Szerző Téma: BMW  (Megtekintve 133668 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:BMW
« Válasz #345 Dátum: 2013.10.16 13:01:46 »
Mester, te a túlzások embere vagy  :D ...

Természetesen elromolhat egy Corolla is. Urambocsá, még nem várt baja is lehet. Rendes karbantartás mellett is.

(A gond pont abból származik, mikor emberek elhiszik ezt, hogy egy Toyota nem romolhat el! Aztán csalódnak és mérgelődnek, ha mégis.)

"Csak" annyiról van szó, hogy jóval kisebb eséllyel fogja ezt tenni, mint mondjuk egy kortárs Megane vagy Brava  :)

Kuplung munkahenger meghibásodás? Nem tipikus, de nem is abnormális hiba, egy ennyit futott kocsinál.
Na igen, ez a másik. Én is azt hallottam/hallom lépten nyomon, hogy a "Toyota sosem romlik el", meg a "Sose volt vele semmi bajom". Az a baj hogy később saját maga cáfolta meg az állítását.
És igen, minél magasabbról esik pofára valaki, annál jobban fáj. Aztán jöhet a "Ha már sz*pnom kell, csináljam szerelemből" filozófia  :hug:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:BMW
« Válasz #346 Dátum: 2013.10.16 13:02:32 »
Létezik ez a kategória  :?: ? A 2-3 évesen vett, és utána további 3 éven át használt francia autóra biztosan nem az a leginkább jellemző, hogy csak olajat meg izzót kéne rajta cserélni. Ebben a korban (is) már ezekkel az autókkal lehet relatíve a legtöbb gond - kivéve néhány olasz típust.

Egyik volt kollégám pl. öt éven belül a harmadik, pár évesen vásárolt francia kocsiját (Megane II, korábbi Citroen C4, Laguna III) adja el frusztráltan, a túl sok meghibásodás miatt. (Az már más kérdés, hogy akkor miért vett megint ilyeneket. Nyilván ugyanazért, amiért az emberek hajlamosak ugyanazt a hibát újra meg újra elkövetni.)

az én kollegám picassoja meg 8 éves és hibátlan, pedig egyszer bele is verte az orrát egy másik autóba. (a bátyám meganéja 3 éves, még új, arról majd később nyilatkozom :D)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:BMW
« Válasz #347 Dátum: 2013.10.16 13:12:09 »
"drágáim, akár még igazatok is lehetne (nekem ugyan sosem volt még német prémiumom, de számos barátomnak igen és nem nagyon érzékelem, hogy a felmerülő hibák átütnék az elégedettségi ingerküszöbüket),"


így van! hiába mantrázzátok a megbízhatóságot az e11 továbbra is kiba egy rusnya autó, kimehet tőlem a világból ha úgy néz ki ahogy..inkább nyűglődők egy "szebb" autóval mint úgy üljek bele hogy utálom
én megértem a BMW-seket is, azért legyünk öszinték a bmw-k egy igen jól kinéző, és menő autók (most leszámítva a hűlyegyerekeket, de azok hondásban szuzukisban is vannak)   

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:BMW
« Válasz #348 Dátum: 2013.10.16 13:21:18 »
"drágáim, akár még igazatok is lehetne (nekem ugyan sosem volt még német prémiumom, de számos barátomnak igen és nem nagyon érzékelem, hogy a felmerülő hibák átütnék az elégedettségi ingerküszöbüket),"


így van! hiába mantrázzátok a megbízhatóságot az e11 továbbra is kiba egy rusnya autó, kimehet tőlem a világból ha úgy néz ki ahogy..inkább nyűglődők egy "szebb" autóval mint úgy üljek bele hogy utálom
én megértem a BMW-seket is, azért legyünk öszinték a bmw-k egy igen jól kinéző, és menő autók (most leszámítva a hűlyegyerekeket, de azok hondásban szuzukisban is vannak)

A rusnyaság még a kisebb baj, sztem a faceliftes már vállalható, a másik az hogy szűk is belül, meg igénytelen. Ugyanakkor nekem is az első a megbízhatóság, de inkább vennék Civicet mint Corollát :) Az azért a megbízhatóság mellett sztem sportos is, meg nem néznek ki xarul, és hely is van bennük. A Toyota nagypapás valljuk be  :flowers: Kivéve 1-2 modell. De maga a márka a nagy átlagnak gyárt autót, japán VW :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:BMW
« Válasz #349 Dátum: 2013.10.16 13:27:10 »
"drágáim, akár még igazatok is lehetne (nekem ugyan sosem volt még német prémiumom, de számos barátomnak igen és nem nagyon érzékelem, hogy a felmerülő hibák átütnék az elégedettségi ingerküszöbüket),"


így van! hiába mantrázzátok a megbízhatóságot az e11 továbbra is kiba egy rusnya autó, kimehet tőlem a világból ha úgy néz ki ahogy..inkább nyűglődők egy "szebb" autóval mint úgy üljek bele hogy utálom
én megértem a BMW-seket is, azért legyünk öszinték a bmw-k egy igen jól kinéző, és menő autók (most leszámítva a hűlyegyerekeket, de azok hondásban szuzukisban is vannak)
Figyi, nekem is tökmindegy ám, nem fizet ezért a Toyota vagy ilyesmi, és az sem fáj, ha xy fölösleges gondot okoz magának a téves autóválasztással  :hug:

Persze ha úgy van vele, hogy tudatosan vállalja és elfogadja az előnyöket meg hátrányokat, az megint más. De itt, a vitaindító cikkben nem ilyen esetről volt szó. Az ipse kiakadt, és én teljesen megértem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:BMW
« Válasz #350 Dátum: 2013.10.16 13:28:23 »
A rusnyaság még a kisebb baj, sztem a faceliftes már vállalható, a másik az hogy szűk is belül, meg igénytelen. Ugyanakkor nekem is az első a megbízhatóság, de inkább vennék Civicet mint Corollát :) Az azért a megbízhatóság mellett sztem sportos is, meg nem néznek ki xarul, és hely is van bennük. A Toyota nagypapás valljuk be  :flowers: Kivéve 1-2 modell. De maga a márka a nagy átlagnak gyárt autót, japán VW :)
Igen, a Toyota tényleg a japán VW. Az is akar lenni.

Nade ez meg mit akar jelenteni, hogy az E11 belseje "igénytelen"  :?: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:BMW
« Válasz #351 Dátum: 2013.10.16 13:34:25 »
Kisfiatal, tudnék én neked mutatni igénytelen belű autót. Az E11 pont nem az, max unalmas a maga szürkeségével. De a felhasznált anyagok nagyon jók és időtállóak.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:BMW
« Válasz #352 Dátum: 2013.10.16 13:38:03 »
A BMW a versenyló, a Toyota meg az öszvér? Ne már  :) ... Mondjuk, az úgy OK, hogy egy M6 versenyló, egy Hiace pedig öszvér  :lol:
A másik példánál is inkább az a lényeg, hogy milyen célra kívánjuk felhasználni  :D

az emberek ilyen példák mentén gondolkodnak. ÖTMILLIÁRD LÉGY NEM TÉVEDHET!!!  [rohog] autók és nők ugyanott stimulálják az agyat :D

ezen nincs mit szépíteni, a bmw-khez képest bármelyik toyota csak egy igásló. most lécci senki kezdje el az LFA-zást, de még a GT86-ozást se, mert azok közönséges image boosterek, a piaci eladásokban semmi jelentőségük nincs.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:BMW
« Válasz #353 Dátum: 2013.10.16 13:40:27 »
Szerintem 5 milliárd ember nevében NE ÍRJ SEMMIT... :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:BMW
« Válasz #354 Dátum: 2013.10.16 13:41:17 »
Kisfiatal, tudnék én neked mutatni igénytelen belű autót. Az E11 pont nem az, max unalmas a maga szürkeségével. De a felhasznált anyagok nagyon jók és időtállóak.  :yes:

Most nézegettem, a faceliftes már vállalhatóbb belül is, de előtte sztem gagyi a belseje egyszerűen. Most nem feltétlen az anyagokra gondolok, hanem a design, színek.. :flowers:  Az E12 sztem fényévnyi előrelépés kasztni tekintetben  :yes:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:BMW
« Válasz #355 Dátum: 2013.10.16 13:43:20 »
az emberek ilyen példák mentén gondolkodnak. ÖTMILLIÁRD LÉGY NEM TÉVEDHET!!!  [rohog] autók és nők ugyanott stimulálják az agyat :D

ezen nincs mit szépíteni, a bmw-khez képest bármelyik toyota csak egy igásló. most lécci senki kezdje el az LFA-zást, de még a GT86-ozást se, mert azok közönséges image boosterek, a piaci eladásokban semmi jelentőségük nincs.

A két márkát nem is lehet egymáshoz mérni :) a BMW párja a Honda :) A Toyotának meg a VW.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:BMW
« Válasz #356 Dátum: 2013.10.16 13:44:48 »
Az E12 sztem fényévnyi előrelépés kasztni tekintetben  :yes:
Ezt most gondold át még egyszer, vagy vess egy pillantást a saját Peugeot306 ... Peugeot307 ... H Astra ... jah hogy E12 Corolládra és ismerd be hogy te is össze szoktad keverni vagy elmész mellette a parkolóban :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:BMW
« Válasz #357 Dátum: 2013.10.16 13:46:31 »
Szerintem 5 milliárd ember nevében NE ÍRJ SEMMIT... :ph34r:
szerintem meg olvasd el előbb, mit írtam  :flowers: ha meg nem érted, kérdezz rá, néha félreérthető vagyok ;)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:BMW
« Válasz #358 Dátum: 2013.10.16 13:55:51 »
Ezt most gondold át még egyszer, vagy vess egy pillantást a saját Peugeot306 ... Peugeot307 ... H Astra ... jah hogy E12 Corolládra és ismerd be hogy te is össze szoktad keverni vagy elmész mellette a parkolóban :D

Nem annyira a formára gondoltam, hanem a méret, masszivitás, belső igényessége.. Az igaz, h tucatforma, és ? Sztem H Astréra meg pözsóra pont nem hasonlít. Inkább a 2es sedan Focus az ami a legjobban hasonlít. Meg a Fabia :D ha nagyobb lenne kicsit. De a Jetta is hasonló karakter, csak az igényesebb legalábbis külsőre :)
Egyébként az E12 lényegében egy kis Avensis :) Most komolyan: ültem 2es Ave-ban, és ugyanaz a tető-oszlop kárpitozás van benne, meg szőnyeg, a váltókar meg a burkolata is ugyanaz, a műszerfal ami komolyabb, meg az ajtókárpit. Még műszakilag sincs sok különbség, motorok ugyanazok.. Az E12 tervezésénél nagyon odatették magukat  :yes: Persze, csinálhattak volna dinamikusabb formát, de pl szélzaj szinte egyáltalán nincs benne :) Sztem a legázabb az első "gülüszem" fényszórók.. Meg lehetne kisebb a hasmagasság. Amúgy nagyjából rendben van sztem :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:BMW
« Válasz #359 Dátum: 2013.10.16 13:58:50 »
Nem annyira a formára gondoltam, hanem a méret, masszivitás, belső igényessége.. Az igaz, h tucatforma, és ? Sztem H Astréra meg pözsóra pont nem hasonlít. Inkább a 2es sedan Focus az ami a legjobban hasonlít. Meg a Fabia :D ha nagyobb lenne kicsit. De a Jetta is hasonló karakter, csak az igényesebb legalábbis külsőre :)
Egyébként az E12 lényegében egy kis Avensis :) Most komolyan: ültem 2es Ave-ban, és ugyanaz a tető-oszlop kárpitozás van benne, meg szőnyeg, a váltókar meg a burkolata is ugyanaz, a műszerfal ami komolyabb, meg az ajtókárpit. Még műszakilag sincs sok különbség, motorok ugyanazok.. Az E12 tervezésénél nagyon odatették magukat  :yes: Persze, csinálhattak volna dinamikusabb formát, de pl szélzaj szinte egyáltalán nincs benne :) Sztem a legázabb az első "gülüszem" fényszórók.. Meg lehetne kisebb a hasmagasság. Amúgy nagyjából rendben van sztem :)
Micsoda?! Egyetlen azonos benzinmotorjuk van összesen...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i