Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1827481 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6555 Dátum: 2014.03.23 22:28:37 »
Abban magasan van az ülés?

Annyira nem mint a vagyonőrben, de nem is egy viper féle földön ülés. Igazából el kéne menni egy kereskedésbe és kipróbálni, hogy az üljön bele, akinek kell.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6556 Dátum: 2014.03.24 07:26:05 »
Abban magasan van az ülés?
Nem magasabb, mint egy Yaris.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6557 Dátum: 2014.03.24 09:26:20 »
Csak ha egyszer el akarod majd adni, nem lesz egyszerű.
Már számtalanszor mondtam és leírtam, az átlagember ne azért vegyen autót, hogy majd eladja. Eleve vételkor hülyeségnek tartom azt kalkulálgatni, hogy "majd mennyiért fogom eladni". Az esetek döntő többségében úgysem jön be a kalkuláció.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6558 Dátum: 2014.03.24 10:23:43 »
Már számtalanszor mondtam és leírtam, az átlagember ne azért vegyen autót, hogy majd eladja. Eleve vételkor hülyeségnek tartom azt kalkulálgatni, hogy "majd mennyiért fogom eladni". Az esetek döntő többségében úgysem jön be a kalkuláció.
Szerintem meg ezt mindig bele kell kalkulálni, hogy ha egyszer.... ki tudja mi okból el kell adni, akkor az mekkora bukoval fog elmenni, esetleg el sem lehet adni mert olyan az autó színe, felszereltsége.

pl: Ismerősnek segítettem autót venni, konkrét tipust kerestünk. Talált belőle olyat ami klima nélküli volt és piros.
Mondtam sürgősen felejtse el, mert ha egyszer úgy alakul tuti nehezen fog elmenni, és akkor is nyomottabb áron, mint egy konzervatívabb színű és klimás társa.  :)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6559 Dátum: 2014.03.24 10:44:39 »
Már számtalanszor mondtam és leírtam, az átlagember ne azért vegyen autót, hogy majd eladja. Eleve vételkor hülyeségnek tartom azt kalkulálgatni, hogy "majd mennyiért fogom eladni". Az esetek döntő többségében úgysem jön be a kalkuláció.
Na ezé' akarok én Lancia Kappát, ott alapból fölösleges azzal kalkulálni hogy majd valaki megveszi :D
Amúgy meg pont most van/volt egy meddő vitám FB-n a gépjárművek átlag havi fenntartási költségéről, értékvesztéséről.
Azért 3-5 év alatt bőven alakulhat annyit az ember élete hogy váltani akar/kell:
-Gyün még egy kölök.
-Kap céges szekeret
-Új munkahely lesz, ahol ingázni kell
-Rájön hogy mégis kicsi neki az autó és veszélyes saját és mások számára is (najó, megint magamból indultam ki).
Ezek szerintem beleférnek az átlagos kategóriába. Persze aki több típust akar kipróbálni valóban számol ezzel is.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6560 Dátum: 2014.03.24 12:28:05 »
Szerintem nem lehet kalkulálni, és nincs is értelme. Kalkulálni = konkrét számokat, pénzösszegeket latolgatni.

Pont azért, is, amiket DonPrego írt, és millió más tényező is szóba jöhet még, ami miatt úgy sem lesz igaz a kalkuláció már akkor, amikor tényleg sor kerül az eladásra. Általánosságok vannak, hogy pl. dízelt drágábban lehet utólag eladni, ez lehet igaz - de erre senki ne számítson/alapozzon akkor amikor vesz autót, mert nincs értelme. Ez inkább szerencse kategória lesz később, és annál inkább az, amennyire öregebb az autó.

Ismétlem, átlagember szemével nézve. Szó nincs itt olyan esetekről, mint a céges autók vagy olyanok akik új autót vesznek mindig és 3 év után automatice cserélik. Ezek nem átlag esetek nálunk.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6561 Dátum: 2014.03.24 14:13:48 »
Egyet is ertek Veled Robi es nem is.
Igaz, hogy vetelkor nem az eladas a legfontosabb. Egzaktul sem lehet szamolni vele. De a jozan es tudatos vasarlo azert egy-ket becslest batran csinalhat: igenis a dizelt dragabban fogom tudni eladni azonos allapotot feltetelezve. Ez nem szerencse, hanem kalkulalhato teny (hahun lehet keresgelni)
Ugyanez igaz az auto/marka ertektartasara: egy francia sose tartja ugy az arat mint pl a vw vagy toyota. Ezek is szamszeru tenyek, hahun barmikor ellenorizheto.
En azt mondom, hogy ezekkel lehet es kell is kalkulalni, ovatos becsleseket csinalni  :yes:

Ha ezeket nem tennenk, akkor miert is hinnenk a Toyota megbizhatosagaban? Az sem csak vak szerencsre kerdese, hanem egzakt szamokbol kovetkeztetheto adat!  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6562 Dátum: 2014.03.24 15:57:34 »
szerintem nagyon-nagyon nehéz az ilyesmit kalkulálni. ezért nem is érdemes. mert úgysem jön be. én nem vagyok egy trófeagyűjtő típus, aztán 9 év óta az ötödik autó van alattam. és olyan igazán nagyon tulképp csak az elsőt akartam  :lol:
én sem kalkuláltam még sosem az eladással (egyébként nem is jött be semmi az elképzeléseim közül...). hogy példát is mondjak, a mazda5 sokkal kevesebbet ért annál, mint amit gondoltam, az avensis meg sokkal többet. persze nekem is voltam várakozásaim meg ilyesmi, de soha egyszer sem volt a vételkor a fejemben az, hogy ezt majd el is kell adni. és kár is lett volna.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6563 Dátum: 2014.03.25 14:54:29 »
Mi azért most az autóválasztásnál egy szempontként azt is bevettük a mérlegelendő tételek közé, hogy 8-9 év múlva mennyiért is lehet(ne) eladni: pl Kia Venga, Suzuki Splash lényegesen rosszabbul áll, mint a Yaris.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6564 Dátum: 2014.03.25 15:28:20 »
A használtautós portálokon lévő számok nem bizonyítanak semmit. Az nem ér semmit szerintem, hogy általános trend többet kérni egy dízelért, mint egy benzinesért - és erre számítani. Az csak szerencse dolga, ha valóban annyiért el is tudja adni az ember.

Egy átlagember, amikor odajut, hogy eladja az autót, számtalan olyan dolgot kell még belekalkuláljon, ami sokkal, de sokkal fajsúlyosabb, mint pl. az, hogy épp dízel-e vagy sem. Millió ezer más tényezővel próbálják az eladók felpumpálni az árat, például az óratekergetéssel is.
Állapotot kell venni, ezt már sokan mások is leírták. És a dízel használtan, bizonyára nagyobb kockázati tényezőnek számít állapotban, mint a benzines - nem kevés ember szemében. És annál inkább így van, ahogyan öregszik az autó. Csakhát a motor belsejébe nehezbben látni, mint a festéket vastagságot mérővel, ezért aztán a "dízel felárral" könnyebb trükközni. Na erre kalkulálgatni - ráadásul az autó vásárlásakor - szerintem baromság.

Meg ezer más dolog is figyelembe kell venni, volt-e bármilyen sérülés, családi ok, belső koptatás, kifolyt-e a zacskós tej a hátsó ülésre, rágta-e a nyest a fékcsöveket, kapott-e kavicsot a szélvédő... esetleg ellopták.
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.25 15:32:49 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6565 Dátum: 2014.03.25 15:37:01 »
Mi azért most az autóválasztásnál egy szempontként azt is bevettük a mérlegelendő tételek közé, hogy 8-9 év múlva mennyiért is lehet(ne) eladni: pl Kia Venga, Suzuki Splash lényegesen rosszabbul áll, mint a Yaris.
Én nem hiszek ebben.

8-9 év nagyon sok idő, addig a különbségek nagyon kicsik lesznek. Ha pusztán a pénzügyi oldalát nézném, semmi mást nem, akkor azt mondanám, hogy amennyivel olcsóbb lett volna most a Suzy-t a szalonba megvenni, arányosan annyival kevesebben tudnád eladni majd.
De ez mind azért is hülyeség, mert lazán jöhet még újabb világválság ami átrendezi a piacot (lásd pl. Chevrolet márka meglepetésszerű kivonulása Európából tavaly ősszel), arról nem is beszélve, hogy elég lesz az EU-ból egy központi direktíva mely előtérbe hozza az alternatív energiákat támogató infrastruktúra széles kiépítését, és pillanatok alatt szinte csak 100% elektromos, vagy CNG-üzemű autókat fognak a szalonok árulni - az összes régi benzines meg dízeles feketematricásan üldözve lesz az utakról... akkor kalkulálj majd, mennyiért tudod eladni...
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.25 15:38:47 írta robi (Robi) »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6566 Dátum: 2014.03.25 15:45:17 »
Én nem hiszek ebben.
8-9 év nagyon sok idő, addig a különbségek nagyon kicsik lesznek.
Ezzel nem értek egyet. Nézd meg a Yaris árakat és vesd össze a Corsa, 206, Punto, egyéb autók áraival azonos évjárat/felszereltségben. A Yaris kiugróan "drága" hozzájuk képest. Ezzel a különbséggel bizony, hogy lehet, sőt, érdemes kalkulálni használtautó vásárlás előtt. De akár újautó vásárlás előtt is.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6567 Dátum: 2014.03.25 17:30:31 »
A használtautós portálokon lévő számok nem bizonyítanak semmit. Az nem ér semmit szerintem, hogy általános trend többet kérni egy dízelért, mint egy benzinesért - és erre számítani. Az csak szerencse dolga, ha valóban annyiért el is tudja adni az ember.

Egy átlagember, amikor odajut, hogy eladja az autót, számtalan olyan dolgot kell még belekalkuláljon, ami sokkal, de sokkal fajsúlyosabb, mint pl. az, hogy épp dízel-e vagy sem. Millió ezer más tényezővel próbálják az eladók felpumpálni az árat, például az óratekergetéssel is.
Állapotot kell venni, ezt már sokan mások is leírták. És a dízel használtan, bizonyára nagyobb kockázati tényezőnek számít állapotban, mint a benzines - nem kevés ember szemében. És annál inkább így van, ahogyan öregszik az autó. Csakhát a motor belsejébe nehezbben látni, mint a festéket vastagságot mérővel, ezért aztán a "dízel felárral" könnyebb trükközni. Na erre kalkulálgatni - ráadásul az autó vásárlásakor - szerintem baromság.

Meg ezer más dolog is figyelembe kell venni, volt-e bármilyen sérülés, családi ok, belső koptatás, kifolyt-e a zacskós tej a hátsó ülésre, rágta-e a nyest a fékcsöveket, kapott-e kavicsot a szélvédő... esetleg ellopták.

Minden olyan ember szemében, aki kicsit is tisztában van egy dízel hibalehetőségeivel.  :yes:
Az persze egy másik kérdés, hogy ettől még sokan vesznek, de nagy részük azért tisztában van vele, mi minden jöhet elő..  :whistling:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6568 Dátum: 2014.03.25 18:01:55 »
Cégnél, ahol nemrég kezdtem 4db 2005-2006-os Sharan TDI a szolgálati autók, az idei évre eddig közel 2 millió javítási költség volt. Tegnap könyveltem egy 590 ezreset, múlt héten 260 ezreset.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6569 Dátum: 2014.03.25 19:04:48 »
Cégnél, ahol nemrég kezdtem 4db 2005-2006-os Sharan TDI a szolgálati autók, az idei évre eddig közel 2 millió javítási költség volt. Tegnap könyveltem egy 590 ezreset, múlt héten 260 ezreset.

.. és ezek "csak" 8-9 éves dízelek.  :hmmmm:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.