Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 607540 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2310 Dátum: 2016.10.14 07:00:57 »
Azta, neked ilyen is van???  :lol:
Gondolom az A az élet szebb, a B a kevésbé jobb pillanatait számolja  :D 

(bocs, magas labda volt   :clap:  :hug:  :flowers: )

:lol: [rohog] :flowers:
Szegény Stierlitz, neki csak 17 pillanat jutott. :cry: :cry:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

gyzoli74

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2311 Dátum: 2016.11.16 11:52:51 »
Sziatsztok,

van valakinek tapasztalata 2006 -os Corolla Verso D-Cat fogyasztással kapcsolatosan?
a fogyasztása városban 9-10l/100km, ez normális? kicsit több mint a gyári adat.
vagy ez ennyi? igaz nem rég vettük, 10.éves stb. de egy kicsit soknak találom a gyári,
azt hiszem, 6.7 vagy 7.2-höz(?) képest.

Köszi. és üdv.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1105
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2312 Dátum: 2016.11.16 12:14:56 »
Sziatsztok,

van valakinek tapasztalata 2006 -os Corolla Verso D-Cat fogyasztással kapcsolatosan?
a fogyasztása városban 9-10l/100km, ez normális? kicsit több mint a gyári adat.
vagy ez ennyi? igaz nem rég vettük, 10.éves stb. de egy kicsit soknak találom a gyári,
azt hiszem, 6.7 vagy 7.2-höz(?) képest.

Köszi. és üdv.

Szia,

Üdv itt. A komputernek ne hidd el... tankolj és számolj. Ha úgy is sok akkor kell gondolkodni. :)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

gyzoli74

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2313 Dátum: 2016.11.16 12:41:29 »
Köszi deka,

már tankoltam és számoltam, sajna nekem is az jött ki.
még tesztelem pénteken egy pesti úttal aztán meglátom,
sajna annyi a kókler szerelő hogy nem is tudom kihez vigyem, ha gond van.
na mindegy.
bár olvastam ilyen városi fogyasztásról egy két helyen.
üdv.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2314 Dátum: 2016.11.16 13:34:25 »
Még azt is tisztázni kellene, hogy mit takar a "városi" használat. Mert ez nagyon tág fogalom.  Én BP területén is tudok 5,8-11 liter közötti fogyasztást összehozni.
Mekkora utak? Milyen forgalom? Milyen vezetési stílus? Hogy csak a lényegesebbeket mondjam  ;)

gyzoli74

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2315 Dátum: 2016.11.16 14:00:20 »
Aha, hát ez Debrecen, és kis távok( napi kb 15km max 20km) a reggeli és délutáni csúcsforgalomban.
éppen csak bemelegszik a motor.
akkor lehet hogy ennyit fogyasztás reális.
üdv.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2316 Dátum: 2016.11.16 16:52:56 »
Igen, belefér.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2317 Dátum: 2016.11.16 20:47:23 »
Teljesen oke. Emiatt ne menj szerelohoz

gyzoli74

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2318 Dátum: 2016.11.17 10:14:28 »
Köszi Mindenkinek!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2319 Dátum: 2016.11.23 09:00:55 »
A múlt héten mentem szokásos kecskeméti utamra, és odafelé azt látom, hogy a szokásos - időjárási viszonyoktól függően - 5,7 - 6,2 közti átlagfogyim elég csúnyán alakul: 6,4 - 6,5 közt váltakozik. Mivel most még kicsit lassabban is mentem, mint szoktam, inkább 6 alatti számnak kellett volna lennie. Előző este tankoltam olyan helyen, ahol eddig nem. Már kezdtem kárhoztatni a kutat, de kapott még egy esélyt az időtől. Merthogy reggel 2-3 fok volt és elég ködös-nyirkos idő. És valóban: hazafelé már tiszta, száraz volt a levegő, pár fokkal melegebb is (5-6), és az átlag szépen visszament 6,1-re, mire hazaértem. Azért durva, hogy fél litert jelent ezen a hőmérsékleten a nedvesség...
Még mielőtt: egy évben kb. 30-szor megteszem ezt az utat, minden évszakban, a belőtt autópályatempóm valahol (tényleges) 115-130 közt szokott lenni, és ezeknek a szórásából jött ki az 5,7 - 6,2 közti átlag. Tehát mentem már hókásás úton is, 35 fokban is, stb.
music     

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2320 Dátum: 2016.11.23 11:08:55 »
Szél? Oda vissza úton főleg gyanús...Simán benne van 1 liter. Ahogy visszagondolok a fogyasztásmérős időkre volt hogy nem akart apadni a fogyasztás normál szintre hideg esős időben, de száraz fagyos időben nem mentem, hogy tudjak viszonyítani.
Szerintem az uralkodó ÉNY-i szélirány okozza azt is, hogy a német-osztrák benzinnel hazafelé kevesebb a fogyasztás, nem pedig a benzin minősége...
Vannak hipermiler hajlamaid? Elég dízelesek ezek a fogyasztások...

Furcsa, hogy azt mondjátok a dieseles kollegának,  rendben a 9-10 liter amikor pont te írtad, hogy az 1.8 benzin eszik ennyit pesten parkolóhely kereséssel. A Toyota 2.2 benne van a "20 legrosszabb motor" cikkben a kipufogógáz-kezelési problémák miatt ami mellesleg okozhat túlfogyasztást, egyébként hengerfej-tömítés gondok miatt is, de az most remélhetőleg nem aktuális.

"Toyota 2.2 D4-D/D-CAT (2009-ig)
Motorkódok: 2AD-FHV, 2AD-FTV
Gyártásban: 2005-től napjainkig, kockázatos 2009-ig
Típusok: Toyota Avensis 2.2 D4-D/ D-CAT, Toyota Corolla Verso 2.2 D4-D, Toyota Auris 2.2 D-CAT, Toyota RAV4 2.2 D4-D/D-CAT, Lexus IS 220d"

A múlt héten mentem szokásos kecskeméti utamra, és odafelé azt látom, hogy a szokásos - időjárási viszonyoktól függően - 5,7 - 6,2 közti átlagfogyim elég csúnyán alakul: 6,4 - 6,5 közt váltakozik. Mivel most még kicsit lassabban is mentem, mint szoktam, inkább 6 alatti számnak kellett volna lennie. Előző este tankoltam olyan helyen, ahol eddig nem. Már kezdtem kárhoztatni a kutat, de kapott még egy esélyt az időtől. Merthogy reggel 2-3 fok volt és elég ködös-nyirkos idő. És valóban: hazafelé már tiszta, száraz volt a levegő, pár fokkal melegebb is (5-6), és az átlag szépen visszament 6,1-re, mire hazaértem. Azért durva, hogy fél litert jelent ezen a hőmérsékleten a nedvesség...
Még mielőtt: egy évben kb. 30-szor megteszem ezt az utat, minden évszakban, a belőtt autópályatempóm valahol (tényleges) 115-130 közt szokott lenni, és ezeknek a szórásából jött ki az 5,7 - 6,2 közti átlag. Tehát mentem már hókásás úton is, 35 fokban is, stb.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2321 Dátum: 2016.11.23 12:09:18 »
Nem volt szél - akkor nem lett volna köd sem. De amúgy a szél is tud ilyet tenni, bár Bp- Kecskemét vonatkozásban nem tapasztaltam.

Az a D-CAT motor nem szerencsés. A bajain túl nem is túlzottan takarékos, ha megnézed, gyárilag írnak 8,5-9 liter körüli városi fogyit. Az 1,8 benzin az én viszonyaim közt eszik ennyit, azért nem csak rövidutas-parkolós-dugós etapokból áll össze, ha tisztán csak így mennék, akkor 12-13 liter körül enne. Viszont az látszik gyönyörűen, hogy amikor nincs reggeli-délutáni iskolához menés, azonnal mennyivel szebb az átlag.
music     

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2322 Dátum: 2016.11.23 14:21:36 »
Nem szerencsés, viszont baromi erős :) és a szokásos diesel-bajok sem gyakoriak, sem a németeknél szokásos mechanikai vagy vezérlés gondok. Mégsem illik lehúzni egy toyotát..
Egy benzines dupláját kéri a bemelegedési fázisban egy dízelnek illene kevesebbet enni, főleg télen, rövid utakon még akkor is ha ez egyébként nem használ neki.

Pont a téli-nyári fogyasztáshoz vág, jól letakartam a hűtőt és az intercoolert és rekord mérföldet mentem el az első üzemanyagkocka elfogyásáig, a második is nagyon jó volt, a harmadik már átlagosabb, de továbbra is jó. A fűtésem fele mérföld alatt éledezik, eddig elégedett vagyok. A motor is jó meleg levegőt szív, és a fojtószelepem sem szorul-rakoncátlankodik a hidegtől.

Van amikor csak 60 mérföldet megyek az első üzemanyag-szintjelző kockával, most meg 115-öt ami 180 km lenne kb.5 literrel. Ez ugyanúgy nem reális mint csak 90km-t menni 5 literrel. Szóval ezeknek a kockáknak lehet hinni és ez azt jelenti, hogy túltöltöttem a tankot (egyébként másik kútfejnél tankoltam mint szoktam, de csak 2 kattanásig, nem vártam meg hogy bugyogjon ki az olaj) vagy ez össze-vissza mutat és bízzak a tankolásban?
Ha valahogy túltöltöttem akkor az előző fogyim mégsem rekord magas (4,3), ez meg magasabb lesz, mint ami majd a számoláskor kijön (3,6-3,8?)és a letakarás mégsem fog hozni fél litert :(


Nem volt szél - akkor nem lett volna köd sem. De amúgy a szél is tud ilyet tenni, bár Bp- Kecskemét vonatkozásban nem tapasztaltam.

Az a D-CAT motor nem szerencsés. A bajain túl nem is túlzottan takarékos, ha megnézed, gyárilag írnak 8,5-9 liter körüli városi fogyit. Az 1,8 benzin az én viszonyaim közt eszik ennyit, azért nem csak rövidutas-parkolós-dugós etapokból áll össze, ha tisztán csak így mennék, akkor 12-13 liter körül enne. Viszont az látszik gyönyörűen, hogy amikor nincs reggeli-délutáni iskolához menés, azonnal mennyivel szebb az átlag.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2323 Dátum: 2016.11.23 15:48:01 »
Ezt azért így nem állítanám. Hogy nincsenek a szokásos dízelgondok. A tiédnél nincsenek, az 1,4-ben kettős tömegű sincs amúgy, de a 177 pacisnál bizony van ez is, meg az még szereti is magát megfőzni
music     

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2324 Dátum: 2016.11.28 23:55:55 »
Az 1.4d-ben is elporlad a hengerfejtömítés az európai pályatempótól...a világ többi részén talán bírja.

Nos megtankoltam és kb. bejött az előzetes várakozás és nem is csak az óvatos, hűtő és intercooler takarásal 4,3-ból 3,4 lett a fogyasztás ugyanazon az útvonalon, zömmel 12km-es távokat megtéve általában nem nagy forgalomban, néha pár km araszolás előfordul. (Volt benne egy utcai verseny is amit sajna elbuktam a kollégát viszont 120 feletti tempónál fogta meg egy lámpa, úgy villogott mint egy karácsonyfa, arról nem beszélve hogy csekk is lehet belőle.) Ebben biztosan van tankolási mérési hiba is és a mostanában próbálok jobban odafigyelni a gazdaságos vezetésre, de fedkomp nélkül nehéz, meg ugye a versenyek :)
Szerintem eléggé mellbevágó a különbség...Nem is igazán értem, valamit elszámoltam, vagy feltaláltam a spanyol náthát?
Ki mit mond? Árt a meleg(/forró?) levegő a motornak? Pályára is felmerészkedhetek vele?
Jönnek a fagyok a fűtést is jobban tudom nemsoká tesztelni.

Ezt azért így nem állítanám. Hogy nincsenek a szokásos dízelgondok. A tiédnél nincsenek, az 1,4-ben kettős tömegű sincs amúgy, de a 177 pacisnál bizony van ez is, meg az még szereti is magát megfőzni