Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1792744 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1500 Dátum: 2011.12.10 13:36:13 »
bepi ez hülyeség. a statisztikai sokaság a legobjektívebb mérce. természetesen nincs feltétlenül kapcsolat az átlag és az egyéni fogyasztó között, de az alapigazságokat megmutatja. ha van legalább 20-30 fogyasztási adat egy típushoz, az szerintem simán kiadja a való világ fogyasztásait...vagy pedig kéne valami őrült hülye, aki feltesz annyi valótlan adatot egy ilyen önkéntes nyilvántartásba, ami eltorzíthatja a valós képet. de én ezt nem hiszem, mert ennek semmi értelme...
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.10 13:37:58 írta csufár »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1501 Dátum: 2011.12.10 15:35:32 »
Bepi, ha jól értem, abból indul ki, hogy ha Egü az IS-el tudja hozni a gyári átlagfogyasztást, akkor a Passattal is tudná - márpedig, bármennyire röhejes és hihetetlen is ez, az aktuális, kézi váltós 170 lovas Passat 2.0 TDI gyári átlagfogyasztása 4.6 liter.

Nekem ezzel kapcsolatosan az a véleményem, hogy bizonyos gyártók inkább, mások kevésbé valósan adják meg az átlagfogyasztást - és ezt a 4.6 litert egy 170 lovas, kétliteres dízel Passattól konkrétan lehetetlennek tartom. Meg lehet nézni a Spritet - a 2010-es és 2011-es, ilyen motorral szerelt Passatok között egyetlen egy sincs 6 literes átlag alatt! A legkisebb érték 6.05 liter, az átlag 7.19. 39 ilyen autó van fönt egyébként, szóval teljesen egyetértek veled abban, amit arról írtál, hogy egy ilyen méretű minta már kiad egy releváns átlagot. Ha csak 4-5 autó lenne, az nyilván kevésbé lenne mérvadó. Ebből a 39-ből 17 olyan van amúgy, akinek 7.0 alatt van az átlaga. De, ismétlem, nemhogy 5.0, hanem 6.0 alatt sincs egy sem. Ez alapján pedig számomra egyértelmű, hogy a gyári átlagfogyasztás teljesen irreális, megvalósíthatatlan.

Pláne, hogy Egü a Lexussal, ha jól tudom, KRESZ-tempóban közlekedik, tehát nem művel extrém hypermilingot.

Egyébként találtam az IS 220d-ről egy tesztfogyasztást, amit 2006-ban mért az AutoBild. 6.9 litert evett a Lexus. Ha ezt összevetjük a Sprites 7.41-es átlaggal, akkor ez is alátámasztja, hogy az bizony nagyon is reális. Ugyanebben a tesztben volt egyébként egy BMW 320d (163 LE), és egy Merci C 220 CDI (150 LE) - ezek 6.6-ot, illetve 6.7-et fogyasztottak, amelyekhez képest a Lexusnak, pláne ha megnézzük a nagyobb teljesítményét is, úgy gondolom hogy csöppet sem kell szégyenkeznie  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1502 Dátum: 2011.12.10 15:46:54 »
Na, találtam egy Passat-tesztfogyasztást is, szintén AutoBild. Már az új CR-TDI, 2.0 170 LE, szóval az a bizonyos, aminek 4.6 a gyári fogyasztása. Ehhez képest a tesztben 6.5-öt evett.

Ezt tessék összevetni az alább írt értékekkel  :otlet:

Továbbra is, sőt most még sokkal inkább azt mondom, hogy messze nincs 1 liter eltérés egy IS 220d, és egy ilyen Passat fogyasztása között.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1503 Dátum: 2011.12.10 17:18:33 »
A világért sem szeretnék belevavau... de bennem mindig is volt egy olyan érzésem a Spritmonitorral kapcsolatban, hogy oda leginkább eco userek regisztrálnak és használják, ergó nem mutat valós hétköznapi felhasználó által kreált statisztikát... de ez csak én vagyok...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1504 Dátum: 2011.12.10 17:22:53 »
Hasonlítsd össze pl. ezeket az általam alább beírt teszt-fogyasztásokat (amik ugye nem eco-módban jönnek létre), meg az adott típusok Sprites értékeit. Látni fogod, hogy a Sprites átlag bizony magasabb. Szóval nincs arról szó, amit te feltételezel.

De megnézheted azt is, hogy hogy viszonyul a gyári átlaghoz a Sprites átlag.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1505 Dátum: 2011.12.10 21:01:49 »
1 éves Passat CC adatok jók lesznek? Akivel járok kosarazni ilyent használ 1 éve kb. (és Lexusra szeretné cserélni, de ezt csak halkan jegyezte meg mikor beszélgettünk az autókról, amúgy egy 60 év körüli orvosról van szó) Ő beletol évi 50 ezret simán, ezért cseréli maximum 3 évente az autókat, de nem vagyok benne biztos, hogy dízele van, jövő héten megkérdezem tőle, ha nem felejtem el.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1506 Dátum: 2011.12.11 00:03:04 »
Egy autó adatai = maximum az "érdekesség" kategória. Semmi másra nem igaz ez annyira, mint a fogyasztásra.

Jóbarátomék édesanyja pl. TÉNYLEG képes városi forgalomban 10 liter fölött etetni egy 1.0 benzines (talán 9 vagy 10 éves) Micrával. Én ezt a Yarissal csak tanuló + rutinpálya (!) kombóval tudtam összehozni  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1507 Dátum: 2011.12.11 13:56:36 »
Egy autó adatai = maximum az "érdekesség" kategória. Semmi másra nem igaz ez annyira, mint a fogyasztásra.

Jóbarátomék édesanyja pl. TÉNYLEG képes városi forgalomban 10 liter fölött etetni egy 1.0 benzines (talán 9 vagy 10 éves) Micrával. Én ezt a Yarissal csak tanuló + rutinpálya (!) kombóval tudtam összehozni  :lol:
kicsit tiprod és kész. nekem brüszelben a 323f mazdám 1.5-ös motorral SOHA nem evett 12 alatt. pedig nem is tapostam...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1508 Dátum: 2011.12.11 14:02:59 »
Hát... A pécsi domborzat nem tesz jót a fogyasztásnak, de azért ezzel együtt is, egy ilyen Micrával 10 fölötti fogyikat itt összehozni már tényleg "művészet".

Vö.: a Yaris tanulókkal eszik 7-7.5 között, belvárosi (!) hétköznap délutáni forgalomban. OK, eközben üzemmeleg végig a motor, ami sokat számít. De akkor sem ennyit...

A hölgy konkrétan azt csinálja, hogy 3-as fölé a városon belül sosem kapcsol - emelkedőkön (amikből pedig itt akad elég) pedig javarészt még 2-es fölé sem  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1509 Dátum: 2011.12.11 14:45:20 »
Városi futkosónak egy jó vétel:
Nissan Micra
A km valós.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1510 Dátum: 2011.12.11 16:14:49 »
Városi futkosónak egy jó vétel:
Nissan Micra
A km valós.
huh. jó gyorsan kopik a kormány a micrákban  :hmmmm: biztos csak városban ment, ott meg többet tekergetik :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1511 Dátum: 2011.12.11 16:34:19 »
huh. jó gyorsan kopik a kormány a micrákban  :hmmmm: biztos csak városban ment, ott meg többet tekergetik :D
Kényes az ilyen világos színű bőrkormány... És városban 87 ezer km alatt tényleg kaphat rengeteg tekergetést. Aztán kerülhetnek a képbe még olyan tényezők is, mint hogy pl. az illetőnek izzadós a keze, és/vagy sok gyűrűt hord ... A Carinánkat anno, 112 ezer valós (!) km-rel, egy ötvenes hölgytől vettük. A műanyag (!) kormány masszívan meg volt kopva - annyira, hogy ha nem tudom, hogy biztos a km, legalább a duplájára tippeltem volna, ha csak a kormányt nézem.

A Yarisomat pedig 63 ezerrel vettem, szinte kizárólag itt Pécsett, a városban használta az előző gazdája, ugyancsak középkorú hölgy... Jól láthatóan meg volt, azaz meg van kopva a (fekete) bőrkormány.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1512 Dátum: 2011.12.11 22:12:21 »
huh. jó gyorsan kopik a kormány a micrákban  :hmmmm: biztos csak városban ment, ott meg többet tekergetik :D
Javarészt város, hölgy tulaj...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1513 Dátum: 2011.12.11 22:23:14 »
Majd a BMW dízellel közelebb lesz a VW fogyasztásához a Lexus/Toyota...  :whistling: :hug:

BMW diesel a Toyotakba ?  ::) :no: :helpsmilie: Ott lesz vege a nagy minosegnek.  :no: Mar nem is japanban gyartjak, pedig senki se tud ugy autot osszerkani mint a japanok, most meg azt a szar, nemet, hangos, rugalmatlan fos motort is beleteszik.  :censored: Utalom a nemeteket es a szar, kerrego, menni nem tudo olajkalyhakat is.  :censored:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1514 Dátum: 2011.12.12 00:02:51 »
Egyszer nem volt elég?  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )