Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1789829 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6630 Dátum: 2014.04.01 16:26:00 »
atom!  :clap: azonnal vedd meg. még vársz pár évet és magától veterán lesz :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6631 Dátum: 2014.04.01 21:26:28 »
Oké, az valóban relatív, hogy kinek mennyi a kicsi vagy a nagy. Szerintem, egy autó újkori árához képest, 8-9 év után több száz ezer forintra számítani és kalkulálni sz@rrágás kategória.
Hát, irigyellek, ha megteheted, hogy ezt így gondold  :flowers: ! Talán az a "baj", hogy nekem eddig 1.4 milliósnál drágább autóm sosem volt. Ebből adódóan, számomra nem a s.arrágás, hanem a bes.rás kategória, ha egy autót mondjuk nem 900, hanem csak 600 ezer Ft-ért tudok eladni  :eek: ... csóró vagyok, tudom. :tt2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6632 Dátum: 2014.04.01 21:37:57 »
ez a lényeg. az igaz, hogy egy tízéves pözső meg egy tízéves toyota közül valszeg a toyota lesz a drágább, ennek ellenére ezzel foglalkozni szerintem alapvetően overkill. újautó vásárlásakor talán egy kicsit kevésbé, de ott meg ne felejtsük el, hogy általában a gyártó is "újraárazza" a saját termékét, amelynek a szempontjai között nyilván  ez is szerepel. egy pözső vagy rönő sokkal alacsonyabb áron megkapható, mint egy hasonló toyota vagy bármilyen japán.
Jól értem, hogy azt mondjátok: az értékvesztés lényegtelen tényező?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6633 Dátum: 2014.04.01 21:42:24 »
Az valószínűsíthető hogy 8-9 év múlva is elég lazán fog annyi keresettel rendelkezni, hogy ez neki ne okozzon problémát.
Semmivel sem valószínűbb, mint az, hogy 8-9 év múlva az autók értékvesztése hasonló lesz a mostanihoz  :flowers: ... sőt. Utóbbinak a meghiúsulásához minimum országos szintű, komoly gazdasági problémák kellenek. Előbbihez, mondjuk, csak egy beteség. Úgyhogy számomra elég fura, hogy az értékevsztés ellen azzal érvelsz, hogy bekövetkezhetnek olyan események, amelyek felborítják a kalkulációt - a fizetés esetében viszont valószínűsíted, hogy 8-9 év múlva is "lazán" lesz akkora, hogy pár százezer forint ide vagy oda kvázi mindegy legyen...  :hmmmm: :?: :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6634 Dátum: 2014.04.01 21:45:07 »
Mellébeszélés. Nem neveztem senkit semminek...
Hát, de. Áttételesen nagyon is.

Ezt írtad: "Szerintem, egy autó újkori árához képest, 8-9 év után több száz ezer forintra számítani és kalkulálni sz@rrágás kategória."

Ha ez szerinted nem azt jelenti, hogy aki így jár el, az sz@rrágó - akkor nem tudom, mit  :flowers: ! Számomra mindenesetre egyértelműen azt jelentette, hogy épp le lettem sz@rrágózva  :winkiss:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6635 Dátum: 2014.04.01 21:46:31 »
Nem tudom honnan veszed ezt hogy az értékvesztéssel nem számolunk. Dehogynem. Csak a mértékét, vagy annak házi laikus saccolásos, értelmetlen megállapítási módszerét vitatom.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6636 Dátum: 2014.04.01 21:49:12 »
Az, hogy egy újonnan 5 milliós autó 8-9 év után 1,2 vagy 1 milliót ér, 200 ezer Forint különbség.
Ez a vételárának 4 százaléka, leosztva évekre pedig 23.500 Forint.  :hmmmm:

Öszintén, ez egy akkora összeg, amire érdemes alapozni?  :innocent:
Szerintem nem.  :flowers:
Ne osztogasd le évekre. Hanem abba gondolj bele, hogy mindegy lenne-e MOST neked, hogy 1 millió, vagy 1.2 millió Ft kerül-e a zsebedbe. (Hozzátéve, hogy 200 ezernél jóval nagyobb eltérések is adódhatnak, mondjuk egy Fiat és egy Toyota között, 8-9 évesen.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6637 Dátum: 2014.04.01 21:51:08 »
Nem tudom honnan veszed ezt hogy az értékvesztéssel nem számolunk. Dehogynem. Csak a mértékét, vagy annak házi laikus saccolásos, értelmetlen megállapítási módszerét vitatom.
Mondj egy értelmesebb, professzionálisabb módszert annál, mint hogy ha meg akarom tudni, 8-9 év múlva mekkora lesz az eltérés X autó és Y autó ára között, akkor megnézem, most mennyibe kerül az adott típusokból egy 8-9 éves példány.

Amúgy onnan veszem, hogy te és csufár kb. konkrétan leírtátok, hogy baromság, sz@rrágás stb. most azon agyalni, hogy az újonnan vett autóm 8-9 év múlva mennyit ér majd, egy másik típushoz képest. Ha ez nem azt jelenti, hogy az értékvesztéssel nem kell számolni, akkor nem tudom, mit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6638 Dátum: 2014.04.01 21:54:04 »
Eddig csak a 2liter/100km volt szarragasnak minositve ezen a forumon, most mar a 200e forint is az. "Buga Jozsi nem szep, de gavaller!"  :lol:
:clap: [rohog]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6639 Dátum: 2014.04.01 21:55:59 »
hát ez az...és arról egy szó sem esett, hogy 5 milkóért nem ugyanolyan hondát meg rönót adnak. szóval ami  xarabb, az a kiinduláskor is olcsóbb szokott ám lenni...
Jellemzően, igen. Nade pont erre mondom azt, hogy ha mondjuk most az egyik 4 millió, a másik pedig 3.7, akkor is megérheti megvenni a 4 milliósat, mert az simán hozhat 8-9 év múlva is 300 ezerrel többet a konyhára (sőt).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6640 Dátum: 2014.04.01 21:56:04 »
Palaczk, eltorzítod a dolgokat. Itt nem arról van szó, hogy egy 8-9 éves autót kell venni nehezen összekuporgatott pénzzel. Ilyenről most itt nincs szó, ez más eset.

Arról van most szó, hogy új 4-5 milás autót vesz valaki. Akár összekuporgatta az egészet, akár hitelre veszi - kérdés, hogy számoljon-e hogy majd mától számítva 9 év múlva esetleg kap-e érte valamivel többet vagy sem, mert valami általa vélt speciális ok miatt ez szerinte jár vagy sem. Szerintem nem.

Ennyi, és nem több.

Részemről OFF befejezve.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6641 Dátum: 2014.04.01 21:59:37 »
Palaczk, eltorzítod a dolgokat. Itt nem arról van szó, hogy egy 8-9 éves autót kell venni nehezen összekuporgatott pénzzel. Ilyenről most itt nincs szó, ez más eset.

Arról van most szó, hogy új 4-5 milás autót vesz valaki. Akár összekuporgatta az egészet, akár hitelre veszi - kérdés, hogy számoljon-e hogy majd mától számítva 9 év múlva esetleg kap-e érte valamivel többet vagy sem, mert valami általa vélt speciális ok miatt ez szerinte jár vagy sem. Szerintem nem.

Ennyi, és nem több.

Részemről OFF befejezve.
Jó, OK. Nem tudtál érdemben válaszolni arra, amit kérdeztem; helyette azt írod, hogy "eltorzítom a dolgokat" - de mindegy. Az ellenérvek hiánya is egy válasz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6642 Dátum: 2014.04.01 22:01:03 »
Bocsánat, nem éreztem úgy, hogy bármire is válaszolnom kellett volna, hiszen nem olvastam Tőled az aktuális témába vágó kérdést.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6643 Dátum: 2014.04.01 22:01:13 »
Ja, és nehogy már ez OFF legyen, hogy milyen autót válasszak (pl. az értékvesztés alapján) - a "Milyen autót vegyek?" topikban  :szemez: :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6644 Dátum: 2014.04.01 22:01:47 »
Palaczk tőlem tanulta a torzítást :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer