Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 732810 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1410 Dátum: 2012.07.02 15:02:02 »
 :D
Toyota...
A rakományon kívül nem zöröghet semmi! Nekem is volt már alufóliás esetem!

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1411 Dátum: 2012.07.06 12:32:59 »
Visszatérve arra a zörejre amit az auto elsö futomüje felöl hallok, egy szaki (egyelöre csak) szemügyre vette és szerinte elöfordulhat, hogy az elsö lengéscsillapito valamilyen alkatrészétöl (toronycsapàgy?) is jöhet ilyen tipusù hang... Mit szoltok ehhez a feltételezéshez?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1412 Dátum: 2012.07.08 11:02:39 »
Akár onnét is jöhet!
Toronycsapágyat talpon tudod ellenőrizni, ha jól meg tudod rángatni a toronynál. Felemelve csalós, mert lefelé elmozdul az egész rugóstag lefelé, és nem a csapágy holtjátékát látod.

szp91

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1413 Dátum: 2012.08.01 21:46:35 »
Sziasztok!
Kérdésem a következő: E12 2002-es Corollám kormánya elfordításnál nyikkan egyet. Mindkét irányba csinálja. A hang annyira nem zavaró, csak aggódom, nehogy kezemben maradjon a kormány. :D Viccet félretéve, mi lehet ez? köszi a válaszokat előre is..:)

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1414 Dátum: 2012.08.01 23:30:50 »
üdv!
A kormánykeréktől az aszfaltig bármi lehet igy, pontositani kellene a hang forrását!

szp91

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1415 Dátum: 2012.08.02 07:02:18 »
elnézést, tényleg nem írtam... szóval a műanyag burkolatot levéve a pedálok fölött egyértelmű a hang forrása: valahol a kormánykeréktől jön, ahova már nem látni be alulról sem. Leginkább akkor hallani, ha 2-2 centit "rángatom" a kormányt jobbra-balra. kormánycsapágy?  :?:

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1416 Dátum: 2012.08.02 10:35:38 »
Cseréld ki a az összekötő stabilizátor pálcákat 9000Ft/db-ja a Nippartsnak a Bárdinál. Illetve a szilenteket is ki kell vele együtt cserélni.
(Látszólag semmi bajuk nem volt, de a kocsi most ég és föld, 130-al befekszi az utat és nem imbolyog, először azt hittem, hogy a hátulja szitál, de teljesen elmúlt)
A kopogó, ropogó hang nálam megszűnt, kigyorsításkor is jobban bele tapad érzetre...
Konrád

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1417 Dátum: 2012.08.02 12:48:02 »
elnézést, tényleg nem írtam... szóval a műanyag burkolatot levéve a pedálok fölött egyértelmű a hang forrása: valahol a kormánykeréktől jön, ahova már nem látni be alulról sem. Leginkább akkor hallani, ha 2-2 centit "rángatom" a kormányt jobbra-balra. kormánycsapágy?  :?:

Ennek a cikknek a végén van egy video, azt nézd meg!

WD40 helyett szilikonsprayt vagy szilikonzsirt (nem sima gépzsirt!!) javaslok!

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1418 Dátum: 2012.08.02 13:14:46 »
elnézést, tényleg nem írtam... szóval a műanyag burkolatot levéve a pedálok fölött egyértelmű a hang forrása: valahol a kormánykeréktől jön, ahova már nem látni be alulról sem. Leginkább akkor hallani, ha 2-2 centit "rángatom" a kormányt jobbra-balra. kormánycsapágy?  :?:

Szia!
Kormány csukló van ott...meg kell emelni az autót, valaki bemászik, másik meg rángatja a kormányt, hogy nem-e lóg...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1419 Dátum: 2012.08.02 15:40:08 »
Sztem meg akkor is nekem van igazam, mivel uez volt a vasamnál és 120 ezer van benne :devil:

Főleg akkor jelentkezett amikor szintkülönbség volt pl.- parkolásnál stb...
Nem értek egyet a tüneti kezelésben, az okot kell megkeresni és megszüntetni...
WD40-en meg röhej, ha eladásra szánod ok, ha nem és megtartod akkor megér annyit.
(Saját magad is ki tudod cserélni a pálcákat, bár én 25-t fizettem, teljesen hozzáférhetőek)
Konrád

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1420 Dátum: 2012.08.05 17:46:45 »
Sziasztok!

Lassan két hónapja lettem én is Toyota tulajdonos, egy 11 éves Corollával. Nagyjából két hete vettem észre először, hagy nagyobb tempónál 40-50 km/h intenzív balra kanyarodás közben az jobb első keréktől valami fémes hang jön. Csak lehúzott ablaknál, és kikapcsolt rádió mellett lehet hallani, ha fel vannak húzva az ablakok, akkor még teljes csend (nem szól a zene/rádió) mellett sem hallható. Alacsonyabb tempónál hiába rángatom meg, nem hallani, de 40 fölött amikor balra rántom akkor hallható, hogy valami "karistol". A futómű az autó megvételekor át lett nézetve, elméletileg nem zörög és kopog semmi, gyakorlatilag sincs kopogás, csak ez a fémes súrlódó hang, amit így utólag vettem észre.
A csapágy lehet? Mi lehet a legrosszabb eset?
Köszi! Zoli.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1421 Dátum: 2012.08.05 21:09:15 »
üdv!

A csapágy folyamatosan szólna.
A kerék meg van húzva?  :hmmmm:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1422 Dátum: 2012.08.05 21:40:00 »
Sziasztok!

Lassan két hónapja lettem én is Toyota tulajdonos, egy 11 éves Corollával. Nagyjából két hete vettem észre először, hagy nagyobb tempónál 40-50 km/h intenzív balra kanyarodás közben az jobb első keréktől valami fémes hang jön. Csak lehúzott ablaknál, és kikapcsolt rádió mellett lehet hallani, ha fel vannak húzva az ablakok, akkor még teljes csend (nem szól a zene/rádió) mellett sem hallható. Alacsonyabb tempónál hiába rángatom meg, nem hallani, de 40 fölött amikor balra rántom akkor hallható, hogy valami "karistol". A futómű az autó megvételekor át lett nézetve, elméletileg nem zörög és kopog semmi, gyakorlatilag sincs kopogás, csak ez a fémes súrlódó hang, amit így utólag vettem észre.
A csapágy lehet? Mi lehet a legrosszabb eset?
Köszi! Zoli.
Nekem sebesség függvényében volt ismétlődő nyik-nyik elölről. Fékbetétek belépő szélét lecsiszolta szaki, azóta semmi hangjuk.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1423 Dátum: 2012.08.05 21:48:25 »
A kerék rendesen meg van húzva, miután hallottam, hogy valami zúgás jön, megnéztem. Amikor megvettem az autót, padon is volt igaz nem pörgették meg a kerekeket csak álló helyzetben mozgatták meg a csuklók miatt, és a csuklókkal nem volt probléma.
Első fékbetétek viszont cserélve lettek, és ha belegondolok, akkor elképzelhető, hogy az ad ilyen hangot ahogy beleér a tárcsába. Megnézetem mindenképp.
Köszönöm az ötleteket!  :yes:

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1424 Dátum: 2012.08.20 16:11:52 »
A probléma megoldódott, kívülről lehetett csak hallani pontosan, hogy a zörej valójában a hátsó keréktől jön, leszerelve a kereket rövid idő alatt megvolt a ludas. A féktárcsát védő lemez alul szinte érintette a tárcsát, (korábbi szerelés alkalmával kaphatott egy ütést amitől elgörbült), és menet közben ha a G erő is pont a tárcsa irányába nyomta, akkor hozzá is ért a tárcsa
pereménél egy kis ponton, amitől igen csúnya hangot adott.