Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1789902 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1560 Dátum: 2011.12.13 20:36:21 »
Nem hogy alig meg kevésbé :no: Szinte elhanyagolható :yes:
Nekem most városban több 100 km után 5,5 az átlag
Nyáron is  5,1-5,2 volt (pedig  ritkán használom a klimát :szemez:)

Vigyázz az ilyen kijelentésekkel! Vannak itt olyanok akik ebből évente akár 10 csomag ropit is meg tudnának venni! Ha ezt olvassák, hogy elhanyagolható még a végén felkötik magukat...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1561 Dátum: 2011.12.13 20:37:02 »
Igen, ez a két legnagyobb előnye:
-télen alig nő meg a fogyasztás
-városban is kevésbé nő meg a fogyasztás
 :)

Szedd össze magad, eddig te is benzinpárti voltál! Az autó benzinnel megy, te most csupán egy átmeneti állapotot használsz....  :ph34r:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1562 Dátum: 2011.12.13 20:40:32 »
Szedd össze magad, eddig te is benzinpárti voltál! Az autó benzinnel megy, te most csupán egy átmeneti állapotot használsz....  :ph34r:

 :clap: :D
Bizony, oda kell figyelni a srácra, mert még rossz útra tér!  :nono:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TSityu

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1563 Dátum: 2011.12.13 20:46:30 »
:clap: :D
Bizony, oda kell figyelni a srácra, mert még rossz útra tér!  :nono:
Szedd össze magad, eddig te is benzinpárti voltál! Az autó benzinnel megy, te most csupán egy átmeneti állapotot használsz....  :ph34r:

 :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1564 Dátum: 2011.12.13 20:47:56 »
:clap: :D
Bizony, oda kell figyelni a srácra, mert még rossz útra tér!  :nono:
Én vagyok a diesel :devil: és mindenkit elcsábitok a traktorosok klubjába :tt2:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1565 Dátum: 2011.12.13 20:57:10 »
hát, újonnan asszem én is dízelt vennék... :D

TSityu

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1566 Dátum: 2011.12.13 20:58:39 »
Én vagyok a diesel :devil: és mindenkit elcsábitok a traktorosok klubjába :tt2:

Azért nálam nem új a dízel, letoltam már néhány százezret olajkályhán, és igen vezettem már nagy köbcentist is. (13000cm2, 10sebességes manuális váltóval)  :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1567 Dátum: 2011.12.13 21:08:39 »
hát, újonnan asszem én is dízelt vennék... :D
Mindig ezt mondják a benzinesek :hmmmm:
Pedig nincs bizonyiték, hogy elromolnának a d4d-k. Én a Toyota szervizben is csak benzineseket láttam motorcserén.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1568 Dátum: 2011.12.13 21:21:24 »
most használt dízelt vettem :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1569 Dátum: 2011.12.13 21:29:13 »
Mindig ezt mondják a benzinesek :hmmmm:
Pedig nincs bizonyiték, hogy elromolnának a d4d-k. Én a Toyota szervizben is csak benzineseket láttam motorcserén.
Épp most írja a COV-os topikban egy fórumtárs, hogy motort cseréltek neki (2,2D 136 LE). Egyébként amikor vittem az enyémet előzetes átvizsgálásra, azt mondta a szervizes, hogy ennek a kocsinak a legfőbb erénye az állapotán túl, hogy benzines. És nem az első Toyota-szervizes mondta ezt, és nem is a második. A kis dízellel nincsenek ezek a gondok, de a 2,0-től fölfelé bizony létező probléma, na nem a motorcsere, "csak" a lendkerék, turbó, stb. A lendkerékkel az a legjobb, hogy ha nem megfelelően cserélik, újratermelődik a gond, de már sokkal hamarabb...
Az is elgondolkodtató - bár a múltkoriban egy hasonló gondolatért le lettem hurrogva, - hogy a hahu-ra felkerülő új (vagy frissített) hirdetések közt már tényleg csak hírmondónak található benzines.
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1570 Dátum: 2011.12.13 22:31:22 »
Épp most írja a COV-os topikban egy fórumtárs, hogy motort cseréltek neki (2,2D 136 LE). Egyébként amikor vittem az enyémet előzetes átvizsgálásra, azt mondta a szervizes, hogy ennek a kocsinak a legfőbb erénye az állapotán túl, hogy benzines. És nem az első Toyota-szervizes mondta ezt, és nem is a második. A kis dízellel nincsenek ezek a gondok, de a 2,0-től fölfelé bizony létező probléma, na nem a motorcsere, "csak" a lendkerék, turbó, stb. A lendkerékkel az a legjobb, hogy ha nem megfelelően cserélik, újratermelődik a gond, de már sokkal hamarabb...
Az is elgondolkodtató - bár a múltkoriban egy hasonló gondolatért le lettem hurrogva, - hogy a hahu-ra felkerülő új (vagy frissített) hirdetések közt már tényleg csak hírmondónak található benzines.
Nekem meg a szervizben mondták, hogy nem szokott velük gond lenni.
Azt, hogy a nagy diesel  nem olyan jó az lehet, de lehet hogy az se általános.
És valószinű hogy sok dieselben elképesztően sok km van, lehet hogy 10x annyi mint az órában, régen tutti igy volt. Ha meg 1millió km után javitásra szorul azt nem kell általánositani. Annyi km után a benzines is javitásra szorulna.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1571 Dátum: 2011.12.14 02:26:10 »
Gondolom 1 lityivel többel azért kijön??
Mármint hogy 4.5 helyett 5.5-el? Igen - takarékos, nyugis stílusban ennyivel minden bizonnyal el lehet autózni vele. A 4.5-öt konkrétan lehetetlennek tartom, vegyesben, egy ekkora autótól. Hypermiler stílust kivéve, ez szerintem képtelenség.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1572 Dátum: 2011.12.14 02:30:20 »
Továbbra is keresek autót édesapámnak, azonban nőtt a keret. Tehát max. 1 millióig keresek 2003-nál nem idősebb (tisztában vagyok vele, hogy nem ennek kell az elsődleges szempontnak lenni, de nem én döntök) autót. legfontosabb szempont a megbízhatóság, és az olcsó fenntartási költségek. presztizs meg ilyen hülyeségek nem érdekelenek. A fogyasztás sem elhanyagolható, a felszereltség nem igazán számít, de nem baj, ha klímás és a horog mindenképpen előny, ahogy a nagyobb hasmagasság is. Fontos, hogy azért biztonságosabb legyen mint egy régi Swift.
Szerintetek melyik típusok között keresgéljek? Elősdlegesen Ignist (1.3) fogok nézni, minden kritériumnak megfelel, de sajnos többet fogyaszt mint egy 1.3-as Swift. Önmagában ez még nem probléma, de a kérdés az, hogy mennyivel (spórolósan vezetve). Sajnos a Spritmonitoron csak néhány adat van, annyiból nem lehet megmondani. leginkább rövid távokon lesz használva, félig városban, autópályán csak nagyon ritkán, ezért talán kevésbé számít a nagyobb légellenállás.

Persze más márka is szóba jöhet (azért én japánt szeretnék).  Néztem még Fabiát is, de - azon kívül, hogy nem tetszik - az 1.2-es motor elég gyengének tűnik, az 1.4-es már talán elfogadható (bár nem vezettem még). Kérdés, hogy vajon jobban fogyaszt-e mint az 1.3-as Ignis?
Valahogy próbáljatok egy Yarist találni, 1 M-ért nem lehetetlen rábukkanni egy 2003-asra. Annál megbízhatóbb strapabíróbb, gazdaságosabb, ugyanakkor kényelmes, relatíve nagyon tágas, mai viszonylatban is megfelelően biztonságos kiskocsi ebben a korosztályban nem létezik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1573 Dátum: 2011.12.14 02:33:51 »
A francba egy benzinre se tudom magam rábeszélni :D Városban pláne a diesel a  nyerő :cry:
1.4 D-4D Corolla, Pécs, rövid távú városi használat: 7-7.5 liter. Nem igaz, hogy a dízel fogyasztása ne ugrana meg ilyen használatban. Persze így is a benzinesé alatt marad (egy 1.4 benzines Cori hasonló üzemben 9-10-et fog enni) - de megugrani megugrik: ez az autó vegyesben 5.5-öt eszik, ahhoz képest azért elég jelentős ugrás a 7-7.5 liter.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1574 Dátum: 2011.12.14 02:55:00 »
Nekem a kisdizel tavaly telen a londonozasba megette 9.5litert. Pedig tudjatok, hogy hasznaltam, gyakorlatilag vegyesbe 5felett sosem volt otthon, de inkabb 4-4.5!

Nagyon sok mulik a korulmenyeken. Bele se merek gondolni, hogy egy 4.3 V6 mennyit ehet hasonlo korulmenyek kozt. [pedig abba vagyok most szerelmes :) ]
kisa
born to ride