Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1798680 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4230 Dátum: 2012.12.07 11:16:50 »
Na akkor tessék, ehhez mit szóltok?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_f/opel_astra_f_1.6_classic_family-6213203

Kicsit elírták az árát úgy érzem, ennyiért már 1 éves autókat kapni.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4231 Dátum: 2012.12.07 11:23:06 »
Bár nem küldtem sms-t hd minőségű képekért, de olyan, mintha azt a 19e km-t végig padkán tette volna meg... felni olyan furcsán néz ki a képeken... meg az  hátsó lökhárító is igen csúnya, szerintem...

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4232 Dátum: 2012.12.07 12:35:08 »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4233 Dátum: 2012.12.07 14:56:33 »

Tessék... ne mondja nekem senki, hogy ez a kombináció nem elegáns:

Fene az izlesed Palaczk! Belinkelsz itt egy buzat, hogy elegans. Nem nem az. Max a kifutokon  :lol: A bokavillantas nem elegans, hanem gaz  :lol:



Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4234 Dátum: 2012.12.07 15:01:39 »
Ebből már csak az aranyozott, integető kínai cica hiányzik? Hát...  ::)
Namost ha ebben nincs bordo borules (ahogy a kek pluss nem az) es amugy az igazi fat kiveszed (ami csak a tudatunknak kellemes mert milyen draga, amugy ugyanolyan mintha plasztik lenne  :lol: ) akkor ez egy igazi, unalmas nemetautos belso, amiben minden autosujsagiro "elaldudna".


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4235 Dátum: 2012.12.07 18:39:05 »
Nos megvettük unokatesóm kocsiját :)
Végül Civic lett, 5 ajtós 1.5ös. 300e volt végül, 96os, klímás. Nem hibátlan autó, de műszakilag teljesen OKnak tűnik, 300kmt jöttünk vele autópályán. Semmi hiba, futómű hangtalan, fékek nem melegednek, vízhőfok OK, olajat sem eszi úgy tűnik(bár most nem volt időm ránézni itthon, de útközben megnéztem, persze, tudom, 200-300 km nem mérvadó, de nam zabálja úgy tűnik, füstöt sem ereget). Motor szépen jár. 140nél is teljesen stabil, féltengelyek sem recsegnek, gumiharangok teljesen épek.  Fogyasztása nagyon jó(ez a fogyasztásra hangolt v-tec motoros, hosszúra áttételezett váltóval): 20 litert tankoltunk(0 körül volt a mutató), és jócskán maradt benne, talán 15 liter fogyhatott el 290 kmre, ami 5.1es fogyi. De ha felfelé kerekítünk, mondjuk 5.5 is nagyon jó, kb 90-100as átlaggal a pályán. Néha megtapostam azért :) Gumijai is jó állapotúak, 2-3 szezont még biztos elmennek. Téli-nyári garnitúra. A téli 2003as. Nyárit nem tudom :) Majd megnézem.
Hibái: korrozió a hátsó íveken(még nem ütötte át a festéket teljesen, de rügyezik), bal első ablakemelőnél nem faxa valami, lefelé nem áll le a motor és kattog, és nehezen megy felfele(mintha kontakhiba lenne), de az ablak is rosszul áll. Jobb első ajtózár motor sem faxa, csak vinnyog, de nem nyit-zár vagy nem mindig. Belülről az ajtót nem lehet kinyitni. Ezeket majd megnézetem lakatos ismerőssel. Első lökhárítón van egy kis repedés, eleje törve volt, látszik a hűtőkön, és a sárvédők is voltak már lent. Akksija állítólag 1 éves, és a hátsó kipuffdob is. Vezérműszíjat nem tudom, majd rálesek a 7végén. És a fűtése gyenge, langyosat fúj csak, majd ezt is megnézem. Lehet hogy a fűtéscsap, lehet hogy pollenszűrő, vagy babrálták a hűtőrendszert és nem lett kilégtelenítve, mindenesetre nem hengerfejes. Műszaki fél év van rajta kereken. De lehet hogy most dobunk rá egy frisset.
Na hirtelen ennyi :)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4236 Dátum: 2012.12.07 19:32:21 »
Még pár dolog: olajfolyás a motor-váltónál nincs. Belseje nincs lelakva, de nyilván nem szalonállapotú. üléshuzat pl nincs kiszakadva, tetőkárpit is ép. Csomagtartókárpit is tiszta. A műszerfalon minden világít. Külsőn vannak karcok, de összességében normál állapot. 16 éves autó. Váltója nagyon jó, fényévekkel jobb a kapcsolhatóság mint a Corollámé :D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4237 Dátum: 2012.12.07 20:25:43 »
éljen. :clap:
vmi kép van?
nem ülsz benne nagyon a földön? nem alacsony?

kár hogy hervadt a kaszni.. :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4238 Dátum: 2012.12.07 20:40:35 »
 :clap:
Jól hangzik! Esetleg majd tehetnél be fotót, főleg a beltér érdekelne.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4239 Dátum: 2012.12.07 21:05:26 »
éljen. :clap:
vmi kép van?
nem ülsz benne nagyon a földön? nem alacsony?

kár hogy hervadt a kaszni.. :cry:

MAjd próbálok képeket csinálni, csak 7végén állítólag jön a 30 centi hó meg hófúvás  :wacko: Lehet ki se tudok állni a garázsból. MEg hát nem tudom hogy tudom így majd bütykölgetni(olajcsere stb).
Kasztni? Hát 300ezerért 16 évesen, nem lehet nagy elvárásom  :hug:
Egyébként összehasonlítva a 2 autóval amit megnéztem, tehát Carisma és Almera. Kb a Carismával van egy szinten állapotban, szerkezetileg(motor, futómű stb) az is jó volt, de a kasztnija kicsit ütött kopott, azon is volt rohadás, meg feslés belül. Műszakija annak se volt több úgy rémlik. Gumijai annak is jók voltak. De nem volt 2 garnitúrája. Az 350 lett volna. Az Almera valamivel jobb volt, de pl annak fullra ki volt szakadva a féltengely gumiharangja, az ablakai annak is kicsit furán mozogtak, az egyik hátsó lámpaburája repedt volt, ill ki volt törve egy darab, korábban azon is volt rohadás, de azt a tulaj megcsináltatta. Viszont sokkal igénytelenebb a belső tere, és hangosabb a motor mint a Civicben. És 450re se engedte volna le..
Egyébként lehetett volna ennél jobb vételt is csinálni sztem, de nem volt idő autókat nézegetni az országban mindenfelé, kevés volt az idő, hirtelen kellett valami. NAgyon tanácstalan voltam egyébként, felhívtam telón unokatesóm, az is. Ő rámhagyta végül. Ez ugye Győrben volt, Móváron volt még egy jónak tűnő Lancer 420ért, de az meg csak DU ért rá, emez meg csak DE. MAjdnem úgy volt megnézzük azt, de akkor ez meg úszott volna, mert nagyon kaptak rá mondta a tulaj :D levitték az árát 300ra, és egyből sok lett az érdeklődő. Bizonytalan voltam végig, de végül a hazaút meggyőzött. Nincs rajta hirtelen nagy javítanivaló, csak a szükséges karbantartások, meg a sallangok(ablak, zár..). Meg hát kéne rá egy műszaki. 2 hét van mindenre..  :whistling:

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4240 Dátum: 2012.12.07 21:54:09 »
Nagy perverzió, ha elgondolkodtam cimborám Marea kombiján? Mondjuk nem is értem miért adja el, miért nem inkább a Fabia-t dobja ki és használja ezt. Biztos az automata váltó miatt nincs nagy érdeklődés rá, pedig Aisin váltó van benne.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4241 Dátum: 2012.12.07 23:23:46 »
Nagy perverzió, ha elgondolkodtam cimborám Marea kombiján? Mondjuk nem is értem miért adja el, miért nem inkább a Fabia-t dobja ki és használja ezt. Biztos az automata váltó miatt nincs nagy érdeklődés rá, pedig Aisin váltó van benne.
Na tessék: a toyotába francia alkesz részek kerülnek, erre az olaszok betszik a japó váltót :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4242 Dátum: 2012.12.07 23:27:23 »
Mondjuk nem is értem miért adja el, miért nem inkább a Fabia-t dobja ki és használja ezt.

hát már megbocsáss de ezerszer inkább egy fóbia mint ez a fiat marea. mindig van rosszabb.. :lol:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4243 Dátum: 2012.12.08 08:20:28 »
Na tessék: a toyotába francia alkesz részek kerülnek, erre az olaszok betszik a japó váltót :D

Nana, a Renaultomban Nissan hatgangos váltó van....   
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4244 Dátum: 2012.12.08 08:57:01 »
Fene az izlesed Palaczk! Belinkelsz itt egy buzat, hogy elegans. Nem nem az. Max a kifutokon  :lol: A bokavillantas nem elegans, hanem gaz  :lol:
:lol: ... a színkombinációra gondoltam  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )