Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1799596 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #630 Dátum: 2011.09.25 19:40:10 »
Nekem a thalia 1.5dci még akkor is kőművesebb autó mint egy SS.... velem van a baj.
Szerintem nem veled van a baj  :) ... Komolyan, vicc ez a Thalia - Suzuki összevetés. Eleve sántít, hisz az egyik egy típus, a másik meg egy márka, ugye... De szerintem a Thalia még a Suzuki legcikibb típusainál (régi Swift, Wagyonőr) is cikibb, ha már itt tartunk. Talán a régi Swift szedánt lehetne odatenni mellé, mint ugyanolyan cikit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #631 Dátum: 2011.09.25 19:44:32 »
Egyrészt Palacz Mester levezetése: Das Auto.  Na ja, de a németben a kocsi az nem das Auto, hanem inkább der Wagen.
Most attól tartok, elvesztettem a fonalat. Az autó = das Auto, a kocsi = der Wagen. És nem, nem lehet kijelenteni, hogy egyik vagy másik lenne a dominánsabb. Ugyanúgy mindkettőt használják, ahogy nálunk is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #632 Dátum: 2011.09.25 19:48:17 »
3 autó maradt a ringben:

a Scion a praktikum, a nekem tetszős formaterv, felszereltség és életkor alapján.
b SSS azért amit már többen összefoglaltatok
c Új játékosként a CZT.

TE melyiket vennéd?
Szerintem képtelenség összevetni a Sciont és a Swiftet. Én a Sciont venném, mert nem tudok jelenleg elképzelni magamnak egy háromajtós kocsit, és mert tetszik, hogy a Scion vezetőülésében úgy érzed magad, mint egy kamionban  :D ... De ezek tök szubjektív dolgok. Ha mégis muszáj lenne objektíven is mondani rá valamit, akkor szvsz a Swift az ésszerűbb választás. Nyilván nem kell elkezdenem ragozni, hogy miért.

"CZT", az mi  :?: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #633 Dátum: 2011.09.25 19:49:53 »
E12 nem játszik? A 3 ajtós Sport verzió jól néz ki.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_sport_ice_68000km_klima-abs-5131150

:) Aranyos... de nem...

Nézd: Két way van. Vagy szedje a lábát, vagy legyen ütős a design. Az e12 corolla nem egy hogyismondjam... nem rejt izgalmakat, és még lassú is. Sajnos kiesett :(

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #634 Dátum: 2011.09.25 19:53:47 »
hiába más árszint , hiába más kategória a név ugyanaz maradt.  
De ez egy AKKORA butaság...  :no: :helpsmilie: :nonono: ::) :yawn:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #635 Dátum: 2011.09.25 19:56:21 »
CZT a micsubiccsi kolt egyöt túrbóó... de itt megált a történet... csúnya, nyomi, és állítólag a mocin kívül minden másban kevés... kiesett.

Várom a holnapot....
Amit erről a Hot Lava Release Series 1.0 tudni kell és több mint egy átlan scion:
2100/db volt belőle összesen.
Orange Metallic Exterior Color - Narisari metál :D
 Interior Fabric with Orange Highlights - A belső fabrikációk narisarik.
 Billet Grille - elöl egy böhömnagy vasrács amin már most látom az elütött macskákat miközben a fejük úgy röppen át rajta mint tojás a régi tojásszeletelőn :D
 Orange Engine Bay Strut Tie Bar (narisari toronymerev)
 Orange Rear Spoiler (narisari szpolylehr)
 Orange Underseat, Underdash, and Cupholder Lighting ( narisari fényecskék összevisszácska az INteriorban)
 Limited Edition numbered plaque (billog a kesztyűtartó alatt, nincs ide írva de az is narisari :) )
 Pioneer 6 Disc AM/FM CD Changer w/10 color display (10színű elcédé kijező (narisari is van köztük)

Szal ez egy ilyen narisari cukimuki koloniál kamion...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #636 Dátum: 2011.09.25 20:22:05 »
Ákos:
Hogy miért volt a 70-80-as években a Suzuki ennek ellenére die?    Nagyon egyszerű, azért, mert a nyugati köztudatban a Susuki nem autógyártó volt, hanem motorgyártó cég és nem is akarmilyen.  Most lehet nézegetni, hogy a motorkerékpárokat milyen névelővel hoza a klasszikus német sajtó.  Igen, igen, mind nőnemű, így a Suzuki is megkapta a die névelőt.  Hát ennyi. :hug:

Az autómárkákat a német DER névelővel használja, ez a nyelvtani szabály.
Te a vitaindító hsz-edet úgy fogalmaztad, hogy a németek is lenézik a suzukit, ezért is használnak DIE névelőt. Ez az állítás totál hibás. A németek a Suzukira ugyan úgy DER-t használnak.
Hogy mi volt a 60-as 70es években, valóban DIE-vel írták a suzukit, illetve létezik, hogy a német nyelv a motormárkákat DIE-vel használta.. ?  :hug: hát arra nincs forrásom. Ellenben mi a 90es és 2000es évek suzukiairól beszélünk. És ugyan úgy DER-el használják.
Mellesleg a DIE névelő nem kicsinyítő képző, pl die See vagy der See ugye, ahol a die a tenger.
Nem akarom túlbonyolítani, lényeg a lényeg, hogy a németek nem nézik le a Suzukit.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #637 Dátum: 2011.09.25 20:30:47 »
Igaz nem tudok németül, de 1: sosem érdekelt a németek véleménye.
2: nem érdekelne ha lenéznék, úgysem járok arra annyit.
3: asszem a fosvágen most vett nemrég részesedést a suzukiban...

TSityu

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #638 Dátum: 2011.09.25 20:36:24 »
szuzukit együtt lőttük ki. ciki. 38 vagyok.

 :D Én is, de szerintem nem ciki. Gyalog menni melóba mert a mondeó szervizben, na az ciki.  [rohog]

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #639 Dátum: 2011.09.25 20:45:50 »
hiába más árszint , hiába más kategória a név ugyanaz maradt.  
De ez egy AKKORA butaság...  :no: :helpsmilie: :nonono: ::) :yawn:
Simán levezetik néhányan, hogy a Thalia ugyan olyan faxa autó, mint a Kizashi..  :cool2:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #640 Dátum: 2011.09.25 20:49:22 »
Simán levezetik néhányan, hogy a Thalia ugyan olyan faxa autó, mint a Kizashi..  :cool2:

Miért? Talán nem?  :ph34r:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #641 Dátum: 2011.09.25 20:50:53 »
szuzukit együtt lőttük ki. ciki. 38 vagyok.
:D Én is, de szerintem nem ciki. Gyalog menni melóba mert a mondeó szervizben, na az ciki.  [rohog]
Minden relatív. Ha az ember haverjai, családi kör, ismerősök, kollegák mind 5er Bmw-től fölfelé típusú autókkal járnak, akkor egy 2,2tdci titanium x a köbön 2hetes Mondeo is ciki, ellenben ha Bkv-zik mindenki, akkor egy kispolski is menő... hogy is mondja a szólás mondás, vakok között félszemű a király..  :D

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #642 Dátum: 2011.09.25 21:14:19 »
Egyébként a suzuki csak nálunk lenézett, egyfelől mert 90ben idehoztak egy direkt a lepukkant szegény társadalmaknak becélzott régi konstrukciót gyártani, másrészt mert
az 50es évektől a 90es évekig mindenre azt tanították, hogy ami magyar az xar. Még jó, hogy az Audi TT-re már nem tudták ezt ráhúzni, de lefogadom, a Kia Ceed is gáz autó lenne,
ha itthon gyártanák.

 :yes:
Bárhol jártam a Európában a Suzuki sehol nem volt lenézett autó csak nálunk. De ezt a lenézést azért nem értem...
Azért nézzük le, mert hülye, sznob, dzsentri magyarok vagyunk  :nonono: ... Kilóg a seggünk a gatyából, de az igényeink, azok aztán überelik bárkiét. A szubjektivitásunk nem különben  :lol:


Jól meg mondtad, de igazad van!!

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #643 Dátum: 2011.09.25 21:22:09 »
Hazaértünk autonézőből.......... maradt a pénzünk :eek:
reggel 6kor indultunk - tatabánya fekete rav4, leharcol gané....... onnan veszprémmegye ,bánd...... ezüst, napfénytetös, foliás  rav4, szintén felejtös, onnan  vissza mezőkovácsházára, uttalan utakon...... voltahol 15km en keresztül 20 al tudtam menni, olyan hitvány ut volt :ph34r:
900 km tettünk meg, és este 8 után értünk vissza végül rav4 nélkül
mind kintröl behozott, ismeretlen elöélet, fujva voltak, corihoz képest gyenge menetteljesitmény és a 3bol kettö kigyorsitáskor torpant.......
röviden ennyi, nézelödünk tovább
hulla vagyok, ennyit még nem vezettem egyhuzamban...... föleg nem ilyen kemény futomüvel......
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #644 Dátum: 2011.09.25 21:25:31 »
Clio II Sport nem játszik?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/clio/renault_clio_2.0_16v_sport-5060449

Igaz egy Swift megbízhatóságához mérten nem tudom milyen szinten van. De annyira csak nem lehet vészes :)
Nem összevethető egy mezei Clioéval, sokkal jobban megcsinált autó!
music