Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1789822 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8460 Dátum: 2014.11.16 14:24:47 »
De volt 126 lovas, és sztem ezzel lenne érdemes szemezni.

Egy ilyennel pl

Bocsi, Corolla Versora gondoltam  :flowers:

A Verso nem tetszik  :no:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8461 Dátum: 2014.11.16 14:41:49 »
Bocsi, Corolla Versora gondoltam  :flowers:
A Verso nem tetszik  :no:

felesleges. az avensis kiszolgál két gyereket is. én dízelt csak újonnan vagy dokumentált előélettel vennék. ez nagyon nem könnyű a magyar piacon. a d-cat motorokkal elég sok baj volt korábban, én is kerülném. az egynyolcas motorral szerintem sokkal nehezebb mellényúlni.

persze ha meguntad, az más  :flowers:


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8462 Dátum: 2014.11.16 14:54:02 »
Miért lenne faxság :) ? 100x előbb vennék bordó (vagy piros, kategóriája válogatja) kocsit, mint bármilyen árnyalatú szürkét, vagy akár feketét.

Épp Yaris II-eseket nézegetek a hahun... és bizony, elkeserítő a "szín"választék: 35 találatból (2006-08 közötti, 1.3 benzines 5 ajtósokra szűrtem) van 2 piros, és 2 kék - a többi mind szürke, vagy fekete  :nonono: :no: :nono:
Ne is mondd...
Reggelente, mikor megnézem az autóvadászt, szinte felordítok, amikor jön egy nem szürke. Mostanra már odáig eljutottam, hogy a grafitszürkének is örülök.
Viszont elgondolkodtató, hogy az 1,3-as dual VVTi motor 13 pacival erősebb, és kevesebbet fogyaszt. Most még nagy a felára - ami tk. nem felár, csak a korából jön - de egy-két év múlva már bőven 2 millka alatt lesz, inkább az a baj, hogy ezek már a válság után eladott darabok, magyarul szinte nincs itthoni, a hahun 4-5 hirdetés van, mindegyik már hetek óta fent van.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8463 Dátum: 2014.11.16 14:58:47 »
Bocsi, Corolla Versora gondoltam  :flowers:
A Verso nem tetszik  :no:
Ha nem lesz kettőnél több gyerek, illetve nincs szükség komolyabban a 6-7. ülésre, akkor én sem cserélném le az Avét. Nagyszerű dolog a COV egyterűsége, és nagyon élvezem, de az Avensis jobb és komolyabb autó. A D-CAT motor kifejezetten kerülendő, anno a szervizben rákérdeztem, egyszerűen csak annyit mondtak: hülye vagyok, ha nem az 1,8-as benzinest akarom megvenni, annyival megbízhatóbb.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8464 Dátum: 2014.11.16 15:23:33 »
Ha nem lesz kettőnél több gyerek, illetve nincs szükség komolyabban a 6-7. ülésre, akkor én sem cserélném le az Avét. Nagyszerű dolog a COV egyterűsége, és nagyon élvezem, de az Avensis jobb és komolyabb autó. A D-CAT motor kifejezetten kerülendő, anno a szervizben rákérdeztem, egyszerűen csak annyit mondtak: hülye vagyok, ha nem az 1,8-as benzinest akarom megvenni, annyival megbízhatóbb.
:yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8465 Dátum: 2014.11.16 15:24:59 »
:yes:

Ok, meggyőztetek!  :flowers:

( Kérdés csak, hogy mikor jön megint az agybajom  :D )



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8466 Dátum: 2014.11.16 15:30:07 »
Egy dolog viszont van, ami esetleg elgondolkodtató: a te Avensised szedán, az nem a pakolhatóság bajnoka. De ha jól műxik, pusztán emiatt autót cserélni sem ésszerű dolog.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8467 Dátum: 2014.11.16 15:36:34 »
Épp Yaris II-eseket nézegetek a hahun... és bizony, elkeserítő a "szín"választék: 35 találatból (2006-08 közötti, 1.3 benzines 5 ajtósokra szűrtem) van 2 piros, és 2 kék - a többi mind szürke, vagy fekete  :nonono: :no: :nono:
Ez ugyan fekete és dízel, de az egyéb paramétereihez mit szólsz?
(A belsejéről nem is mutat rendes képet...)
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.16 15:39:30 írta music »
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8468 Dátum: 2014.11.16 15:47:01 »
Ez ugyan fekete és dízel, de az egyéb paramétereihez mit szólsz?
(A belsejéről nem is mutat rendes képet...)
Nem aktuális ez még nekem  :) ... de amúgy a km-t nem hiszem el  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8469 Dátum: 2014.11.16 16:34:36 »
- bizony eléggé műanyag az autó, az az érzésem, hogy még a Renaulthoz képest is lejjebb akarták pozícionálni, hogy felfelé "tereljék" a vásárlókat.

Pontosan ez volt a célja a dolognak és ezt nem is titkolják...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8470 Dátum: 2014.11.16 16:44:04 »
Pontosan ez volt a célja a dolognak és ezt nem is titkolják...
Naná. Szándékos, tervezett lejjebb kategorizálás a konszern-hierarchiában. Nade, azért az árért, ez rendben is van. Igényesebbeknek ott a Renault vagy a Nissan.

A Duster korrekt ajánlat, azért, amennyit kérnek érte.

(Mondjuk, itt jegyzem meg, hogy valami elképesztő marhaságnak és értelmetlenségnek tartom a 2WD SUV-ok terjedését  :hmmmm: :nonono: ! Ezeknek a kocsiknak szvsz konkrétan szinte semmi létjogosultsága sincs  ::) ...)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8471 Dátum: 2014.11.16 18:07:55 »
Tegnap vezettem ismerős zsírúj Dacia Dusterét.

Kettős érzések vannak bennem, mert:

- annyira nem rossz, mint amennyire olcsó  :cool2:
ez egy majd fullos példány volt, egyedül a 4 kerékhajtás hiányzott belőle
4,5 misi volt a vége, ennyiért sehol sem kapsz így felszerelt 110 lovas dízelt.

- van rá 5 év garancia, csávó is mondta, hogy utána tuti eladja, ha bevállt neki, vesz egy ugyanilyet újonnan, ha nem, akkor valami mást
 (nagyon kíváncsi leszek milyen áron mennek majd ezek a gépek használtan a gari lejárta után.. )

- mivel nagyon ritkán vezetek dízelt, bizony mosolyt csalt az arcomra a 2-3 ezres fordulat közötti "tolás"  :clap: , bevallom őszintén élveztem a turbó fütyülését és az ülésbe szorítós érzést

DE:

- bizony eléggé műanyag az autó, az az érzésem, hogy még a Renaulthoz képest is lejjebb akarták pozícionálni, hogy felfelé "tereljék" a vásárlókat.

- kanyarban úgy dülöngél, hogy jajj, esküszöm megijedtem egy lendületesebben bevett kanyar után

- a kormány széjjel van szervózva, SEMMIT nem érzel az útból


Tegnap sokat gondolkodtam ezen a dízel-benzin teórián és arra jutottam, hogy nem tudom eldönteni, hogy nekem jó volna-e vagy sem.  :?:

Első sorban a használati módja miatt merültek fel bennem kérdések. :?:

Évente kb. 15-20 ezer km-t megyek. A melóba 7 km az út, 7 vissza, tele lámpákkal.
Nagyátlagban hetente pályázom is, ez oda-vissza 150 km.

Ez tönkretesz egy dízelt, vagy sem?  :hmmmm:
A fogyasztáskülönbség nem is annyira érdekelne, sokkal inkább, hogy nem ölöm-e ezzel az autót.  :whistling:

Még a Renaultnál lejjebb???   Naná, hogy, hiszen a Renault kvázi másodmárkája a Dacia.  A Dusterrel együtt a Koleos-t kell nézni. No, itt asztán szignifikánsabban is kijön a különbség.  Mint Az Audi és a Skoda között.  ;) :yes:

A motorról:  az alulpozicionálás itt is megmutatkozik, a Dusterbe és a Daciákba jellemzően a II széria Renault motorjait (mellesleg igen jók ezek a motorok is, a hibás üzemeltetésből adódó hibákat hagyjuk most) rakják, az új feljesztésű benzin és dieselek maradnak a Renault emblémás autókban.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8472 Dátum: 2014.11.16 18:19:11 »
A motorról:  az alulpozicionálás itt is megmutatkozik, a Dusterbe és a Daciákba jellemzően a II széria Renault motorjait (mellesleg igen jók ezek a motorok is, a hibás üzemeltetésből adódó hibákat hagyjuk most) rakják, az új feljesztésű benzin és dieselek maradnak a Renault emblémás autókban.
Ez az egyik oka annak, amiért pl. én előbb vennék Daciát, mint Renault-t  :) - legalábbis akkor biztosan, ha előbbiben egy bevált régebbi, míg utóbbiban egy új fejlesztésű motor lenne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8473 Dátum: 2014.11.16 18:22:14 »
Még a Renaultnál lejjebb???   Naná, hogy, hiszen a Renault kvázi másodmárkája a Dacia.  A Dusterrel együtt a Koleos-t kell nézni. No, itt asztán szignifikánsabban is kijön a különbség.  Mint Az Audi és a Skoda között.  ;) :yes:

A motorról:  az alulpozicionálás itt is megmutatkozik, a Dusterbe és a Daciákba jellemzően a II széria Renault motorjait (mellesleg igen jók ezek a motorok is, a hibás üzemeltetésből adódó hibákat hagyjuk most) rakják, az új feljesztésű benzin és dieselek maradnak a Renault emblémás autókban.

Úgy értettem, hogy ha egy prémium márka alá pozíciónálnak egy másikat (lsd. Skoda és Audi) azt valahol meg tudom érteni, de ha egy Rönó alá pozícionálnak egy Daciat az azért kemény..  :D

Nem mintha bármi személyes bajom lenne a Renóval, de szerintem elég bátor dolog nyíltan alá pozícionálni egy autót.  :hmmmm:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8474 Dátum: 2014.11.16 18:43:34 »
Úgy értettem, hogy ha egy prémium márka alá pozíciónálnak egy másikat (lsd. Skoda és Audi) azt valahol meg tudom érteni, de ha egy Rönó alá pozícionálnak egy Daciat az azért kemény..  :D

Nem mintha bármi személyes bajom lenne a Renóval, de szerintem elég bátor dolog nyíltan alá pozícionálni egy autót.  :hmmmm:
A márkák hierarchiájában, a Renault nincs lényegesen lejjebb a Toyotánál.

Ha a VW konszernt nézzük, ott ugye úgy sorakoznak a márkák, hogy Skoda-Seat-VW-Audi. Na, ezekhez viszonyítva, a Renault valahol a Seat és a VW között helyezkedik el. Régi, ismert márka, az európai autógyártás egyik alapköve; eladott példányszám tekintetében is elég nagy súlyuk van a piacon. Méghozzá világszerte.

A Dacia pedig egyértelműen lejjebb van - valahol még a Skoda szintje alatt.

Amúgy, egy csomó típust, amit mi Daciaként ismerünk, más helyeken Renault néven forgalmaznak. Ilyen pl. a Duster is.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )