból nem rossz arány.
de ha számodra ez okoz szellemi maszturbációt, akkor egészségedre váljék.


Na Isten bizony,nem ezt akartam!

1.A "fogyi témát"általánosan értettem,nem T.Személyedre.Ha visszaolvasol akkor láthatod,hogy azt írtam "bocsi Leszilaci"mert nem akartalak piszkálni! :-*

2.A helyesírásnál azért "akadtam ki" mert egy műszakilag jól tájékozottnak tartott (és olvasott)egyéntől egy ilyen elírás kissé sokkolt.(Mert már lassan a tv-ben,rádióban is heggesztenek.) :2guns:

3.A" filozofikus és filozófikus "témához annyit,hogy amikor 1968-ban érettségiztem,még nem volt Word program. :no:

4. Laci az égvilágon semmi bajom Veled,sőt minden hozzászólásodat érdeklődve olvasom és fogom továbbra is olvasni. :clap:

Tényleg Baráti Üdvözlettel!!!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #5211 Dátum: 2008.08.22 13:14:03 »
nincs harag :surrender:

mindenkinek jó jövőhetet  :clap:
megyek balcsira nyaralót festegetni  :boat:
foygit majd beírom ;) :whistling:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Yaris általában
« Válasz #5212 Dátum: 2008.08.22 13:19:06 »
nincs harag :surrender:

mindenkinek jó jövőhetet  :clap:
megyek balcsira nyaralót festegetni  :boat:
foygit majd beírom ;) :whistling:
Gondolom, 3,6 és 4 liter között...  ::)

Jó festegetést!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Yaris általában
« Válasz #5213 Dátum: 2008.08.22 21:59:22 »
És különben is fogyi :tt2: :tt2: :tt2: :surrender: :surrender:! Na jóvanna! Pihennyé!  :sleeping: Merre tartasz pontosan?
Gabe 254.

LacBp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
  • l
Re: Yaris általában
« Válasz #5214 Dátum: 2008.08.23 20:50:53 »
sziasztok!
egy komoly kérdésem lenne.
Lassan kész a versom, de a légzsák hiba bent maradt.
Két kérdés lesz belőle:)
1: ha megtalálom a hibát akkor a lámpa elalszik, vagy reteszelődik mint az astrában és csak kivülről lehet visszakapcsolni:?
2: tudtok valakit akinek van műszere? valami kisebb toyota szervízt pesten, aki nem aranyárban nyomja rá a műszert?
köszi!
Friss Toyotás vagyok

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris általában
« Válasz #5215 Dátum: 2008.08.27 19:15:43 »
Olyan kérdésem lenne,hogy a range mit mutat a fedélzetin?én eddig úgy tudtam,hogy a még megtehető km-ek számát.20km-t mutatott a benzinmutató meg 2 rublikán van...rátankoltam 4l-et de a range csak fogyott nem ment feljebb most 2km-t mutat és továbbra is 2rublika benzin van a müszerfalon.A tankolásjelző mikor gyullad ki,hány liternél,vagy hogy is müködik ez az egész? :helpsmilie:
Yaris Ts 05'

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Yaris általában
« Válasz #5216 Dátum: 2008.08.27 20:08:36 »
A range valóban a megtehető km-t mutatja, de nagyon nem pontos, arra van kitalálva, hogy ne fogyjon ki az üzemanyag...
A Yarisban általában úgy 8-10 liter van a kocsiban, amikor az utolsó rubrikához ér.

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris általában
« Válasz #5217 Dátum: 2008.08.27 20:38:22 »
A range valóban a megtehető km-t mutatja, de nagyon nem pontos, arra van kitalálva, hogy ne fogyjon ki az üzemanyag...
A Yarisban általában úgy 8-10 liter van a kocsiban, amikor az utolsó rubrikához ér.

tényleg össze vissza mutat attól függöen hogy nyomom az autónak.
De ilyen még nem volt hogy 2rublika benzinem van és 2km-t mutat a range  :nono:
Most még nem akarok rátankolni,meg akarom várni hogy még mennyit tudok elmeni,mikor gyulad ki valami hogy tankoljál.De ha egy rublikánál 8liter van még a kocsiban 2nél durván 200km van még az autóban?Kicsit sokalom mert ha így összeadom a rublikák számát több mint 1000km jönne ki.

Mondjuk az is lehet hogy úgy van beállítva,hogy 2 rublikánál mutassa azt a range hogy 0,hogy ne full üresre járassuk a kocsi tankját... ::)
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.27 20:40:42 írta benji »
Yaris Ts 05'

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris általában
« Válasz #5218 Dátum: 2008.08.27 23:00:22 »
tényleg össze vissza mutat attól függöen hogy nyomom az autónak.
Hát pont ez lenne a lényege...  ::)
Attól függően, hogyan nyomtad neki (hogyan tudtál menni) a legutóbbi útszakaszon kiszámolja mennyit tudsz még megtenni azonos körülmények között.
De ilyen még nem volt hogy 2rublika benzinem van és 2km-t mutat a range  :nono:
Most még nem akarok rátankolni,meg akarom várni hogy még mennyit tudok elmeni,mikor gyulad ki valami hogy tankoljál.De ha egy rublikánál 8liter van még a kocsiban 2nél durván 200km van még az autóban?Kicsit sokalom mert ha így összeadom a rublikák számát több mint 1000km jönne ki.

Mondjuk az is lehet hogy úgy van beállítva,hogy 2 rublikánál mutassa azt a range hogy 0,hogy ne full üresre járassuk a kocsi tankját... ::)
Ezt így nem lehet számolni. Az üzemanyag-szintjelzők soha nem működnek lineárisan. És a végén mikor egy vonalka sincsen még akkor is van benne anyag.
Tankold tele, aztán nézzed hogy fogy, tapasztald ki hogyan működik, mikor mennyit mutat.
(Attól meg úgysem lesz olcsóbb az autózás ha gyakrabban tankolsz kevesebbért.  :whistling:)

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris általában
« Válasz #5219 Dátum: 2008.08.28 15:14:23 »
tényleg össze vissza mutat attól függöen hogy nyomom az autónak.
Hát pont ez lenne a lényege...  ::)
Attól függően, hogyan nyomtad neki (hogyan tudtál menni) a legutóbbi útszakaszon kiszámolja mennyit tudsz még megtenni azonos körülmények között.
De ilyen még nem volt hogy 2rublika benzinem van és 2km-t mutat a range  :nono:
Most még nem akarok rátankolni,meg akarom várni hogy még mennyit tudok elmeni,mikor gyulad ki valami hogy tankoljál.De ha egy rublikánál 8liter van még a kocsiban 2nél durván 200km van még az autóban?Kicsit sokalom mert ha így összeadom a rublikák számát több mint 1000km jönne ki.

Mondjuk az is lehet hogy úgy van beállítva,hogy 2 rublikánál mutassa azt a range hogy 0,hogy ne full üresre járassuk a kocsi tankját... ::)
Ezt így nem lehet számolni. Az üzemanyag-szintjelzők soha nem működnek lineárisan. És a végén mikor egy vonalka sincsen még akkor is van benne anyag.
Tankold tele, aztán nézzed hogy fogy, tapasztald ki hogyan működik, mikor mennyit mutat.
(Attól meg úgysem lesz olcsóbb az autózás ha gyakrabban tankolsz kevesebbért.  :whistling:)

Na jó a range 0nál áll,az üzemanyagjelző meg még mindig két rublikán!!!
Kezdek parázni,hogy szépen megállok majd a főúton,de most csak azért sem töltök addig rá,amig el nem érem az egy rublikát és fel nem gyullad valami hogy tankolni kénne.Remélem nem maradok szarba  :no:
Yaris Ts 05'