Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1799800 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TSityu

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1891 Dátum: 2012.01.02 23:54:13 »
Pl. Tirolban, 2 hét túrázásra? Jó nagy kéne legyen az a sporttáska :D

Akkor már inkább 7 év Tibetben...  :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1892 Dátum: 2012.01.02 23:55:49 »
családos, felnőtt ember, alkalmazotti jogviszonyban...
Annak Thalia kell? A fenét :) ... OK, nem is régi C-Merci kell neki, ebben egyetértünk. De racionalitás NEM egyenlő Thalia, idáig ne menjünk már.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1893 Dátum: 2012.01.02 23:56:47 »
Akkor már inkább 7 év Tibetben...  :D
Na, oda elég egy sokfunkciós svájci bicska  :lol: ... Úgysem azon fog múlni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1894 Dátum: 2012.01.02 23:58:51 »
Én örülök murraynak és a fábiának attól teljesen függetlenül, hogy valszeg én máshogy döntöttem volna.
Elmondjam miért? Mert tudom milyen érzés amikor a fostalicska libakergető xarból átültem az avensisbe. Emlékszem amikor az első alkalommal udvariasan beengedtek egy főútra, amikor nem lekűzdendő akadálynak kezeltek, amikor nem vetettek meg mert egy fossal jártam, amikor a kutas nem elmenekült, hanem megkérdezte, hogy lemoshatja-e a szélvédőt. A fabiát senki sem tekinti presztizsautónak, de van egy nagy külömbség a régi corolla és a fabia között, mégpedig annyi, hogy a fabiát AUTÓnak tekintik.
És most nem a "toyotabolondokra" gondolok, hanem a közlekedők 99%-ra.


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1895 Dátum: 2012.01.03 00:02:15 »
Mi a realitás?:  olcsó megvétel,még megbizható, tartós, olcsó alkatrészek. Baj hogy van presztizse?
Igazad lenne, de a gond ott van, hogy az az öreg Merci, amit nálunk meg lehet venni ennyi pénzért, az sajnos MÁR nem megbízható. Mert legalább félmillió van benne (inkább még több), és/vagy közben xarrá is törték párszor, nomeg persze "szakszerűen", de főleg költséghatékonyan "javították".

Nálunk olyan öreg Mercit, ami megbízható, másfél-két milliótól kezdődően lehet venni. Ezek a kint összegereblyézett, valóban keveset futott, első/második tulajtól származott, frissen regisztrált/forgalomba helyezett darabok, amiket pl. az a szegedi cég kínál, amelyiknek az oldala már sokszor be lett ide linkelve.

A többi, tisztelet a nagyon kevés kivételnek, jobb esetben komoly feltorlódott javítás-hátralékkal rendelkező súlyos beteg; rosszabb (és gyakoribb) esetben reménytelen, valódi rendbetételi szándék esetén gazdasági csődöt jelentő hulla(dék).
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.03 00:15:14 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1896 Dátum: 2012.01.03 00:04:01 »
Csikós Zsolti valami 3k körül vette és nem volt leharcolva...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1897 Dátum: 2012.01.03 00:08:06 »
Én örülök murraynak és a fábiának attól teljesen függetlenül, hogy valszeg én máshogy döntöttem volna.
Elmondjam miért? Mert tudom milyen érzés amikor a fostalicska libakergető xarból átültem az avensisbe. Emlékszem amikor az első alkalommal udvariasan beengedtek egy főútra, amikor nem lekűzdendő akadálynak kezeltek, amikor nem vetettek meg mert egy fossal jártam, amikor a kutas nem elmenekült, hanem megkérdezte, hogy lemoshatja-e a szélvédőt. A fabiát senki sem tekinti presztizsautónak, de van egy nagy külömbség a régi corolla és a fabia között, mégpedig annyi, hogy a fabiát AUTÓnak tekintik.
És most nem a "toyotabolondokra" gondolok, hanem a közlekedők 99%-ra.
Ez igaz. De hadd legyek makacs idióta: ugyanez, ugyanebből a pénzből, megvalósult volna egy Ave I-essel is - ÉS még jött volna hozzá a régi Corollánál megszokott megbízhatóság (meg némi plusz hely és kényelem) is.

Nem akarok ünneprontó lenni, nem mondom, hogy hülyeséget csinált, amiért Fabiát vett. De ennyi pénzből, figyelembe véve, hogy neki eddig mi volt a fontos az autója részéről (!!!), szvsz nem hozta a legjobb döntést. Ennyi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1898 Dátum: 2012.01.03 00:09:28 »
Csikós Zsolti valami 3k körül vette és nem volt leharcolva...
Egy (veteránbolond és nagyon tapasztalt) autós újságíró látókörét és hozzáértését ne hasonlítsuk egy átlagemberéhez... Csodák persze vannak, csak többségünknek esélyünk sincs megtalálni őket.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1899 Dátum: 2012.01.03 00:09:44 »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1900 Dátum: 2012.01.03 05:31:40 »
kivittem Vácra Zolihoz a kocsit, rendesek voltak munkaidőn túl fogadtak, megemelték az autót.
Zoli ment vele a kerékcsapágy csere egyértelmű
amik cserések lesznek előreláthatólag (amit kihagytam Zoli beírja)
-4 gumi téli
-bal kerékcsapágy +szilentek asszem
-stab pálcák, kutyacsont
-csomiajtó teleszkóp csere 2 db
-olajcsere, +olajszuro+ levegőszurő+pollenszuro
-hutöfolyadék csere +tisztitás

még nemtom mik..sok minden van
kuplung , fékek jók.. :innocent:

egy két dolgot most nem tudok megcsináltatni azt majd a tavasszal. vezérműlánc csere stb.
holnap csinálunk költségvetést.

Hm, leírva nem is olyan vészes. Én az olajozással, szűrőzéssel, folyadékozással kezdeném.
Nomeg a gumik, de ezt már megbeszéltük.
Ha nem nagyon lóg, akkor a kutyacsont, meg a stabpálca ráér.
Olajfolyásra mi lett a diagnózis??
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1901 Dátum: 2012.01.03 09:52:43 »
Az E10 HB-be kevesebb holmi fér, mint egy (jó helykihasználású) modern kiskocsiba  :otlet: ... Magam is döbbenten tapasztaltam, hogy ugyanaz a cucc-mennyiség, ami a Yarisba simán befért, az a Corollába már csak visítva, szuszakolva, legózva, első üléseket a megnyomorodásig előrehúzva, az első utas lábához & ölébe is pakolva  :sorcerer:
-----------------------------------
Amúgy 1 gyerekkel egy modern kisautó még elég kell, hogy legyen. A hátsó ülés egyik részén elfér a gyerekülés, a másik részét lehajtod, és így azért elég tetemes mennyiségű cucc fér be. Egyik jó barátoméknak is 3 éve született az első babájuk - amíg a második nem követte, prímán elvoltak egy (ezelőtti generációs, asszem 2006-os) Mazda 2-essel. De tényleg gond nélkül.

A második gyerek, na, az már más téma... Oda már kell a kombi (vagy az egyterű). Ők is eladták a Mazdát, vettek helyette egy Astra (H) kombit. Harmadik baba érkezése utánra VW Caddy Maxi van betervezve.

nekünk kettővel is elmegy madzag, belefér a két gyerek biciklije a csomagtartóba :D ettől függetlenül pár év múlva azonnal átülök egy skoda superb kombiba, az biztos  :lol: a ketteskét meg lecserélem egy mx5-ösre  :lol:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1902 Dátum: 2012.01.03 09:55:58 »
Ez igaz. De hadd legyek makacs idióta: ugyanez, ugyanebből a pénzből, megvalósult volna egy Ave I-essel is - ÉS még jött volna hozzá a régi Corollánál megszokott megbízhatóság (meg némi plusz hely és kényelem) is.

Palaczkm Toyotán kívül is van ám élet!  :yes:  :whistling:
A Toyota sem tökéletes, ahogy más autó sem, és normál használatban rendes szervízelés miatt azért nincsenek hatalmas különbségek (egyik autómárkából 100-ból 7 rossz, a másiknál 100-ból 4. Tudom, ez majdnem kétszeres különbség, de a lényeg, hogy a többség azért minden márkánál rendben van). Itt vagyok pl én, vettem egy fiatal jól karbantartott toyotát, és pár hónapon belül ráköltöttem a suzukim árát a váltóra. Nagyon komolyan kell bizonyítania ezek után az autónak, hogy a következő is toyota legyen.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1903 Dátum: 2012.01.03 09:57:23 »
Én örülök murraynak és a fábiának attól teljesen függetlenül, hogy valszeg én máshogy döntöttem volna.
Elmondjam miért? Mert tudom milyen érzés amikor a fostalicska libakergető xarból átültem az avensisbe. Emlékszem amikor az első alkalommal udvariasan beengedtek egy főútra, amikor nem lekűzdendő akadálynak kezeltek, amikor nem vetettek meg mert egy fossal jártam, amikor a kutas nem elmenekült, hanem megkérdezte, hogy lemoshatja-e a szélvédőt. A fabiát senki sem tekinti presztizsautónak, de van egy nagy külömbség a régi corolla és a fabia között, mégpedig annyi, hogy a fabiát AUTÓnak tekintik.
És most nem a "toyotabolondokra" gondolok, hanem a közlekedők 99%-ra.

így van ahogy írod. ez a kocsi főleg feketében egész kellemes. végre nem egy lomis autóval állok be egy kútra. szerettem a corollámat de a tények azok tények.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1904 Dátum: 2012.01.03 10:06:28 »
Palaczkm Toyotán kívül is van ám élet!  :yes:  :whistling:
A Toyota sem tökéletes, ahogy más autó sem, és normál használatban rendes szervízelés miatt azért nincsenek hatalmas különbségek (egyik autómárkából 100-ból 7 rossz, a másiknál 100-ból 4. Tudom, ez majdnem kétszeres különbség, de a lényeg, hogy a többség azért minden márkánál rendben van). Itt vagyok pl én, vettem egy fiatal jól karbantartott toyotát, és pár hónapon belül ráköltöttem a suzukim árát a váltóra. Nagyon komolyan kell bizonyítania ezek után az autónak, hogy a következő is toyota legyen.
Nem a Toyotád nem volt tökéletes, hanem a gazdája volt tökéletlen :D Nem normális, hogy egy váltó 1-2re elromoljon. Ki kell annak birni sok 100ekmt is.
Viszont minden autó elhasználódik, naná hogy a Toyota is, ebben igazad van.