Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1799496 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4815 Dátum: 2013.04.29 12:40:22 »
Futkorászósnak, ha városba kell olcsón, akkor pug 106 (205, Saxo stb dízelben), van a rokonságban, pont ilyen futkorászós célra és nagyon meg vannak vele elégedve, pedig nagyon sokat mennek vele és 5 liter körül elvan.

Automatában meg F Astra? Állítólag az a váltó örök darab, no meg az autó is elég strapabíró.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4816 Dátum: 2013.04.29 13:40:27 »
De nagyon szeretem!
Mondjuk az, hogy egy váltó automata, az nem jelenti automatikusan azt, hogy (sokkal) többet is fogyaszt. Típusa válogatja. Na meg ugyanaz a sofőr kézi váltósan is tud jó sokat fogyasztatni, szóval ez kevésbé számít.
érdekes kérdés. miután hajtottam az avét, ami automata volt, azt gondoltam, hogy csak úgy érdemes élni. aztán a kettes meg most a hármas is kéziváltós és teljesen jók. mondjuk a hármasnak atom sebváltója van. ha tényleg csak arra kell a kocsi, hogy a városban elsettenkedj vele ide-oda, akkor szerintem nagyjából mindegy. a fogyasztás is mindegy évi párezer km-nél. szerintem vegyél meg egy olyan kocsit, ami jó vétel, és jó lesz  :devil:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4817 Dátum: 2013.04.29 17:13:07 »
Hát akkor neked nem éppen az automata váltós autók a legideálisabb választás...  :surrender:
Miért  :?: ? Pont hogy városban a legjobb az automata, hisz ott kuplungol és vált a leggyakrabban az ember.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4818 Dátum: 2013.04.29 17:17:00 »
Hát azért, na... Az előzőekben az ún. kis költségű, hagyományos automata váltós típusok jöttek szóba. Ezek bizony jelentősen többet fogyasztanak és lomhábbak is a kézi váltós társaikhoz képest.
Amik jók, szerintem, azok a modern dupla kuplungosak, mint pl. a VW DSG-je. De ez már egy nagyon más árkategória...  :surrender:
A hagyományos automaták sokkal megbízhatóbb szerkezetek, mint a DSG és társai. És nagyságrendileg fél-egy literrel eszik csak többet velük egy átlagos (mondjuk, Corolla-Avensis kategóriás) autó, mint kézi váltóval. A gyorsulási különbség sem nagyobb, arányait tekintve.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4819 Dátum: 2013.04.29 17:19:43 »
Állapotot kell venni, nem márkát és típust.
Ebben nem értünk egyet. Márkát (típust) kell elsősorban választani - a megbízhatóbbat előnyben részesíteni. Aztán ezen belül az állapot alapján kiválasztani a konkrét példányt. Így minimalizálható a kockázat. Egy kiváló állapotú Toyota megbízhatóbb, mint egy kiváló állapotú Fiat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4820 Dátum: 2013.04.29 17:20:24 »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4821 Dátum: 2013.04.29 18:24:28 »
Ebben nem értünk egyet. Márkát (típust) kell elsősorban választani - a megbízhatóbbat előnyben részesíteni. Aztán ezen belül az állapot alapján kiválasztani a konkrét példányt. Így minimalizálható a kockázat. Egy kiváló állapotú Toyota megbízhatóbb, mint egy kiváló állapotú Fiat.

Mondjuk a Fiat-Toyota övön aluli volt, de ebben a relációban igazad van.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4822 Dátum: 2013.04.29 18:45:16 »
Mondjuk a Fiat-Toyota övön aluli volt, de ebben a relációban igazad van.
Nem akartam más márka-összevetést beírni, hogy senki érzéseit ne érintsem negatívan  ;) :whistling: :innocent:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4823 Dátum: 2013.04.29 18:53:31 »
Ebben nem értünk egyet. Márkát (típust) kell elsősorban választani - a megbízhatóbbat előnyben részesíteni. Aztán ezen belül az állapot alapján kiválasztani a konkrét példányt. Így minimalizálható a kockázat. Egy kiváló állapotú Toyota megbízhatóbb, mint egy kiváló állapotú Fiat.
És egy nem kiválló Toyota és egy kiválló állapotú Fiát? [rohog]

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4824 Dátum: 2013.04.29 19:02:43 »
én mindig azt a kocsit fogom megvenni, ami a családban vagy az ismerősök közt eladósorba kerül. úgyhogy lehet, hogy a macuda után egy meganém lesz, netán egy astra. vagy veszek saját elhatározásból egy audit  :devil: vagy amit kidob a használtpiac  :devil:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4825 Dátum: 2013.04.29 20:44:06 »
én mindig azt a kocsit fogom megvenni, ami a családban vagy az ismerősök közt eladósorba kerül. úgyhogy lehet, hogy a macuda után egy meganém lesz, netán egy astra. vagy veszek saját elhatározásból egy audit  :devil: vagy amit kidob a használtpiac  :devil:
Á majd a család téged les mikor adod oda nekik a te autódat, eljön az az idő is :winkiss:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4826 Dátum: 2013.04.29 20:47:30 »
lehet  :lol: de azért addig elégetek pár liter naftát  :lol:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4827 Dátum: 2013.04.29 21:52:32 »
én mindig azt a kocsit fogom megvenni, ami a családban vagy az ismerősök közt eladósorba kerül. úgyhogy lehet, hogy a macuda után egy meganém lesz, netán egy astra. vagy veszek saját elhatározásból egy audit  :devil: vagy amit kidob a használtpiac  :devil:
Én is erre vátram évekig. Aztán már a kényszer mást mondott... most idén megint jön...

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4828 Dátum: 2013.04.29 22:48:51 »
Üdv.
Szerintem teljesen mindegy, hogy milyen autót veszel, csak Japán legyen!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4829 Dátum: 2013.04.30 08:47:33 »
Üdv.
Szerintem teljesen mindegy, hogy milyen autót veszel, csak Japán legyen!

Ja, mint a török összeszerelésű Toyota, az orosz Lexus, vagy az angol Nissan, esetleg egy francia Mitsubishi. Echte jappó.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.