Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1789650 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6645 Dátum: 2014.04.01 22:01:55 »
Bocsánat, nem éreztem úgy, hogy bármire is válaszolnom kellett volna, hiszen nem olvastam Tőled az aktuális témába vágó kérdést.
Nem olvastad azt a kérdést, hogy milyen más megoldást javasolsz az értékvesztés kalkulációjára, ahelyett, amit én írtam?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6646 Dátum: 2014.04.01 22:06:56 »
Mondj egy értelmesebb, professzionálisabb módszert annál, mint hogy ha meg akarom tudni, 8-9 év múlva mekkora lesz az eltérés X autó és Y autó ára között, akkor megnézem, most mennyibe kerül az adott típusokból egy 8-9 éves példány.

Palaczk ez értelmetlen!
- 8-9 év múlva egészen más lesz a világ mint ma, az rengeteg idő. Addig olyan sok minden befolyásoló tényező be fog esni, ami a különféle márkák és típusok egymáshoz viszonyított értékei is merőben változni fognak. Ez nem egy lineáris tendencia, amivel kalulálni lehet! Az autók egyedi állapotáról nem is beszélve... szerinted miért nincs autóhitel 8-9 évre?
- Hol nézed meg? A neppertelepen? A használtautó.hu-n, ami 90%-ban átverésről szól? Mert ott csak az van, hogy mennyit kérnek egyesek érte, konkrét adatod, statisztikád nincs hogy valójában mennyiért cserélt tulajdonost mindegyik hírdetett autó, mennyi idő után és milyen állapotban... a hírdetett állapot is kamuhegy, még arra se jó, hogy kábé összehasonlítsd a "majdani" sajátoddal...

« Utoljára szerkesztve: 2014.04.01 22:10:38 írta robi (Robi) »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6647 Dátum: 2014.04.01 22:07:54 »
Palaczk tőlem tanulta a torzítást :D
A veled folytatott "vita" megedzi az embert, ez tény  :D :lol:

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6648 Dátum: 2014.04.01 22:08:12 »
Nem olvastad azt a kérdést, hogy milyen más megoldást javasolsz az értékvesztés kalkulációjára, ahelyett, amit én írtam?
Bocsánat, kábé egyszerre írtuk a hozzászólásainkat, én kérek elnézést hogy nem tudlak olyan gyorsan követni, de lásd előbbit és részemről kész az OFF mostmár tényleg.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6649 Dátum: 2014.04.01 22:15:53 »
Amúgy vicces, hogy pont azok vitatkoznak itt az értékvesztésről, akik eleve a drágább autót választották (Toyota) és nem fransziát vagy olaszt  ;)
és újonnan vették?  ;)
music     

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6650 Dátum: 2014.04.01 22:17:33 »
Hát, irigyellek, ha megteheted, hogy ezt így gondold  :flowers: ! Talán az a "baj", hogy nekem eddig 1.4 milliósnál drágább autóm sosem volt. Ebből adódóan, számomra nem a s.arrágás, hanem a bes.rás kategória, ha egy autót mondjuk nem 900, hanem csak 600 ezer Ft-ért tudok eladni  :eek: ... csóró vagyok, tudom. :tt2:

Ezek az "irigyellek" kommentek már lassan kezdenek idegesíteni.  :whistling:
Mi elkezdtük "sajnálni" titeket, ugye hogy nem.  :innocent:

Hát, de. Áttételesen nagyon is.

Ezt írtad: "Szerintem, egy autó újkori árához képest, 8-9 év után több száz ezer forintra számítani és kalkulálni sz@rrágás kategória."

Ha ez szerinted nem azt jelenti, hogy aki így jár el, az sz@rrágó - akkor nem tudom, mit  :flowers: ! Számomra mindenesetre egyértelműen azt jelentette, hogy épp le lettem sz@rrágózva  :winkiss:

Akkor felteszek egy kérdést: Neked az a döntő szempont autóvásárlásnál, hogy mennyit fog érni 9 év múlva?  :D
Ez maximum egy rossz vicc lehet, több nem..




Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6651 Dátum: 2014.04.01 22:20:33 »
Toyotát igaz nem vettem újat, mert irreálisan drágább volt, egy azonos paraméterekkel rendelkező, szintén távol-keleti szemléletben gyártott márkához képest.
Toyotát használtan vettem kettőt is az életemben eddig, mert csak úgy fért a büdzsébe.

Egyik esetben sem nézegetem hogy mennyiért fogom tudni eladni. Hiszen egyrészt halvány lila gőzöm sincs, mikor kerülne erre sor majd, másrészt nagyon szeretem őket, ha rajtam múlna, soha nem is adnám el...

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6652 Dátum: 2014.04.01 22:25:49 »
Ne osztogasd le évekre. Hanem abba gondolj bele, hogy mindegy lenne-e MOST neked, hogy 1 millió, vagy 1.2 millió Ft kerül-e a zsebedbe. (Hozzátéve, hogy 200 ezernél jóval nagyobb eltérések is adódhatnak, mondjuk egy Fiat és egy Toyota között, 8-9 évesen.) :?:


Ne osztogassak le évekre egy értékvesztést?  :eek:
Szerinted az autó egyik napról a másikra veszít az értékéből és nem x év alatt folyamatosan?

Igen, akadhatnak nagyobb eltérések is, de őszintén ki számol az autója 8-9 év múlva esedékes értékével vásárláskor?



Palaczk, eltorzítod a dolgokat. Itt nem arról van szó, hogy egy 8-9 éves autót kell venni nehezen összekuporgatott pénzzel. Ilyenről most itt nincs szó, ez más eset.

Arról van most szó, hogy új 4-5 milás autót vesz valaki. Akár összekuporgatta az egészet, akár hitelre veszi - kérdés, hogy számoljon-e hogy majd mától számítva 9 év múlva esetleg kap-e érte valamivel többet vagy sem, mert valami általa vélt speciális ok miatt ez szerinte jár vagy sem. Szerintem nem.

Ennyi, és nem több.

Részemről OFF befejezve.


Szerintem is ennyi volt a téma, de mindegy.  :whistling:

Az, hogy Te mennyit kapsz egy 8-9 éves autóért (ha már itt tartunk) sokkal inkább állapot és futásteljesítmény függő, mint márka.  :hug:
Persze tudom, tegyük fel, hogy ugyanannyit mentek, mindkettő szép, akkor még mindig ott egy tényező: Mennyire keresett a kocsitípus?

Ennyi ismeretlen faktor ismeretében megsaccolni, sőőőt számítani egy eladási árra szerintem egyrészt felelőtlenség, másrészt pedig hiú ábránd, de ahogy érzitek.  :cool2:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6653 Dátum: 2014.04.01 22:36:28 »
Nemrég volt pont arról egy meddő vitám FB-n, hogy szerintem egy autó, fenntartással és értékvesztéssel olyan 80-100e Ft-ba kerül havonta átlagosan (leosztva az éves adókat is), aztán le lettem cseszve hogy értékvesztést nem számolunk, mert nem eladni vesszük a kocsit, a kuplung kopóalkatrész szal az sem számít (meg általában egy hónapban enni is kell, meg rezsót fizetni, szal az is egyszer csak hipp hopp jóváíródik a számlámon), úgyhogy egy kocsi havonta kijön kb 20-30-ból.
Én összeadtam a 2013.03.28-2014.03.28 időszakot az excelemben, 15e km 540e Ft volt a kocsi. Erre jönne rá a 2*40e Ft abroncs egyhatoda (6 évre tervezve velük), illetve egy évnyi műszaki ~10e Ft. Az havi átlag 47e Ft.
A kocsim értéke 3 év alatt ~200 ezret esett, az havi 5e Ft
Ugye anno fizettem neki a mélygarázsban a helyet, az 22/hó volt, ki is jön az a 70e.
Nekem volt igazam, de hát ne vitatkozz hülyékkel, lesüllyedsz a szintjükre és megvernek a rutinjukkal :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6654 Dátum: 2014.04.01 22:42:01 »
Palaczk ez értelmetlen!
- 8-9 év múlva egészen más lesz a világ mint ma, az rengeteg idő. Addig olyan sok minden befolyásoló tényező be fog esni, ami a különféle márkák és típusok egymáshoz viszonyított értékei is merőben változni fognak. Ez nem egy lineáris tendencia, amivel kalulálni lehet! Az autók egyedi állapotáról nem is beszélve... szerinted miért nincs autóhitel 8-9 évre?
- Hol nézed meg? A neppertelepen? A használtautó.hu-n, ami 90%-ban átverésről szól? Mert ott csak az van, hogy mennyit kérnek egyesek érte, konkrét adatod, statisztikád nincs hogy valójában mennyiért cserélt tulajdonost mindegyik hírdetett autó, mennyi idő után és milyen állapotban... a hírdetett állapot is kamuhegy, még arra se jó, hogy kábé összehasonlítsd a "majdani" sajátoddal...
Semmi nem támasztja alá, hogy 8-9 év múlva merőben változna a különféle márkák egymáshoz viszonyított értéke. Évtizedek óta adott egy nagyjából kialakult sorrend, amin maximum olyasmi változtat, mint mikor megszűnik egy márka á la SAAB.

Az pedig informatív, hogy mondjuk a hahun tipikusan mennyit kérnek X, és mennyit Y autóért. Ott vannak továbbá az olyasmi források, mint az Eurotax - bár az is alapvetően arra alapul, hogy melyik típus melyik évjáratáért átlagosan mennyi a kínálati ár. Ez összevetési alapnak tökéletes.

Próbáld ki. Nyisd meg két ablakban a hahut, és az egyikben keress rá a 2006-os benzines Corsákra (1.4-esig), a másikban a 2006-os benzines Yarisokra (1.3-asig). Utána fusd át az árakat. Ha azt, amit látni fogsz, szerinted nincs értelme figyelembe vennie annak, aki most gondolkodik azon, hogy új Yarist, vagy Corsát vegyen-e, akkor valóban nincs értelme erről beszélgetnünk ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6655 Dátum: 2014.04.01 22:51:12 »
Akkor felteszek egy kérdést: Neked az a döntő szempont autóvásárlásnál, hogy mennyit fog érni 9 év múlva?  :D
Ez maximum egy rossz vicc lehet, több nem..
Nem ez a döntő szempont. De nem is lényegtelen. Érdemes mérlegeni, és figyelembe venni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6656 Dátum: 2014.04.01 22:54:15 »
Ismeretségi körben valaki autót cserélne fiatalabbra. Feltételek: 10 évnél fiatalabb kor, max. 4,35 méteres hossz, magassága 1,7m-nél ne legyen több, ülőfelülete magasan legyen (viszonyítási pont: vagyonőr), benzines, nem terepjáró, és másfél millka körül van a lehetőségek határa.
Elsősorban a magas üléspozíció miatt vagyok meglőve, azt nem ismerem, hogy melyik típusoknál milyen.

Mi most kezdtük el árulni a Daihatsut, a Daihatsu topicba írtam róla.
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6657 Dátum: 2014.04.01 22:55:03 »
Igen, akadhatnak nagyobb eltérések is, de őszintén ki számol az autója 8-9 év múlva esedékes értékével vásárláskor?

Ennyi ismeretlen faktor ismeretében megsaccolni, sőőőt számítani egy eladási árra szerintem egyrészt felelőtlenség, másrészt pedig hiú ábránd, de ahogy érzitek.  :cool2:
Első bekezdés: én biztosan számolnék.

Második bekezés: neked is azt tudom javasolni, hogy nézd meg azt a hahun, amit Robinak írtam. Nem tudom, ilyen nyilvánvaló eltéréseket az újautó-választásnál figyelembe venni, miért lenne felelőtlenség, vagy hiú ábránd. Az egy mérhető, meghatározható, adott dolog, hogy két márka közül melyiknek nagyobb az értékvesztése.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #6658 Dátum: 2014.04.02 00:04:38 »
tényleg 107e km alatt ennyi dolog tönkremegy egy japó kocsiban,amit ezt a tökfej felsorolt??? ?
http://aprod.hu/hirdetes/mazda-323-1-5-klima-107e-km-120eftszerviz-robogot-beszamitok-ID1IH5F.html
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #6659 Dátum: 2014.04.02 00:45:02 »
tényleg 107e km alatt ennyi dolog tönkremegy egy japó kocsiban,amit ezt a tökfej felsorolt??? ?
http://aprod.hu/hirdetes/mazda-323-1-5-klima-107e-km-120eftszerviz-robogot-beszamitok-ID1IH5F.html
Nem kizárt... de a hőgombát, a légtömegmérőt meg a gyújtótrafót nagyon nehéz elhinnem, egy ennyit futott 323-ason  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )