Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1789908 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8190 Dátum: 2014.10.23 11:12:40 »
Ebben teljesen igazat adok  :yes:
De szerintem azt is látni kell, hogy amikor a Toyota "európaibb" külseje kocsikat csinált (E12 vagy akár T25) egyböl több fogyott belöle, mint szokott.  :szemez:
.. és nagy részben még mindig ezeket látod az utakon, akár Mo.-n vagy Ausztriában.   :flowers:
Jó, persze erre megint mondhatjátok, hogy a piacok méretét összehasonlítva kit érdekel a "kis" Európa a nagy Amerikához képest.
A gond csak annyi, hogy a német márkák pl. nagyon is rámennek arra, hogy formával, felszereltséggel elcsábítsák az európai vásárlókat.
Ezeknek az emberek pedig, akiknek van pénzük és nem sajnálnak annyit új kocsira, igenis fontos lesz, hogy személyre szabott kocsit vehessenek át a szalonban.  ;)
A Toyota csomagjai nagyon jók, de nem személyre szabhatóak és ezálltal sok vevöt veszítenek, akiknek ez fontos lenne.  :yes:
lehet válogatni. van ronda és műszakilag megbízatóbb, meg van csinos, ergonomikus és kevésbé megbízható. nem igazán értem, mi ezzel a gond. egy új pözsóra egyébként ha jól tudom, 4 év garanciát adnak. a rönókra tán ötöt is. egy új toyotára hármat. ettől persze még nem lesz megbízhatóbb autó, de  ha új kocsit kellene vennem, simán versenyben lenne. aztán  vennék egy golfot :lol:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8191 Dátum: 2014.10.23 11:13:35 »
Mondjátok azt, hogy újabb, modernebb formavilágú modell, mint a 2004es swift, és a neve sem a lejáratott "swift" név. A magas utasterével tágasabbnak hat a swiftnél a beltere, ezt el tudom fogadni.
A valóságban meg szerintem globálisan nézve, egy használtautó vásárló szemszögéből egy kutya. A swift-nek a kis csomagtartója volt a baja, na most
a splash-é is kicsi. A swift belső helykínálatával nem volt sosem baj, a splash tengelytáv még rövidebb, nameg Music gyerekeket ültetne hátra. Én vezettem már többször 2004-tőli swiftet, az első üléseken teljesen elégséges a helykínálat.
És hátul mi a helyzet? Hátra be se ültél? :lol:

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8192 Dátum: 2014.10.23 11:18:36 »
lehet válogatni. van ronda és műszakilag megbízatóbb, meg van csinos, ergonomikus és kevésbé megbízható. nem igazán értem, mi ezzel a gond. egy új pözsóra egyébként ha jól tudom, 4 év garanciát adnak. a rönókra tán ötöt is. egy új toyotára hármat. ettől persze még nem lesz megbízhatóbb autó, de  ha új kocsit kellene vennem, simán versenyben lenne. aztán  vennék egy golfot :lol:

Na sima Golfot tuti nem vennék, max. "kombit".

Németeknél nekem a VW új autónál tuti kiesne, mert nincs egy értelmesen motorizált kocsijuk (talán csak a TDI-k), akkor már inkább egy 520i BMW 184 lóval 12 misiért.  :devil:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8193 Dátum: 2014.10.23 11:19:11 »
lehet válogatni. van ronda és műszakilag megbízatóbb, meg van csinos, ergonomikus és kevésbé megbízható. nem igazán értem, mi ezzel a gond. egy új pözsóra egyébként ha jól tudom, 4 év garanciát adnak. a rönókra tán ötöt is. egy új toyotára hármat. ettől persze még nem lesz megbízhatóbb autó, de  ha új kocsit kellene vennem, simán versenyben lenne. aztán  vennék egy golfot :lol:
Szerintem Golfot az vett mindig is , akit nem érekel az autó, csak egy olyat akar amire azt mondják és tudja hogy jó- ezt bizonyítja neki, hogy sok van belőle és a presztizs se érdekli.
Mondjuk ma már messze nem is olcsó, ha egy árban lett volna a Corollával biztos azt vettem volna.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8194 Dátum: 2014.10.23 11:22:08 »
Na sima Golfot tuti nem vennék, max. "kombit".

Németeknél nekem a VW új autónál tuti kiesne, mert nincs egy értelmesen motorizált kocsijuk (talán csak a TDI-k), akkor már inkább egy 520i BMW 184 lóval 12 misiért.  :devil:
Na de az a BMW semmiben sem egy kategoria a Golfal :no:

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8195 Dátum: 2014.10.23 11:24:36 »
Na de az a BMW semmiben sem egy kategoria a Golfal :no:

Sorry, a Passatra céloztam  :hug:

A BMW tudtommal még mindig 6 hengeres benzinmotorokat gyárt, tudtommal turbó nélkül, vagy rosszul tudom?  :?:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8196 Dátum: 2014.10.23 11:47:10 »
Rosszul. Amit írtál, 520i az egy 2 literes turbómotor, azonos blokkal, mint a ami az 528i-ben van. Pont a minap futottam át a kínálatukat. Nincs már új gyártású szívó sor6 benzinesük...
Gabe 254.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10703
Milyen autót vegyek?
« Válasz #8197 Dátum: 2014.10.23 13:05:15 »
De van cserébe turbó, biturbó, és talán már triturbó is. Majd meglátjuk hogy szuperálnak 10 évesen.  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8198 Dátum: 2014.10.23 13:51:16 »
Ezeknek az emberek pedig, akiknek van pénzük és nem sajnálnak annyit új kocsira, igenis fontos lesz, hogy személyre szabott kocsit vehessenek át a szalonban.  ;)

A Toyota csomagjai nagyon jók, de nem személyre szabhatóak és ezálltal sok vevöt veszítenek, akiknek ez fontos lenne.  :yes:
Igen, de éppen emiatt hülyék a vevők. Begyepesedett hülyék. Képtelenek tételesen végignézni, hogy a nem konfigurálható Toyota csomagok mi mindent tartalmaznak az adott pénzért. Inkább vesznek műanyagkormányos, manuál klímás, 18"-os felnis, xenonos, képtelen extrákkal összepakolt németautókat.
Egy SOL Avensis újonnan és használtan is SOL felszereltségű lesz és meg fog felelni a vevők 99%-ának. Csak sokan idáig el sem jutnak, mer' a Passzátazisten... :wacko:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8199 Dátum: 2014.10.23 14:20:09 »
Inkább vesznek műanyagkormányos, manuál klímás, 18"-os felnis, xenonos, képtelen extrákkal összepakolt németautókat.
a német autóknál is vannak felszereltségi szintek, pl. trendline-comfortline-higline stb... az összeválogatás csupán szabadságot ad, igen, ha valaki a xenonhoz ragaszkodik, nem kell a highline vw-t megvenni, hanem a fapadba belerendeli.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8200 Dátum: 2014.10.23 14:24:02 »
Igen, de éppen emiatt hülyék a vevők. Begyepesedett hülyék.

Mindenki hülye csak te vagy helikopter!  :clap: Kiváló felfogás!  :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8201 Dátum: 2014.10.23 14:40:17 »
Mindenki hülye csak te vagy helikopter!  :clap: Kiváló felfogás!  :D
Most miért vagy ilyen :surrender: Mindenki vegyen új fullos kocsit, hogy legyen miből válogatni használtból :ph34r:


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8203 Dátum: 2014.10.23 15:44:59 »
Annyira nem furcsa, ha figyelembe veszed, hogy ők házasodtak össze a Mazdával  :) ... Nyilván nem véletlen, hogy Fordok közt is pont az a Fusion a leginkább megbízható, ami gyakorlatilag egy Mazda 2, más karosszériával.
Na igen, de pl. a motorja nem Mazda, sőt még nem is oly régen a Mazda 121 volt egy ici-picit átöltöztetett Fiesta.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8204 Dátum: 2014.10.23 15:50:59 »
A swift belső helykínálatával nem volt sosem baj, a splash tengelytáv még rövidebb, nameg Music gyerekeket ültetne hátra. Én vezettem már többször 2004-tőli swiftet, az első üléseken teljesen elégséges a helykínálat.
Ez pontosan így van: az első üléseken. Ülj bele egy  - akár I-es - Yarisba, és egy Swiftbe, érteni fogod a problémát...
És ugyan gyerekeket ültetnék hátra, de a legnagyobb már az ülésmagasító határát súrolja, pik-pak a többi is megnő, én meg nem 2 évre vennék autót. De még egyszer mondom, alapvetően nem szimpatizálok a Splash-sel, de egyrészt ár-érték arányban nem rossz, másrészt jóval több van belőle, mint Yarisból, harmadrészt fajlagosan olcsóbb is, tehát összességében kisebb a nominális értékvesztés lehetősége.
music