Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 733546 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

TZoli

  • Vendég
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1335 Dátum: 2012.01.19 18:14:42 »
Szeretett E12 toyotámba elkezdett nyikorogni az ülés.
Hát mit mondjak rendesen zavar!
Lehet vele valamit csinálni?

Próbáld meg az ülés sínét befújni zsírspray-vel vagy WD40-el, nekem is nyikorgott indulásoknál, úthibákon és ez megoldotta.

GuMiSZu

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1336 Dátum: 2012.01.22 18:16:56 »
Sziasztok,

A héten ebben a brutál esőben, beázott a tetőablakom. (Corolla Verso '03)  az első ázik, pont az anyósülésre folyik... Nem az elektromos tolóabalk (az hátul van), hanem a kibillenthető bénázik..
mit tudok vele kezdeni? A másik Corollámnál volt egy elvezető csatorna, az A oszlopban, ami egyszer eltömődött és azért ázott. Itt is lehet, hogy ez a gond? Sajnos nem láttam semmilyen csatornát amit meg tudnék nézni, hogy eltömődött...

Nagyon köszönöm..., eddig kis esőben nem volt gond, illetve 1* voltam mosóban az se okozott gondot...
Corolla XLI  '93 1,6 4a-fe "hecsbekk"
Corolla Verso  SOL '03 1,8 1ZZ

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1337 Dátum: 2012.01.22 19:05:23 »
Kis update zörgés ügyben.

A kesztyűtartó ilyen. Elmentem az Emil Frey-hez. Amíg nézték a kocsit, megnéztem a szalonban állót. Pont olyan volt, mint az enyém. Pontosan ugyanúgy is zörög a zárja. A próbaút alatt azonban kiderítettük, hogy nem a zár zörög, hanem valahonnan a műszerfal és a szélvédő találkozásának környékéről. Abban egyeztünk meg, hogy tovább fülelek én is, meg megvárjuk a meleg időt, hogy akkor elmúlik-e, vagy talán rosszabb lesz.

Érdekes viszont, hogy a szalonban állt rendes benzines Auris is. Az török gyártmány volt, annak egyáltalán nem zörgött a kesztyűtartó fedelén lévő zár. Azt hiszem az lesz a buli vége, hogy szétszedem, és megnézem, mit rontottak el az angol beszállítónál.

Az ajtókéder nyikorgást kis ajtó állítással és gumiápoló alkalmazásával teljesen megszüntették.

Nekem török gyártású sedanom van(2002es), és semmi sem zörög  :hug:
Egyébként Hondákkal kapcsolatban is hallottam, hogy az angol gyengébb mint a török..

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1338 Dátum: 2012.01.22 19:22:23 »
Nem tudom, hogy Angliában a kocsikat egész pontosan milyen náció szereli / gyártja, de gyanítom, hogy nem az arab / indiai / afrikai bevándorló lehet, mert akkor jobb lenne a minősége. Az angol soha nem volt képes megbízható minőséget gyártani. Ez már így volt a 2. világháborúban is, a Matilda tankok a világ legszarabb szerkezetei voltak, még a franciák Renault tankjai jobbak voltak. De beszélhetnénk a Jaguárokról is, amiket egyébként imádok, de annál szarabbul összerakott kocsit még soha nem gyártottak a földön. Nem a mostani Ford Jaguárokra gondolok, ezeket nem ismerem.

Szóval kicsit aggódom az angol összeszerelésű kocsim miatt.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1339 Dátum: 2012.02.19 16:54:24 »
Nah ha már így belegyüttem a video feltöltésbe:

Ha levesszük az ABS dobogását, valamit a röpködő tárgyak becsapódását, mi lehet az a zümmögés ami felerősödik blokkolásgátlás alatt és utána meg elmúlik?
Péntek esti csapatáson hallottam először, sima fékezéskor nem jön elő, csak ha ABS működésbe lép.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1340 Dátum: 2012.02.20 14:40:32 »
Ugy veszem észre, hogy a vezetö felöli ajto egy kicsit màsabb hangot ad ki becsukàskor, mint az utas felöli. Megjegyzem, joval többet is van hasznàlva az, mert àltalàban egyedül jàrok. Az utas felöli ajto csukodàsànak a hangjàra mondanàm azt, hogy rendben van.
A màsik ajto, mintha ùjabban egy picit akadna valahol csukàskor, és mintha egy kis fémes hangot hallanék pluszban. Lehet elég lenne egy kicsit megolajozni/befùjni/zsirozni valamivel ott a belsö részben, ahol csukodik az ajto (vagyis ott ahol csatlakozik a zàr abba a karosszériàhoz rögzitett fém-fülbe)? Elöre is köszi.   
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.20 14:42:10 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1341 Dátum: 2012.02.20 14:49:39 »
Próbálj meg először középre ülni vagy a kézifék fölé gugolni és két gumipókkal magadra rántani a két ajtót, hogy biztos legyél benne, hogy nem csak a füled csal ;)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1342 Dátum: 2012.02.20 14:50:11 »
Péntek esti csapatáson hallottam először, sima fékezéskor nem jön elő, csak ha ABS működésbe lép.

Szerintem ABS szivattyú. Lámpa világít?

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1343 Dátum: 2012.02.20 15:56:37 »
Nah ha már így belegyüttem a video feltöltésbe:

Ha levesszük az ABS dobogását, valamit a röpködő tárgyak becsapódását, mi lehet az a zümmögés ami felerősödik blokkolásgátlás alatt és utána meg elmúlik?
Péntek esti csapatáson hallottam először, sima fékezéskor nem jön elő, csak ha ABS működésbe lép.
Ne aggódj az én E 12 is ugyan ilyen hangot ad.Valamint mikor leállítom és kiszállok ( zárom be a kocsit) még fúj is eggyet mint egy sárkány   :devil:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1344 Dátum: 2012.02.20 16:04:10 »
Vagy mintha kilehelné a lelkét :D  :devil:

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1345 Dátum: 2012.02.20 16:43:47 »
Vagy mintha kilehelné a lelkét :D  :devil:
áá nem
érzik az erő a leheletéből  :devil:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1346 Dátum: 2012.02.20 17:15:01 »
Szerintem ABS szivattyú. Lámpa világít?
A visszajelző szépen kialszik röviddel gyújtás ráadás után, közben kattan még valami kettőt, csak utána szoktam nditózni. Eddig nem hallottam ezt a hangot.
Ilyenkor azért tudom ám nemszeretni a szekeret :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1347 Dátum: 2012.02.20 19:42:56 »
Ne aggódj az én E 12 is ugyan ilyen hangot ad.Valamint mikor leállítom és kiszállok ( zárom be a kocsit) még fúj is eggyet mint egy sárkány   :devil:
Légfék :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1348 Dátum: 2012.02.20 21:53:09 »
Most hogy mondod nem kizárt XD  [rohog]

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1349 Dátum: 2012.02.20 22:21:43 »
Nah ha már így belegyüttem a video feltöltésbe:

Ha levesszük az ABS dobogását, valamit a röpködő tárgyak becsapódását, mi lehet az a zümmögés ami felerősödik blokkolásgátlás alatt és utána meg elmúlik?
Péntek esti csapatáson hallottam először, sima fékezéskor nem jön elő, csak ha ABS működésbe lép.

no para prego...enyém is igy bug,mintha a mobil rezegne az asztalon...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки